Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Čestitam, bargon, v zadnjem tednu si uspel napesniti (pardon: natrolati) za:

"Iskalnik je našel 200 ujemanj."

P.S. To je bilo izredno oglašanje ob tem mejniku, se pa - kot obljubljeno - ponovno oglasim ob novem (za en razred večjem) mejniku. :lol:
Shrink, Merlin, ne Romeo, Poštar, Zlatko, ..., skratka, ALL in ONE, počasi se približujeva koncu. Tabla je tabla, svetujem ti, da rešiš naloge. Dokler rešuješ, malce primerne glasbe tako, celovito se razume.

Laibach - Across the Universe

Ja, Skrčko, Mlakar te pozdravlja in Žižek se smeji, Vojko odpira buteljko, a ne? :roll:

Vojko, si ti videl ribice, plavajo za LUČKO. :shock:

Votlina press

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Pravkar sem si v nadzorni plošči nastavil (z dodajanjem na seznam "sovražnikov"), da so posti uporabnika z nickom "bargo" privzeto ignorirani (niso vidni).

Enako priporočam tudi ostalim forumašem, ki si želijo prihraniti ogled njegovih smeti.
Shrink, ki se to nastavi? :roll:

Se skrijem JAZ pred seboj ali bolje TI pred menoj.

LAŽNIVEC!

Vidiš sedaj Marsovec, All in one, Picarja boli glava. QED. :mrgreen:

Zgodovina se ponavlja
Laibach Press Pleterje! :D GORENJE!
bargo napisal/-a:In če bog je, potem mu je mojemu ime VOJKO !
SHRINK sem jaz bil, do naslednje postaje. Nočem, da me nabijejo na "križ". Sam tudi ne želim tega. +
Prijatelju Problemi. Aha to sem itak že spoznal, na drugi postaji !

Roman, ja ta je pa transformacija. Krog ! Središče pa njegova ničla. prof. Hawking: "Če bi bilo popolno nas ne bi bilo!" AWE Vojko.
Cilj je pot.

Leonard Cohen ~ Dance Me To The End Of Love


Dance me to your beauty with a burning violin
Dance me through the panic 'til I'm gathered safely in
Lift me like an olive branch and be my homeward dove
Dance me to the end of love
Dance me to the end of love
Oh let me see your beauty when the witnesses are gone
Let me feel you moving like they do in Babylon
Show me slowly what I only know the limits of
Dance me to the end of love
Dance me to the end of love

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

bargo napisal/-a:
Shrink napisal/-a:Saj človeški organizem je sistem, vendar izredno kompleksen. Popisovanju takšne kompleksnosti pa se lahko le približamo z več ali manj poenostavljenimi modeli.
Preveč ti poenostavljaš Shrink in to na vseh področjih zato pa vas je toliko. Mirko, ne Romeo, dr. Gregor, Simon, Ludvik, Vojak, ...

Čuj si TI opazil, da je v gumenjaku samo eno padalo, zlato padalo? :x

Predlagam, da obdržiš Poštarja, ostalih se čim prej znebi. Opravi nalogo ker drugače se lahko še padalo zatakne, potem pa bo res hudič. Boš padel v singularnost.

Kako pa je tam, ti niti Schwarzschild, črni ščit po slovensko, ne bo več mogel pomagati.

Merlin, kdo bo pa potem pojasnil vse čarovnije, ki jih izvajajo drugi čaravniki, kaj? Samo, če se spomnim, na prof. Arcibalda, ki je baje skril čas v prostor. Joj, joj.

Daj, Shrink bodi ded, no.




Neca Falk-Muca Maca

V svoji mali mačji hiši
nič ne vidi, nič ne sliši,
dokler telefonski zvonci
je ne vržejo pokonci.

