QVM - Kvantni vakuum motor

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

Magnetno polje je polarizacija kvantnega vakuuma
povzročena s strani atomske strukture permanentnega magneta.
Zato se dva magneta, ki sta blizu odbijata tudi 100 let in njuna moč ostane nespremenjena.
Če polariziran kvantni vakuum kaj "dela" ali če ne dela nič, njegova energija ostane nespremenjena.

Tako se da izdelati QVM - Quantum vacuum motor,

tukaj spodaj je predstavitev na amsterdamski univerzi
http://www.youtube.com/watch?v=mHW6b1aFPfU


Če je kdo resen za izdelat tak motor,
jaz imam eno idejo, da bo ta motor imel veliko moč.
Bom vesel, če me kontaktira.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Predlagam, da kontaktiraš LUKCA; on tudi izdeluje podobne naprave. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:Predlagam, da kontaktiraš LUKCA; on tudi izdeluje podobne naprave. :lol:
Bodi bolj precizen, shrink: TimeEinstein jih izdeluje iz lesa, Lukec pa uporablja bukovino... :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:Predlagam, da kontaktiraš LUKCA; on tudi izdeluje podobne naprave. :lol:
Bodi bolj precizen, shrink: TimeEinstein jih izdeluje iz lesa, Lukec pa uporablja bukovino... :lol: :lol:
My bad. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Verjetno laufajo na "kozmološko konstanto":
shrink napisal/-a: kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
to pomeni - po novem energijskem zakonu Shrinka, ki ima samo eno majhno pomanjkljivost - ni dokazan!

Tu je pa še formula za Moč ( jalovo) - Napetost vakuuma x Tok kozmičnih delcev x sinus_šrinkus

sinus_šrinkus je pa defenirana - citat iz Kvarkapedije "Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus". Sinus ne more biti, ker je definiran drugače, zato to funkcijo poimenujemo po zagovorniku le-te (ali obratno) -"sinus_šrinkus"


:shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, osmoljenileo, a še vedno nisi povprašal kake tršice za prevod Susskindovega citata: "Dark Energy, Vacuum Energy, Cosmological Constant - all the same thing"? :lol: A ja, saj res, take izjave priznanih fizikov so za šarlatanskega jodlarskega unterlehrerja tako in tako "pop fizika". :lol:

In mimogrede, osmoljenileo, a se je kaj oglasil admin fmf wiki? Kaj pravi na tvoje osmoljene pripombe, "kako je odgovoren", "kako mora popraviti" itd.? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bargo »

Na pozabi na KAVO, Rock!

Dokumentacija:
Genij

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:In mimogrede, Bargo, a se je kaj oglasil admin fmf wiki? Kaj pravi na tvoje osmoljene pripombe, "kako je odgovoren", "kako mora popraviti" itd.? :lol:
No, moraš ne, ker imaš svobodno voljo. Bi pa bilo spodbudno.
Shrink, saj se še spomniš, bijektivnost, a ne?

Mater si me namučil takrat. Ni bilo enostavno, švic je tekel, stol je bil zriban, celo barva na mizi se je spremenila, iz zelene v rjavo. Ja, sem začutil že takrat, danes znam povedati v eni kratki povedi.

Življenje si naredil bolj živo.
Hvala, Milan!

Lorentz midva pa na 4 oči. 8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, bargon, vidim, da se prepoznavaš v osmoljenemleotu, saj iz primerjave originalnega citata in tvojega (pesniško prirejenega) sledi "defenicija" (če ne razumeš besede, vprašaj za razlago osmoljenegaleota :lol: ): Bargo=osmoljenileo. :lol:

Sicer pa vama spet predlagam, da odpesnita na kak bolj primeren forum: ti boš pesnil, oni drugi bo pa jokcal (pardon: kritiziral). :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:Hah, osmoljenileo, a še vedno nisi povprašal kake tršice za prevod Susskindovega citata: "Dark Energy, Vacuum Energy, Cosmological Constant - all the same thing"? :lol: A ja, saj res, take izjave priznanih fizikov so za šarlatanskega jodlarskega unterlehrerja tako in tako "pop fizika". :lol:

In mimogrede, osmoljenileo, a se je kaj oglasil admin fmf wiki? Kaj pravi na tvoje osmoljene pripombe, "kako je odgovoren", "kako mora popraviti" itd.? :lol:
Če je nekdo, pa naj bo to Susskind ali pa Skrčko Skrčko Shrink nekaj napisal ali rekel še ni rečeno, da to drži ali da je to dokazano.

