QVM - Kvantni vakuum motor

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kdor naklada o perpetuum mobile, je de facto šarlatan, pa četudi je dipl. inž. fiz. :lol:

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a celica »

Lukec dam ti 200 EUR sam če ne bo delovalo ti vzamem osciloskop.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Imam osciloskop na računalniku. Se pravi program. Lahko ti pa za dvesto eurov dam skalarni generator.
Lp,Luka

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a celica »

Ojoj Lukec, upam da se ti da še kaj pomagati.
Sicer prav pošten nisi, ker mi prodajaš tisti skalarni generator za 200 EUR, po spletu jih pa prodajaš za 60 EUR.
No mal sem pogledal na spletu kaj so skalarni generatorji in direktno naletel na tvojo stran.
Nimam nič proti še tako brezzveznim poskusom, če ni prisotno tole:
"Izvajam tudi meritve energij prostorov in njihovo zdravljenje. 13 let sem delal, da sem prišel do naslednjih zaključkov: Namesto nihala uporabljam rožni venec in kjer so slaba mesta, ki poškropim z žegnano vodo. Zadeva deluje neverjetno odlično. Zbezaš hudiča ven, nato ga pa poliješ z žegnano vodo.Če želite, da pri vas naredim isto, me kontaktirajte spodaj:"
Vir: http://bio-energija.tutorial.si/Bio-energija.html

Našel sem še eno spletno mesto: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=40991

Ja tkole Lukec : če boš zamenjal tisto žegnano vodo z vinom in pri poskusih opustil vero in vso navlako okoli nje, se bo verjetno našel kakšen evro. Za začetek si pa kupi ali pridobi pravi osciloskop. Tudi mi na forumu ti kakšnega podarimo.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a Roman »

celica napisal/-a:Našel sem še eno spletno mesto: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=40991
In tam je povedano v bistvu vse, kar je bilo treba povedati, vključno s problemom čiste vesti ob očitnem poskusu nategovanja naivnih bralcev.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a celica »

O Lukec kaj pa je tole:
http://www.salomon.si/oglas/lepota-in-z ... e/15.4VCJG

za merjenje bioenergije, meri frekvenco skalarnih valov, zelo uporaben za osebe ki se ukvarjajo z bioenergijo ker prikaže vrednost ki jo zmerimo z nihalom

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a vojko »

celica napisal/-a:O Lukec kaj pa je tole:
http://www.salomon.si/oglas/lepota-in-z ... e/15.4VCJG

za merjenje bioenergije, meri frekvenco skalarnih valov, zelo uporaben za osebe ki se ukvarjajo z bioenergijo ker prikaže vrednost ki jo zmerimo z nihalom
Lik in delo naše tehnične inteligence...Človek ostane brez besed... :shock:

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bianko »

vojko napisal/-a:
celica napisal/-a:O Lukec kaj pa je tole:
http://www.salomon.si/oglas/lepota-in-z ... e/15.4VCJG

za merjenje bioenergije, meri frekvenco skalarnih valov, zelo uporaben za osebe ki se ukvarjajo z bioenergijo ker prikaže vrednost ki jo zmerimo z nihalom
Lik in delo naše tehnične inteligence...Človek ostane brez besed... :shock:
:lol: :lol: :lol:
Sem pa mislil, da je Jože car https://www.youtube.com/watch?v=WleoFuYA4A8 pa vidim, da tudi Lukec ni od muh

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a vojko »

bianko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
celica napisal/-a:O Lukec kaj pa je tole:
http://www.salomon.si/oglas/lepota-in-z ... e/15.4VCJG

za merjenje bioenergije, meri frekvenco skalarnih valov, zelo uporaben za osebe ki se ukvarjajo z bioenergijo ker prikaže vrednost ki jo zmerimo z nihalom
Lik in delo naše tehnične inteligence...Človek ostane brez besed... :shock:
:lol: Sem pa mislil, da je Jože car https://www.youtube.com/watch?v=WleoFuYA4A8 pa vidim, da tudi Lukec ni od muh
Oboje je tragično in bi bilo smešno, če ne bi vzbujalo resnih razmislekov o našem moralno-etičnem trenutku.

Luka je (tako je objavil na forumu) diplomiral iz fizike. Torej mora po definiciji poznati osnove in glavne paradigme znanosti in mu mora biti hudičevo jasna razlika med znanostjo in šarlatanstvom. Toda kot mladega tehnično izobraženega intelektualca (moral sem se prisiliti, da sem zapisal to besedo) ga nič ni sram, da javno in s polnim imenom oglašuje prodajo brezvredne krame, za katero dobro ve, da ni vredna embalaže, v katero je zavita. In to kar za 1.000 EUR! Poskušam si zamisliti moralni profil takšnega mladega diplomiranca, ki je komaj začel svojo poklicno pot po diplomi. Namesto resnega dela v stroki, za katero se je odločil, se je začel udinjati psevdoznanosti, na tem forumu je predmet posmeha zaradi traparij, ki jih ne bi pisal neizobraženi kmet in zdaj je eden od forumašev (celica) odkril, da se bavi še s prodajo rogov za sveče ("napravo za merjenje bioenergije, meri frekvenco skalarnih valov"), kar je rabota, ki je na sami meji kaznivega dejanja goljufije (če že ni prestopljena).

