QVM - Kvantni vakuum motor

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Daj no, osmoljenileo, raje kot tipične imbecilne ad hominem replike nam nameni prevod kake tršice in odziv admina fmf wiki na tvoje jokcanje. :lol:

Hah, bargon, če se na tem forumu počutiš zapostavljenega in užaljenega, ti spet priporočam, da (jo) odpesniš kam drugam. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Skrčko Skrčko Shrink - oba odgovora si že dobil.

1)
shrink napisal/-a: Hah, osmoljenileo, a še vedno nisi povprašal kake tršice za prevod Susskindovega citata: "Dark Energy, Vacuum Energy, Cosmological Constant - all the same thing"? A ja, saj res, take izjave priznanih fizikov so za šarlatanskega jodlarskega unterlehrerja tako in tako "pop fizika".
Zelo lahkotno uporabljaš "="
shrink napisal/-a: kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
Kar poglej zanimiv dokument, ki nam ga je priporočil " qg" http://arxiv.org/abs/physics/0110060
potem pa malo bolj pazljivo začni uporabljati "=".

2) Admin fmf mi ni nič odgovoril glede dokumenta http://wiki.fmf.uni-lj.si/images/9/9f/SinusKosinus1.pdf

Je pa moje mišlenje, da je sramotno za fmf in s tem univerzo v ljubljani, ker je pod njenim imenom v javnosti tak dokument. Tam piše:

" DEFINICIJA V PRAVOKOTNEM TRIKOTNIKU:

Kotna funkcija sinus je definirana kot razmerje med kotom nasprotne katete in hipotenuzo. "

kar bo vsak označil za nepravilno.

Podobna napaka je na Kvarkawikiju
http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija

citat " Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus."

in samo čudi me, da tega ne popravite. Če mislite, da vsi poznajo te zadeve, ker so tako preproste, potem o tem ni treba pisati. Če pa o tem pišete, pa pišite pravilno. Tako ravnanje tako fmf kot kvakawikija je ignorantsko, neodgovorno, .... predlagam kakšnemu odvetniku npr. Rokcu, da vas zakonsko zagrabi, potem pa gospod Srink ne boš mogel reči:
shrink napisal/-a: Dol mi visi
Tu je očitno dokazno gradivo, sedaj se pa začnite sodno preganjati.


Rock, tisto knjigo pa Shrink dobro pozna, saj je v njej upodobljeno

Slika


kar njemu manjka - kakšna dimenzija, dve,..., potem pa vidiš, kaj pride ven, repek pa mu ne visi dol, saj ima precej neprebavljenega v želodcu.


:shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

In ravno tako si sam dobil vse potrebne odgovore, šarlatanski jodlarski unterlehrer osmoljenileo, ampak ti še vedno počneš tisto, kar ti gre najbolje od rok: zgolj še jokcaš in lepiš imbecilne slike. :lol:

In seveda mi za tvoje jokcanje pravzaprav "dol visi", če pa te ta slikovita fraza muči, lahko za pravno pomoč prosiš nedeljskega pravnika Rocka. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:In ravno tako si sam dobil vse potrebne odgovore, šarlatanski jodlarski unterlehrer osmoljenileo, ampak ti še vedno počneš tisto, kar ti gre najbolje od rok: zgolj še jokcaš in lepiš imbecilne slike. :lol:

In seveda mi za tvoje jokcanje pravzaprav "dol visi", če pa te ta slikovita fraza muči, lahko za pravno pomoč prosiš nedeljskega pravnika Rocka. :lol:
Saj veš, od koga je ta slika - zdaj že Rock to ve, se pa strinjam s tabo, da je imbecilna, drugačna tudi ne more biti, če veš od koga in za koga je.

Jokcanje si pa zamenjal za smeh - smejim se tebi in mojstrom za MaFijo, ker objavlate take neumnosti. In še enkrat ponavljam - take neumnosti si ne sme privoščiti, ne kvakadabra, ne fmf - to ni definicija funkcije sinus - to je sinus_srinkus ali spasus in obenem sramota.

