Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

stream napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:ko se magnet A giblje od N proti S opravljata oba magneta delo.........kako uporabiti to gibanje da se bo vrtel rotor je zgodba za pogledat. :D
A lahko malo razložiš z definicijo kako uporabiti kvantni vakuum brez magnetnega delovanja?
Je vprašal trol šarlatana. :lol:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a stream »

shrink napisal/-a:
stream napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:ko se magnet A giblje od N proti S opravljata oba magneta delo.........kako uporabiti to gibanje da se bo vrtel rotor je zgodba za pogledat. :D
A lahko malo razložiš z definicijo kako uporabiti kvantni vakuum brez magnetnega delovanja?
Je vprašal trol šarlatana. :lol:
Kdorkoli kogarkoli. Kdo je pa tebe kaj vprašal :?:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

stream napisal/-a:
shrink napisal/-a:
stream napisal/-a:A lahko malo razložiš z definicijo kako uporabiti kvantni vakuum brez magnetnega delovanja?
Je vprašal trol šarlatana. :lol:
Kdorkoli kogarkoli. Kdo je pa tebe kaj vprašal :?:
Ne potrebujem dovoljenja, da komentiram imbecilna spraševanja trolov na imbecilne trditve šarlatanov. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

:D



Tako je, tudi jaz ne potrebujem dovoljenja, da komentiram imbecilne trditve šarlatanov.


shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma

If you can dream it, you can do it!

Zaka ne narediš strojčka, ki ga bo poganjala kozmološka konstanta - teoritično si že dokazal, da si expert, še praktično, pa si Nobelc!

:shock: :oops: :shock: :oops:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a problemi »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma

If you can dream it, you can do it!

Zaka ne narediš strojčka, ki ga bo poganjala kozmološka konstanta - teoritično si že dokazal, da si expert, še praktično, pa si Nobelc!

:shock: :oops: :shock: :oops:
Daj Leo odkači že s tem kao posmehovanjem trditvi "kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma", ker je pravilna. Članek, ki to na dokaj poljuden način razloži si tudi dobil v branje. Torej, ...

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
problemi napisal/-a:
Daj Leo odkači že s tem kao posmehovanjem trditvi "kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma", ker je pravilna. Članek, ki to na dokaj poljuden način razloži si tudi dobil v branje. Torej, ...

Možno, da so te količine povezane med seboj - možno. Da bi bile enake, v kateremkoli sistemu enot, je pa zelo zelo vprašljivo, nemogoče.

Boste ponudili dokaz. Najprej - kolikšna je vrednost kozmološke konstante :shock: :lol: , potem pa naprej - vse samo ugibanje!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, moteni trol osmoljenileo, pa saj že vem(o), da so zate fiziki, katere povzemam(o), "pop", in njihovi modeli, ki jih navajam(o), "lego", tako da tvoja nova oznaka, da gre za "šarlatanstvo", le pomeni, da je zate fizika "šarlatanska". Nič posebno novega s tvoje strani, kajti že od vsega začetka, odkar se oglašaš na tem forumu, si "kritiziral" fiziko, da "nič ne pojasni" (npr. teorija velikega poka). Seveda je vse to lepo in prav v deželi polpismenih in neizobraženih podučiteljev, kajti ta dežela še ni videla ali slišala za osnove (tudi v zvezi z različnimi sistemi enot), ki jih pozna že povprečen študent, zato lahko v njej jokcajo le "experti" za pranje dud in slinčkov. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

:roll:

Šrinko, res se smešiš s svojo prepotentnostjo! Poglej dialog iz davnih časov:

smolejleo napisal/-a: OdgovorNapisal/-a smolejleo » 29.6.2004 6:13

Roman napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:
konstante lahko pri formulah izpustimo, če se premaknemo v drugačen prostor ali se dogovorimo za drugačne enote.

Imaš v mislih radiane (kar ni čisto dober primer) ali kaj drugega? In kako bi ti izpustil recimo konstanto pi?

