Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ne, kvazinaravoslovec, MM, bilo je tako, kot sem napisal.
Sem preveril, in sedaj je tako, kot trdi tvoja kvazinaravoslovna pamet, kar dokazuje čudež.
Za čudeže pa je nedvomno kvalificiran tvoj pribočnik Sluzavec. Torej se obrni nanj, če želiš pojasnilo nenavadnih dejstev.
Ne, ned. prav. P. Modic, ni nobenega čudeža: čudež bi bil, če bi tvoja pamet znala logično sklepati in bi ugotovila, da je CENZURA bila ves čas, le da je v nedeljskopravni megli ni opazila. :lol:
Očitno si v velikih težavah, kvazinaravoslovec MM. Želim ti pomagati. Sorazmerno še najmanj neugoden izid bi bil, da se izgovoriš na meglo zaradi chemtrailov.
Pomagaj raje sebi in poišči strokovno pomoč za svoje mentalno zdravje, ned. prav. P. Modic: tako boš morda ugotovil, da za tvojo disociacijo od realnosti "chemtrails" nikakor niso vzrok. :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi,
------------------
Pactum servanda est. To sva že obravnavala, zato boš moral na Googla, če ti ni prezentno.
To je lepo načelo. Toda predpogoj za sklicevanje na reklo je, da pactum obstoja.
---------------------
Evo google je predlagal:
Sladja Allegro - Afrika - (Official Video 2016) HD
------------------
Ne izgovarjaj se na tretjega.
-------------------
Tako ja Rock, mojstrovalec bi rekel, naredi sam, če ne znaš, se nauči. Torej, kako je z dostavo Maxovega prevoda?
Kako je z dostavo interpretacije prilike?
če si imel sploh namen narediti.
-----------------
Sedaj si zopet zadel žebljico na glavico. Ampak najprej predhodno vprašanje.
--------------------
Si dobil sintezo, ki jo je predlagal google. Bog je res komik. :D
--------------------
Kar ponujaš, je nesprejemljivo.
---------------------
Aja, ponudil je google, sam sem samo posredoval dostavljeno, kar pa ni mogoče reči zate. Videti je, da ne obvladuješ materije? 8)
Mogoče bi se še naprej posluževal omenjenega ponudnika?
Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak.
-----------------
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D
-----------------
Razen pomešanja si zopet vse pomešal, če se izrazim v nekoliko lahkotnem stilu.
Glede pomešanja pa pride v poštev samo še doloznost.
(Ti bom izjemoma prevedel [ker je to v mojem interesu], čeprav je to že poslovenjena tujka: dolus pomeni originarno 'naklep' ali 'hudo malomarnost'. Rimljani so sc. obe obliki krivde v posledicah izenačevali.)
------------------
Rock, lepo je tole, samo dostavi prevod Max-a, če si imel namen dostaviti.
------------------
Si končno ugotovil, da si uporabil nedopustne sugestije?
Sedaj se vrni k Samarijanu, in najprej izpolni obljubo o tvojem razumevanju te prilike.
---------------------
Daj no Rock, stopi dol, mogoče te prevežem, da te ne ponese previsoko, saj veš kaj se je zgodilo IKAR-ju.
Rock: Kako razumeš ti priliko o Samarijanu? Kaj pomeni konec: Pojdi in tudi ti tako delaj!
Bargo: Delaj kar te je volja!
Vprašanje, ali je interpretacija po obsegu zadostna, in ali je sploh smiselna.

Prilika je o tem, kdo je 'bližnji'. Odgovor je velepomemben, kajti 'bližnjega je potrebno ljubiti kakor samega sebe'. Tri osebe nastopajo v priliki, samo eden, Samarijan, je pomagal; prilika izraža soglasje, da je bližnji (poškodovanemu) Samarijan, to je tisti, ki je pomagal poškodovanemu. J. pravi na koncu: Tudi ti tako delaj!
Tu se prilika konča.
Bi. je svet tekst, to pomeni, da se za bralca pravo delo, duhovno izobraževanje, sedaj šele začne.
Torej, 'kako naj delam?'. Kajti prilika tega direktno ne pove: ni eksplicitno povedano, zakaj 2 nista pomagala, eden pa je pomagal, in zakaj je pomagal.
Bralec mora sam najti odgovor, kdaj je treba pomagati (in kdaj ni treba).
(Za primerjavo: dr. Cerar je pred leti, kot univ. učitelj na lj. PF, napisal v IusInfo članek, ki obravnava v bistvu isto temo. [Lahko, da je članek v 2 delih, z naslovom 'Ali dati klošarju evro?'])