Tvoj energijski zakon že dokazujejo z raznimi motorji
shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
"Motorje" si pa oglejte na netu, Shrink ti se pa pridruži TimeEinsteinu da ga bosta izdelala - Nobelova pade.

Glede FMF in njenega članka o kotnih funkcijah

http://wiki.fmf.uni-lj.si/images/9/9f/SinusKosinus1.pdf

- kakor želijo. Če jim je vseeno, da pod njihovim imenom piše - citat:

" DEFINICIJA V PRAVOKOTNEM TRIKOTNIKU:

Kotna funkcija sinus je definirana kot razmerje med kotom nasprotne katete in hipotenuzo.
"
konec citata-

je tudi meni vseeno. Lahko zamahnemo z roko in rečemo površnost, neumna napaka, saj vemo, kako je to mišljeno. Jaz pa vseeno mislim, da je to uradni dokument Univerze in ni vseeno, če so tam napake - vseeno kakšne.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Hah, bargon, vidim, da se prepoznavaš v osmoljenemleotu, saj iz primerjave originalnega citata in tvojega (pesniško prirejenega) sledi "defenicija" (če ne razumeš besede, vprašaj za razlago osmoljenegaleota ): Bargo=osmoljenileo. :lol:
Tokrat dobro vidiš. Si nabavil očala, prozorna očala?
Vendar, spet narobe, kolega. Iz vas nebo vode. Bargo := osmoljenileo, tako pa tako, po definiciji, se razume.

No, glede na to, da energijo enačiš z maso E=m, c je itak konstanta, ne izzivaj preveč. Z Enačaji imaš tudi težave, predpisovalca ni, joj,joj, ... Pustimo to.

Veš, postavim hipotezo, da se lahko znajdeš v prižnici na drugi strani satovja, bo sedel pravnik-ROCK. Veš, da je hudimano trmast, zmeraj ne zadovoljen in strašno dosleden v svojem pravu. :D Veš tudi, da imam JAZ kladivo in se ne gre šaliti. :roll: Amigdala prevzame vlogo in je po tebi.

shrink napisal/-a: Sicer pa vama spet predlagam, da odpesnita na kak bolj primeren forum: ti boš pesnil, oni drugi bo pa jokcal (pardon: kritiziral). :lol:
DRINK ICE COLD! :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargon, očitno ti še vedno ni kapnilo, da mi za tvojo poetiko "dol visi" in posledično, da mi je malo mar, če za enakost med sabo in svojim kompanjonom zahtevaš definicijo, ki je po godu tvojemu pingvinčku. :lol:

O enakosti energije in mase kot posledice izbire enot pa raje ne izgubljaj besed, ker te lahko na tem forumu doleti hladen tuš; tako kot vsakega neizobraženega nakladača. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:

O enakosti energije in mase kot posledice izbire enot pa raje ne izgubljaj besed, ker te lahko na tem forumu doleti hladen tuš; tako kot vsakega neizobraženega nakladača. :lol:
Je pa bilo hladnega tuša, da postaneš takole "moder" in tak skrčko! Slika


:shock:

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a qg »

O enakosti energije in mase:
http://arxiv.org/abs/physics/0110060

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:bargon, očitno ti še vedno ni kapnilo, da mi za tvojo poetiko "dol visi" in posledično, da mi je malo mar, če za enakost med sabo in svojim kompanjonom zahtevaš definicijo, ki je po godu tvojemu pingvinčku. :lol:

O enakosti energije in mase kot posledice izbire enot pa raje ne izgubljaj besed, ker te lahko na tem forumu doleti hladen tuš; tako kot vsakega neizobraženega nakladača. :lol:
Poglej sem te opozoril. Povedal sem ti da sem poljuden, kmečki fant. Ti povem, da so me vzgajali "volkovi" in sem bil "alfa" samec. Moje geslo je bilo: "Tam ko udarim, tam trava več ne raste!" Dobesedno to pomeni, da boš doživel brazgotine, kjer ne rastejo več dlake, če pa že, je hudič z njimi. Zato opusti poetiko in odgovori, na vprašanja, ki so na tabli. Po svoji lastni presoji in volji. Veš, nisem več pesnik, sem informatik z KLADIVOM. To sem ti povedal, saj se spomniš? Ne izzivaj in ne žali mojega razuma, ker bo odpovedala pamet in se bo vključil nagon. :twisted: Potem ne loviš, več ti, temveč JAZ, ki sem poljedelec.

Odgovori