V elektrodinamiki se po Gaußovem sistemu (konst == 4*PI) in mednarodnem sistemu (konst == 1/epsilon 0) spremenijo samo enote ter velikosti, na zakone (formule) pa to nima vpliva.
Tako bi nekdo, ki se giblje veliko po krožnicah (mogoče "naravnost" po ukrivljenem vesolju in z veliko hitrostjo) obravnaval prevožene poti ....
....
Upam, da sem vsaj malo odgovoril na tvoje vprašanje in lep pozdrav.
Smolejleo
Asinus Šrink, ti si se pridružil forumu kasneje, počasi dialoge zbobnal na zelo prostaški, netoleranten nivo in še enkrat - zelo dobro idejo in portal Kvarkadabro deklasiral v kvakadabro, kjer morajo vsi kvakci plesati tako kot ti, Veliki Asinus Magarski, trobljaš. In tega ne razumeš, nočeš razumeti, tudi če sem ti to že ničkolikokrat narisal. Vedno smetiš z istimi izgovori, zato si pravi troll ti, obenem pa še trola, ki teh stvari ni sposobna dojeti.

Vse res naprošam, da skupaj s Šerifom prosimo zate in ti zapojemo:

https://www.youtube.com/watch?v=pfBvlxilfzM



Sedaj pa s svojimi pajdaši, amigoti in kvakci lepo po starem naprej:

Slika


:arrow: obvoz in volno 2!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

To tvojo "razlago" sem že komentiral, moteni trol:

viewtopic.php?p=81601#p81601

ti jo pa v skladu s svojo motenostjo ("cvangštorung") spet ponavljaš, kakor tudi svoje zimzeleno jokcanje, ki je povsem v skladu s tvojo podučiteljsko "pismenostjo" in "izobrazbo".

:lol:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a stream »

Ta dva magarca se bosta do zadnjega opotekala, žal.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:To tvojo "razlago" sem že komentiral, moteni trol:

viewtopic.php?p=81601#p81601

ti jo pa v skladu s svojo motenostjo ("cvangštorung") spet ponavljaš, kakor tudi svoje zimzeleno jokcanje, ki je povsem v skladu s tvojo podučiteljsko "pismenostjo" in "izobrazbo".

:lol:
Šrinko, tak "mojster za vse" hočeš biti in ker nisi ne supermen, ne Lojze, si samo quasi expert = sharlatan = hobbitistični Baltazar!



:arrow:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

stream napisal/-a:Ta dva magarca se bosta do zadnjega opotekala, žal.
Me veseli, da si se včlanil v klub "Životinjskega carstva", trol. :lol:

Nikar ne pozabi komunicirati (lahko tudi preko ZS - bo verjetno bolje :lol: ) z drugimi člani tega ekskluzivnega kluba: moteni trol smolejleo (ki se je prisrčno oglasil za teboj :lol: ), nekdaj aktivni kralj trolov nedeljski pravnik Rock, sporadično aktivni trol mehanik stoplak in ciklično aktivni antirelativnostni megaloman Rozman. :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

zadnje 3 mesece sem se intenzivno ukvarjal z magnetnim motorjem, rotor se mi je zavrtel za 330 stopinj, in tu zgleda se moja zgodba končuje. ni mi uspelo, upam pa, do bo komu drugemu uspelo. imam en kup super močnih magnetov različnih velikosti na prodaj. moj tel je 040 121151. pozdrav vsem intuziastom free energy, srečko

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a GJ »

TimeEinstein napisal/-a:zadnje 3 mesece sem se intenzivno ukvarjal z magnetnim motorjem, rotor se mi je zavrtel za 330 stopinj, in tu zgleda se moja zgodba končuje.
Pa smo ti lepo povedali, da 'nije žvaka za seljaka'...

Lep večer vsem...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a Roman »

TimeEinstein napisal/-a:zadnje 3 mesece sem se intenzivno ukvarjal z magnetnim motorjem
No, vsak elektromotor je v resnici magnetni motor, in to delujoč.
imam en kup super močnih magnetov različnih velikosti na prodaj
Ne vem, če bo to šlo v promet. Če tebi ni uspelo, tudi drugim ne bo.
pozdrav vsem intuziastom free energy, srečko
Upam, da bo to za tvoje entuziaste poučen primer.

Odgovori