Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Kar oglej si zadnji primer "glede Lukecevega študija... :lol:

P.S. Si kdaj slišal za Lukčevega škorca? :lol:
Si pozabil, kaj je napisal Asinus Šrink
shrink napisal/-a: "Hubbleov zakon": dopustno. (A si prebral v reviji za mlade astronome v članku prof. Čadeža? Nisi? Prosi kakšnega kratkohlačnika, da ti pomaga. :lol: )
In takrat sem napisal, če je dopustno napisati Hubbleov zakon, pa na Štajerskem večrat slišim npr. "Ste kaj videli mojega peseka (psa), bom pa napisal namesto namesto Lukčevega ptiča - Lukecev ptič; in sedaj se expert (x=ks) spet spušča v črkopisje, ko pa se nekaj matraš v nemščini, pa niti črk za nemščino ne inštaliraš - kot da bi jaz napisal "schta pa wotsch" :roll:

PS Glede pisanja kakšnih resnih postov za ta forum pa: ne hvala, primer sem vam napisal, kaj več pa se potrudite: šef Asinus Šrink in njegovi Kvakci.
Pričakovana in simptomatična reakcija: ja, ukradel sem čokolado! Pa kaj, tudi drugi kradejo! :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a: Otročje se obešaš (npr. pri shrinku) na neko efemerno napako (ki je ni niti on zagrešil, če prav razumem stvari), sam pa težko spraviš skupaj nekaj pravopisno pravilnih slovenskih stavkov. :lol:
Verjetno tu misliš definicijo funkcije sinus v kvakawikiju!?

Šrink je napisal naslov tistega članka - 100%. In vsak normalen pisec bi pogledal, kaj piše pod njegovim naslovom, ker mu to ne more in ne sme biti vseeno. Še bolj verjetno je, da je tisto kar sam spisunil. Članek sam nikakor ni kvaliteten, ima pa tudi napako, ki bi jo moral popraviti. Sam je ni videl, ko sem ga opozoril, kje je napaka, je tako ohol, da je noče popraviti s pojasnilom - " saj je potem zapisana pravilna definicija". Nekdo, ki se uči, ne ve katera definicija je pravilna - ta ali tista, zato morajo biti vse definicije pravilne in naj ta neumnost bo efemerna in jo hitro popravite. In kdo naj popravi članek? Tisti, ki ga je napisal, ali tisti, ki je napisal naslov - pa ga ti popravi, če ti je toliko do tega foruma. Saj si šefov pajdaš, Asinusov Kvakec - popravita. Res sramota - ta članek - sinus_šrinkus ne pa sinus.

Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus. - http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija Cel članek je podn :evil:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:In Tošo Asinus Šrink - po pravilih boš tako moral reči gospodu Lukcu -poglej uradno stran univerze -diplomirani inženir fizike, gospod Lukec ...
Napreduješ, podučitelj: še pred enim tednom si nakladal, da je dipl. inž. fizike isto kot dipl. fizik, sedaj pa ti je končno potegnilo, da je LUKEC le dipl. kljukec. :lol:
S pajdašem Vojkosravom se pa spoznata na energijo in to energijo mlačne vode -napredek.
O lastnem napredku glede razumevanja nazivov beri više, sicer pa s kompanjonom LUKCEM tvorita prav simpatičen par (nadgradnja vojkove hudomušne navezave na Bevkovo klasiko):

Dipl. kljukec in njegov podučitelj smolej. :lol:
In takrat sem napisal, če je dopustno napisati Hubbleov zakon, pa na Štajerskem večrat slišim npr. "Ste kaj videli mojega peseka (psa), bom pa napisal namesto namesto Lukčevega ptiča -Lukecev ptič; in sedaj se expert (x=ks) spet spušča v črkopisje, ko pa se nekaj matraš v nemščini, pa niti črk za nemščino ne inštaliraš -kot da bi jaz napisal "schta pa wotsch"
Seveda je dopustno, pa če unterlehrer "materjalno" še "miljonkrat" sebe "defenira" kot "experta" "črkopisja". :lol:
PS Glede pisanja kakšnih resnih postov za ta forum pa: ne hvala, primer sem vam napisal, kaj več pa se potrudite: šef Asinus Šrink in njegovi Kvakci.
Seveda ne, če pa ti, podučitelj, še D.N., ki jih sicer lahko opravi že povprečen srednješolec, delajo velike težave. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Otročje se obešaš (npr. pri shrinku) na neko efemerno napako (ki je ni niti on zagrešil, če prav razumem stvari), sam pa težko spraviš skupaj nekaj pravopisno pravilnih slovenskih stavkov. :lol:
Verjetno tu misliš definicijo funkcije sinus v kvakawikiju!?

Šrink je napisal naslov tistega članka - 100%. In vsak normalen pisec bi pogledal, kaj piše pod njegovim naslovom, ker mu to ne more in ne sme biti vseeno. Še bolj verjetno je, da je tisto kar sam spisunil. Članek sam nikakor ni kvaliteten, ima pa tudi napako, ki bi jo moral popraviti. Sam je ni videl, ko sem ga opozoril, kje je napaka, je tako ohol, da je noče popraviti s pojasnilom - " saj je potem zapisana pravilna definicija". Nekdo, ki se uči, ne ve katera definicija je pravilna - ta ali tista, zato morajo biti vse definicije pravilne in naj ta neumnost bo efemerna in jo hitro popravite. In kdo naj popravi članek? Tisti, ki ga je napisal, ali tisti, ki je napisal naslov - pa ga ti popravi, če ti je toliko do tega foruma. Saj si šefov pajdaš, Asinusov Kvakec - popravita. Res sramota - ta članek - sinus_šrinkus ne pa sinus.

Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus. - http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija Cel članek je podn :evil:
Tale repetitiven produkt cvangštorung osmoljenegaleota je že davno bil deležen ustreznega zdravila:

viewtopic.php?p=95607#p95607

:lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Šrinko - to zadevo je tokrat pogrel Vojkosrav - tudi jaz jo bom vsake toliko časa, dokler ne bo popravljena. Tvoj odgovor na tistem linku pa ni zadovoljiv. Opravičevanje ni dovolj - napiši popravo. :lol:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a derik »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Otročje se obešaš (npr. pri shrinku) na neko efemerno napako (ki je ni niti on zagrešil, če prav razumem stvari), sam pa težko spraviš skupaj nekaj pravopisno pravilnih slovenskih stavkov. :lol:
Verjetno tu misliš definicijo funkcije sinus v kvakawikiju!?

Šrink je napisal naslov tistega članka - 100%. In vsak normalen pisec bi pogledal, kaj piše pod njegovim naslovom, ker mu to ne more in ne sme biti vseeno. Še bolj verjetno je, da je tisto kar sam spisunil. Članek sam nikakor ni kvaliteten, ima pa tudi napako, ki bi jo moral popraviti. Sam je ni videl, ko sem ga opozoril, kje je napaka, je tako ohol, da je noče popraviti s pojasnilom - " saj je potem zapisana pravilna definicija". Nekdo, ki se uči, ne ve katera definicija je pravilna - ta ali tista, zato morajo biti vse definicije pravilne in naj ta neumnost bo efemerna in jo hitro popravite. In kdo naj popravi članek? Tisti, ki ga je napisal, ali tisti, ki je napisal naslov - pa ga ti popravi, če ti je toliko do tega foruma. Saj si šefov pajdaš, Asinusov Kvakec - popravita. Res sramota - ta članek - sinus_šrinkus ne pa sinus.

Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus. - http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija Cel članek je podn :evil:
In kaj ima to opraviti z vsako temo, kamor ti vztrajno lepiš to svojo pripombo?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Šrinko - to zadevo je tokrat pogrel Vojkosrav - tudi jaz jo bom vsake toliko časa, dokler ne bo popravljena. Tvoj odgovor na tistem linku pa ni zadovoljiv. Opravičevanje ni dovolj - napiši popravo. :lol:
Lahko jo pogrevaš do onemoglosti in lahko ti cvangštorung podstrešje pripelje do vrelišča, a to ne bo spremenilo tistega, kar sem tam napisal; samo za tvoje hobistično podstrešje še enkrat:

viewtopic.php?p=95607#p95607

:lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

tu je en zanimiv video pridobivanja energije iz kvantnega vakuuma


https://www.youtube.com/watch?v=FgL4gWPY21U

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a GJ »

TimeEinstein napisal/-a:tu je en zanimiv video pridobivanja energije iz kvantnega vakuuma


https://www.youtube.com/watch?v=FgL4gWPY21U
Te risanke mi že vse poznamo. :lol:
Kdaj pa boš imel ti svojo predstavitev? Čas teče!
Upam seveda, da ne boš meril pridobljeno energijo v mikro julih, podobno kot si meril težo črvjih duš v mikro gramih. :lol: :lol: :lol:

Za vse tiste, ki še ne poznajo Sračka Šorli Amrita: http://www.kvarkadabra.net/article.php/ ... crvjih-dus

Lep večer vsem...

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

fantje najprej moramo kapirat
kaj je magnetizem:

atomska struktura magneta
polarizira kvantni vakuum
tako da nastane potencialna magnetna energija kvantnega vakuuma,
ki je razlika med poloma

kako to potencialno energijo spremeniti v kinetično je pa stvar genialnosti........ja z delam na tem, mogoče mi rata. :D
Priponke
potencialna energija kvantnega vakuuma
potencialna energija kvantnega vakuuma
Zadnjič spremenil TimeEinstein, dne 7.3.2015 16:44, skupaj popravljeno 1 krat.

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

magnet A se giblje of N pola proti S polu magneta B zaradi te potencialne energije.......
Priponke
magnetni flux.png

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a stream »

TimeEinstein napisal/-a:magnet A se giblje of N pola proti S polu magneta B zaradi te potencialne energije.......
Ja magneta se privlačita, kar že vsi vemo od kje nam vsa tehnologija?

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

ko se magnet A giblje od N proti S opravljata oba magneta delo.........kako uporabiti to gibanje da se bo vrtel rotor je zgodba za pogledat. :D

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a stream »

TimeEinstein napisal/-a:ko se magnet A giblje od N proti S opravljata oba magneta delo.........kako uporabiti to gibanje da se bo vrtel rotor je zgodba za pogledat. :D
A lahko malo razložiš z definicijo kako uporabiti kvantni vakuum brez magnetnega delovanja?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:fantje najprej moramo kapirat
kaj je magnetizem:

atomska struktura magneta
polarizira kvantni vakuum
tako da nastane potencialna magnetna energija kvantnega vakuuma,
ki je razlika med poloma

kako to potencialno energijo spremeniti v kinetično je pa stvar genialnosti........ja z delam na tem, mogoče mi rata. :D
Fantje, najprej ne smemo lagat in se širokoustit:

"jaz bom naredil mojo varianto QVM v roku 3 mesecev!"
Napisal/-a TimeEinstein » 17.11.2014 21:38

Urbi et orbi si objavil, da boš do 17.2.2015 naredil delujoč QVM, zdaj pa še vedno "razlagaš" osnove magnetizma, pa smo 7.3.2015?! :lol:

Ali boš še kar naprej lagal po forumu, podcenjeval našo inteligenco in nam prodajal rog za svečo, lažnivi kljukec? :lol:

Odgovori