Pravo proti znanosti(?)

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Nadaljnja pot - občasno je zaradi aktualnih slovenskih specifičnosti potrebna - je ESČP (vrsta evropskega sodišča). Tu so občečloveške vrednote (katoliške vrednote) še bolj prisotne. - Zahodnoevropski pravni sistem predstavlja zaščito vrednot. Kot so ZDA garant splošne svetovne varnosti.
Zelo je modro, da je Slovenija članica EU, NATA, evrskega sistema, šengenskega sistema in da goji prijateljske odnose z močnimi in poštenimi državami.
Tok, tok, tok! Je kdo doma tam zgoraj? Mi smo 'divanili' o proceduralnih (formalnopravnih) vprašanjih, kamor spadajo vprašanja pravnih sredstev! Halo?!
Sluzasti Otrob,

ne razširjaj zopet krivega znanja.

"Nadaljnja pot - občasno je zaradi aktualnih slovenskih specifičnosti potrebna - je ESČP (vrsta evropskega sodišča)." ___ se nanaša na formalno pravo.

Poleg tega bi tudi moral vedeti, da so odločitve (slovenskega) ustavnega sodišča, v primeru konkretne presoje, dokončne. Pritožbe formalno ni (možen je le samostojen zahtevek na ESČP, v okviru zadevne evropske konvencije).

Večkrat omenjaš 'divanjenje'. Morda bi svoje usluge 'divanjenja' ponudil forumu s področja turškega-islamskega prava?

Najprej mi pojasni, Preprosti, zakaj si poudaril besedi "nadaljnja pot"? Ker si prepričan, da se ne piše "nadaljnji"? Ponovno si ustrelil kapitalnega kozla in podčrtal svojo ignoranco! :lol:

Dokaz: http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam ... zs%3D37247

Vse tvoje nadaljnje 'divanjenje' je intelektualna mizerija, nima nobene zveze z magistralno temo in lahko le ponovim za shrinkom: bla, bla, bla, bla…

O tvojem napotovanju na "turško" pravo pa samo tole: o šeriatu in tvojem kanonskem 'pravu' sem že decidirano povedal svoje: gre za zbirko oz. eklektični rizi-bizi religioznih predstav o tem, kako si farji predstavljajo 'pravo'. Danes je to obsoletna in smešna zbirka nekakšnih verskih 'pravil', ki je nihče (razen verskih sprancev) ne jemlje drugače kot to, kar je: zgodovinski kuriozum, s katerim seznanimo študente z enim stavkom. V nobene primeru in po nobenem kriteriju pa ne moremo teh zbirk šteti za "pravo". :lol:

Potreben je dostavek: povedano v celoti ne velja za države, kjer je šeriat državna vera. Tam ne gre za ridikulne zadeve, ampak za žalosten ostanek primitivizma in surovosti izpred 1.500 let v XXI. stoletju, kjer ni ločitve med religijo in državo, kjer se ljudi s strašnimi kaznimi prisiljuje, da živijo po normah izpred več kot tisoč let.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti Otrob napisal/-a:Najprej mi pojasni, Preprosti, zakaj si poudaril besedi "nadaljnja pot"? Ker si prepričan, da se ne piše "nadaljnji"? Ponovno si ustrelil kapitalnega kozla in podčrtal svojo ignoranco! :lol:
Sluzasti Otrob,
opozarjam te prvikrat in edinkrat: potrudi se z boljšo vsebino; tvoji sestavki vsebujejo preveč napak, da bi bil dialog upravičen;
morda se bo želel kdo drug pogovarjati s tabo;
jaz pa ti dajem samo še eno priložnost: bistveno dvigni kvalitetno raven svojih izvajanj!