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Nikarte krive vere učiti, Preprosti! Za tako traparijo bi padel na izpitu, da bi se kadilo! :lol:
Dolus je vedno bil SAMO naklep (dolus directus ali dolus eventualis), malomarnost pa je vedno bila le culpa (culpa lata =težka /ali huda/ malomarnost i.e. ravnanje v nasprotju s skrbnostjo navadnega, povprečnega človeka; culpa levis = majhna, lažja malomarnost - pomeni zanemarjanje pazljivosti, ki se zahteva od posebno skrbnega in pazljivega človeka; in končno culpa levissima = zelo lahka malomarnost - upošteva se le kot ovira za izključitev objektivne odgovornosti).
Toliko o tvojem poznavanju prava ... :lol:
Sluzavec:
  • - ne drži
    - morda si spregledal 'originarno' (upam, da veš, kaj to pomeni)
    - nimaš kvalifikacij, da bi diskusijo povezoval z 'izpitom'.
:lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Tako ja Rock, mojstrovalec bi rekel, naredi sam, če ne znaš, se nauči. Torej, kako je z dostavo Maxovega prevoda?
Bargo, hočeš, da povišam stavo? :lol: :lol: :lol:

Preprosti še vedno 'trenira nemščino' ... :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Tako ja Rock, mojstrovalec bi rekel, naredi sam, če ne znaš, se nauči. Torej, kako je z dostavo Maxovega prevoda?
Bargo, hočeš, da povišam stavo? :lol: :lol:
Ne, za božjo voljo, nimam toliko, da bi lahko razdajal. :wink:
vojko napisal/-a: Preprosti še vedno 'trenira nemščino' ...
Videti je že tako, samo ni napredka, ali je trener napačen ali manjka talenta, kdo bi vedel.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a: Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi,
------------------
Pactum servanda est. To sva že obravnavala, zato boš moral na Googla, če ti ni prezentno.
To je lepo načelo. Toda predpogoj za sklicevanje na reklo je, da pactum obstoja.
---------------------
Evo google je predlagal:
Sladja Allegro - Afrika - (Official Video 2016) HD
------------------
Ne izgovarjaj se na tretjega.
-------------------
Tako ja Rock, mojstrovalec bi rekel, naredi sam, če ne znaš, se nauči. Torej, kako je z dostavo Maxovega prevoda?
-------------------
Kako je z dostavo interpretacije prilike?
Rock, zmeraj bolj se pogrezaš.
Rock napisal/-a: če si imel sploh namen narediti.
-----------------
Sedaj si zopet zadel žebljico na glavico. Ampak najprej predhodno vprašanje.
--------------------
Si dobil sintezo, ki jo je predlagal google. Bog je res komik. :D
--------------------
Kar ponujaš, je nesprejemljivo.
---------------------
Aja, ponudil je google, sam sem samo posredoval dostavljeno, kar pa ni mogoče reči zate. Videti je, da ne obvladuješ materije? 8)
---------------------
Mogoče bi se še naprej posluževal omenjenega ponudnika?
Daj no, Rock, za božjo voljo, dostavi Max-a, naj ti google pomaga, če že sam nimaš poguma.
Rock napisal/-a: Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak.
-----------------
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D
-----------------
Razen pomešanja si zopet vse pomešal, če se izrazim v nekoliko lahkotnem stilu.
Glede pomešanja pa pride v poštev samo še doloznost.
(Ti bom izjemoma prevedel [ker je to v mojem interesu], čeprav je to že poslovenjena tujka: dolus pomeni originarno 'naklep' ali 'hudo malomarnost'. Rimljani so sc. obe obliki krivde v posledicah izenačevali.)
------------------
Rock, lepo je tole, samo dostavi prevod Max-a, če si imel namen dostaviti.
------------------
Si končno ugotovil, da si uporabil nedopustne sugestije?
Sedaj se vrni k Samarijanu, in najprej izpolni obljubo o tvojem razumevanju te prilike.
---------------------
Daj no Rock, stopi dol, mogoče te prevežem, da te ne ponese previsoko, saj veš kaj se je zgodilo IKAR-ju.
Rock: Kako razumeš ti priliko o Samarijanu? Kaj pomeni konec: Pojdi in tudi ti tako delaj!
Bargo: Delaj kar te je volja!

