antigravitacija

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
24.4.2018 14:02
Nisi pa strokovno obrazložil zakaj vodik naj ne bi silil 'navzgor', saj t.i. gravitacija nima vpliva nanj.
Si me to vprašal? Res? No prav: Vodik je med vsemi elementi najlažji, zato ga težji izpodrivajo, rezultat pa je spuščanje težjih elementov in dviganje lažjih. Ima pa gravitacija vpliv tudi na vodik.

Samo za ilustracijo: Na nihajni (prevesni) gugalnici se gugata dva otroka različnih tež. Oba silita navzdol (zaradi gravitacije seveda), vendar gre zaradi razlike težji otrok navzdol, lažji navzgor.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6909823/i ... -gugalnica

Pa še eno manj resno: - Kaj je težje, olje ali voda. - Olje. - Zakaj? Saj vendar olje plava na vodi. - Ja, olje je težje in stisne vso vodo pod sebe.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
24.4.2018 16:54
osf napisal/-a:
24.4.2018 14:02
Nisi pa strokovno obrazložil zakaj vodik naj ne bi silil 'navzgor', saj t.i. gravitacija nima vpliva nanj.
Si me to vprašal? Res? No prav: Vodik je med vsemi elementi najlažji, zato ga težji izpodrivajo, rezultat pa je spuščanje težjih elementov in dviganje lažjih. Ima pa gravitacija vpliv tudi na vodik.

Samo za ilustracijo: Na nihajni (prevesni) gugalnici se gugata dva otroka različnih tež. Oba silita navzdol (zaradi gravitacije seveda), vendar gre zaradi razlike težji otrok navzdol, lažji navzgor.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6909823/i ... -gugalnica

Pa še eno manj resno: - Kaj je težje, olje ali voda. - Olje. - Zakaj? Saj vendar olje plava na vodi. - Ja, olje je težje in stisne vso vodo pod sebe.
Kako se ti ljubi, roman? A ne vidiš, da poba nima osnovnih predstav o fiziki (pravzaprav o ničemer) in da je funkcionalno nepismen? Človeška neumnost je res neskončna. Nekdo, ki je v svoji sveti preproščini in nevednosti prepričan, da na enega od elementov (recimo vodik) gravitacija ne deluje, si upa debatirati na javnem POLJUDNOZNANSTVENEM forumu.

Pa saj ne moreš verjamit! :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hvala, Vojko, to sem moral slišati :oops:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
24.4.2018 17:30
]

Kako se ti ljubi, roman? A ne vidiš, da poba nima osnovnih predstav o fiziki (pravzaprav o ničemer) in da je funkcionalno nepismen? Človeška neumnost je res neskončna. Nekdo, ki je v svoji sveti preproščini in nevednosti prepričan, da na enega od elementov (recimo vodik) gravitacija ne deluje, si upa debatirati na javnem POLJUDNOZNANSTVENEM forumu.

Pa saj ne moreš verjamit! :lol:

Tudi za TEGA, ki piše:
vojko napisal/-a:
1.7.2014 22:40
shrink napisal/-a:
vojko napisal/-a:...polčas razpada.
Verjetno misliš na "half-life of decay"? Po naše je to: razpolovni čas ali razpolovna doba.
Ja, to sem mislil. Se opravičujem..."izgubljeno s prevodom"... :D
in podobne neumnosti n- temperatura / toplota, smer el. toka, ....

Velja isto!


:arrow:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
24.4.2018 17:30
Roman napisal/-a:
24.4.2018 16:54
osf napisal/-a:
24.4.2018 14:02
Nisi pa strokovno obrazložil zakaj vodik naj ne bi silil 'navzgor', saj t.i. gravitacija nima vpliva nanj.
Si me to vprašal? Res? No prav: Vodik je med vsemi elementi najlažji, zato ga težji izpodrivajo, rezultat pa je spuščanje težjih elementov in dviganje lažjih. Ima pa gravitacija vpliv tudi na vodik.