Tu je moj tokratni odgovor:

** 'pot' - je tudi ž. spola

Sluzasti Otrob napisal/-a:Vse tvoje nadaljnje 'divanjenje' je intelektualna mizerija, nima nobene zveze z magistralno temo in lahko le ponovim za shrinkom: bla, bla, bla, bla…
O tvojem napotovanju na "turško" pravo pa samo tole: o šeriatu in tvojem kanonskem 'pravu' sem že decidirano povedal svoje: gre za zbirko oz. eklektični rizi-bizi religioznih predstav o tem, kako si farji predstavljajo 'pravo'. Danes je to obsoletna in smešna zbirka nekakšnih verskih 'pravil', ki je nihče (razen verskih sprancev) ne jemlje drugače kot to, kar je: zgodovinski kuriozum, s katerim seznanimo študente z enim stavkom.
** "z enim stavkom" ___ ker bi bilo državnemu profesorju nerodno? Naši predpisi se tako rekoč dnevno spreminjajo. Kar je znak njihove slabe kakovosti.
Sluzasti Otrob napisal/-a: Potreben je dostavek: povedano v celoti ne velja za države, kjer je šeriat državna vera. Tam ne gre za ridikulne zadeve, ampak za žalosten ostanek primitivizma in surovosti izpred 1.500 let v XXI. stoletju, kjer ni ločitve med religijo in državo, kjer se ljudi s strašnimi kaznimi prisiljuje, da živijo po normah izpred več kot tisoč let.
** In vendar se islam strahovito širi. - Muslimanske države privoščljivo opazujejo, kako dekadentni 'moderni zahod' zaradi nespoštovanja vrednot propada.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Lili (rock) je napisal:
Sluzasti Otrob,
opozarjam te prvikrat in edinkrat:
Opa! Ali imaš halucinacije, da si inkvizitor s črno kapuco, jaz pa kakšen 'krivoverec', ki so me biriči privlekli pred tebe? :lol:
potrudi se z boljšo vsebino; tvoji sestavki vsebujejo preveč napak, da bi bil dialog upravičen;
Revše polpismeno. :lol:
jaz pa ti dajem samo še eno priložnost:


…je zakričal na Giordana Bruna LUDOVICUS CARDINALIS MADRUTIUS.
bistveno dvigni kvalitetno raven svojih izvajanj!
Revše polpismeno rovtarsko. :lol:
Tu je moj tokratni odgovor:

** 'pot' - je tudi ž. spola
Ja in?
In vendar se islam strahovito širi. - Muslimanske države privoščljivo opazujejo, kako dekadentni 'moderni zahod' zaradi nespoštovanja vrednot propada.
Spet si pljunil v lastno kavico. Ali ti to nič ne pove o 'življenjski moči' in privlačnosti tvoje religije, ki jo ob vsaki priložnosti tako kuješ v nebo?
Veš, ko s pomilovanjem gledam verske rovtarje kot si ti, vam na tiho malo privoščim kalifat od Lizbone do Urala. Potem, ko vas bi vsako jutro budili mujezini z minaretov s svojim zateglim: 'Allahu akbar!' bi vas rad videl, kako boste 'divanili' o edini "pravi" religiji in o edinem "zveličavnem bogu"... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a Rock »

Prevarantski Sluzasti Otrob!

Nisi izpolnil mojega ultimata.

Predpostavljam, da poznaš številke (število rimo-katoličanov; število muslimanov).
Prav tako predpostavljam, da poznaš razliko med rimo-katoličani in kristjani.

Z Bogom!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Prevarantski Sluzasti Otrob!

Nisi izpolnil mojega ultimata.
:lol: :lol:
Predpostavljam, da poznaš številke (število rimo-katoličanov; število muslimanov).

Totalno irelevantno. :lol:
Prav tako predpostavljam, da poznaš razliko med rimo-katoličani in kristjani.

Totalno irelevantno. :lol:

Z Bogom!
Allahu akbar! :lol:

majkeljanuar
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.1.2014 10:51

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a majkeljanuar »

Rock napisal/-a:
majkeljanuar napisal/-a:malo nepričakovano razpredanje od takega foruma, ampak tudi to mora biti za zdravo pamet :) Drugače pa vedno velja, da pravo v znanosti nima kaj iskati. Saj nenazadnje potrebuje pravnik tako ali tako mnenje znanstvenika, ki ga potem itak obrne po svoje, da sploh lahko zine črko A :D Kar morda na prvostopenjskem sodišču še uspe, potem nikakor več ne more, ker je itak skregano totalno z logiko .
Tako stališče je tipično stališče domišljavega ignoranta.
Pravo je ena od najbolj uglednih in najstarejših znanosti.
Izjava, da "potrebuje pravnik (v pomenu 'sodnik', moja opomba) tako ali tako mnenje znanstvenika" - vodi v največjo krivico in s tem v anarhijo, le-ta pa vodi v družbeno katastrofo.