---------------------
Vprašanje, ali je interpretacija po obsegu zadostna, in ali je sploh smiselna.

Prilika je o tem, kdo je 'bližnji'. Odgovor je velepomemben, kajti 'bližnjega je potrebno ljubiti kakor samega sebe'. Tri osebe nastopajo v priliki, samo eden, Samarijan, je pomagal; prilika izraža soglasje, da je bližnji (poškodovanemu) Samarijan, to je tisti, ki je pomagal poškodovanemu. J. pravi na koncu: Tudi ti tako delaj!
Tu se prilika konča.
Bi. je svet tekst, to pomeni, da se za bralca pravo delo, duhovno izobraževanje, sedaj šele začne.
Torej, 'kako naj delam?'. Kajti prilika tega direktno ne pove: ni eksplicitno povedano, zakaj 2 nista pomagala, eden pa je pomagal, in zakaj je pomagal.
Bralec mora sam najti odgovor, kdaj je treba pomagati (in kdaj ni treba).
(Za primerjavo: dr. Cerar je pred leti, kot univ. učitelj na lj. PF, napisal v IusInfo članek, ki obravnava v bistvu isto temo. [Lahko, da je članek v 2 delih, z naslovom 'Ali dati klošarju evro?'])
Danes je spet nedelja, sledi novo razočaranje? :roll: Ali morda presenečenje? :P

Črvina 2013
Rock: Jezusov rek "Pojdi, in tudi ti tako delaj!" - kaj ta rek pomeni?
Na to, Bargo, naj bi odgovoril, in drugi prav tako.
Bargo: Evo odgovarjam : Delaj tako, kot misliš da je prav. ..


I've stuck around, through thick and through thin
You cannot deny, I've always been in
But I've watched you stand, still as a snowman
But I don't see you change, you're wizard at meltdown

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Katie Melua - The Flood
See the rock that you hold onto
Is it gonna save you
When the earth begins to crumble?
Why d'you feel you have to hold on?
Imagine if you let go



Črvina
But the rock cried out, I can't hide you
The rock cried out, I can't hide you
The rock cried out, I ain't gonna hide you guy
All along dem day
I said, rock, what's a matter with you rock?
Don't you see I need you, rock?

Klavir!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a: Bojim se, da ima tvoj rebus tiskovno napako: manjka vprašaj. (Cilj prava je odgovornost - kajti točka je Evklidova, pika pa ni PIKA, in simbol za singularnost ni relevanten.)
Nikar se ne boj, vse je en velik vprašaj. Klicaji niso samo klicaji tako kot pika ni kar singularnost. 8) Odšteti je potrebno sebe, saj se spomniš, kako je zajc računal v neskončnosti? :roll: Torej namesto da ocenjuješ, raje dodaj sebe ter pojasni, recimo, dojemanje odgovornosti.

Vrstni red ni pravi, sem ti povedal, da ni naključen, ti si permutiral in sedaj ni skladno z inteligenco. 8)