Še bolje to opiše tale pesmica; besedilo, glasba in slika več pove kot samo suhoparno besedilo - zato kdaj pa kdaj kakšen link

http://www.youtube.com/watch?v=3pVXu3iZYd8


:shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Slika je imbecilna, ker jo neprestano (v tipičnem šarlatanskem spam stilu) lepiš sam, šarlatanski jodlarski unterlehrer osmoljenileo. :lol:

Za zapis na fmf wiki pa ti je že bilo povedano, da gre za lapsus ("med kotom..." bi moralo biti "med kotu..."), ampak tega tvoji polpismeni unterlehrervski glavi tako in tako ne kapne, zato še naprej jokca in to celo na napačnem mestu (Zakaj se ne pojokcaš onemu adminu? :lol: ) ter tipično po šarlatansko spama z imbecilnimi slikami in linki. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

To kar pišeš je kič, Shrinkkič!
shrink napisal/-a:
Za zapis na fmf wiki pa ti je že bilo povedano, da gre za lapsus ("med kotom..." bi moralo biti "med kotu..."), ampak tega tvoji polpismeni unterlehrervski glavi tako in tako ne kapne, zato še naprej jokca in to celo na napačnem mestu (Zakaj se ne pojokcaš onemu adminu? :lol: ) ter tipično po šarlatansko spama z imbecilnimi slikami in linki. :lol:
Vidiš, da ta napaka v sklonu spremeni pomen in tak "lapsus" bi morala gospa ali gospod popraviti preden se objavi. Torej - citat:
"Kotna funkcija sinus je definirana kot razmerje med kotom nasprotne katete in hipotenuzo." - to je lahko funkcija sinus_shrinkus.Kot si po nekajmesečnem prerekanju ugotovil, bi bilo pravilno:
Kotna funkcija sinus je definirana kot razmerje med kotu nasprotno kateto in hipotenuzo. Da pa ni bil samo "lapsus" pa izdata sklona "nasprotne katete" - vsaj tu bi moralo vsakega zbosti v oči - kotne funkcije v pravokotnem trikotniku so definirane kot razmerje med stranicami.

Še večji poden je pa seveda tvoja definicija na kvakawikiju: citat

" Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus."



Tu se pa lahko zvijaš kot jegulja ali Amritov črv na opoldanskem soncu - tu ne moreš opravičiti take napake z "lapsusom v sklonu" ali kot ti rad zapišeš
shrink napisal/-a:
Gre za tiskarski škrat
Tu je jasno, da je pisec naredil hudo napako, ti si nekaj popravljal ta tekst in ni jasno, če si to napisal ti, jasno pa je, da si administrator na kvakawikiju, in da bi , če si že spreminjal ta članek, strokovnjak za kakršnega se imaš, to tudi moral popraviti.
shrink napisal/-a: Slika je imbecilna, ker jo neprestano (v tipičnem šarlatanskem spam stilu) lepiš sam, šarlatanski jodlarski unterlehrer osmoljenileo. :lol:
Slika je od Hawkinga in ponazarja, kako zgleda, če manjka 1 dimenzija. Naj bo imbecilna. Moje leplenje te slike je pa kar umestno, ker lepo ponazarja tebe, saj ti manjka, pa ne samo ena dimenzija. Zato sedaj dobiš drugo sliko - tej mankata dve dimenziji, pa še izvija se tako kot ti:

Slika


Pa še en link, ker te tako motijo (samo za tiste, ki vedo zakaj se gre)

http://www.youtube.com/watch?v=hvUmmXaedsA


:shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, osmoljenileo, spet jokcaš o enih in istih stvareh, ki so ti bile že večkrat pojasnjene, najbolj ironično pa je to, da tvoja hobistična unterlehrerovska pamet spet sama ugotavlja tisto, česar je že bila deležna v pojasnilih (ja, osmoljenileo, na fmfwiki gre za lapsus v sklonu v celotni sintagmi in tvoja hobistična pamet je že bila deležna pravilne oblike "med kotu nasprotno kateto..."), sedaj pa se spreneveda, da je to nekaj novega - tipično za šarlatanskega jodlarja. :lol:

Tvoje jokcanje glede urejanja wiki strani (kdo je odgovoren - nihče ni odgovoren, osmoljenileo in kdo mora popraviti - vsakdo lahko popravi, osmoljenileo :lol: ), kot tudi jokcanje o pravilnosti definicije sinusa na KvarkaWiki (kasneje je bila podana pravilna definicija tako v besedni kot v matematični obliki, pred tem pa je bilo pravzaprav mišljeno nekaj povsem drugega, osmoljenileo :lol: ) in tvoja ponovna imbecilna insinuacija, da sem jaz avtor (ne, osmoljenileo, sam sem zadevo le preimenoval in to lahko vsakdo pismen vidi iz zgodovine urejanj, le polpismena pamet osmoljenegaleota ne :lol: ), pa je že tako in tako tvoja spamarska stalnica.

