Pravo proti znanosti(?)

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a so7il »

bargo napisal/-a:Ti kar nadaljuj proces
:shock: halo!!? :shock: smo z mislimi sploh pri stvari, ali pa nam gre že "kaj bo za kosilo" po glavi?!
ko končaš z naštevanjem
(na tvojo izrecno željo ponavljam svoje prejšnje začudenje)
in predstaviš število, ti povem svoje število in bova lahko primerjala. :D
:) kako naj ga pa predstavim. Misliš da je na internetu dovolj prostora za kaj takega? Ti bom kar naravnost povedal: ni ga dovolj...

Sicer pa, nobene potrebe za predstavljanjem najinih števil "z besedo" ni - čisto dovolj je dokaz, da tvoje število ni višje (večje) od mojega... Ta dokaz je pa screenshot, ki sem ga objavil.
Zadnjič spremenil so7il, dne 9.6.2015 11:14, skupaj popravljeno 9 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a bargo »

Problemi napisal/-a:Kolikor površino razdeliš ("razbiješ") na dva koščka pač dva, kolikor na tri pač tri ... itn, ampak ne v neskončnost ker fizikalno lahko te koščke "razbijaš" zgolj do neke meje.
Prijatelj, pleskarja ne zanima fizika, on popleska končno v neskončnosti, saj za kaj več nima časa. :D
Tvoj ali fizikalni problem je, če ne uspeš videti njegove mojstrovine. Nabaviti si pač moraš boljša očala in vsekakor spremeniti proces fizikalnega opazovanja, da med tem ko opazuješ, ne uničiš mojstrovine pleskarja. :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a bargo »

so7il napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ti kar nadaljuj proces
:shock: halo!!? :shock: smo z mislimi sploh pri stvari, ali nam gre že "kaj bo za kosilo" po glavi?!
ko končaš z naštevanjem
(na tvojo izrecno željo ponavljam svoje prejšnjeo začudenje)
in predstaviš število, ti povem svoje število in bova lahko primerjala. :D
Kako naj ga pa predstavim. Misliš da je na internetu ovolj prostora za kaj takega? Ti bom kar naravnost povedal: ni ga dovolj...
Glej pravila so pravila, če števila ne moreš predstaviti je to tvoj problem in ne moreš sedaj zahtevati, zaradi svoje omejenosti, moja 2 eura. :shock:

so7il napisal/-a: Sicer pa, nobene potrebe za predstavljanjem najinih števil "z besedo", ni - čisto dovolj je dokaz, da tvoje število ni višje (večje) od mojega)...
Aja, čeprav bi rad spremenil pravila, kar seveda ni fer, ti kar lepo nadaljuj z konstruiranjem, bova videla če tvoje domneve držijo, ko narediva objektivno primerjavo.
so7il napisal/-a: Ta dokaz je pa screensht, ki sem ga objavil.
V čem ti vidiš dokaz v tvoji objavi "screensht"? :oops:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a bargo »

Problemi napisal/-a:Zakaj? Saj tudi tisto kar sme jaz napisal informacija. Kaj ti tu ni všeč. Pač pobarvan (1)/ni pobarvan (0). To, da v nekem omejenem končnem delu površine pridejo same 1 pa je povsem irelevantno
"Vse so 1" ali "zmeraj 1". Vidiš prijatelj, končna informacija, ki jo nosi neskončno točk. :D Umanjkala je kompleksnost. :wink:

Vendar, če želiš preveriti pleskarjevo mojstrovino, boš preverjal kar nekaj časa, a ne? 8)

Zeleni laser! :lol:

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a so7il »

bargo napisal/-a:Glej pravila so pravila, če števila ne moreš predstaviti je to tvoj problem in ne moreš sedaj zahtevati, zaradi svoje omejenosti, moja 2 eura. :shock:
Posluš, če si ti žleht, bom pa še jst! Ti povem dej rajš hitr una dva evra, lej kako si napisal:
bargo napisal/-a:predlagam sledečo igro. Ti si izmisli število in izmislil si ga bom tudi jaz. Ti prvi poveš število in potem ga povem jaz, če je moje število večje od tvojega, mi daš 1 eur, drugače dam jaz tebi 2 eura.
Število je seveda konkretno in konstruirano iz cifer, zaradi mene tudi iz samih 0 in 1. Povej, kdaj začneva? :P
Lepo se da razbrati, da si se tudi ti zavedal tehničnih omejitev interneta kot medija (kaj šele tehničnih omejitev točno tega foruma). Zato si tudi napisal "poveš/povem". Seveda sva pa oba povedala (izgovorila) število, ki je "konkretno in konstruirano iz cifer". No, vsaj jaz sem ga...

