Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bargo

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Dobro, kot vidiš sem popravil svoj prispevek, medtem ko si ti že odgovoril. Mislim sem, na kakovost prevoda, vendar videti je, da si z njim zadovoljen, saj si tudi sam podobno prevedel, kar je zelo površno in potem pač takšno nadaljevanje, kot sledi spodaj.
Sem že šel v Canosso, kot si videl ... :oops:
Ja, samo preobleka, ki si jo nadel, (kao: Nisem profi prevajalec ), ti ne bo pomagala. :lol:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Odvisno od tega kdaj in kako si jih nabiral in prebiral.
...pa seveda od kvalitete jabolk (njihovega genetskega pedigreja) ... 8)
Evo, pa še levjesrčnega si potegnil iz rokava. Ni kaj, moram priznati, bistro. :D Drugače pa, bakterije in plesni so spet, za nas, problem. 8)

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Evo, pa še levjesrčnega si potegnil iz rokava. Ni kaj, moram priznati, bistro. :D Drugače pa, bakterije in plesni so spet, za nas, problem.

Narobe, bargo: MI smo za njih problem! One so bile tu že stotine milijonov let pred nami! Mi smo vdrli v njihov svet in jih skušamo iztrebiti, mi smo belci, one so Indijanci. Toda v tej bitki nikoli ne bomo zmagali; res smo jih stisnili v rezervate, a vsake toliko časa se najde kakšen Jože Mutant in nam vrne udarec ... :wink:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Evo, pa še levjesrčnega si potegnil iz rokava. Ni kaj, moram priznati, bistro. :D Drugače pa, bakterije in plesni so spet, za nas, problem.

Narobe, bargo: MI smo za njih problem!

Tako ja, vi ste problem. :lol:
vojko napisal/-a: One so bile tu že stotine milijonov let pred nami!

No vidiš, bile so že takrat, ko še ni bilo jabolk.
vojko napisal/-a: Mi smo vdrli v njihov svet in jih skušamo iztrebiti, mi smo belci, one so Indijanci.

Pa kaj je sedaj to? Bereš kakšno Western zgodbo?
vojko napisal/-a: Toda v tej bitki nikoli ne bomo zmagali; res smo jih stisnili v rezervate, a vsake toliko časa se najde kakšen Jože Mutant in nam vrne udarec ...
Seveda ne, kako bi le? Poglej, če vzameva in zloživa na kup vse tvoje lastne gene in na slepo izbirava iz tega kupa, je verjetnost, da izbereva gen bakterije 1/5, da izbereva človeškega je 1/100. 8)
Verjetnost, da izbereva tvoj lasten gen je zanemarljivo mala, torej Jože Mutant je zelo zelo redek primerek. :lol:

Torej, ne gre toliko za ustvarjanje novih, kot za izražanje starih, genov. 8)

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Bargo je napisal:
Tako ja, vi ste problem.
Ti se ne šteješ med 'nas'? :lol:
No vidiš, bile so že takrat, ko še ni bilo jabolk.
Kaj jabolk!? Niti rastlin ne! :wink:
Pa kaj je sedaj to? Bereš kakšno Western zgodbo?
Nisi našel paralele? Ti je spet jermen dol vrglo? :lol:
Seveda ne, kako bi le? Poglej, če vzameva in zloživa na kup vse tvoje lastne gene in na slepo izbirava iz tega kupa, je verjetnost, da izbereva gen bakterije 1/5, da izbereva človeškega je 1/100.
Verjetnost, da izbereva tvoj lasten gen je zanemarljivo mala, torej Jože Mutant je zelo zelo redek primerek.

Hvala večnemu v višavah, da je "Mutant zelo zelo redek primerek". Če bi bilo drugače, bi nam trda predla ... :lol:
Torej, ne gre toliko za ustvarjanje novih, kot za izražanje starih, genov.
Lahko tudi rečeš, da se karte na novo premešajo ... Neka bakterija, ki je imela proti penicilinu v rokah same 'pik-sibnerje', dobi nenadoma royal flush. Pri pokru je verjetnost za to 1: 649.740, pri njej je ta verjetnost neskončnokrat manjša. A ena ga vendarle dobi in nato nastane panika med zdravniki in farmacevti, ki šušljajo: "Spet je en soj bakterij postal resistenten na streptomicin…".