Najprej kliče jo veliki
in učeni maček Miki.
Vpraša jo: “Kako je s tabo?”
Maca reče: “Hvala. Slabo.”
Shrink si se le zbudil. Julija te pozdravlja.. :)

Shrink, dodatna navodila. Zavzemi neko humano pozicijo in se izstreli iz tega ciničnega kroga. Opraviči se. :lol:
KISS! :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Reklame:
Jim Carrey - Kung Fu Master :D :D

Je kdo videl Shrinka? :roll: :oops:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Pometene smeti prav lepo zgledajo:
smeti.jpg
:lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Distraktus : Popolnoma nepravilna ugotovitev! Morala ni odvisna od verskega prepričanja in to je znanstveno dokazano.
Bargo: Morala je v naravi vsakega, bi lahko pomenilo, da je morala evolucijsko pogojena. Se strinjaš? Če tako, potem je lahko religija posledica morale, "dobre" morale.

Bargo: Kako pa je z temi altruisti, ki so se rastrelili na avtobusih in podzemnih železnicah zato, da bi njihove družine lahko preživele. Saj, so se tudi ti žrtvovali za druge, a ne?
Distraktus: Hmmm, ne vem, kako lahko povezuješ verske blazneže z altruizmom?
Bargo: hm. Saj ni tako težko, samo razmisliti je potrebno, preden se postaviš v racionalnega "pametjakoviča".

Distraktus: Povedal sem svoje mnenje in kot tako seveda ni aksiom.
Bargo: Ali je sploh lahko mnenje aksiom?
Distraktus: Ali ne more biti?
Bargo: Vse je mogoče, ni pa vse koristno.
Distraktus: Torej priznaš napako.

Distraktus
: In seveda, da vemo, kaj je razlika med altruizmom in dobroto ter verskim norenjem, če nekdo nariše nekega preroka.
Bargo: Kaj ti to veš, da lahko prepoznaš razliko?
Distraktus: Kaj jo ti ne?
Bargo: Ne. Torej, Kaj ti to veš, da prepoznaš razliko?

Distraktus: Po drugi strani pa, če bi tvoji družini nekdo grozil z pobojem (recimo, da ima grožnja težo samega akta), bi ga ubil, če bi imel možnost? Si potem altruist in moralnež, ali morilec?
Bargo: Mislim, da je zaloga vrednosti premala in funkcija ni definirana, da bi ti odgovoril na to vprašanje
Distraktus: Mislim, da mi ne znaš, ali pa nočeš odgovoriti na vprašanje.
Bargo: Dobro misliš, ker sploh ne razumem tvojega modrovanja.
Distraktus: Torej nočeš, ali pa ne znaš odgovoriti na moje vprašanje.
Bargo: Sprva moram razumeti vprašanje, da si sploh lahko domišljam ali znam ali ne?

Bargo:Videti je, da je morala povezana z ohranjanjem življenja. Torej, "1. Odgovornost za kulturo nenasilja, za spoštovanje vsakega življenja: Spoštuj življenje! Kakor pravi staro navodilo: Ne ubijaj-ne muči, ne povzročaj trpljenja, ne rani!"

Nekako tudi ni jasno ali je morala dana ali smo jo pridobili in če KAKO? in od KOD? Omenjeno je bilo, da vsaj del morale izhaja iz evolucije. Če tako, od kod dobimo preostanek?

Distraktus: Nepopravljiv romantik. Morala povezana z ohranjanjem življenja? Čas je, da malo prebereš Dawkinsa. Morala z ohranjanjem življenja nima nič, za življenje se je treba trdo boriti in premagovati konkurenco.

Uff pa smo pri ETIKI in morali!
Zadnjič spremenil bargo, dne 18.10.2014 0:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Pometene smeti prav lepo zgledajo:
smeti.jpg
:lol:
Danes je že sobota.
Za božjo voljo, samo ne se lizat. :cry: Veš Shrink, ti lahko jetra grejo, kaj bo pa potem? Mislim, da ti lahko pomaga dr. Pepelko, če ti Roman ne bo.

Joj, joj, Miki moj. Upam, da ti bo Roman pomagal. :roll:

Ring of Fire Johnny Cash :D


Love is a burning thing
And it makes a fiery ring
Bound by wild desire
I fell into a ring of fire

I fell into a burning ring of fire
I went down, down, down and the flames went higher
And it burns, burns, burns, the ring of fire
The ring of fire

Mexico! 01! Dirac!

