QVM - Kvantni vakuum motor

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Zopet poenostavljaš in v tem si Expert – Shrinko ta Preprosti.

Res je, da so enote izbrane bolj ali manj naključno, so pa po meri človeka. Ta debata me spominja na diskusije, zakaj imamo desetiški številski sistem. Če bi želeli komunicirati z aliensi, kar pa po Hawkingu ni priporočljivo -(https://www.google.at/#q=hawking+aliens), bi se morali prej pozanimati, koliko prstov imajo, kakšen obseg ima njihov planet, .... torej je res najbolje, da bi izbrali najpreprostejši številski sistem in univerzalne enote -tudi c =1. Dokler smo pa prizemljeni pa C = 1 vzamejo eksperti samo zato, da je preprosteje računati in v formulah ni več c-ja .
Ob vsem tem se zavedajo, da bo ta matematični model spet dobil povezavo z našo realnostjo, ko bodo v dobljenih enačbah vpisali spet c in v račune 3x10^8 m/s . Natančno se poduči, kaj pomeni, ko se fiziki dogovorijo, da je c=1 in kaj je storiti, ko pristanejo na trdna tla in se morajo odgovoriti, da je c=1.

Če pa misliš, da je sistem 0,1 in c=1, h-=1, kb=1 in G=1, predlagaj, da ga uvedejo - vsaj v Sloveniji imaš veliko amigotov - in ko se bo izkazalo, da je praktično neprimeren, ga lahko spet opustijo. Boš pa s tem vzpodbudil gospodarstvo in zaposlovanje - bo potrebno spremeniti precej napisanega in to 2x - in tako prispeval k večjemu BSP, sicer nepotrebnemu in neučinkovitemu - vsekakor pa v tvojem stilu pravljičarstva.



:shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Enostavno - enostavno imbecilno zgrešeno - je le tvoje razumevanje, ki ga spet v tipičnem šarlatanskem stilu ponavljaš, osmoljenileo. :lol: Izbira enot je poljubna in to ve vsakdo, ki je količkaj izobražen glede fizike, le unterlehrerji tvojega kova pa so prepričani, da so realni le kilogrami, metri in sekunde, ki jih slišijo tudi kratkohlačniki, katerim pereš slinčke. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Izbira enot je seveda poljubna in mi smo izbrali meter, sekundo, kg, ... . Lahko se dogovorimo za drugačen sistem - npr c=1, kar spremeni ostale enote in preberi zakaj ta sistem uporabljajo.

Zakaj ti sedaj želiš uvesti univerzalni sistem v vsakdajne življenje je verjetno tvoja muha - uvedi ga v svojem peskovniku in nam poročaj, kako se obnese.


Še bolje, da se povežeš z ontologi in uvedeš ontološko enoto 1, z višjimi dimenzijami 2 in 3 (tebi sicer kakšna manjka in potem to kar ostane dobro ponazori hawkingova žival)

Slika


:shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Spet zgolj nakladaš, osmoljenileo: ti si tisti, ki trdi, da določeni sistemi enot niso realni in sam sem ti razložill, da je vsak sistem enot ravno tako realen kot katerikoli drug (vključno s tistimi, ki definirajo c=1). Za kaj določene sisteme enot uporabljajo, pa je povsem nerelevantno: sama uporaba namreč ne implicira realnosti ali nerealnosti sistema oz. njegovih enot.

In seveda si se debelo zlagal, da skušam naravni (ki ga ti polpismeno povzemaš kot univerzalnega) sistem enot kamorkoli uvesti, je pa dejstvo, da je ta sistem - kot sem večkrat povedal - standard v teoretični fiziki in je ravno tako realen kot sistem SI, za katerega slišijo tudi kratkohlačniki v OŠ delovnih zvezkih, ki so očitno fizikalna biblija v peskovniku povprečnega podučitelja. :lol:

S ponovnim imbecilnim lepljenjem ene in iste slike, pa si spet duhovit, duhovit ko kravja ***. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Zgoraj sem ti napisal, kje se uporablja naravni sistem enot in zakaj. Zate ni samo realen, zate je dadaističen.

Poveži se z ontologi in ga uvedi - pa poročaj, kako se obnese v realnosti. Zakaj ga ontologi imenujejo univerzalnega ti pa povem, ko se boš zahvalil, da sem te opozoril na napako v članku za katerega si ti napisal naslov, seveda članka pa NE - izgovor vreden smeha, osebek pa posmeha.