Si bil nedavno kazensko ali civilno obsojen, ali kot tožnik nisi uspel?

Čaki, kaj pa sem narobe rekel? Objasni, lepo prosim! Ne more mi nihče na tem svetu reči, da pravnik ve čisto vse. Je pač strokovnjak na svojem področju, ki potrebuje še dodatna mnenja in raziskave, da lahko sploh uporabi svoje znanje. Kaj je tu narobe?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a Rock »

majkeljanuar napisal/-a:
Rock napisal/-a:
majkeljanuar napisal/-a: malo nepričakovano razpredanje od takega foruma, ampak tudi to mora biti za zdravo pamet :) Drugače pa vedno velja, da pravo v znanosti nima kaj iskati. Saj nenazadnje potrebuje pravnik tako ali tako mnenje znanstvenika, ki ga potem itak obrne po svoje, da sploh lahko zine črko A :D Kar morda na prvostopenjskem sodišču še uspe, potem nikakor več ne more, ker je itak skregano totalno z logiko .
Tako stališče je tipično stališče domišljavega ignoranta.
Pravo je ena od najbolj uglednih in najstarejših znanosti.
Izjava, da "potrebuje pravnik (v pomenu 'sodnik', moja opomba) tako ali tako mnenje znanstvenika" - vodi v največjo krivico in s tem v anarhijo, le-ta pa vodi v družbeno katastrofo.
Si bil nedavno kazensko ali civilno obsojen, ali kot tožnik nisi uspel?
Čaki, kaj pa sem narobe rekel? Objasni, lepo prosim! Ne more mi nihče na tem svetu reči, da pravnik ve čisto vse. Je pač strokovnjak na svojem področju, ki potrebuje še dodatna mnenja in raziskave,
Sodnik redko potrebuje znanstveno mnenje (kajti ne odloča o splošnem).

Odredi pa konkretno strokovno ekspertizo, če obstaja določeno pomanjkanje dejstev.

O kvaliteti izvedenčevega spričevala (o obstoju ali neobstoju dejstva) odloči sodnik.
S. nato odloči, kakšne pravice slede iz sodno ugotovljenih dejstev (ali je postavljeni zahtevek utemeljen).

Če bi bil s. vezan na mn. izvedenca, bi to vodilo v katastrofo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a shrink »

vojko, a si videl, koliko cvetk je v zadnjem postu natrosil nedeljski pravnik? Praktično je vsaka njegova poved samostojna cvetka. Ja, še kako primerno ga je ob trosenju takšnih cvetk vprašati (tisto zimzeleno iz farškega foruma):
:shock:
kdo za vraga tebe uči pravo? A ve, kakšne klobasaš?
:lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:vojko, a si videl, koliko cvetk je v zadnjem postu natrosil nedeljski pravnik? Praktično je vsaka njegova poved samostojna cvetka. Ja, še kako primerno ga je ob trosenju takšnih cvetk vprašati (tisto zimzeleno iz farškega foruma):
:shock:
kdo za vraga tebe uči pravo? A ve, kakšne klobasaš?
:lol:
Videl, videl. Saj nima smisla replicirati na tako žlobudranje. Sicer pa sem (sva mu!) že enkrat odgovorila na te neslanosti (mislim, da je bilo v zvezi s potresom v Aquili). Človek še ni videl sodišča od znotraj, kaj šele, da bi bil na kakšni obravnavi. Sodnik je vedno nebogljen, kakor hitro se odloča o dejstvih in okoliščinah, ki so izven pojmovnega polja prava. To pa je v večini primerov. In inteligentni sodnik se bo vedno obrnil za ekspertno mnenje k izvedencu in na misel mu ne pade, da ga ne bi upošteval, saj bi se s tem samo smešil. Takšen vzorec obnašanja je normalen in v uporabi povsod; kariera sodnika je takale: gimnazija----->fakulteta----->pripravništvo
----->pravosodni izpit------>izvolitev v funkcijo. Večina sodnikov še ni videla tovarne ali polja ali bolnice ali razbitin letala 'v živo'. Lahko bi pripovedoval zabavne anekdote iz sodnih dvoran, ko so sodniki postavljali vprašanja, ki so kazala na popolno (tehnično) nepoznavanje zadeve. To ni noben hendikep, zato pa imajo sodne izvedence, ki jim pomagajo.