Črvina I

Črvina II

Črvina III


Realnost z Kimom in dinastijo ateistov je seveda drugačna in precej nevarna. Ali pa misliš, da so verniki, verniki v svoje gene?
Vrata!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Tako ja Rock, mojstrovalec bi rekel, naredi sam, če ne znaš, se nauči. Torej, kako je z dostavo Maxovega prevoda?
Bargo, hočeš, da povišam stavo? :lol:
Ne, za božjo voljo, nimam toliko, da bi lahko razdajal. :wink:
vojko napisal/-a: Preprosti še vedno 'trenira nemščino' ...
Videti je že tako, samo ni napredka, ali je trener napačen ali manjka talenta, kdo bi vedel.
Dobro veš, da je to zadnje ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
če si imel sploh namen narediti.
-----------------
Sedaj si zopet zadel žebljico na glavico. Ampak najprej predhodno vprašanje.
--------------------
Si dobil sintezo, ki jo je predlagal google. Bog je res komik. :D
--------------------
Kar ponujaš, je nesprejemljivo.
---------------------
Aja, ponudil je google, sam sem samo posredoval dostavljeno, kar pa ni mogoče reči zate. Videti je, da ne obvladuješ materije? 8)
---------------------
Mogoče bi se še naprej posluževal omenjenega ponudnika?
-----------------------
Daj no, Rock, za božjo voljo,
Bog pišeš z malo, torej: si razcepljena osebnost.
dostavi Max-a,
Tvoja zahteva je izrečena nevljudno, poleg tega je neutemeljena.
naj ti google pomaga
Zakaj mu kar sam ne odrediš prevoda?
če že sam nimaš poguma.
Z ozirom na tiste, ki odgovarjajo na forumu, in ne zgolj berejo - ali nimaš občutka, da svojih stališč ne oblikujem glede na 'večino'?
Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak.
-----------------
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D
-----------------
Razen pomešanja si zopet vse pomešal, če se izrazim v nekoliko lahkotnem stilu.
Glede pomešanja pa pride v poštev samo še doloznost.
(Ti bom izjemoma prevedel [ker je to v mojem interesu], čeprav je to že poslovenjena tujka: dolus pomeni originarno 'naklep' ali 'hudo malomarnost'. Rimljani so sc. obe obliki krivde v posledicah izenačevali.)
------------------
Rock, lepo je tole, samo dostavi prevod Max-a, če si imel namen dostaviti.
------------------
Si končno ugotovil, da si uporabil nedopustne sugestije?
Sedaj se vrni k Samarijanu, in najprej izpolni obljubo o tvojem razumevanju te prilike.
---------------------
Daj no Rock, stopi dol, mogoče te prevežem, da te ne ponese previsoko, saj veš kaj se je zgodilo IKAR-ju.
Rock: Kako razumeš ti priliko o Samarijanu? Kaj pomeni konec: Pojdi in tudi ti tako delaj!
Bargo: Delaj kar te je volja!

---------------------
Vprašanje, ali je interpretacija po obsegu zadostna, in ali je sploh smiselna.
Prilika je o tem, kdo je 'bližnji'. Odgovor je velepomemben, kajti 'bližnjega je potrebno ljubiti kakor samega sebe'. Tri osebe nastopajo v priliki, samo eden, Samarijan, je pomagal; prilika izraža soglasje, da je bližnji (poškodovanemu) Samarijan, to je tisti, ki je pomagal poškodovanemu. J. pravi na koncu: Tudi ti tako delaj!
Tu se prilika konča.
Bi. je svet tekst, to pomeni, da se za bralca pravo delo, duhovno izobraževanje, sedaj šele začne.
Torej, 'kako naj delam?'. Kajti prilika tega direktno ne pove: ni eksplicitno povedano, zakaj 2 nista pomagala, eden pa je pomagal, in zakaj je pomagal.
Bralec mora sam najti odgovor, kdaj je treba pomagati (in kdaj ni treba).
(Za primerjavo: dr. Cerar je pred leti, kot univ. učitelj na lj. PF, napisal v IusInfo članek, ki obravnava v bistvu isto temo. [Lahko, da je članek v 2 delih, z naslovom 'Ali dati klošarju evro?'])
-----------------
Danes je spet nedelja, sledi novo razočaranje? :roll: Ali morda presenečenje? :P
Ali ni vseeno? Razočaranje te bo sililo v spremembo, presenečenje bo psihološka nagrada za samodisciplino.
Rock: Jezusov rek "Pojdi, in tudi ti tako delaj!" - kaj ta rek pomeni?
Na to, Bargo, naj bi odgovoril, in drugi prav tako.
Bargo: Evo odgovarjam : Delaj tako, kot misliš da je prav. ..
Sedaj si prvi odgovor (Delaj kar te je volja!) preoblikoval v: Delaj tako, kot misliš da je prav.

Misliš, da (1) oboje pomeni isto, (2) ali od prvega odgovora odstopaš, ker je bil napačen,
(3) ali pa misliš, da mi bo drugi stavek bolj všeč in upaš, da boš zato imel več šans, da ugledaš moj prevod, tako željo pa imaš, ker sam nemščine ne obvladaš v zadostni meri, Google prevaja smešno, vojko pa odločilne pasuse zaradi slabega poznavanja slovnice prevede vsebinsko napačno?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
vojko pa odločilne pasuse zaradi slabega poznavanja slovnice prevede vsebinsko napačno?
Pred tem pa:
B: dostavi Max-a,

Preprosti: Tvoja zahteva je izrečena nevljudno, poleg tega je neutemeljena.
Levi zavoj...
B: naj ti google pomaga
Preprosti: Zakaj mu kar sam ne odrediš prevoda?
Desni zavoj ...

