GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bianko »

problemi napisal/-a:Iz katerega stališča ti izhajaš? Kolikor vem ti izhajaš iz stališča: "Mislim, da vesolje nima nastanka in da se niti ni pojavilo iz nečesa drugega (zato sem napisal obstoj v obstoju). Da obstaja vedno." Torej pri tebi tudi prapoka ni bilo.
To je to.
Težko razumem, kako ti Romana razumeš, razen seveda jezika v katerem je pisal?
Preden sem zagovarjal obstoj, sem imel idejo, da je vesolje nastalo iz nič.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bargo »

bianko napisal/-a:
problemi napisal/-a:Iz katerega stališča ti izhajaš? Kolikor vem ti izhajaš iz stališča: "Mislim, da vesolje nima nastanka in da se niti ni pojavilo iz nečesa drugega (zato sem napisal obstoj v obstoju). Da obstaja vedno." Torej pri tebi tudi prapoka ni bilo.
To je to.
Težko razumem, kako ti Romana razumeš, razen seveda jezika v katerem je pisal?
Preden sem zagovarjal obstoj, sem imel idejo, da je vesolje nastalo iz nič.
Ja, vera je problem. Dogme in aksiomi ! Začetek in Konec ! Cantor !

Ah, nastanek vesolja in zvezdni dnevnik ! :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=BNiswpSwFBo

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:Torej je materija (energija) nastala?
Itak.
Kaj pa je (pra)počilo? In kje je to, kar je počilo, ždelo preden je počilo?
Ta vprašanja so umestna v razmerah klasične fizike. Po mojem mnenju iz spoznanj klasične fizike ne moremo sklepati na začetek vesolja. Najbrž je tudi kvantna mehanika premalo. Vprašanje je, če bi bila teorija kvantne gravitacije, ki je sploh še nimamo, kos tej nalogi.
A tu govoriva o potencialu?
Ne, tudi potenciala prej ni bilo. Tudi če imaš v mislih Aristotelovo potentio.
že samo vprašanje, kaj je nastalo v niču zveni absurdno
Tako seveda ne bova prišla nikamor. Meni se zdi absurdna večnost.
O tem pač govori Zakon o ohranitvi energije
Ja, vendar ne govori o prapoku. Kaj pa, če so šele a prapokom nastali pogoji za zakon o ohranitvi energije?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Itak.
Mi prosim opišeš način/postopek po katerem je materija (energija) nastala oziroma daš link, kjer je opisano kako je nastala?
Ta vprašanja so umestna v razmerah klasične fizike. Po mojem mnenju iz spoznanj klasične fizike ne moremo sklepati na začetek vesolja. Najbrž je tudi kvantna mehanika premalo. Vprašanje je, če bi bila teorija kvantne gravitacije, ki je sploh še nimamo, kos tej nalogi.
Kako se skladata ta tvoja izjava oziroma misel in zgornji "Itak."?
Ja, vendar ne govori o prapoku. Kaj pa, če so šele a prapokom nastali pogoji za zakon o ohranitvi energije?
Roman, kaj je počilo?
O tem pač govori Zakon o ohranitvi energije.
Na nek način tudi, nemreč govori o energiji.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:Mi prosim opišeš način/postopek po katerem je materija (energija) nastala oziroma daš link, kjer je opisano kako je nastala?
Mi prosim opišeš način/postopek po katerem je materija (energija) večna oziroma daš link, kjer je opisano kako je lahko nekaj večno?
Kako se skladata ta tvoja izjava oziroma misel in zgornji "Itak."?
Itak se nanaša na moje mnenje, ki ga seveda nimam s čim dokazati.
kaj je počilo?
Materija, ki se je pojavila in je pred tem ni bilo.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
problemi napisal/-a:Mi prosim opišeš način/postopek po katerem je materija (energija) nastala oziroma daš link, kjer je opisano kako je nastala?
Mi prosim opišeš način/postopek po katerem je materija (energija) večna oziroma daš link, kjer je opisano kako je lahko nekaj večno?
Kako se skladata ta tvoja izjava oziroma misel in zgornji "Itak."?
Itak se nanaša na moje mnenje, ki ga seveda nimam s čim dokazati.
kaj je počilo?
Materija, ki se je pojavila in je pred tem ni bilo.
Priporočam jezik : PASCAL, za dokazovanje. :D :D

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wFBo#t=62s (drugič.) MATILDA -> VERA -> MATILDA!