Vse ostalo je 'švefl' in ponesrečene vaje v slogu... :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Kako složna (i) in povezana (i) sta dva (dve) trola (i).

Predlagam novo ime za uspešno serijo

Vojko in Šrinko

Slika




:shock: :shock: :oops:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Kako složna (i) in povezana (i) sta dva (dve) trola (i).

Predlagam novo ime za uspešno serijo

Vojko in Šrinko

Slika




:shock: :shock: :oops:

Zakaj te 'složnost' tako preseneča, Leo Koroški? Med intelektualci in sploh ljudmi, ki uporabljajo zdravo pamet, začinjeno s solidno splošno izobrazbo, je te 'složnosti' v izobilju; složni so kar se tiče osnovnih znanstvenih paradigem, složni so glede Darwina, Einsteina, malo manj glede Marxa - skratka pri enakih dejstvih in okoliščinah je konvergenca stališč in mnenj ljudi logična in pričakovana... :lol:

Res pa je da se vedno najdejo osebki, ki 'štrlijo' ven s svojimi z nobenimi dokazi podprtimi eksotičnimi idejami (na tem forumu je tipičen primer rozman, pa tudi ti spadaš v to kategorijo)... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a Rock »

Shrink, vojko = dve zli osebi.
Tudi zlo ima svojo vlogo (služi kot negativen primer; ilustrira rek 'izjema potrjuje pravilo; itd.).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Shrink, vojko = dve zli osebi.
Tudi zlo ima svojo vlogo (služi kot negativen primer; ilustrira rek 'izjema potrjuje pravilo; itd.).
Takšen je pač svet: Leo in pa seveda predvsem ti, Preprosti, pa sta zgled dveh "dobrih" oseb...Naj vam Veliki Manitou ali Budha ali kdorkoli pač že iz te menažerije božanstev človeške domišljije pomaga in naj bo milosten z vama, "dobri osebi"... :lol: :lol: :lol: :lol:

Ni ga denarja na svetu, da bi zamenjal vlogo z vama... :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a GJ »

vojko napisal/-a:Ni ga denarja na svetu, da bi zamenjal vlogo z vama... :lol:
Tudi moja malenkost ne bi nikoli menjala vloge z njima... 8)

Lep dan...

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Pravo proti znanosti(?)

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Shrink, vojko = dve zli osebi.
Tudi zlo ima svojo vlogo (služi kot negativen primer; ilustrira rek 'izjema potrjuje pravilo; itd.).
Takšen je pač svet: Leo in pa seveda predvsem ti, Preprosti, pa sta zgled dveh "dobrih" oseb...Naj vam Veliki Manitou ali Budha ali kdorkoli pač že iz te menažerije božanstev človeške domišljije pomaga in naj bo milosten z vama, "dobri osebi"...

Ni ga denarja na svetu, da bi zamenjal vlogo z vama... :lol:
Mojster črkovalništva in slamantike, pa seveda Kumrovaški predavatl državnosti Yugovine -
gramatika pa ni najboljša - mešaš število.

Ti bi zamenjal z vsakim, če bi bilo to možno. Življensko delo - državnost Yugovine se ti takole podre, tvoji slušatelji so bili pa ob tem še glavni akterji in eksekutorji - ubogi Vojkosrav. Se mi tako smiliš, da te ne bom več jezil, seveda če boš odslej priden.

:roll:

Odgovori