Čas je matematična količina?

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Nekateri religijo(čustva) postavljajo v center, drugi postavljajo znanost (razum) v center. Če že je v centru kaj, je lahko samo oboje, ker je nedeljivo !
Vmes pa je veliko šarla-tanstva tako na eni, kot na drugi strani ! To pa povzroča "delitev" sama.
Kaj pa je spet to? Menda ja ne enačiš religije in znanosti??!! To je tako kot bi enačil okroglo in oglato. Znanost in religija v »centru, je lahko samo oboje, ker je nedeljivo!«????!! Znanost in religija sta ko ogenj in voda, nekompatibilna in nimata ničesar skupnega. Religija je skozi celotno zgodovino bila sovražna znanosti, jo preprečevala (dokler je imela tudi posvetno oblast), pozneje pa ovirala in relativizirala.

Z razlogom: znanost namreč spodjeda same temelje (praznoverje), na katerem religija sloni in z njim stoji ali pade.

Nič ni »vmes /…/veliko šarla-tanstva tako na eni, kot na drugi strani«, pravo šarlatanstvo je to, kar si pravkar napisal. Lepo te prosim, ne začenjaj spet… :lol:
:D Hm. Slama, mogoče se pa kakšno zrnje najde ! Samo pogledati in videti je treba ! Zdi se mi, kot, da bi ti bil tisti pripadnik nekaterih ! Argumentiraš pa kar sam ! Hecno ne. :shock: 8)

Govoriš iz vere, Vojko !


ČUSTVA IN RAZUM, ni mogoče deliti ! Ali pač, Vojko ?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Govoriš iz vere, Vojko !

Točno: iz vere v razum, za razliko od nekaterih (virtualno) tu prisotnih... :lol:
ČUSTVA IN RAZUM, ni mogoče deliti ! Ali pač, Vojko ?
Formalno napačno: piše se ČUSTEV IN RAZUMA... :lol:
Vsebinsko: pravilno.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Bargo in Vojko : ČUSTEV IN RAZUMA, ni mogoče deliti !


Tu se seveda postavi vprašanje, koliko forumašev se strinja z zgornjo trditvijo in predvsem z tem :

Vsi smo verniki !
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Govoriš iz vere, Vojko !
Točno: iz vere v razum, ...
To že dolgo vem. Me pa veseli, da si sam povedal. Vojko je vernik !?

Razumni verniki so tisti, ki poskušajo vključevati in ne razbijati. Takim pravim sam pristni verniki in so spoštovanja vredni.

Kar se pa pomenljivosti tiče, virtualna prisotnost, boš moral kaj več povedati. Vsi smo na tem forumu namreč virtualni, torej navidezni.

Velikokrat sem se ti zahvalil in z težavo si verjel v mojo iskrenost. Mislim, da je sedaj zaupljivost večja. :wink:
Povedati in dokazati želim, da sem jaz zmeraj bil prisoten, kolikor mi pač razum dopušča ! :wink:

Torej kaj si imel v mislih, ko si uporabil izraz virtualnost ?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Torej kaj si imel v mislih, ko si uporabil izraz virtualnost ?
To, kar pomeni v enostavnem, neprenesenem pomenu: da nismo fizično prisotni.
:lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Torej kaj si imel v mislih, ko si uporabil izraz virtualnost ?
To, kar pomeni v enostavnem, neprenesenem pomenu: da nismo fizično prisotni.
:lol:
:D
Kje nismo fizično prisotni ?

Na forumu zagotovo nismo !

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Torej kaj si imel v mislih, ko si uporabil izraz virtualnost ?
To, kar pomeni v enostavnem, neprenesenem pomenu: da nismo fizično prisotni.
:lol:
:D
Kje nismo fizično prisotni ?