Lepljenje oz. "leplenje" (v skladu s tvojo pismenostjo) novih imbecilnih slik in videov pa spet kaže na tvoj stalni nivo - imbecilni nivo šarlatana. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

To ni nobeno jokcanje, ampak konstruktivna kritika.

1) Na fmfwiki je dokument, kjer je napačno definirana funkcija sinus. Na to sem opozoril. Če vam (jim) te napake ni vredno popraviti, je to vaša (njihova) stvar.
2) Na kvakawikiju je podobna napaka (tu se ne moreš izvijati in izmikati, da gre za lapsus), Kot si sam napisal, si spremenil "samo" naslov, po tem sklepam, da si članek prebral in ob tem nisi odkril kratkohlačne napake definicije sinus. Tudi sedaj tega ne popraviš, čeprav si administrator te strani. Naslov popraviš, neumnosti v članku pa ne.

Škoda vsake nadaljne besede in komentarja!!!!!!!

Linki besedil - pa naj bralec sam presodi strokovnost omenjenih besedil

FMF http://wiki.fmf.uni-lj.si/images/9/9f/SinusKosinus1.pdf

KVAKAWIKI http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija


:oops:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bargo »

Leo, bodi pesnik! Poglej, tale je zate. Hvala ti LEO.

Dokumentacija:** ANTIGONA! GLEJ! MARTA! <druga,prva> KUPID! STANE!
SREČKO KOSOVEL napisal/-a: Zmaga r e s n i c e v kulturnem,
h u m a n i z m a v gospodarskem,
p r a v i č n o s t i v socialnem življenju
bo največji triumf sodobnega človeštva.
ANTERIRENGA JAMAGA NA GASAKA! BLED! OTOK! PLAVAJ, PLAVAJ! AUUUUUUUUUUUUU. KRČ, levo spodaj, desno zgoraj. Plavaj, plavaj.

LEVI, LEON!
Lije veter in dežuje srce.
JAZ na blazini, FIČO ob meni, voda pod nama. PERO, VLADO. ZAMUDA. Pohorc ima srce, strašno srce. JAZ pa peno v ustih in BRKO pred nosom. VLAK na GORO, do NJEGOŠA je veliko STOPNIC.
SEnCe se igrajo, Svetloba, FotoaparT.
Zamuda je poscana, JOYSTICK je zakon. Poglej življenje, Robert! AI! BIO! GRAZ. FRANK. ARTUR. AWE.
Sedaj gre zares, rešimo MIRANA. Bo treba zapustiti šotor.
FIČO greva, greva no, metat na KOŠ.
Mali FIČO, velika glava, maratonec, levo,
desno,
Avstralija.
Krokodil, morje slano in veliko srce. MOŽGANI, Zoltana letijo, leva BUM, DESNA Bum. Sekaj ZOLI, REŽI ZOLI.
LETI SOKOL. TOM! Z policajem v REŠILCU ne morem več na PIVO. TEMA! ALBERT! DAj, no ALBERT. KNJIŽNICA se sliši, knjižnica! Ah, spet ta knjižnicA.
LISTI, švindl listi GORIJO, POLICAJi GASIJO. TOFF in mupetSHOW! GLej MILADA, ANTIGONA moja. ROTOVŽ je KLET. <prva, druga>,<leva,desna>. Nikar se ne ustavi, TI, ki se kličeš VESOLJE! STRUNE in SVET.
KANT je izgubil MAČKA, risaR je nehal RISATI. IVICA, gremo Ivica. TI,TI in jaz. RisaRGob.
<Lorentz,STANE>
Oh, kaj smo mi storili svetu.
KAJ je svet storil nam!
zaKAJ? KAKO? ČEMU?
HANS-PETER, je prestrelil NE->BO, MUNCHEN,
RISa je rodila MAMA,
RIS lovi OČETA.
Veje duh skozi mesta,
tava, išče najde ALICE! ALICE! aLICE! iz zelenega POLJA.
Solze, jok in smeh. ATA pazi, ata zmeraj PAZI. Angeli so tu.
Mačke, Činele/BAS, Frančišek. Laser moj ZELENI.
Bambus, SENSEI. VEDA, vedanta, problemi, MiTja, MateMatika!
Srečko, Zlato je GNOJ. 7 to ME! Srečko, TI, MI, smo zlato.
Hvala MARTA, sedaj sem, ker včeraj nisem bil, me je <ZLO><PEC> dobil. ^4F!v
Joj, Alfa Samec joče. Pa kam smo mi to prišli! LOVEc in zVER .
Ti, TO! :twisted:
XXX.
)BarGo(
Zadnjič spremenil bargo, dne 20.3.2014 7:17, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a bargo »