Enota

|||-> = 0, || |\ |-> = 0.5! 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Robot Chicken - Star Trek: The Next Generation's Night Crew :D :D
KAPITAN! :mrgreen:

Celine Dion & Andrea Bocelli - The Prayer

I pray you'll be our eyes, and watch us where we go.
And help us to be wise in times when we don't know
Let this be our prayer, when we lose our way
Lead us to the place, guide us with your grace
To a place where we'll be safe

La luce che tu hai
I pray we'll find your light
nel cuore restera
and hold it in our hearts.
a ricordarci che
When stars go out each night,
eterna stella sei

...


E la fede che
hai acceso in noi,
sento che ci salvera


Captain Picard sings "Let it Snow!"

THE END.

Zmaga brez boja je najboljša. -- Sun Cu
andre rieu - scotland the brave - amazing grace - adieu, mein kleiner gardeoffizier - marina 8) :D

24967?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

ERA - Ameno
ENIGMA Wolves


Adiemus
Ogenj, voda, zemlja, zrak, ...

Okolje, jaz, TI. :wink:

Riverdance the final performance 22! :P

Gens uns sumus

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Bargo: Hvala Shrink za nasvet, vendar jaz imam svojega resničnega medvedka. Je malce raztgan, vendar je moj. :wink:
Čakaj, čakaj, ..
Sem se spominl, poišem sliko, ti ga bom pokazal. Takoj bom nazaj.

Tehnika je odpovedala, samo je skoraj taki : Mr bean-teddy. Povej če ni lep ?

Shrink: Res ni potrebe, da bi svoje intimne trenutke delil z ostalimi; kar zadrži jih zase. :lol:

Bargo: Ne pretiravaj ! Samo medvedka se ti pokazal in še to sličnega in ne enakega. Tistega ti res nebi, nikoli. Tako, da sedaj veš ! :twisted:

Shrink: Ti vsiljuješ lastne medvedke, meni pa je zanje (pa naj si bodo "slični" ali ne) - tako kot za tvoja literarna oglašanja na tem forumu - malo mar; pa saj to že veš. :lol:
Črvina.
Saj, saj Merlin. Opraviči se, da ne nadaljujeva. Škoda te je, Shrink.

Whitney Houston - I Look to You

As I lay me down
Heaven hear me now
I'm lost without a cause
After giving it my all

Winter storms have come
And darkened my sun
After all that I've been through
Who on earth can I turn to?

Bolero!v

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

TimeEinstein napisal/-a:time has only mathematical existence. Time we measure with clocks is a numerical order of material change
Dobro to tvoje mantranje je povsem v neskladnju z naravo samo. Veliko energije potrošiš zato, da bi poskušal povedati nekaj, kar je že itak težko dojemljivo. V naravi nič (nihče) ne troši energije brez smisla, kar tako v en dan.

Sem te že vprašal, sem ostal brez odgovora in te sprašujem še zadnjič.

Kakšne bi bile posledice, če časa dejansko ni in je le posledica sprememb opaženih na materiji ?

Opazovanje lahko poteka samo z časom in v času !? po mojem vedenju oz. prepričanju. :oops:

Tisti, ki opazuje, jaz, zaznava spremembe, veliko njih, vsak trenutek. Recimo, konkretno zame. Sedaj poslušam glasbo in tipkam tole besedilo, da naštejem samo nekaj trenutnih prepoznanih dogajajočih se spreminjanj !

Res je, čas lahko tako teče zelo relativno. "Odvisno na kateri strani WC vrat si !" :D

Recimo, da zavest producira tale proces zaznavanja sprememb, kot čas.
Kaj pa možgani, ki se nenehno spreminjajo in producirajo različna vprašanja. Recimo tole besedilo sedaj, v primerjavi z predhodnjimi namenjanimi tebi.