Ime mu/ji je Joža/ica Mutant … In vojna se nadaljuje … 8)

TimeEinstein
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

vesolje je SEDAJ. UNIVERSE IS NOW.
Priponke
2 Cosmology of Einstein's NOW.pdf
Vesolje je SEDAJ
(219.9 KiB) Prenešeno 27 krat

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

TimeEinstein napisal/-a:vesolje je SEDAJ. UNIVERSE IS NOW.
Seveda je SEDAJ, kdaj pa naj bi bilo?! Je to tudi ena od prvoaprilskih? :lol:

TimeEinstein
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

vesole ni nastalo, vesole je večno in večnost e SEDAJ
http://www.sciencepublishinggroup.com/s ... sue/122019
:D

Roman

Odgovor Napisal/-a Roman »

Osnovna napaka, ki jo vztrajno delaš, je ta, da sedaj, ki je ravnokar minil (in torej sploh ni več sedaj), ni sedaj, ki je zdaj.

Uporabniški avatar
bargo

Roman napisal/-a:Osnovna napaka, ki jo vztrajno delaš, je ta, da sedaj, ki je ravnokar minil (in torej sploh ni več sedaj), ni sedaj, ki je zdaj.
Sedaj je dogajanje v potencialu, torej šele zdaj je dejstvo, da se sedaj dogaja. :wink:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Tako ja, vi ste problem.
Ti se ne šteješ med 'nas'?
Ti mene sprašuješ: "Kam se jaz prištevam?", govorim pa ti, da se sprašujem: Kdo je jaz, ki misli v meni?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Pa kaj je sedaj to? Bereš kakšno Western zgodbo?
Nisi našel paralele? Ti je spet jermen dol vrglo?
Sem, samo ne morem verjeti svojemu jazu. :D
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Seveda ne, kako bi le? Poglej, če vzameva in zloživa na kup vse tvoje lastne gene in na slepo izbirava iz tega kupa, je verjetnost, da izbereva gen bakterije 1/5, da izbereva človeškega je 1/100.
Verjetnost, da izbereva tvoj lasten gen je zanemarljivo mala, torej Jože Mutant je zelo zelo redek primerek.

Hvala večnemu v višavah, da je "Mutant zelo zelo redek primerek". Če bi bilo drugače, bi nam trda predla ... :lol:

Spet vera govori iz tebe. Res, ne morem verjeti, pokazal sem ti evolucijo v realnem času.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Torej, ne gre toliko za ustvarjanje novih, kot za izražanje starih, genov.
Lahko tudi rečeš, da se karte na novo premešajo ... Neka bakterija, ki je imela proti penicilinu v rokah same 'pik-sibnerje', dobi nenadoma royal flush. Pri pokru je verjetnost za to 1: 649.740, pri njej je ta verjetnost neskončnokrat manjša. A ena ga vendarle dobi in nato nastane panika med zdravniki in farmacevti, ki šušljajo: "Spet je en soj bakterij postal resistenten na streptomicin…".
Aha, očitno si spet pozabil.
vojko napisal/-a: Ime mu/ji je Joža/ica Mutant … In vojna se nadaljuje … 8)
Ja, in krog si sklenil, "BORBA do zadnjega zmagovalnega gena", nisi naredil izpita za nadaljevanje programa, še en krog. :D

Rock
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: splošno znano in priznano je dejstvo, da vsi vrhunski znanstveniki niso ravno korifeje na področju družboslovja, zato so njihova mnenja o religiji (ali celo religioznost sama) pač mnenja laikov
Zavajanje.

Zadevni zaključek Plancka je mnenje naravoslovca o materiji, ne o religiji.

Če komu mnenje ni všeč, ga more izpodbijati z naravoslovnimi razlogi;
sovražna mnenja o duhovnosti so irelevantna: predmet presoje je tvar, ne duh.