Samo za ilustracijo: Na nihajni (prevesni) gugalnici se gugata dva otroka različnih tež. Oba silita navzdol (zaradi gravitacije seveda), vendar gre zaradi razlike težji otrok navzdol, lažji navzgor.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6909823/i ... -gugalnica

Pa še eno manj resno: - Kaj je težje, olje ali voda. - Olje. - Zakaj? Saj vendar olje plava na vodi. - Ja, olje je težje in stisne vso vodo pod sebe.
Kako se ti ljubi, roman? A ne vidiš, da poba nima osnovnih predstav o fiziki (pravzaprav o ničemer) in da je funkcionalno nepismen? Človeška neumnost je res neskončna. Nekdo, ki je v svoji sveti preproščini in nevednosti prepričan, da na enega od elementov (recimo vodik) gravitacija ne deluje, si upa debatirati na javnem POLJUDNOZNANSTVENEM forumu.

Pa saj ne moreš verjamit! :lol:
Bravo znanstvenik!!
Dali ti bomo zlato kolajno, pa nosijo vedno, saj bo težka 25kg, kakor vreče cementa dragi lenuh.


Pred časom sem omenil Ustavo, pa si me posnemal. Rezultat:


viewtopic.php?f=21&t=5950

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
25.4.2018 15:11
vojko napisal/-a:
24.4.2018 17:30
Roman napisal/-a:
24.4.2018 16:54
Si me to vprašal? Res? No prav: Vodik je med vsemi elementi najlažji, zato ga težji izpodrivajo, rezultat pa je spuščanje težjih elementov in dviganje lažjih. Ima pa gravitacija vpliv tudi na vodik.

Samo za ilustracijo: Na nihajni (prevesni) gugalnici se gugata dva otroka različnih tež. Oba silita navzdol (zaradi gravitacije seveda), vendar gre zaradi razlike težji otrok navzdol, lažji navzgor.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6909823/i ... -gugalnica

Pa še eno manj resno: - Kaj je težje, olje ali voda. - Olje. - Zakaj? Saj vendar olje plava na vodi. - Ja, olje je težje in stisne vso vodo pod sebe.
Kako se ti ljubi, roman? A ne vidiš, da poba nima osnovnih predstav o fiziki (pravzaprav o ničemer) in da je funkcionalno nepismen? Človeška neumnost je res neskončna. Nekdo, ki je v svoji sveti preproščini in nevednosti prepričan, da na enega od elementov (recimo vodik) gravitacija ne deluje, si upa debatirati na javnem POLJUDNOZNANSTVENEM forumu.

Pa saj ne moreš verjamit! :lol:
Bravo znanstvenik!!
Dali ti bomo zlato kolajno, pa nosijo vedno, saj bo težka 25kg, kakor vreče cementa dragi lenuh.


Pred časom sem omenil Ustavo, pa si me posnemal. Rezultat:


viewtopic.php?f=21&t=5950
Dobro, dobro, kolajne, pa ustava, pa vreče cementa, pa lenuhi, to je vezanje otrobov in klavrn poskus eskiviranja. Ti nam raje razloži, po kakšnem fizikalnem zakonu na enega od naravnih elementov (H) ne deluje gravitacija, pa se "zato premika iz zemlje v nebesa". Pri tem nam še pojasni, kje se začno nebesa, kajti če na kakšnega od elementov ne bi delovala gravitacija, bi takoj odletel ne samo v 'nebesa', ampak v širni medplanearni prostor. In potem že zdavnaj na Zemlji ne bi bilo vode (saj si morda že slišal za formulo H*2O) ... :lol: :lol: :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
24.4.2018 16:54
osf napisal/-a:
24.4.2018 14:02
Nisi pa strokovno obrazložil zakaj vodik naj ne bi silil 'navzgor', saj t.i. gravitacija nima vpliva nanj.
Si me to vprašal? Res?
Te spominja na kaj?
osf napisal/-a:Tako preprosto ne boš vplival na mnenje bralca. Na kateri osnovi si javil, da moja teorija ne drži?
No prav: Vodik je med vsemi elementi najlažji, zato ga težji izpodrivajo, rezultat pa je spuščanje težjih elementov in dviganje lažjih. Ima pa gravitacija vpliv tudi na vodik.
Ločiš pline od težjih elementov?