Na forumu zagotovo nismo !
Zagotovo ne. Vidiš, končno si skapiral...pa saj ni bilo tako težko, ne?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Zagotovo ne. Vidiš, končno si skapiral...pa saj ni bilo tako težko, ne?
No, tako enostavno pa zopet ne. Veš jaz imam mnenje, da celo fizična prisotnost, velikokrat ne zadošča ! :oops: Tako, da .. :wink:
Ne smeš intepretirati na svoj lasten način, zato sem te celo 2x vprašal. Sedaj prevzamem, kar si ti povedal !

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

povezava religije in fizike je v uprabi zavesti kot raziskovalnega orodja
beri knjigo na priponki
Priponke
nova obzorja fizike.pdf
dopljnjena izdaja
(272.17 KiB) Prenešeno 172 krat

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

TimeEinstein napisal/-a:povezava religije in fizike je v uprabi zavesti kot raziskovalnega orodja
beri knjigo na priponki
hm. Zguba časa, zakaj bi bral, če pa lahko odgovoriš na moja vprašanja ali vsaj nakažeš z zgodbo !

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Zagotovo ne. Vidiš, končno si skapiral...pa saj ni bilo tako težko, ne?
No, tako enostavno pa zopet ne. Veš jaz imam mnenje, da celo fizična prisotnost, velikokrat ne zadošča ! :oops: Tako, da .. :wink:
Ne smeš intepretirati na svoj lasten način, zato sem te celo 2x vprašal. Sedaj prevzamem, kar si ti povedal !
Na kakšen drugačen način pa še lahko interpretiraš stvari, če ne "na svoj lasten"? :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:povezava religije in fizike je v uprabi zavesti kot raziskovalnega orodja
beri knjigo na priponki
Ne, malo bolj bi tistih nekaj sto se morali kresu. Povabiti, pa bi ušle vse. Pa niti takšne zapisal, da sploh ne. Saj sem. Samo jim bili dosledni je nekaj manjšem ušlo. Slovenske zavesti pač. Niso, kar je vse religije takšne. Pa niti zapisal, da jim je ušlo nekaj razislkovalnega orožja. Šlamparija treba, kot za pač. Niso, kar je vredno.Priponke grmade ne bi bilo Bruna, saj bi fizik zgorelo na dosti!

Si razumel? :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:povezava religije in fizike je v uprabi zavesti kot raziskovalnega orodja
beri knjigo na priponki
Ne, malo bolj bi tistih nekaj sto se morali kresu. Povabiti, pa bi ušle vse. Pa niti takšne zapisal, da sploh ne. Saj sem. Samo jim bili dosledni je nekaj manjšem ušlo. Slovenske zavesti pač. Niso, kar je vse religije takšne. Pa niti zapisal, da jim je ušlo nekaj razislkovalnega orožja. Šlamparija treba, kot za pač. Niso, kar je vredno.Priponke grmade ne bi bilo Bruna, saj bi fizik zgorelo na dosti!

Si razumel? :lol: :lol:
:lol:
vojko napisal/-a: Na kakšen drugačen način pa še lahko interpretiraš stvari, če ne "na svoj lasten"?
Vprašanje ni trivialno. Za kaj več sem utrujen, mogoče drugič. Argo: Subjektivnost-Objektivnost-Objektivnost?-Subjektivnost?.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a derik »

bargo napisal/-a:
derik napisal/-a:Če bi vse izbrisali (recimo, da bi propadla civilizacija) in začeli znova, dvomim, da bi prišli do identičnega modela.
Zakaj dvomiš ? Jaz mislim, da bi prišli do podobnega, zelo podobnega.
Predvsem zato, ker je isto dogajanje možno opisati z različnimi modeli. Model deluje med teorijo in realnostjo. Razvijanje modela ne gre nujno vedno po isti poti. Kakšen genij ali pa slučaj bi lahko dosegel, da bi določene korake pri razvijanju modela preskočili.

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

fantje vi ste ven iz teme.......tu je tama čas....dajte kaj o tem :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:fantje vi ste ven iz teme.......tu je tama čas....dajte kaj o tem :D
Ja, ja, mi smo že "ven iz teme", za razliko od tebe, ki si še globoko v temi... :lol: :lol: :lol:

Odgovori