:D :lol: :oops: :roll: :shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Zgoraj sem ti napisal, kje se uporablja naravni sistem enot in zakaj. Zate ni samo realen, zate je dadaističen.
Ti zgolj konstantno nakladaš v repetitivnem šarlatanskem stilu, da naravni sistem enot ni realen kot npr. sistem enot SI (vsak sistem enot je ravno tako realen kot katerikoli drug, osmoljenileo), kar je vnebovpijoča neumnost, ki jo lahko izreče samo nekdo, ki nima pojma o fiziki. :lol:

Poveži se z ontologi in ga uvedi - pa poročaj, kako se obnese v realnosti. Zakaj ga ontologi imenujejo univerzalnega ti pa povem, ko se boš zahvalil, da sem te opozoril na napako v članku za katerega si ti napisal naslov, seveda članka pa NE - izgovor vreden smeha, osebek pa posmeha.
Fizika (kozmologija, fizika osnovnih delcev itd.) je realnost, ki se poslužuje naravnega sistema enot; a kaj bi to vedel polpismeni in neizobraženi podučitelj osmoljenileo, ki na osnovi svojega poznavanja fizike (na nivoju OŠ delovnih zvezkov spoznavanja narave) na tem forumu lahko strelja samo univerzalne kozle. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

smolejleo napisal/-a:Zgoraj sem ti napisal, kje se uporablja naravni sistem enot in zakaj. Zate ni samo realen, zate je dadaističen.

Poveži se z ontologi in ga uvedi - pa poročaj, kako se obnese v realnosti. Zakaj ga ontologi imenujejo univerzalnega ti pa povem, ko se boš zahvalil, da sem te opozoril na napako v članku za katerega si ti napisal naslov, seveda članka pa NE - izgovor vreden smeha, osebek pa posmeha.


:D :lol: :oops: :roll: :shock:


Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a vojko »

Mislim, da gre za variacije na temo "perpetuum mobile"... :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:
osmoljenileo napisal/-a:Zgoraj sem ti napisal, kje se uporablja naravni sistem enot in zakaj. Zate ni samo realen, zate je dadaističen.

Poveži se z ontologi in ga uvedi - pa poročaj, kako se obnese v realnosti. Zakaj ga ontologi imenujejo univerzalnega ti pa povem, ko se boš zahvalil, da sem te opozoril na napako v članku za katerega si ti napisal naslov, seveda članka pa NE - izgovor vreden smeha, osebek pa posmeha.


:D :lol: :oops: :roll: :shock:
Se morda posmehuješ samemu sebi, osmoljenileo? LOL

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a qg »

shrink napisal/-a:Baezov tekst mi je že bil poznan od prej in še enkrat: nikjer ne pravi, da enote ne obstajajo (tudi v povezavi s "fundamentalnimi brezdimenzijskimi konstantami"; te imajo tudi enote - brezdimenzijske namreč, edina razlika v primerjavi s konstantami, kot je npr. c, je, da njihova vrednost ni odvisna od izbire sistema enot, kar je Baez tudi jasno povedal).
Kje to piše?

https://groups.google.com/forum/#!msg/s ... yqBTyVxOUJ
Prebral sem:
>and if you *do* define epsilon0 to be 1, why can't you apply the same
>logic to c, hbar, and G (or i would prefer 1/(4*pi*G)) and have *zero*
>independent dimensions?

That's what I do, and that's what Duff does, too. It's not that
I think this is "right" and all other options are "wrong"; it just
seems like the simplest approach to me, especially since I'm not
a laboratory technician and don't need to be measuring things in
SI units.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

qg napisal/-a:
shrink napisal/-a:Baezov tekst mi je že bil poznan od prej in še enkrat: nikjer ne pravi, da enote ne obstajajo (tudi v povezavi s "fundamentalnimi brezdimenzijskimi konstantami"; te imajo tudi enote - brezdimenzijske namreč, edina razlika v primerjavi s konstantami, kot je npr. c, je, da njihova vrednost ni odvisna od izbire sistema enot, kar je Baez tudi jasno povedal).
Kje to piše?

https://groups.google.com/forum/#!msg/s ... yqBTyVxOUJ
Prebral sem:
>and if you *do* define epsilon0 to be 1, why can't you apply the same
>logic to c, hbar, and G (or i would prefer 1/(4*pi*G)) and have *zero*
>independent dimensions?

That's what I do, and that's what Duff does, too. It's not that
I think this is "right" and all other options are "wrong"; it just
seems like the simplest approach to me, especially since I'm not
a laboratory technician and don't need to be measuring things in
SI units.
Piše v onem drugem linku na njegovi strani.

In tudi v gornjem tekstu ni videti, da je mnenja, da enote ne obstajajo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

In mimogrede, tudi Motl nikjer tega ne omenja (da enote ne obstajajo), ravno nasprotno: eksplicitno zapiše, da c=1 implicira brezdimenzijske enote in te seveda še kako obstajajo, iz Okunovega prepričanja (da c=1 pomeni c-->1, ki ga očitno tudi sam deliš) pa se odkrito posmehuje:
Lev Okuň wrote some texts that influenced me when I was kid. Nevertheless, in a 2001 trialogue with Duff and Veneziano, he argued that one can't say that 1=c=hbar=G because the right-hand sides are dimensionful: instead, he proposed an arrow, and similar nonsense. Well, if we use units where "1=c=hbar=G", they're manifestly dimensionless: and be damn sure that we can use such units.

LICA
Prispevkov: 30
Pridružen: 21.3.2014 2:33

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a LICA »

SlikaSlikaSlika
Slika

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: QVM - Kvantni vakuum motor

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

vojko napisal/-a:
Mislim, da gre za variacije na temo "perpetuum mobile"... :lol:
Saj, kdor verjame v čudeže, ima priložnost, da svojo vero realizira. :)

Odgovori