Krasna prihodnost nas čaka s takimi 'kadri'! Bog se nas usmili v tem 'krasnem novem svetu', če parafraziram naslov znamenitega antiutopičnega romana Aldousa Huxleyja. :lol:

Drugi prispevek je zgovoren sam po sebi. Seveda se je novinar pošalil na račun neukega in zaplankanega kmeta, toda ta satira ima grenak priokus že zaradi dejstva, da se je sploh objavila... :(

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Oboje je tragično in bi bilo smešno, če ne bi vzbujalo resnih razmislekov o našem moralno-etičnem trenutku.

Luka je (tako je objavil na forumu) diplomiral iz fizike. Torej mora po definiciji poznati osnove in glavne paradigme znanosti in mu mora biti hudičevo jasna razlika med znanostjo in šarlatanstvom. Toda kot mladega tehnično izobraženega intelektualca (moral sem se prisiliti, da sem zapisal to besedo) ga nič ni sram, da javno in s polnim imenom oglašuje prodajo brezvredne krame, za katero dobro ve, da ni vredna embalaže, v katero je zavita. In to kar za 1.000 EUR! Poskušam si zamisliti moralni profil takšnega mladega diplomiranca, ki je komaj začel svojo poklicno pot po diplomi. Namesto resnega dela v stroki, za katero se je odločil, se je začel udinjati psevdoznanosti, na tem forumu je predmet posmeha zaradi traparij, ki jih ne bi pisal neizobraženi kmet in zdaj je eden od forumašev (celica) odkril, da se bavi še s prodajo rogov za sveče ("napravo za merjenje bioenergije, meri frekvenco skalarnih valov"), kar je rabota, ki je na sami meji kaznivega dejanja goljufije (če že ni prestopljena).
Zanimiv pogovor, glede na tvoje izhodišče, da bi "nekdo moral po definiciji poznati osnovne in glavne paradigme znanosti". :roll:

Manj bleščeča plat znanosti: Niti ni pomembno, če se kaj naredi, saj posledic ni
...

Pri nas se na fakultete vpisuje bistveno prevelik odstotek študentov. Tega ni nikjer v Evropi. Dejstvo je, da so sposobnosti porazdeljene po Gaussovi krivulji.

...

Poteguješ se za sredstva za projekt, za npr. tri leta, potem pa po koncu financiranja oddaš poročilo, ki pa tako rekoč nima nobenih posledic za nadaljnje delo. Torej dejansko ni važno, ali si kaj naredil ali ne. :!:

...
Če bi danes študentom dajali take izpite kot pred 25 leti, bi jih uspešno naredilo približno deset odstotkov študentov. :!:

...


Torej je zdaj študij lažji?
Ja, gotovo je lažji. To je po mojem mnenju tudi posledica tega, o čemer sem govoril prej, da v srednji šoli ni selekcije. V času šolskega ministra Gabra se je učiteljem vzelo avtoriteto, potem samostojnost v poučevanju, poklic pa se je razvrednotilo. Zato danes, če učenec dobi slabo oceno, starši pridejo v šolo protestirat, potem pa ravnatelj pritiska na učitelja itd. Tega včasih ni bilo.


Videti je, kot da je vsega kriva srednja šola. Po eni strani se preveč dijakov vpisuje na fakultete, saj so uspešno končali srednjo šolo, po drugi strani je mogoče sklepati, da jih preveč fakulteto tudi konča, mogoče ravno zato, ker so bili tako dobri že v srednji šoli. :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Oboje je tragično in bi bilo smešno, če ne bi vzbujalo resnih razmislekov o našem moralno-etičnem trenutku.

Luka je (tako je objavil na forumu) diplomiral iz fizike. Torej mora po definiciji poznati osnove in glavne paradigme znanosti in mu mora biti hudičevo jasna razlika med znanostjo in šarlatanstvom. Toda kot mladega tehnično izobraženega intelektualca (moral sem se prisiliti, da sem zapisal to besedo) ga nič ni sram, da javno in s polnim imenom oglašuje prodajo brezvredne krame, za katero dobro ve, da ni vredna embalaže, v katero je zavita. In to kar za 1.000 EUR! Poskušam si zamisliti moralni profil takšnega mladega diplomiranca, ki je komaj začel svojo poklicno pot po diplomi. Namesto resnega dela v stroki, za katero se je odločil, se je začel udinjati psevdoznanosti, na tem forumu je predmet posmeha zaradi traparij, ki jih ne bi pisal neizobraženi kmet in zdaj je eden od forumašev (celica) odkril, da se bavi še s prodajo rogov za sveče ("napravo za merjenje bioenergije, meri frekvenco skalarnih valov"), kar je rabota, ki je na sami meji kaznivega dejanja goljufije (če že ni prestopljena).
Zanimiv pogovor, glede na tvoje izhodišče, da bi "nekdo moral po definiciji poznati osnovne in glavne paradigme znanosti". :roll:

Manj bleščeča plat znanosti: Niti ni pomembno, če se kaj naredi, saj posledic ni
...