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a: Mi prosim opišeš način/postopek po katerem je materija (energija) večna oziroma daš link, kjer je opisano kako je lahko nekaj večno?
Roman, je to hec ali norčevanje? Jaz naj ti opišem nekaj kar je ne-nastalo, zgolj je, in se nenehno spreminja? Če me spomin ne vara si ti tisti, ki trdi, da je materija (energija) nastala in to celo iz nič-a.

Ampak naj ti bo, nek članek, ki na posreden način govori o tem, da je materija (energija) eksistirala tudi pred prapokom: "Prápók ali vêliki pók (angleško Big Bang) je v fizikalni kozmologiji znanstvena teorija nastanka Vesolja, ki naj bi nastalo z velikansko eksplozijo prostora in snovi v nekem končnem času v preteklosti.". (http://sl.wikipedia.org/wiki/Prapok)
Materija, ki se je pojavila in je pred tem ni bilo.
In ti misliš, da je ta trditev bolj verjetno kot moja, da je pred nastankom Vesolja eksistirala materija (energija) in da znotraj le te pač nekega trenutka nastane tudi Vesolje?

Roman, mislim, da tvoja teza terja veliko več vere, kot pa jo teza o obstoju boga. Celo tezo o obstoju stvranika mi je verjetnejša, kot pa trditi: "Materija, ki se je pojavila in je pred tem ni bilo.".

No mogoče še eno vprašanje, ali obstaja možnost, da tudi izgine, vsa kar jo je, tako hipoma, kot se je tudi pojavila, izgine zopet tja kjer je bila preden je ni bilo?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a Roman »

Problemi, ne, ne hecam se. Ravno tako, kakor jaz ne morem dokazati nastanka iz nič, ti ne moreš dokazati večnosti česarkoli. Kaj od tega terja hujšo vero v nemogoče, je pač stvar okusa. Iz tvojega navedka se tudi posredno ne vidi, da bi bila materija večna. Rečeno sicer je, da sta eksplodirala prostor in snov, kar naj bi menda dalo slutiti, da sta obstajala že prej, nič pa seveda o tem, kako bi pred tem obstajala in v kakšni obliki. Kako bi recimo, v skladu s tvojim mnenjem, energija neznano dolgo mirno eksistirala, potem pa se kar naenkrat odločila, da bo eksplodirala? Kaj jo je prisililo k temu? Zakaj ravno takrat? Kje je bila pred tem? Poskusi se o tem spraševati tako, kakor se sprašuješ o cretaio ex nihilo, pa boš videl, da ni prave razlike.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Rečeno sicer je, da sta eksplodirala prostor in snov, kar naj bi menda dalo slutiti, da sta obstajala že prej, nič pa seveda o tem, kako bi pred tem obstajala in v kakšni obliki.


V kakšni obliki in kako, omenjeni članek resnično ničesar ne pove. Pravzaprav noben ne pove eksplicitno, lahko pa na podlagi dognanj fizike vendarle sklepamo o tej, tudi na podlagi materije (energije) katero obravnavamo znotraj našega Vesolja. Tisto, kar lahko oziroma si upam trditi je, da se (na nekem nivoju) ne razlikuje od materije katero poznamo znotraj strukture imenovane Vesolje. Recimo, če bi se izkazalo, da so fermioni osnovni in nedeljivi gradniki snovi (Wikipedija) in da manjših delcev od le teh ni, bi si upal reči, da materijo, se bom tu izrazil malce čudno, tudi "zunaj" našega Vesolja, sestavljajo le ti, zgolj obstaja možnost, da jih determinira drugačna fizika (ni pa nujno, da jih, fizika oziroma fizikalni zakoni so lahko tudi povsem enaki).
Kako bi recimo, v skladu s tvojim mnenjem, energija neznano dolgo mirno eksistirala,
Zakaj bi morala? Sam mislim, da materija (energija) pravzaprav nikoli ne miruje. Če pa se že zgodi tako, da bi vsa materija (energija) mirovala, pa to ne more trajati neskončno dolgo, saj to preprečujejo kvantne fluktuacije. Torej tudi če povsem miruje oziroma je povsem statična, jo iz ravnotežja vržejo kvantne fluktuacije.
potem pa se kar naenkrat odločila, da bo eksplodirala?


O kakšnem odločanju govoriš za božjo voljo? Ni razloga, da se je zgodilo tako kot se pač je zgodilo. Prav nobenega razloga ni za to.
Kaj jo je prisililo k temu?
Nič* je ni prisililo. Se je pač zgodilo.