B: če že sam nimaš poguma.
Preprosti: Z ozirom na tiste, ki odgovarjajo na forumu, in ne zgolj berejo - ali nimaš občutka, da svojih stališč ne oblikujem glede na 'večino'?
Kuku izza debelega hrasta na desni ...
B: Rock, lepo je tole, samo dostavi prevod Max-a, če si imel namen dostaviti.
------------------
Preprosti: Si končno ugotovil, da si uporabil nedopustne sugestije?
Kuku izza bukve spredaj ...
B: Danes je spet nedelja, sledi novo razočaranje? Ali morda presenečenje?
Preprosti: Ali ni vseeno? Razočaranje te bo sililo v spremembo, presenečenje bo psihološka nagrada za samodisciplino.
Skrijem se za tisto kopico sena ...
B: Aja, ponudil je google, sam sem samo posredoval dostavljeno, kar pa ni mogoče reči zate. Videti je, da ne obvladuješ materije?
---------------------
Preprosti: Mogoče bi se še naprej posluževal omenjenega ponudnika?
Tu sem, kuku, tu pod divanom ...
B: Tako ja Rock, mojstrovalec bi rekel, naredi sam, če ne znaš, se nauči. Torej, kako je z dostavo Maxovega prevoda?
Kako je z dostavo interpretacije prilike?
Saj bi, pa imam gingivitis ...
B: Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi,
Preprosti: Pactum servanda est. To sva že obravnavala, zato boš moral na Googla, če ti ni prezentno.
Skoraj sem že naredil prevod, pa se me je lotila huda bolezen: ignorantia acuta ...
B: To pomeni, da čakam na nedeljo. Rok se ti je iztekel namreč v soboto, Rock.

Preprosti: Ali se ne moreš izražati normalno? Seveda smeš čakati, nedelja bo zagotovo prišla, ob predpostavki da še ne bo konca sveta. Ampak počutim se nelagodno z. obveščanja. Kot da imaš nejasne skrite namene: da boš svoje čakanje želel vnovčiti, to je, psihološko kaj izsiliti od mene. Zakaj direktno ne zaprosiš? Mogoče imam tudi sam interes, da ti izpolnim željo.
Saj bom, pa imamo ravno duhovne vaje ...
Preprosti: Sem imel težave z logiranjem ...
B: Kaj naj rečem na to! hm. Nedeljsko jutro je izkazalo realnost. Preveč besed, vse preveč besed.

Še enkrat, vidim te!
V: Torej, bargo, stavo sem z lahkoto dobil, kot sem predvideval ...
Kje je zadaj tvoj optimizem v glede Preprostega, kam je šel, kam se je zgubil?

Kaj boš (tokrat) plačal? Moram se pa ob tej priložnosti zahvaliti Preprostemu za iskreno sodelovanje pri dobljeni stavi ...

B: Počakala bova na maj, saj bo kmalu, potem narediva obračun, tak, kot se to dela pri nas.

B: Kaj pa sedaj, Rock, že vidiš, ali si še zmeraj slep ali si zatiskaš oči ali ...?

Ja, zatiskam si oči! Prevoda ne bom naredil, ker sem užaljen ...

Ipd., itd, ad infinitum ...

Bargo, prevod boš dobil na dan tistega svetnika god, katerega ime se začne na Niko** ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
vojko pa odločilne pasuse zaradi slabega poznavanja slovnice prevede vsebinsko napačno?
Pred tem pa:
B: dostavi Max-a,

Preprosti: Tvoja zahteva je izrečena nevljudno, poleg tega je neutemeljena.
Levi zavoj...
B: naj ti google pomaga
Preprosti: Zakaj mu kar sam ne odrediš prevoda?
Desni zavoj ...