Po zgornjih vrsticah je razvidno da ne.

Od kod pa izjava 'ima pa gravitacija vpliv tudi na vodik'?
Že H2 ne sliši gravitacije; jaz sem omenil H. Odpri knjige, ne vprašaj katere (konstantno ponavljanje vedno enakih vprašanj ni dober znak).

Samo za ilustracijo: Na nihajni (prevesni) gugalnici se gugata dva otroka različnih tež. Oba silita navzdol (zaradi gravitacije seveda), vendar gre zaradi razlike težji otrok navzdol, lažji navzgor.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6909823/i ... -gugalnica
Kažeš svojo nevednost na 360º:

- zadnjič si za kvantno mehaniko predstavil primer pomola
- tokrat za gravitacijo si vzel v poštev tehtnico


Pa še eno manj resno: - Kaj je težje, olje ali voda. - Olje. - Zakaj? Saj vendar olje plava na vodi. - Ja, olje je težje in stisne vso vodo pod sebe.
Popravljam: iz tehtnice v morje.

Morska voda plava nad sladko ali kontra?



Če pri tebi ni morja in niti jezer in rek, ne skrbi. Najprej najejse rib...






Dilatacije?

Danes sem hodil po cesti pa opazil zeeelo majhno rastlinico, ki je preluknjala-dvignila 10cm asfalta, ki ni imel ran in je star par let...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
25.4.2018 15:28
Ločiš pline od težjih elementov?
Vodik je lažji tudi od vseh drugih plinov. Mislil sem seveda na pline v ozračju, ko si že omenjal dviganje vodika v nebesa. Je pa moja trditev pravilna tudi taka, kot je bila izrečena. Tvoje zavijanje z očmi ni potrebno.
Že H2 ne sliši gravitacije; jaz sem omenil H.
Ja, vodik praviloma nastopa v dvoatomni obliki (H2), ampak oba (H in H2) še kako "slišita" gravitacijo.
Odpri knjige, ne vprašaj katere
Ne bom (ne vprašal, ne odprl). Čarovniške knjige me ne zanimajo.
Kažeš svojo nevednost na 360º
Če bi mi to očital kdo drug, bi me še zaskrbelo.
zadnjič si za kvantno mehaniko predstavil primer pomola
Ne spominjam se. Navedi vir (povezavo).
tokrat za gravitacijo si vzel v poštev tehtnico
Povsem upravičeno. In ti se čudiš? Hudo. Očitno nisi razumel ilustracije. Se nisi nikoli gugal?
Popravljam: iz tehtnice v morje.
Zate je vsaka voda morje?
Morska voda plava nad sladko ali kontra?
Dokler se vodi ne pomešata, plava sladka nad slano. Gravitacija pač.
Če pri tebi ni morja in niti jezer in rek, ne skrbi. Najprej najejse rib...
Daj, Vojko, reci. Očitno moram še enkrat slišati.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
25.4.2018 16:50
osf napisal/-a:
25.4.2018 15:28
Ločiš pline od težjih elementov?
Vodik je lažji tudi od vseh drugih plinov. Mislil sem seveda na pline v ozračju, ko si že omenjal dviganje vodika v nebesa. Je pa moja trditev pravilna tudi taka, kot je bila izrečena. Tvoje zavijanje z očmi ni potrebno.
Že H2 ne sliši gravitacije; jaz sem omenil H.
Ja, vodik praviloma nastopa v dvoatomni obliki (H2), ampak oba (H in H2) še kako "slišita" gravitacijo.
Odpri knjige, ne vprašaj katere
Ne bom (ne vprašal, ne odprl). Čarovniške knjige me ne zanimajo.
Kažeš svojo nevednost na 360º
Če bi mi to očital kdo drug, bi me še zaskrbelo.
zadnjič si za kvantno mehaniko predstavil primer pomola
Ne spominjam se. Navedi vir (povezavo).
tokrat za gravitacijo si vzel v poštev tehtnico
Povsem upravičeno. In ti se čudiš? Hudo. Očitno nisi razumel ilustracije. Se nisi nikoli gugal?
Popravljam: iz tehtnice v morje.
Zate je vsaka voda morje?
Morska voda plava nad sladko ali kontra?
Dokler se vodi ne pomešata, plava sladka nad slano. Gravitacija pač.
Če pri tebi ni morja in niti jezer in rek, ne skrbi. Najprej najejse rib...
Daj, Vojko, reci. Očitno moram še enkrat slišati.
Prošnji prijatelja rad ustrežem: Kako se ti ljubi? :D

