GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
ZdravaPamet

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

bargo napisal/-a:Kdo se ukvarja s čim ?
Morda bo bolje, če prekineva kar takoj. Če sogovornik ne zna brati, potem nima smisla nadaljevati.

Uporabniški avatar
bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

ZdravaPamet napisal/-a: Tebi koncept "fizike" sploh ni jasen. A si že slišal, s čim se ukvarja?
bargo napisal/-a:Kdo se ukvarja s čim ?
ZdravaPamet napisal/-a: Morda bo bolje, če prekineva kar takoj. Če sogovornik ne zna brati, potem nima smisla nadaljevati.
Prehitro vlečeš zaključke, zdravapamet ! Se pa trudiš in hvala za tvoj trud. :wink: Se bom potrudil tudi sam. :oops:

Če fizika ne obstaja, je vprašanje še kako na mestu !

Ljudje so postali pozorni na neskladnost med dogajanjem v naravi in trditvami, ki jih postavljajo religije. Smisel je postal nesmisel in ker v nesmislu ljudje ne morejo živeti, so zatočišče našli pri matematiki.
Matematika je namreč jezik v katerem je mogoče dokazati nesmisle ! Kužiš !
Vse ostalo je zgodovina !

Matematika je jezik s pomočjo simbolov, filozofija je jezik s pomočjo besed. Tudi filozofija zna dokazati ne-smisle. Vendar je te dokaze, veliko težje razumeti ! Jezik ima preveč redundance ali preveliko kompleksnost, če želiš matematično !

ZdravaPamet

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Smisel je postal nesmisel in ker v nesmislu ljudje ne morejo živeti, so zatočišče našli pri matematiki.
Morda pa je tu temelj tvoje zmote. Tukaj bi kvečjemu Križanič pomagal, da bi ti razložil, kaj matematikom matematika pomeni. In obstaja. Kakor fizika.
bargo napisal/-a:Ljudje so postali pozorni na neskladnost med dogajanjem v naravi in trditvami, ki jih postavljajo religije.
Bi rekel, ja. Fizika, na primer, razjeda religijo.
bargo napisal/-a:Matematika je jezik s pomočjo simbolov, filozofija je jezik s pomočjo besed.
Matematika ni samo jezik, izražen s simboli.
bargo napisal/-a:Tudi filozofija zna dokazati ne-smisle.
A res? Kako pa to izgleda?

Uporabniški avatar
bargo

ZdravaPamet napisal/-a:
Smisel je postal nesmisel in ker v nesmislu ljudje ne morejo živeti, so zatočišče našli pri matematiki.
Morda pa je tu temelj tvoje zmote. Tukaj bi kvečjemu Križanič pomagal, da bi ti razložil, kaj matematikom matematika pomeni. In obstaja. Kakor fizika.
Pomagaš mi ti, ki poudarjaš pomen fizike! Če si slučajno fizik, potem je to prvovrstno izkustvo.
Sem pa prepričan da prof. Križanič, ne govori o obstoju matematike in obstoju fizike ! Obe ne obstajata ! Mantra ne pomaga, vernik !
ZdravaPamet napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ljudje so postali pozorni na neskladnost med dogajanjem v naravi in trditvami, ki jih postavljajo religije.
Bi rekel, ja. Fizika, na primer, razjeda religijo.
Tu se pa strinjava ! :D Predlagam, sicer izboljšavo: "Fizika s pomočjo matematike, "zmanjšuje prostor" določenim religijam !"

Vendar to še ne pomeni, da fizika obstaja !
ZdravaPamet napisal/-a:
bargo napisal/-a:Tudi filozofija zna dokazati ne-smisle.
A res? Kako pa to izgleda?
hm.

problemi

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:Drži. Dokler me nisi opozoril na njega, sploh nisem vedel zanj. Meni se postavi vprašanje, ali "je razumel ?" kar je povedal.
Če je on razumel, kaj je povedal?

Nekdo, ki je povedal naslednje:

»Ta svetovni red, isti za vse, kar biva - ni ga naredil noben bog in noben človek, ampak je zmeraj bil in je in bo: večno žívi ogenj, ki se po merah vžiga in po merah ugaša.« (http://www2.arnes.si/~mursic3/Predsokratiki_gradivo.htm)

je vse razumel. Razumel je celo neskončno in večno.

Uporabniški avatar
bargo

problemi napisal/-a:
bargo napisal/-a:Drži. Dokler me nisi opozoril na njega, sploh nisem vedel zanj. Meni se postavi vprašanje, ali "je razumel ?" kar je povedal.

»Ta svetovni red, isti za vse, kar biva - ni ga naredil noben bog in noben človek, ampak je zmeraj bil in je in bo: večno žívi ogenj, ki se po merah vžiga in po merah ugaša.« (http://www2.arnes.si/~mursic3/Predsokratiki_gradivo.htm)

Že mogoče, nikoli ne bom izvedeli ! Se pa s tem resnično strinjam, v okviru današnjega vedenja in množičnosti razumevanja določenih besed v tej povedi. 8)

TimeEinstein
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

Mass, distance and time are fundamental quantities of physics. Mass and distance have their physical existence, time has only mathematical existence. Time we measure with clocks is a numerical order of material change. :lol:
http://physicsessays.org/action/doSearc ... Text=sorli

Roman

Odgovor Napisal/-a Roman »

TimeEinstein napisal/-a:Godel in Einstein sta imela dolge debate o tem, da čas ne more biti fizikalna količina v kateri se dogaja vesolje, ker tak model vodi v protislovna potovanja v preteklost, kjer bi lahko nekdo ubil staro mamo
Povedal sem ti že, da čas ni nekaj, v čemer bi se kaj dogajalo, vesolje se dogaja s časom, ne v njem. In čas ne omogoča časovnega potovanja, za časovno potovanje sta potrebna (vsaj) dva časa, eden, s katerim potuješ in drugi, po katerem potuješ.