B: če že sam nimaš poguma.
Preprosti: Z ozirom na tiste, ki odgovarjajo na forumu, in ne zgolj berejo - ali nimaš občutka, da svojih stališč ne oblikujem glede na 'večino'?
Kuku izza debelega hrasta na desni ...
B: Rock, lepo je tole, samo dostavi prevod Max-a, če si imel namen dostaviti.
------------------
Preprosti: Si končno ugotovil, da si uporabil nedopustne sugestije?
Kuku izza bukve spredaj ...
B: Danes je spet nedelja, sledi novo razočaranje? Ali morda presenečenje?
Preprosti: Ali ni vseeno? Razočaranje te bo sililo v spremembo, presenečenje bo psihološka nagrada za samodisciplino.
Skrijem se za tisto kopico sena ...
B: Aja, ponudil je google, sam sem samo posredoval dostavljeno, kar pa ni mogoče reči zate. Videti je, da ne obvladuješ materije?
---------------------
Preprosti: Mogoče bi se še naprej posluževal omenjenega ponudnika?
Tu sem, kuku, tu pod divanom ...
B: Tako ja Rock, mojstrovalec bi rekel, naredi sam, če ne znaš, se nauči. Torej, kako je z dostavo Maxovega prevoda?
Kako je z dostavo interpretacije prilike?
Saj bi, pa imam gingivitis ...
B: Rock, izpolni, prosim, svoje dogovore in ne sprašuj, temveč naredi,
Preprosti: Pactum servanda est. To sva že obravnavala, zato boš moral na Googla, če ti ni prezentno.
Skoraj sem že naredil prevod, pa se me je lotila huda bolezen: ignorantia acuta ...
B: To pomeni, da čakam na nedeljo. Rok se ti je iztekel namreč v soboto, Rock.

Preprosti: Ali se ne moreš izražati normalno? Seveda smeš čakati, nedelja bo zagotovo prišla, ob predpostavki da še ne bo konca sveta. Ampak počutim se nelagodno z. obveščanja. Kot da imaš nejasne skrite namene: da boš svoje čakanje želel vnovčiti, to je, psihološko kaj izsiliti od mene. Zakaj direktno ne zaprosiš? Mogoče imam tudi sam interes, da ti izpolnim željo.
Saj bom, pa imamo ravno duhovne vaje ...
Preprosti: Sem imel težave z logiranjem ...
B: Kaj naj rečem na to! hm. Nedeljsko jutro je izkazalo realnost. Preveč besed, vse preveč besed.

Še enkrat, vidim te!
V: Torej, bargo, stavo sem z lahkoto dobil, kot sem predvideval ...
Kje je zadaj tvoj optimizem v glede Preprostega, kam je šel, kam se je zgubil?

Kaj boš (tokrat) plačal? Moram se pa ob tej priložnosti zahvaliti Preprostemu za iskreno sodelovanje pri dobljeni stavi ...

B: Počakala bova na maj, saj bo kmalu, potem narediva obračun, tak, kot se to dela pri nas.

B: Kaj pa sedaj, Rock, že vidiš, ali si še zmeraj slep ali si zatiskaš oči ali ...?

Ja, zatiskam si oči! Prevoda ne bom naredil, ker sem užaljen ...

Ipd., itd, ad infinitum ...
Odlično je tole. :D 8) Samo ne pozabi, LASER, zeleni LASER! :mrgreen:
vojko napisal/-a: Bargo, prevod boš dobil na dan tistega svetnika god, katerega ime se začne na Niko** ... :lol:
Saj ni problem v tem, da bi ga JAZ potreboval. :lol:
Rock napisal/-a: Spodnje Planckove besede (navajam povzetek) imamo lahko za znanstveno/esejsko utemeljitev Platonovega dualizma, oz. njegove monistične teorije o Najvišjem Dobrem!?"
Vidiš, Rock.

Beyoncé - If I Were A Boy
It’s a little too late for you to come back
Say it's just a mistake
Think I’d forgive you like that
If you thought I would wait for you
You thought wrong
Zadnjič spremenil bargo, dne 25.4.2016 17:41, skupaj popravljeno 3 krat.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a: Nikar se ne boj, vse je en velik vprašaj. Klicaji niso samo klicaji tako kot pika ni kar singularnost. 8) Odšteti je potrebno sebe, saj se spomniš, kako je zajc računal v neskončnosti? :roll: Torej namesto da ocenjuješ, raje dodaj sebe ter pojasni, recimo, dojemanje odgovornosti.
Vrstni red ni pravi, sem ti povedal, da ni naključen, ti si permutiral in sedaj ni skladno z inteligenco. 8)
Črvina I
Črvina II
Črvina III
Realnost z Kimom in dinastijo ateistov je seveda drugačna in precej nevarna. Ali pa misliš, da so verniki, verniki v svoje gene?
Vrata!
Sprašuješ, kaj pomeni 'dojemanje odgovornosti'?