Slika
bargo napisal/-a:V čem ti vidiš dokaz v tvoji objavi "screenshota"? :oops:
Ja, v tem vendar, da tvoje število nikakor ne more biti višje (večje) kot tisto, ki sem ga izrekel jaz.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a bargo »

so7il napisal/-a:
bargo napisal/-a:Glej pravila so pravila, če števila ne moreš predstaviti je to tvoj problem in ne moreš sedaj zahtevati, zaradi svoje omejenosti, moja 2 eura. :shock:
Posluš, če si ti žleht, bom pa še jst! Ti povem dej rajš hitr una dva evra, lej kako si napisal:
bargo napisal/-a:predlagam sledečo igro. Ti si izmisli število in izmislil si ga bom tudi jaz. Ti prvi poveš število in potem ga povem jaz, če je moje število večje od tvojega, mi daš 1 eur, drugače dam jaz tebi 2 eura.
Število je seveda konkretno in konstruirano iz cifer, zaradi mene tudi iz samih 0 in 1. Povej, kdaj začneva? :P
Spodaj se da lepo razbrati, da si se tudi ti zavedal tehničnih omejitev interneta kot medija (kaj šele tehničnih omejitev točno tega foruma). Zato si tudi napisal "poveš/povem". Seveda sva pa oba povedala (izgovorila) število, ki je "konkretno in konstruirano iz cifer". No, vsaj jaz sem ga...
Zelo verjetno je, da si izgubil, saj se sklicuješ na internet. Tale internet, ki te omejuje je verjetno na Zemlji, a ne?
Število si že povedal, torej je količina vsebovanih informacij končna, a ne?
Prav.
Dobro, sedaj sem na vrsti jaz. Pravkar sem povedal svoje število. Veš, imam pa problem, ne morem garantirati, da bo takšno tudi ostalo, ne glede na vse domneve v katere verjamemo. :D


Slika
so7il napisal/-a:
bargo napisal/-a:V čem ti vidiš dokaz v tvoji objavi "screenshota"? :oops:
Ja, v tem vendar, da tvoje število nikakor ne more biti višje (večje) kot tisto, ki sem ga izrekel jaz.
Ah, to je samo tvoja vera, ki pa bi jo bilo potrebno preveriti, če želiš dobiti moja 2 eura.

Torej, zapiši svoje število, da lahko objektivno preverimo z mojim? Sedaj, če ni večje od zadnjega Zajčevega predloga, si itak izgubil, veš, s takšnimi majhnimi števili smo že opravili. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:Prijatelj, pleskarja ne zanima fizika


Saj tudi fiziko pleskar ne ... :)

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a so7il »

bargo napisal/-a:Zelo verjetno je, da si izgubil, saj se sklicuješ na internet. Tale internet, ki te omejuje je verjetno na Zemlji?
Število si že povedal, torej je količina vsebovanih informacij končna, a ne?
Nimaš občutka da govoriva o številih, katerih zapis z besedo bi bil obsežnejši od vseh do sedaj na internetu objavljnih tekstov skupaj?
bargo napisal/-a:Prav.
Dobro, sedaj sem na vrsti jaz. Pravkar sem povedal svoje število. Veš, imam pa problem, ne morem garantirati, da bo takšno tudi ostalo, ne glede na vse domneve v katere verjamemo. :D
Kako ne moreš garantirati, da bo tvoje število takšno tudi ostalo? Ah seveda, ti nisi bil na operaciji, pa zato.
bargo napisal/-a:Torej, zapiši svoje število, da lahko objektivno preverimo z mojim?
Ha, ha, ha, ha-ha!
Torej, mogoče se je ta tvoja zahteva komu prvič zdela kolikor toliko vsaj približno blizu nečemu kar bi se pod določenimi pogoji morda pomotoma dalo dojeti kot rahlo smešno... ampak samo morda, pa še to z izredno vprašljivim morda!

(pa kaj se tebi res ne da prav ničesar dopovedati :twisted: )



Glej, bil sem na operaciji pri tistem kirurgu s planeta Zeta 23
Zajc napisal/-a:Spomnil sem se zanimivega problema, ki je podoben paradoksu o Ahilu in želvi.

Recimo, da nam nekdo da za nalogo, da moramo prešteti vsa naravna števila. Ena, dva, tri in tako naprej.
...Ker je to seveda težka naloga, se ta človek (ki nam je nalogo dal) odloči, da nam bo delo olajšal s pomočjo "kirurškega posega", tako da bomo zmogli izgovarjati številke čedalje hitreje. Število 1 bomo tako uspeli izgovoriti šele v 10 sekundah, število 2 v 5 sekundah, število 3 v 2,5 sekunde in tako naprej. Za vsako naslednje število porabimo pol manj časa.

