windowsi, gesla

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
amebica
Prispevkov: 44
Pridružen: 20.6.2013 7:47

windowsi, gesla

Odgovor Napisal/-a amebica »

Poydravljeni!
Mislim da sem nekje čula da windowsi imajo možnost da si zapomnijo določena gesla.
Jaz bi rabila neko obcijo, da nekje pohranim VEČ RAZLIČNIH GESEL, in potem jih po kakemu shortcutu hitro izberem pri prijavah.

Lepo prosim, če taka obcija obstaja (mislim da so mi nekaj tolmačili da ja), kje se nahaja v meniju?
Najlepša vam hvala!

amebica
Prispevkov: 44
Pridružen: 20.6.2013 7:47

Re: windowsi, gesla

Odgovor Napisal/-a amebica »

Mislim da se nekje pohrani cela stran *link( SKUPAJ s paswordom, samo sem pozabila kje in kako...treba je res malo bolj[e windowse poznat...

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: windowsi, gesla

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

To nima dosti veze z windowsi, to tud če obstaja dvomim da jih dosti uporablja. To ti delajo zunanji programi če hočeš (googlaj "wallet" ali "password manager" programe). Pri windowsih ni kaj dosti za vedet, kaj dosti ne počnejo, potem pa hitro prideš v ogabno "črevesje", s katerim se ukvarjajo samo tisti, ki so plačani za to.

amebica
Prispevkov: 44
Pridružen: 20.6.2013 7:47

Re: windowsi, gesla

Odgovor Napisal/-a amebica »

Šlo je zato da sem jaz eno prjateljico izlogirala iz facebooka in je bila jezna name ker se potem morala spet vlogirat, a ima neki dolgi pasword ki ga komaj zna napamet.

Potem nam je en prijatelj dal neki nasvet kje in kako (verjetno windosi, kaj ti jaz vem!) zapomnijo skupaj celo stran+uporabniško ime+geslo, tako da je treba samo tamo kliknut in izbrat vse skupaj.

Pa vsaj da vem kaj sploh googlat..kaj vzet za keywords..."save /memorise more passwrod"s ni pomoglo :(


In zdaj sem to pozabila kje je in nihče mi ne zna povedat!!!
Eh...

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: windowsi, gesla

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Aja to, to ti firefox sam ponuja. Celo sprašuje te, če naj si zapomni. To nikakor nima veze z windowsi.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: windowsi, gesla

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

amebica napisal/-a:Šlo je zato da sem jaz eno prjateljico izlogirala iz facebooka in je bila jezna name ker se potem morala spet vlogirat, a ima neki dolgi pasword ki ga komaj zna napamet.

Potem nam je en prijatelj dal neki nasvet kje in kako (verjetno windosi, kaj ti jaz vem!) zapomnijo skupaj celo stran+uporabniško ime+geslo, tako da je treba samo tamo kliknut in izbrat vse skupaj.

Pa vsaj da vem kaj sploh googlat..kaj vzet za keywords..."save /memorise more passwrod"s ni pomoglo :(


In zdaj sem to pozabila kje je in nihče mi ne zna povedat!!!
Eh...
Res to nima veze z Winsi, ampak z brskalnikom.
Firefox omogoča shranjevanje večih gesel in ti ob dvokliku na polje za uporabniško ime, ponudi vsa uporabljena uporabniška imena, polje z geslom pa sam dopolni na podlagi izbire up. imena.

Odgovori