Odgovor je dokaj enostaven:
odgovornost je eden od potrebnih pogojev, da nastane obveznost (nasproti državi, so-posamezniku); je sinonim za krivdo (oseba pa je kriva, če je zavestno prekršila pravno ali moralno pravilo) in ni vezana na inteligenčnost (prištevnost pa se domneva; je pa ta domneva izpodbojna).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Nikar se ne boj, vse je en velik vprašaj. Klicaji niso samo klicaji tako kot pika ni kar singularnost. 8) Odšteti je potrebno sebe, saj se spomniš, kako je zajc računal v neskončnosti? :roll: Torej namesto da ocenjuješ, raje dodaj sebe ter pojasni, recimo, dojemanje odgovornosti.
Vrstni red ni pravi, sem ti povedal, da ni naključen, ti si permutiral in sedaj ni skladno z inteligenco. 8)
Črvina I
Črvina II
Črvina III
Realnost z Kimom in dinastijo ateistov je seveda drugačna in precej nevarna. Ali pa misliš, da so verniki, verniki v svoje gene?
Vrata!
Sprašuješ, kaj pomeni 'dojemanje odgovornosti'?

Odgovor je dokaj enostaven:
odgovornost je eden od potrebnih pogojev, da nastane obveznost (nasproti državi, so-posamezniku); je sinonim za krivdo (oseba pa je kriva, če je zavestno prekršila pravno ali moralno pravilo) in ni vezana na inteligenčnost (prištevnost pa se domneva; je pa ta domneva izpodbojna).
Daj no, dostavi Max-a, bo lažje. Te vprašam še enkrat: "Si sposoben prevesti in prirediti Max-a?"

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a: če si imel sploh namen narediti.
-----------------
Sedaj si zopet zadel žebljico na glavico. Ampak najprej predhodno vprašanje.
--------------------
Si dobil sintezo, ki jo je predlagal google. Bog je res komik. :D
--------------------
Kar ponujaš, je nesprejemljivo.
---------------------
Aja, ponudil je google, sam sem samo posredoval dostavljeno, kar pa ni mogoče reči zate. Videti je, da ne obvladuješ materije? 8)
---------------------
Mogoče bi se še naprej posluževal omenjenega ponudnika?
-----------------------
Daj no, Rock, za božjo voljo,
-----------------------
Bog pišeš z malo, torej: si razcepljena osebnost.
Od kod se je sedaj vzel Božo?
Črvina
"Al ne vide, tebe Julija. Ništa mi na dlanu ne vide, poštu ne skidoh rukavice"

Rock napisal/-a: dostavi Max-a,
-----
Tvoja zahteva je izrečena nevljudno, poleg tega je neutemeljena.
Kako TI ocenjuješ je tvoja stvar, kako JAZ je moja, in moja ocena je utemeljena in jo samo utemeljuješ, kar je čudovito.
Rock napisal/-a: naj ti google pomaga
-----
Zakaj mu kar sam ne odrediš prevoda?
Saj sem mu že, je naredil, kar je najbolje znal takrat, veš samo se uči in mogoče je danes boljši, kot je bil včeraj.
Črvina

Google: "Kot fizik, kot človeka, ki se uporablja za njegovo življenje trezen znanstvenih raziskav na tem področju, sem prepričan, da brez suma, da bodo sprejeti za Schwärmgeist. In zato pravim, po mojih izkušnjah atoma naslednjim: ..."