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Dobro je imeti prijatelja. Hvala.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
25.4.2018 15:26

Dobro, dobro, kolajne, pa ustava, pa vreče cementa, pa lenuhi, to je vezanje otrobov in klavrn poskus eskiviranja.
Asociacija mojega posta klavrnemu poskusu eskiviranja nima logike.
Ti nam raje razloži, po kakšnem fizikalnem zakonu na enega od naravnih elementov (H) ne deluje gravitacija, pa se "zato premika iz zemlje v nebesa". Pri tem nam še pojasni, kje se začno nebesa, kajti če na kakšnega od elementov ne bi delovala gravitacija, bi takoj odletel ne samo v 'nebesa', ampak v širni medplanearni prostor.
Tebi je potrebno pojasniti, da hodimo po trdi snovi in se premikamo v plinih in tekočinah?

Poglej navzgor, pa boš opazil nebesa.

Kje se začnejo nebesa?
Kjer se pojavi zadnja plast plinov, ki spadajo zemlji, najlažji 'zgoraj'.
In potem že zdavnaj na Zemlji ne bi bilo vode (saj si morda že slišal za formulo H*2O) ... :lol: :lol: :lol:
Manjkala je še zadnja bedarija. A si kdaj slišal praviti o specifični teži?



Zato, da ne boš nakladal, bom odgovore dal korak za korakom.


Vprašanje je namenjeno tudi Romanu (kateremu bom odgovoril, seveda):
sta vsaj planetarnega mnenja, da protij predstavlja glavni element v nebesih?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
26.4.2018 13:49
vojko napisal/-a:
25.4.2018 15:26

Dobro, dobro, kolajne, pa ustava, pa vreče cementa, pa lenuhi, to je vezanje otrobov in klavrn poskus eskiviranja.
Asociacija mojega posta klavrnemu poskusu eskiviranja nima logike.
Ti nam raje razloži, po kakšnem fizikalnem zakonu na enega od naravnih elementov (H) ne deluje gravitacija, pa se "zato premika iz zemlje v nebesa". Pri tem nam še pojasni, kje se začno nebesa, kajti če na kakšnega od elementov ne bi delovala gravitacija, bi takoj odletel ne samo v 'nebesa', ampak v širni medplanearni prostor.
Tebi je potrebno pojasniti, da hodimo po trdi snovi in se premikamo v plinih in tekočinah?

Poglej navzgor, pa boš opazil nebesa.

Kje se začnejo nebesa?
Kjer se pojavi zadnja plast plinov, ki spadajo zemlji, najlažji 'zgoraj'.
In potem že zdavnaj na Zemlji ne bi bilo vode (saj si morda že slišal za formulo H*2O) ...
Manjkala je še zadnja bedarija. A si kdaj slišal praviti o specifični teži?



Zato, da ne boš nakladal, bom odgovore dal korak za korakom.


Vprašanje je namenjeno tudi Romanu (kateremu bom odgovoril, seveda):
sta vsaj planetarnega mnenja, da protij predstavlja glavni element v nebesih?
Ti si definitivno klinični primer. Vsak razumen pogovor s tabo je nemogoč. Nimaš najmanjšega pojma o čem brbljaš. :lol: :lol: :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kako se ti ljubi? :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
26.4.2018 17:23
Kako se ti ljubi? :D
Touché! :oops: :D
Prisežem, da se ne bom dal več speljati na led ... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: antigravitacija

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
26.4.2018 19:27
Roman napisal/-a:
26.4.2018 17:23
Kako se ti ljubi? :D
Touché! :D
Prisežem, da se ne bom dal več speljati na led ... :wink:
Statler and waldorf (excellent) :lol: :D

Odgovori