Rock
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Drugače pa, bakterije in plesni so spet, za nas, problem.
Narobe, bargo: MI smo za njih problem! One so bile tu že stotine milijonov let pred nami! Mi smo vdrli v njihov svet in jih skušamo iztrebiti, mi smo belci, one so Indijanci. Toda v tej bitki nikoli ne bomo zmagali; res smo jih stisnili v rezervate, a vsake toliko časa se najde kakšen Jože Mutant in nam vrne udarec ... :wink:
Kako je evolucija nesmotrna!

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Bargo je napisal:
Ti mene sprašuješ: "Kam se jaz prištevam?", govorim pa ti, da se sprašujem: Kdo je jaz, ki misli v meni?
Se ravnaš po načelu: zakaj bi enostavno, če lahko komplicirano? :lol:
V: Nisi našel paralele? Ti je spet jermen dol vrglo?
Sem, samo ne morem verjeti svojemu jazu.
Včasih je bilo enostavno: šel si na komite in so ti lepo povedali, kaj moraš verjeti ... :lol:
V: Hvala večnemu v višavah, da je "Mutant zelo zelo redek primerek". Če bi bilo drugače, bi nam trda predla ...
Spet vera govori iz tebe. Res, ne morem verjeti, pokazal sem ti evolucijo v realnem času.
Očitno sem gledal tvoj kazalec, ne pa 'evolucijo v realnem času', ki si mi jo kazal ... Ponovi, zdaj bom gledal v pokazano smer ... 8)
Aha, očitno si spet pozabil.
:shock:
Ja, in krog si sklenil, "BORBA do zadnjega zmagovalnega gena", nisi naredil izpita za nadaljevanje programa, še en krog.
Ne obstoji nekaj takega kot je 'zmagovalni gen' na daljši rok; evolucija je never-ending-story. Preproga se spodmakne in Die Letzten werden die Ersten sein ali kot bi rekel Preprosti: 'zadnji bodo prvi in prvi bodo zadnji' ... Karte so na novo premešane. 8)

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: splošno znano in priznano je dejstvo, da vsi vrhunski znanstveniki niso ravno korifeje na področju družboslovja, zato so njihova mnenja o religiji (ali celo religioznost sama) pač mnenja laikov
Zavajanje.

Zadevni zaključek Plancka je mnenje naravoslovca o materiji, ne o religiji.

Če komu mnenje ni všeč, ga more izpodbijati z naravoslovnimi razlogi;
sovražna mnenja o duhovnosti so irelevantna: predmet presoje je tvar, ne duh.
Tvoje pisanje je klasični primer zavajanja. Planck ne govori o materiji en general, govori o nekakšnem 'izginjanju' materije, kar je seveda kapitalni nesmisel, ki je posledica dejstva, da se je veliki fizik nepremišljeno napotil v kraje, ki so zanj terra incognita ... To je približno tako, kot če ti pričneš razpredati o marksizmu ... :lol:

Mnenja o 'duhu' in podobnih izmišljenih ezoteričnih stvareh se ne da 'izpodbijati z naravoslovnimi razlogi', to smo ti že večkrat dopovedovali. Znanost in religije se gibljejo na dveh popolnoma različnih ontoloških ravneh, zato dialog med njima ni mogoč. Ne govorita namreč ena PROTI drugi, ampak ena MIMO druge; tak dialog pa je nesmiseln. :lol:
Zadnjič spremenil vojko, dne 2.4.2016 5:06, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Drugače pa, bakterije in plesni so spet, za nas, problem.
Kako je evolucija nesmotrna!
Drži. Nobenega vnaprej pripravljenega načrta ni, ni 'izbranih' vrst, ni nobene teleologije. Obstojijo samo slepe, toda strahovite sile, ki oblikujejo in vodijo evolucijo.
Zato se tudi zgodi, da se celo v najbolj razviti vrsti (HSS) najdejo primerki, ki niso najbolje prilagojeni času in prostoru, v katerega so vrženi ... :lol:

Zaklenjeno