* pa tu ne mislim na nič
Zakaj ravno takrat?
Ah Roman, tu se pa moram malce pohecati. Ali naj ti dogovorim: Imaš prav, bi bilo bolje, če bi se v pretek in ne nedeljo. :wink:
Kje je bila pred tem?
Povsod, sem ti že rekel, in je še sedaj povsod in bo na veke vekomaj povsod. To pač verjamem.
Poskusi se o tem spraševati tako, kakor se sprašuješ o cretaio ex nihilo, pa boš videl, da ni prave razlike.
Pa mislim, da je ena bistvena, namreč pri meni Vesolje nastane iz nečesa pri tebi iz nič-a. Pri bianku Vesolje sploh ne nastane, kako elegantno šele on zradira nič in vpelje neskončnost in večnost**. :wink:

** omenjam ju zgolj zaradi lažjega razumevanja konteksta.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a: če bi se v pretek in ne nedeljo
Četrtek je lep dan. Blondinka : http://www.youtube.com/watch?v=tyNORFECeEQ Boys ! :wink:

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bianko »

Roman napisal/-a:Materija, ki se je pojavila in je pred tem ni bilo.
Če je "prej" ni bilo, potem je bil nič. Ampak, kot vemo nič ne obstaja. Brez vesolja tudi niča ni. Ali pa je nastalo iz nečesa, kot trdi problemi. Potem je tudi tisto iz česar je nastalo vesolje nastalo iz nečesa. To se mi zdi pa še manj verjetno, kot nastanek iz niča.
problemi napisal/-a:Torej tudi če povsem miruje oziroma je povsem statična, jo iz ravnotežja vržejo kvantne fluktuacije.
Če bi povsem mirovala (materija) potem ne bi mogla nikoli nastati.
problemi napisal/-a:Povsod, sem ti že rekel, in je še sedaj povsod in bo na veke vekomaj povsod. To pač verjamem.
Če bo na veke vekomaj "povsod", potem je tudi na veke vekomaj bila "povsod". Torej ni nikoli nastala.
problemi napisal/-a:Pa mislim, da je ena bistvena, namreč pri meni Vesolje nastane iz nečesa pri tebi iz nič-a. Pri bianku Vesolje sploh ne nastane, kako elegantno šele on zradira nič in vpelje neskončnost in večnost**.
A nisem nekje omenil, da se besed neskončnost in večnost izogibam :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Kdo je PINGVIN ?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

bianko napisal/-a: Če je "prej" ni bilo, potem je bil nič. Ampak, kot vemo nič ne obstaja. Brez vesolja tudi niča ni. Ali pa je nastalo iz nečesa, kot trdi problemi. Potem je tudi tisto iz česar je nastalo vesolje nastalo iz nečesa. To se mi zdi pa še manj verjetno, kot nastanek iz niča.
Ja tisto iz česar je nastalo Vesolje ni nastalo je pač večno. Torej, materija (energija) večna, Vesolje nastalo.
Če bi povsem mirovala (materija) potem ne bi mogla nikoli nastati.
Saj ni nastala, je večna, je vedno bila, je in vedno bo. Poleg tega sam menim, da se nenehno spreminja, nje stanje se namreč vedno spreminja, vendar nenehno spreminjanej dopušča tudi možnost, da se v nekem trenutku "postavi" v popolno ravnovesje (da miruje), kar pa ne more trajati večno, saj bi jo pojavi, kot so recimo kvantne fluktuacije, vrgli iz ravnovesja. Tudi ne trdim, da je kadar koli bila v stanju popolnega ravnovesja, zgolj pravim, da tudi takšna možnost obstaja.
Če bo na veke vekomaj "povsod", potem je tudi na veke vekomaj bila "povsod". Torej ni nikoli nastala.
O tem ves čas govorim, nikoli ni nastala, seveda mislim na materijo (energijo).
A nisem nekje omenil, da se besed neskončnost in večnost izogibam :wink:
Verjamem, da se jima ti izogibaš, a kaj ko se oni tebi ne. :)

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:Kdo je PINGVIN ?
Mi. :)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bargo »

NE ME JEBAT ! NIMATE POJMA ! http://www.youtube.com/watch?v=p4QqMKe3rwY Monkeys !

Črvna !
search.php?keywords=ne+me+jebat&terms=a ... it=Iskanje

Trup opic ! QED !

Dobro si poglejte video, zeleni vam bo je.. ..... ! :twisted: :twisted:

Odgovori