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:Mass, distance and time are fundamental quantities of physics. Mass and distance have their physical existence, time has only mathematical existence. Time we measure with clocks is a numerical order of material change. :lol:
http://physicsessays.org/action/doSearc ... Text=sorli
Šarlatanska mantra, ki jo tehtalec črvjih duš že desetletje razširja po spletu. Vsepovsod pa je deležen enakega odziva: "Amrit Sorli, you are a CRACKPOT!"

TimeEinstein
Kontakt:

Roman napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:Godel in Einstein sta imela dolge debate o tem, da čas ne more biti fizikalna količina v kateri se dogaja vesolje, ker tak model vodi v protislovna potovanja v preteklost, kjer bi lahko nekdo ubil staro mamo
Povedal sem ti že, da čas ni nekaj, v čemer bi se kaj dogajalo, vesolje se dogaja s časom, ne v njem. In čas ne omogoča časovnega potovanja, za časovno potovanje sta potrebna (vsaj) dva časa, eden, s katerim potuješ in drugi, po katerem potuješ.

pa to mora bit objavljeno v NATURE:

za časovno potovanje sta potrebna (vsaj) dva časa, eden, s katerim potuješ in drugi, po katerem potuješ.

prvega držiš pod roko, po drugem se pa voziš ???!!! :)

Roman

Odgovor Napisal/-a Roman »

Saj sem vedel, da ne boš doumel.

Uporabniški avatar
bargo

TimeEinstein napisal/-a:time has only mathematical existence. Time we measure with clocks is a numerical order of material change
Dobro to tvoje mantranje je povsem v neskladnju z naravo samo. Veliko energije potrošiš zato, da bi poskušal povedati nekaj, kar je že itak težko dojemljivo. V naravi nič (nihče) ne troši energije brez smisla, kar tako v en dan.

Sem te že vprašal, sem ostal brez odgovora in te sprašujem še zadnjič.

Kakšne bi bile posledice, če časa dejansko ni in je le posledica sprememb opaženih na materiji ?

Opazovanje lahko poteka samo z časom in v času !? po mojem vedenju oz. prepričanju. :oops:

Tisti, ki opazuje, jaz, zaznava spremembe, veliko njih, vsak trenutek. Recimo, konkretno zame. Sedaj poslušam glasbo in tipkam tole besedilo, da naštejem samo nekaj trenutnih prepoznanih dogajajočih se spreminjanj !

Res je, čas lahko tako teče zelo relativno. "Odvisno na kateri strani WC vrat si !" :D

Recimo, da zavest producira tale proces zaznavanja sprememb, kot čas.
Kaj pa možgani, ki se nenehno spreminjajo in producirajo različna vprašanja. Recimo tole besedilo sedaj, v primerjavi z predhodnjimi namenjanimi tebi.

Kdo je zaznal te spremembe* možganov ? Če niso bile zaznane, jih dejansko ni, ali kako ? Veš so, veliko jih je, brez da bi te spremembe zaznal tale jaz ! Lokalne spremembe z "globalnimi"** posledicami ! Dokaz je preprost. Slikaš ("dogodek") možgane, počakaš v okviru tvoje definicije časa in potem spet slikaš ("dogodek1") isti možgane. Kako sedaj opišeš razliko med tema dvema dogodkoma, kot proces ali kot diskretni skok ! V katerem času, kot matematičnem redosledu sprememb je možen opis ?
Opazovanih možganov (slikanih) ali možganov, ki opazujejo(slikajo) ? Ali uniji obeh ? Ali .... ?
Lahko tudi kje se lokalnost konča in se "globalnost" začne ? :oops:

*Spremembe, ki so zaznane med dogodkom in dogodkom1, so dejanske spremembe strukture, recimo sprememba gostote znotraj opazovanega področja !

Mogoče še tole. Duše ni mogoče tehtati, ker je lastnost strukture same in ne struktura ! Takoj ko delimo(razbijamo), izgubimo tisto vmes ! npr. Ljubezen :wink:

**"globalnost" - ni univerzalnost. Univerzalnega časa ni !?

Torej prosim ali pojasni tale zgornja vprašanja ali pa podaj svojo zgodbo, ki bo nakazala vsaj tunel, luč niti ni potrebna !

TimeEinstein
Kontakt:

Roman napisal/-a:Saj sem vedel, da ne boš doumel.
Roman daj razloži mi to v parih stavkih
res me zanima....

TimeEinstein
Kontakt:

bargo napisal/-a:
problemi napisal/-a:

Že mogoče, nikoli ne bom izvedeli ! Se pa s tem resnično strinjam, v okviru današnjega vedenja in množičnosti razumevanja določenih besed v tej povedi. 8)
to pomeni vesolje je neustvarjen sistem v stalnem dinamičnem ravnovesju.....

Uporabniški avatar
bargo

problemi napisal/-a: »Ta svetovni red, isti za vse, kar biva - ni ga naredil noben bog in noben človek, ampak je zmeraj bil in je in bo: večno žívi ogenj, ki se po merah vžiga in po merah ugaša
TimeEinstein napisal/-a:
to pomeni vesolje je neustvarjen sistem v stalnem dinamičnem ravnovesju.....
Res ! Kako si prišel do tega pomena , neustvarjenega sistema ?

Odgovori