Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Padli angeli in to zaradi ženske. hm.
/.../
Preveč mislimo in premalo čutimo.
Ženska je za moškega kot Eva za Adama.
Saj, zato pa ima Merlin alias Shrink težave z gospodično EVO. :D

Črvina

Rock napisal/-a: Čustev in občutkov (btw: razlikuješ med 'emotions' in 'feelings'?) ne moreš predstaviti na spletu (misli/besede lahko).
Ja, bi moralo iti.

Magnifico Balcountry Quartet Live

Give me money
And I can be so funny
And you can call me honey
And I will call you honey bunny

I’m clever I’m not a fool
I learned English in the school
A, B, C, D, E, F, G, watch out baby
One, two, three, four
I got rhythm in my bones
I like the Beatles and the Rolling Stones
Uam pam baloobum beem bum bam
All I need is what I am
I’m clever I’m not a fool
I got TV and I know what is cool
Sex and drugs and rock’n’roll
Satisfy my body and soul
I got balls and I got style
I got a billion dollar smile
Uam, pam baloobum beem bum bam
All I need is what I am
Give me money…
Download me now (san, shi)

Shrink napisal/-a: Meni, ja, moteni pesnik: če bi spil kak nevroleptik mi ne bi pripisoval svojih imbecilnih citatov.
Pa saj TI brezplačno trosiš svoje bisere, ne razumem, kako to, da si se prepoznal v domislici: "Znanost je samo posel, ki tole lastno delo razuma ozavesti.", TI vendar nisi znanost. :D

Ej, Rambo, Rambo, Rambo, you my frend, lets rambel tu the end. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Spet ti ni potegnilo, moteni pesnik: nihče se ne prepoznava v motenih citatih, ki jih moteno pripisuješ ostalim. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Spet ti ni potegnilo, moteni pesnik: nihče se ne prepoznava v motenih citatih, ki jih moteno pripisuješ ostalim. :lol:
Meni je. Tebi ni. Prostor se ne vrti okoli tebe, samo čas ima tri prostorske stopnje, tam kjer ste VI. :mrgreen:
Kje si že TI. Aha, v črni luknji, Poštar. :lol:

Čŕna lúknja je v astrofiziki teoretična zgostitev mase, katere težnostno polje je tolikšno, da ubežna hitrost (druga kozmična hitrost) presega hitrost svetlobe.

Vera sprašuje, kako je s hitrostjo zvezd na robu galaksij, so pojasnene? :lol:

Črna luknja

Vidiš, zato pa si igral nogomet:
izračuni v kvantni mehaniki in teoriji strun nakazujejo, da lahko informacija uide iz črne luknje. Modeli črnih lukenj v teoriji strun mečejo dvom o zamisli singularnosti. Glej strunska zvezda (angleško fuzzball).

Črvina

Nitke si tako zavozlal, da s strunami ne bo nič. :lol:

Mirkec športnik

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a: Čŕna lúknja je v astrofiziki teoretična zgostitev mase, katere težnostno polje je tolikšno, da ubežna hitrost (druga kozmična hitrost) presega hitrost svetlobe.
Č. luknja je indic, da obstaja hitrost, ki je večja od svetlobne?
Katera je prva kozmična hitrost?
Obstaja tudi tretja?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Čŕna lúknja je v astrofiziki teoretična zgostitev mase, katere težnostno polje je tolikšno, da ubežna hitrost (druga kozmična hitrost) presega hitrost svetlobe.
Č. luknja je indic, da obstaja hitrost, ki je večja od svetlobne?
Katera je prva kozmična hitrost?
Obstaja tudi tretja?
Ne, kaj pa se dogaja v črni luknji, bo Poštar povedal iz prve roke. :D Ubežna hitrost
Obstaja tudi tretja, to je hitrost, ki bi bila potrebna, da neka masa zapusti gravitacijski vpliv Sonca.
Verjetno obstaja tudi četrta, recimo nekaj zapusti našo Galaksijo. :wink:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Čŕna lúknja je v astrofiziki teoretična zgostitev mase, katere težnostno polje je tolikšno, da ubežna hitrost (druga kozmična hitrost) presega hitrost svetlobe.
Č. luknja je indic, da obstaja hitrost, ki je večja od svetlobne?
Katera je prva kozmična hitrost?
Obstaja tudi tretja?
Ne, kaj pa se dogaja v črni luknji, bo Poštar povedal iz prve roke. :D Ubežna hitrost
Obstaja tudi tretja, to je hitrost, ki bi bila potrebna, da neka masa zapusti gravitacijski vpliv Sonca.
Verjetno obstaja tudi četrta, recimo nekaj zapusti našo Galaksijo. :wink:
Torej, prva kozm. hitrost = hitrost svetlobe (in smo jo izmerili, in lahko ta izmerek štejemo za dejstvo)?

V ostalem (2. k. h., 3. k. h., 4. k h.) pa obstaja dovolj dokazov za delovno hipotezo, da obstajajo hitrosti, ki so večje od svetlobne, ni pa dovolj dokazov za postavitev teorije?