Igra kdo BRIDGE?! Rabim JACKA, grem na pivo! Si upam KDO, peljati LEVA na sprehod. :D :lol: :oops:
ZNA kdo KITAJSKO? Potrebujem inštrukcije.
Printer mi je cRKNU, sedaj ne moren natisniti PESMICE! Ej, jej KAKOVOST pa tAKa.

STRUNE! SINTEZA! 7!
MAMA,ATA

Marija, PUŠČAVNIK! Topost muhe! Ostrina SOKOL-a.

Rock, boš pomagal, prosim? :oops:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Narobe, šarlatanski jodlarski unterlehrer osmoljenileo, pri tebi gre le za šarlatansko jokcanje v stilu repetitivnega spam smetenja: vsa potrebna pojasnila si že dobil, a ti še naprej jokcaš; nič novega pri tebi, saj praktično jokcaš od vsega začetka na vsako temo. :lol:

Je pa spet svojevrstna ironija tvoja izjava, da se boš vzdržal dodatnega oglašanja (to si že nekajkrat napovedal), a vedno znova jokcaš - nekako v rednih ciklih; priporočam terapijo kot pri bargonu: njemu bo pomagala, da ne bo več pesnil, tebi pa, da ne boš več jokcal. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Zopet narobe, Shrinkec Kekec!
Škoda besed na temo sinus_shrinkus! Lahko se pa pogovarjamo o tvojem energijskem zakonu:
shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
Bo tale vakuum motor laufal na kozlovsko konstanto! Kakor veliko glavo imaš, toliko več je vakuuma = temne energije = kozlovska konstanta. Teš6 lahko dol zaprejo, bo tvoj vakuum_agregat konkurenca, še jedrski.

Projekt bi bil pa - Fukushrinka amigos kvakadabros


:D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

A se spet poslavljaš, šarlatanski nakladač osmoljenileo? :lol:

Sicer pa še vedno ne razumeš, polpismeni in neizobraženi unterlehrer osmoljenileo: ne gre za nikakršen "energijski zakon" (to, da ti ni jasno, kako se oz. se ne ohranja energija v okviru STR, pa je bilo tako in tako vidno takoj pri tvojih oglašanjih v zvezi s kozmologijo, domačih nalog pa tako in tako nočeš ali ne zmoreš narediti - prosi kakšno tršico za pomoč :lol: ), še najmanj pa za to, da si karkoli lastim (prosi že, no, kako tršico, da ti prevede Susskindov citat: "Dark Energy, Vacuum Energy, Cosmological Constant - all the same thing" :lol: ).

Sicer pa si svojimi "rimami" spet duhovit, duhovit ko "kravja ***." :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a vojko »

Smolejleo jenapisal:
/Teš6 lahko dol zaprejo,.../
Kako bi bilo pa videti, če bi ga "gor zaprli"? :lol: :lol: :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
prosi kakšno tršico za pomoč :lol: ), še najmanj pa za to, da si karkoli lastim (prosi že, no, kako tršico, da ti prevede Susskindov citat: "Dark Energy, Vacuum Energy, Cosmological Constant - all the same thing" .
Tvoj dadaističen prevod tega citata je
shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma

Še dokaži tole preproščino in ----- Nobelova.

Pa pazi, da te kdo ne prehiti - npr. http://www.youtube.com/watch?v=-poc9JSHoWA

Odgovori