Pri nas se na fakultete vpisuje bistveno prevelik odstotek študentov. Tega ni nikjer v Evropi. Dejstvo je, da so sposobnosti porazdeljene po Gaussovi krivulji.

...

Poteguješ se za sredstva za projekt, za npr. tri leta, potem pa po koncu financiranja oddaš poročilo, ki pa tako rekoč nima nobenih posledic za nadaljnje delo. Torej dejansko ni važno, ali si kaj naredil ali ne. :!:

...
Če bi danes študentom dajali take izpite kot pred 25 leti, bi jih uspešno naredilo približno deset odstotkov študentov. :!:

...


Torej je zdaj študij lažji?
Ja, gotovo je lažji. To je po mojem mnenju tudi posledica tega, o čemer sem govoril prej, da v srednji šoli ni selekcije. V času šolskega ministra Gabra se je učiteljem vzelo avtoriteto, potem samostojnost v poučevanju, poklic pa se je razvrednotilo. Zato danes, če učenec dobi slabo oceno, starši pridejo v šolo protestirat, potem pa ravnatelj pritiska na učitelja itd. Tega včasih ni bilo.


Videti je, kot da je vsega kriva srednja šola. Po eni strani se preveč dijakov vpisuje na fakultete, saj so uspešno končali srednjo šolo, po drugi strani je mogoče sklepati, da jih preveč fakulteto tudi konča, mogoče ravno zato, ker so bili tako dobri že v srednji šoli. :roll:
Z vsem povedanim se strinjam, bargo. Ni pa mogoče diskutirati o moji trditvi, da nekdo, ki ima v žepu diplomo iz fizike, ne "pozna osnove in glavne paradigme znanosti" in mu ni "hudičevo jasna razlika med znanostjo in šarlatanstvom".

Torej gre za direktno, dolozno goljufanje naivnežev in to s pridobitnim namenom, kar ima vse objektivne znake kaznivega dejanja goljufije ("Kdor, zato da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let." /211. členu Kazenskega zakonika/.

Vsega obsojanja vredno!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

V zvezi z LUKČEVO diplomo sem že povedal, da ni vredna papirja, na katerem je tiskana. Študiral je namreč fizikalno merilno tehniko, ki mu je dala pravzaprav inženirsko diplomo (dipl. inž.) najnižje možne stopnje (VSS študij). V primerjavi s pravim študijem fizike je ta toliko vreden kot študij varstva pri delu v primerjavi s študijem kemije (in ja, oba potekata na kemijskem faksu).

Po drugi strani pa sama diploma (tudi iz čiste fizike) ni garancija za to, da se bo diplomant dejansko posluževal znanj, ki naj bi si jih pridobil in da ne bo zaplaval v šarlatanske vode. Konec koncev smo v eni drugi temi že ugotavljali, da so dr. med., ki se ukvarjajo s homeopatijo, ravno takšni šarlatani kot dipl. fiz., ki vrtijo radiestezijsko nihalo.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:V zvezi z LUKČEVO diplomo sem že povedal, da ni vredna papirja, na katerem je tiskana. Študiral je namreč fizikalno merilno tehniko, ki mu je dala pravzaprav inženirsko diplomo (dipl. inž.) najnižje možne stopnje (VSS študij). V primerjavi s pravim študijem fizike je ta toliko vreden kot študij varstva pri delu v primerjavi s študijem kemije (in ja, oba potekata na kemijskem faksu).
:shock: :shock:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Kdor naklada o perpetuum mobile, je de facto šarlatan, pa četudi je dipl. inž. fiz. :lol:
Poštar imaš ti uradno priznane kompetence? Kaj pa veščine, si vešč ali samo Merlin. :mrgreen:
shrink napisal/-a:
osmoljenileo napisal/-a:Šrinkov perpetum mobile II. stopnje deluje:
shrink napisal/-a:temna energija = energija vakuuma = kozmološka konstanta
To je perpetuum mobile le za neizobraženega šarlatanskega podučitelja, ki se mu niti ne sanja o moderni kozmologiji. :lol:
Torej, duhovni fizik, kako je z nevtrini in moderno kozmologijo. :lol: Se ti je kaj sanjalo zadnje čase? 8)

Danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan!
Miki, ta je nabrit, ko mačja glava. Spot joče od smeha.
Hvala, Leo.

Črvina

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

A si spet pozabil na nevroleptik, pesnik? :lol:

Odgovori