Ali Strnad v svojih poljudnih knjižicah piše v tem smislu?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ne, hipoteza o preseganju svetlobne hitrosti nima nikakršnih dokazov, tudi pri kozmičnih hitrostih ne.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

A se ti je spet odpeljalo (tokrat v kozmos), pesnik? :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kot ponavadi spet ne razumeš, nedeljski pravnik: preberi še enkrat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:A se ti je spet odpeljalo (tokrat v kozmos), pesnik? :lol:
Spet kopiraš? :D :lol: Nič novega. :wink:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:Ne, hipoteza o preseganju svetlobne hitrosti nima nikakršnih dokazov, tudi pri kozmičnih hitrostih ne.
Vidim, da si se motečemu protiargumentu, črni luknji, izognil.
Zadnjič spremenil Rock, dne 6.10.2015 17:36, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ne, hipoteza o preseganju svetlobne hitrosti nima nikakršnih dokazov, tudi pri kozmičnih hitrostih ne.
Vidim, da si se protiargumentu, črni luknji, izognil.
Ha, ha, enačaji! 8) Lorentza si pozabil. :wink:

So mi dali te, ki dan kradejo,
so mi dali prevarante.
Zdaj ne vem, če bi najdel domov,
zato drugam bom šel.
Daj, če nisi dojel in nisi verjel ti povem le:
že bo jutro naslednjega dne in smejal se bom drugje

:D
Rolling Stones - Paint it Black 2006

I see a red door and I want it painted black
No colors anymore, I want them to turn black
I see the girls walk by dressed in their summer clothes
I have to turn my head until my darkness goes

I see a line of cars and they're all painted black
With flowers and my love, both never to come back
I see people turn their heads and quickly look away
Like a newborn baby it just happens ev'ryday

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Črvina, danes je sobota, 3.6.2006 12:34 AREA 51 8)
bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:In kakšno zvezo ima to znanje z resničnostjo?
Znanje, bolje vedenje, je tako dolgo subjektivno, dokler se ga opiše z nekim jezikom tako, da ga začno dojemati tudi drugi. Osebno se mi zdi, da je takšen jezik Matematika.

Matematika ima dovolj močna pravila, ki so nastala na podlagi drugih podobnih procesov od vedenja k znanju in za pričakovati je, da v kolikor želi novo vedenje postati splošno sprejemljivo znanje se mora nekako vklopiti v obstoječa matematična pravila. V kolikor to ni mogoče velja, da je ali novo vedenje napačno ali pa kakšno staro "znanje" postane zabloda.
Merlin nova naloga zate.
TNG Worf "They are insane!" (Liaisons)
Kako to, da se je ambasador umiril? :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Shrink: Odvisno, kaj se jemlje kot zrnatost prostor-časa.

Vojko: Nezmožnost opisovanja stvari s podmeno o "gladkosti" prostora, ko se približujemo Planckovemu kvantnemu režimu. Diskontinuiteta prostora in časa, ko enačbe, ki opisujejo "običajen" prostor/čas odpovedo. Zelo laično, vendar drugače ne znam...

Shrink: No, vsaka teorija kvantne gravitacije neobhodno pomeni kvantizacijo prostor-časa in v tem smislu "zrnatost" prostor-časa. Če se vrnem nazaj na razlike med delci kot točkami in strunami (v povezavi s kvantno peno in dogajanjem na Planckovi in sub-Planckovi skali), je tole odličen opis:

http://library.thinkquest.org/27930/stringtheory2.htm

Vojko: Tvoji linki so vedno vredni pazljivega branja. Dvakrat sem ga prebral in nisem zasledil nič takega, kar bi ne bilo v skladu s tem, kar tu zagovarjam. Še posebej sem poudaril kvantizacijo prostor/časa v QG, kar kot nujnost navajaš tudi ti. Malo sem bil zbegan le okoli mesta v članku, kjer pravi, da kvantno peno lahko "odmislimo", da je le neke vrste matematični pripomoček. Lahko malo to pojasniš za nas telebane?


“We live on an island surrounded by a sea of ignorance. As our island of knowledge grows, so does the shore of our ignorance.”
― John Archibald Wheeler

Niels vaju pozdravlja, Albert je padel dol, od smeha. Je na tleh in komaj še zajema zrak, duši ga vakuum, ki se je ustvaril v sobi.

Poker ni za pubece. :D

Kvantne fluktuacije 8) 7 to me! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:Shrink: Odvisno, kaj se jemlje kot zrnatost prostor-časa.

Vojko: Nezmožnost opisovanja stvari s podmeno o "gladkosti" prostora, ko se približujemo Planckovemu kvantnemu režimu. Diskontinuiteta prostora in časa, ko enačbe, ki opisujejo "običajen" prostor/čas odpovedo. Zelo laično, vendar drugače ne znam...

Shrink: No, vsaka teorija kvantne gravitacije neobhodno pomeni kvantizacijo prostor-časa in v tem smislu "zrnatost" prostor-časa. Če se vrnem nazaj na razlike med delci kot točkami in strunami (v povezavi s kvantno peno in dogajanjem na Planckovi in sub-Planckovi skali), je tole odličen opis:

http://library.thinkquest.org/27930/stringtheory2.htm

Vojko: Tvoji linki so vedno vredni pazljivega branja. Dvakrat sem ga prebral in nisem zasledil nič takega, kar bi ne bilo v skladu s tem, kar tu zagovarjam. Še posebej sem poudaril kvantizacijo prostor/časa v QG, kar kot nujnost navajaš tudi ti. Malo sem bil zbegan le okoli mesta v članku, kjer pravi, da kvantno peno lahko "odmislimo", da je le neke vrste matematični pripomoček. Lahko malo to pojasniš za nas telebane?


“We live on an island surrounded by a sea of ignorance. As our island of knowledge grows, so does the shore of our ignorance.”
― John Archibald Wheeler

Niels vaju pozdravlja, Albert je padel dol, od smeha. Je na tleh in komaj še zajema zrak, duši ga vakuum, ki se je ustvaril v sobi.

Poker ni za pubece.

Kvantne fluktuacije 8) 7 to me! :lol:
Albert se ni nikoli sprijaznil z bizarnostmi KM. Proti koncu so se 'mladi levi' smejali njemu... :lol:

Zaklenjeno