Vprašanje je, ali bomo na ta način uspeli našteti vsa naravna števila.

..."v resnici" uspemo našteti vsa, in sicer v 20 sekundah.

Kirurg, ki opravlja "kirurški poseg", prihaja iz planeta Zeta 23. :D
Napisal sem (screenshot), da bom isti hip ko oddam tisto svoje sporočilo, začel z naštevanjem.
Že samó to "dejstvo" bi prav ta hip moralo biti zadosten razlog za sprejeti možnost da je moje število višje (večje) od števila, do katerega bi ti ("neoperiran") mogel priti do tega hipa po enaki poti (ena dve tri itd) kot jaz, ali pa z v prav ta namen konstruiranim številom tipa "milijarda milijonov milijard blablablijonov trilijonov....itd"...

No, če ti to ni dovolj, potem:
v dvajsetih sekundah sem naštel vsa naravna števila.

In če ti tudi to ni dovolj, ker si se nenadoma spomnil, da si tudi ti bil opriran pri onem kirurgu s planeta Zeta 23:
tvoje število je v zate najboljšem primeru enako mojemu - kar pa za mojo zmago še vedno zadostuje, za tvojo pa ne...


(ti kar nadaljuj z zavlačevanjem izplačila, v upanju da se bo zgodil čudež (npr elektrike pri meni zmanjkalo... ampak od sedaj naprej - ker si z dokazi seznanjen - tečejo obresti)
Zadnjič spremenil so7il, dne 9.6.2015 13:47, skupaj popravljeno 1 krat.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:"Vse so 1" ali "zmeraj 1".


No ni mus, lahko se je pleskarju v enem delčku površine zašejkala roka pa je 0 (nič) .. :D
Vidiš prijatelj, končna informacija, ki jo nosi neskončno točk. :D


Od kje tebi zdaj neskončno točk? Matematičnih morebiti? :wink:
Umanjkala je kompleksnost.
Kompleksnost ni nujna ... :wink:
Vendar, če želiš preveriti pleskarjevo mojstrovino, boš preverjal kar nekaj časa, a ne?
Niti ne, za tren oko bom ugotovil, da je zmazek ... VrhunskaUmjetničkaKritika press :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Zenonovo vprašanje - zastavil ga je pred stoletji - se obrobno dotika dejstva, ki ga ne današnja fizika, ne današnja matematika ne moreta zadovoljivo pojasniti.
Katerega dejstva?
Gotovo lahko odgovoriš s protiargumentom, če se ne strinjaš.
Čeprav, v mojem stilu, bi formulacija bila: kdor paradoks zanika, pokaže, da ne ceni radovednosti.
----------------
Kaj pa, če paradoksa sploh ni oziroma je namišljen?
Hočeš reči, da paradoksa ne vidiš?
Prav: lahko svojo trditev s čim podpreš?
Si moraš, da bi izpadel radoveden, stvar izmisliti?
Kdor po naravi ni radoveden, si težko kaj izmisli.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a Rock »

problemi napisal/-a: Zaradi jasnosti zgolj še povej, kdo je v tem dvoboju (Manila 1975) Muhammad Ali in kdo Joe Frazier? Sploh glede na to, da se z bargom strinjava.
Naj ostane nejasno, to povzroči kratkočasje in vzbudi radovednost.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a problemi »

Rock napisal/-a:
problemi napisal/-a: Zaradi jasnosti zgolj še povej, kdo je v tem dvoboju (Manila 1975) Muhammad Ali in kdo Joe Frazier? Sploh glede na to, da se z bargom strinjava.
Naj ostane nejasno, to povzroči kratkočasje in vzbudi radovednost.
No, tudi prav. Pri komu pa mogoče res ...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Katerega dejstva?
Gotovo lahko odgovoriš s protiargumentom, če se ne strinjaš.
Omenjaš dejstvo. Katero dejstvo? Dokler tega ne poveš, svojega (ne)strinjanja ne morem utemeljiti.
Kdor po naravi ni radoveden, si težko kaj izmisli.
Ah, spet govoriva drug mimo drugega. To je utrujajoče.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a bargo »

so7il napisal/-a:
bargo napisal/-a:Zelo verjetno je, da si izgubil, saj se sklicuješ na internet. Tale internet, ki te omejuje je verjetno na Zemlji?
Število si že povedal, torej je količina vsebovanih informacij končna, a ne?
Nimaš občutka da govoriva o številih, katerih zapis z besedo bi bil obsežnejši od vseh do sedaj na internetu objavljnih tekstov skupaj?
Imam, verjemi. Veš, to tvoje število je precej majhno v primerjavi z mojim največjim, pri čemer moje ne zahteva toliko prostora.