Rock napisal/-a: če že sam nimaš poguma.
------
Z ozirom na tiste, ki odgovarjajo na forumu, in ne zgolj berejo - ali nimaš občutka, da svojih stališč ne oblikujem glede na 'večino'?
Spet bi rad nekaj od mene, vidiš, ne gre, dokler se ne izjasniš glede MAX-a.
Rock napisal/-a: Vendar zadevo zameglijo tvoje nadaljnje grobe besede. Omenjaš rok in Rocka. Prvo je lahko element pravnega posla, drugo je moj vzdevek. Ali sodeluješ na večih forumih in si zadeve pomešal? Vsekakor Kv. ni pravni forum, o pravnih zadevah piši drugam, ti bo odgovoril na pr. forumu moj soimenjak.
-----------------
Grobe besede, saj se hecaš, a ne? Ničesar nisem pomešal, Rock. Rok te je pač prehitel ali pa si prehitel samega sebe. :D
-----------------
Razen pomešanja si zopet vse pomešal, če se izrazim v nekoliko lahkotnem stilu.
Glede pomešanja pa pride v poštev samo še doloznost.
(Ti bom izjemoma prevedel [ker je to v mojem interesu], čeprav je to že poslovenjena tujka: dolus pomeni originarno 'naklep' ali 'hudo malomarnost'. Rimljani so sc. obe obliki krivde v posledicah izenačevali.)
------------------
Rock, lepo je tole, samo dostavi prevod Max-a, če si imel namen dostaviti.
------------------
Si končno ugotovil, da si uporabil nedopustne sugestije?
Sedaj se vrni k Samarijanu, in najprej izpolni obljubo o tvojem razumevanju te prilike.
---------------------
Daj no Rock, stopi dol, mogoče te prevežem, da te ne ponese previsoko, saj veš kaj se je zgodilo IKAR-ju.
Rock: Kako razumeš ti priliko o Samarijanu? Kaj pomeni konec: Pojdi in tudi ti tako delaj!
Bargo: Delaj kar te je volja!

---------------------
Vprašanje, ali je interpretacija po obsegu zadostna, in ali je sploh smiselna.
Prilika je o tem, kdo je 'bližnji'. Odgovor je velepomemben, kajti 'bližnjega je potrebno ljubiti kakor samega sebe'. Tri osebe nastopajo v priliki, samo eden, Samarijan, je pomagal; prilika izraža soglasje, da je bližnji (poškodovanemu) Samarijan, to je tisti, ki je pomagal poškodovanemu. J. pravi na koncu: Tudi ti tako delaj!
Tu se prilika konča.
Bi. je svet tekst, to pomeni, da se za bralca pravo delo, duhovno izobraževanje, sedaj šele začne.
Torej, 'kako naj delam?'. Kajti prilika tega direktno ne pove: ni eksplicitno povedano, zakaj 2 nista pomagala, eden pa je pomagal, in zakaj je pomagal.
Bralec mora sam najti odgovor, kdaj je treba pomagati (in kdaj ni treba).
(Za primerjavo: dr. Cerar je pred leti, kot univ. učitelj na lj. PF, napisal v IusInfo članek, ki obravnava v bistvu isto temo. [Lahko, da je članek v 2 delih, z naslovom 'Ali dati klošarju evro?'])
-----------------
Danes je spet nedelja, sledi novo razočaranje? :roll: Ali morda presenečenje? :P
-----------------
Ali ni vseeno? Razočaranje te bo sililo v spremembo, presenečenje bo psihološka nagrada za samodisciplino.

Ne, vse je eno.
Rock napisal/-a: Rock: Jezusov rek "Pojdi, in tudi ti tako delaj!" - kaj ta rek pomeni?
Na to, Bargo, naj bi odgovoril, in drugi prav tako.
Bargo: Evo odgovarjam : Delaj tako, kot misliš da je prav. ..

-----------------
Sedaj si prvi odgovor (Delaj kar te je volja!) preoblikoval v: Delaj tako, kot misliš da je prav.

Misliš, da (1) oboje pomeni isto, (2) ali od prvega odgovora odstopaš, ker je bil napačen,
(3) ali pa misliš, da mi bo drugi stavek bolj všeč in upaš, da boš zato imel več šans, da ugledaš moj prevod, tako željo pa imaš, ker sam nemščine ne obvladaš v zadostni meri, Google prevaja smešno, vojko pa odločilne pasuse zaradi slabega poznavanja slovnice prevede vsebinsko napačno?
Nič ni napačno, tako je, kot je in je skladno z vsem. TI lahko počneš tisto kar ti je prav in tisto kar ti je volja.

ZAYN - PILLOWTALK

It's our paradise and it's our war zone...
It's our paradise and it's our war zone...
Zadnjič spremenil bargo, dne 25.4.2016 18:04, skupaj popravljeno 1 krat.

Zaklenjeno