Kdo je zaznal te spremembe* možganov ? Če niso bile zaznane, jih dejansko ni, ali kako ? Veš so, veliko jih je, brez da bi te spremembe zaznal tale jaz ! Lokalne spremembe z "globalnimi"** posledicami ! Dokaz je preprost. Slikaš ("dogodek") možgane, počakaš v okviru tvoje definicije časa in potem spet slikaš ("dogodek1") isti možgane. Kako sedaj opišeš razliko med tema dvema dogodkoma, kot proces ali kot diskretni skok ! V katerem času, kot matematičnem redosledu sprememb je možen opis ?
Opazovanih možganov (slikanih) ali možganov, ki opazujejo(slikajo) ? Ali uniji obeh ? Ali .... ?
Lahko tudi kje se lokalnost konča in se "globalnost" začne ? :oops:


*Spremembe, ki so zaznane med dogodkom in dogodkom1, so dejanske spremembe strukture, recimo sprememba gostote znotraj opazovanega področja !

Mogoče še tole. Duše ni mogoče tehtati, ker je lastnost strukture same in ne struktura ! Takoj ko delimo(razbijamo), izgubimo tisto vmes ! npr. Ljubezen :wink:

**"globalnost" - ni univerzalnost. Univerzalnega časa ni !?

Torej prosim ali pojasni tale zgornja vprašanja ali pa podaj svojo zgodbo, ki bo nakazala vsaj tunel, luč niti ni potrebna !

Črvina:
Fizika

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a: Ali nisi tu vendarle malce kontradiktoren, namreč kako je lahko nekaj, kar ima začetek oziroma je nastalo, večno?
Zakaj ! Preprosto : "Nekaj kar je zmeraj bilo, je, in zmeraj bo, je večno !" :D
problemi napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Res je, vendar prav to je lepota matematike. Prepoznali smo "motnjo" in to je pogoj, da postavimo vprašanje, recimo: Ali je mogoče drugače ? Odgovor "ni mogoče" je preveč očiten. Trivialen ! :wink:


Ampak mene resnično ne motijo trivialni odgovori. Sploh pa ne, če se vparašamo zgornje vprašanje. Dopuščam pa vsakomur, da, in to govorim resnično brez trohice posmehovanja, da razmišlja in razsikuje v smeri, kot da odgovor "ni mogoče" ne velja.
Ja, saj mene tudi ne, prav nasprotno, vesel sem jih, še posebej če so trivialni odgovori skladni z vedenjem, bolje znanjem ! :wink: Jezijo me prepričanja, ki v kali zatrejo domišlijo (potencial) ! Prepričanja brez argumentov so neznosna, z argumenti, lahko celo dogmatična !

Trivialnost sem zgoraj omenil, da povdarim pomen domišljije. Realnost je kruta, matematika ti zmeraj stoji za vratom ! :wink:


Črvina:
EVA.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, pesniku, ki smeti, očitno ni potegnilo, da njegove smeti vidim lepo pometene v smetnjak (kot je vidno na sliki više) in da mi niti na pamet ne pade, da bi ga odpiral. :lol:

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a so7il »

shrink napisal/-a:Hah, pesniku, ki smeti, očitno ni potegnilo, da njegove smeti vidim lepo pometene v smetnjak (kot je vidno na sliki više) in da mi niti na pamet ne pade, da bi ga odpiral. :lol:
Kaj, ko bi si ga raje spet napravil vidnega (toliko, da zdaj ne bomo deležni poezije kar dveh sebe polnih pesnikov, okoli katerih naj bi se vrtel ves svet)?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

so7il napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, pesniku, ki smeti, očitno ni potegnilo, da njegove smeti vidim lepo pometene v smetnjak (kot je vidno na sliki više) in da mi niti na pamet ne pade, da bi ga odpiral. :lol:
Kaj, ko bi si ga raje spet napravil vidnega (toliko, da zdaj ne bomo deležni poezije kar dveh sebe polnih pesnikov, okoli katerih naj bi se vrtel ves svet)?
Ne vem, kako bi lahko to pomagalo: on bi še naprej pesnil. Seveda si ga lahko tudi sam narediš ne-vidnega.

Zaklenjeno