so7il napisal/-a:
bargo napisal/-a:Prav.
Dobro, sedaj sem na vrsti jaz. Pravkar sem povedal svoje število. Veš, imam pa problem, ne morem garantirati, da bo takšno tudi ostalo, ne glede na vse domneve v katere verjamemo.
Kako ne moreš garantirati, da bo tvoje število takšno tudi ostalo? Ah seveda, ti nisi bil na operaciji, pa zato.
Seveda sem šel, vendar ko so mi povedali za stranske učinke, sem si premislil.

so7il napisal/-a:
bargo napisal/-a:Torej, zapiši svoje število, da lahko objektivno preverimo z mojim?
Ha, ha, ha, ha-ha!
Torej, mogoče se je ta tvoja zahteva komu prvič zdela kolikor toliko vsaj približno blizu nečemu kar bi se pod določenimi pogoji morda pomotoma dalo dojeti kot rahlo smešno... ampak samo morda, pa še to z izredno vprašljivim morda!
Ne razumeš, škoda.

so7il napisal/-a: (pa kaj se tebi res ne da prav ničesar dopovedati )
Glej, bil sem na operaciji pri tistem kirurgu s planeta Zeta 23
Zajc napisal/-a:Spomnil sem se zanimivega problema, ki je podoben paradoksu o Ahilu in želvi.

Recimo, da nam nekdo da za nalogo, da moramo prešteti vsa naravna števila. Ena, dva, tri in tako naprej.
...Ker je to seveda težka naloga, se ta človek (ki nam je nalogo dal) odloči, da nam bo delo olajšal s pomočjo "kirurškega posega", tako da bomo zmogli izgovarjati številke čedalje hitreje. Število 1 bomo tako uspeli izgovoriti šele v 10 sekundah, število 2 v 5 sekundah, število 3 v 2,5 sekunde in tako naprej. Za vsako naslednje število porabimo pol manj časa.

Vprašanje je, ali bomo na ta način uspeli našteti vsa naravna števila.

..."v resnici" uspemo našteti vsa, in sicer v 20 sekundah.

Kirurg, ki opravlja "kirurški poseg", prihaja iz planeta Zeta 23. :D
Napisal sem (screenshot), da bom isti hip ko oddam tisto svoje sporočilo, začel z naštevanjem.
Že samó to "dejstvo" bi prav ta hip moralo biti zadosten razlog za sprejeti možnost da je moje število višje (večje) od števila, do katerega bi ti ("neoperiran") mogel priti do tega hipa po enaki poti (ena dve tri itd) kot jaz, ali pa z v prav ta namen konstruiranim številom tipa "milijarda milijonov milijard blablablijonov trilijonov....itd"...

No, če ti to ni dovolj, potem:
v dvajsetih sekundah sem naštel vsa naravna števila.

In če ti tudi to ni dovolj, ker si se nenadoma spomnil, da si tudi ti bil opriran pri onem kirurgu s planeta Zeta 23:
tvoje število je v zate najboljšem primeru enako mojemu - kar pa za mojo zmago še vedno zadostuje, za tvojo pa ne...


(ti kar nadaljuj z zavlačevanjem izplačila, v upanju da se bo zgodil čudež (npr elektrike pri meni zmanjkalo... ampak od sedaj naprej - ker si z dokazi seznanjen - tečejo obresti)
Si pomislil, da PIKA ni bila predmet v posegu, ki ga opravlja kirurg s planeta Zeta 23? :lol: Še več, nisi bil pozoren, ko so ti bila predstavljena tveganja, po posegu namreč besede PIKA, kot še nekaj drugih besed, ne moreš več izgovoriti. POZOR! Ne berite na glas, tisti, ki ste bili na omenjenem posegu! So7il samo predstavljal si, da je moje število za PIKA 1 večje prav od vsakega tvojega. :D

Vidiš veličino, ki se ji baje reče supremum? 8)

Skratka, ker si pohlepen in si se celo sam prijavil k igri, sedaj zahtevam tvoj, ki je že moj, 1 eur. Mogoče ga bom itak moral dati Zajcu, če bo postavil ustrezno oklepaje. :D

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a so7il »

Bargo (Chucku Norrisu hip za tem, ko ta naredi vse sklece): "Hja prjatu, ker na koncu nisi rekel 'evo, fertik', si mi dolžan evro."
Chuck Norris Bargu pripelje enega krožnega z nogo.

Pika.

In tišina (Chuck pač ni posebno zgovoren možakar). Slišati je le žvenket kovancev, ki iz Bargovih hlačnih žepov padajo nekje z neba na asfalt - na mesto kjer so ostali Bargovi čevlji...

Odgovori