Kratka zgodovina SEDAJA

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

Hawking je napisal knjigo A Brief history of NOW, ker on misli, da se vesolje dogaja v času, kar je seveda napačno. Vesolje se dogaja le v prostoru, čas je pa numerično zaporedje sprememb. Zato sem jaz napisal knjigo Kratka zgodovina SEDAJA.
Veselo branje in seveda tehtni komentarji so dobrodošli.
https://www.createspace.com/6578990 :mrgreen:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:Hawking je napisal knjigo A Brief history of NOW, ker on misli, da se vesolje dogaja v času, kar je seveda napačno. Vesolje se dogaja le v prostoru, čas je pa numerično zaporedje sprememb. Zato sem jaz napisal knjigo Kratka zgodovina SEDAJA.
Veselo branje in seveda tehtni komentarji so dobrodošli.
https://www.createspace.com/6578990 :mrgreen:
Splošno znano dejstvo je, da so vse Hawkingove teorije napačne; prav tako je splošno znano dejstvo, da so vse Srečkove teorije pravilne ... :lol: Torej, ne izgubljajmo besed o notoričnih dejstvih! :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:Hawking je napisal knjigo A Brief history of NOW, ker on misli, da se vesolje dogaja v času, kar je seveda napačno. Vesolje se dogaja le v prostoru, čas je pa numerično zaporedje sprememb. Zato sem jaz napisal knjigo Kratka zgodovina SEDAJA.
Veselo branje in seveda tehtni komentarji so dobrodošli.
https://www.createspace.com/6578990
Amritian timeless slip, pravilno je seveda:

Hawking je napisal knjigo "A Brief history of time", le Amrit naklada o "now". :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

Vojko Hawking je povedal zadnja leta kup neumnosti. Če si slaven lahko govoriš neumnosti in ves svet bo zvedel zanje. Pred okoli 25 leti je Stephen Hawking, ki je uveljavljen fizik, zahteval od Angleške vlade velike količine denarja, da bi naredil časovni stroj, ki bo omogočil potovanja v preteklost. Novico so objavili vsi pomembni svetovni časopisi. Takrat sem živel v Italiji, poklical sem Angleško veleposlaništvo, in zahteval veleposlanika, da mu povem, da je Hawkingova ideja neumnost, ker ja čas le trajanje gibanja v prostoru in se skozi čas ne da potovati. Lahko potujemo le v prostoru. Tajnica je bila zelo prijazna, in me je pomirila, naj bom brez skrbi, da Hawking za take utopične projekte denarja ne bo dobil. Hawking je v zadnjih letih povedal kar nekaj neumnosti, leta 2014, na primer, da črne luknje ne obstajajo. V astronomiji in kozmologiji so črne luknje priznane, opazovane in o njihovem obstoju in dvoma. Leta 1974 je sam Hawking je uspešno napovedal »sevanje« črnih lukenj, ki je tudi v Napredni Relativnosti priznan pojav. V črni luknji je gostota prostora tako majhna, da atomi niso več stabilni in začnejo razpadati v bolj osnovne delce, ki se pretvorijo nazaj v energijo prostora. Pri tem procesu prihaja do sevanja v okoliški prostor. o je tudi največji Hawkingov znanstveni dosežek in izjava iz leta 2014, da črnih lukenj ni, je smešna. Leta 2015 je izjavil, da ni Boga in da bodo v 100 letih računalniki prevzeli nadzor nad ljudmi. Takšnih njegovih »cvetk« je kar nekaj. Ker je slaven, mediji o njemu poročajo tudi ko bi bilo bolje, da bi ga ignorirali.


Srink tut Albert Einsten je o tem nakladal:


…there is something essential about the NOW which is just outside the realm of science. People like us, who believe in physics, know that the distinction between the past, present and future is only a stubbornly persistent illusion. The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and science.
Albert Einstein

Changes run in space only, fundamental time is merely their numerical order which fundamental unit is Planck time. Duration of a given change is emergent time which existence requires measurement of the observer.

Amrit Sorli

:roll: Kratka zgodovina SEDAJA:

Poglavja
1. Dinamični kvantni vakuum
2. Vesolje je ne-ustvarjeno in večno
3. »Zavestni opazovalec« je novo raziskovalno orodje fizike
4. Dinamični kvantni vakuum in Relativnostna Teorija
5. Dinamični kvantni vakuum je nosilec takojšnje kvantne komunikacije
6. Dinamični kvantni vakuum in »delčno-valovna« narava svetlobe
7. Kozmo-biologija
8. Kozmična antropologija
9. Zavestna znanost
Recenzija

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

amRIT, tvojih neumnosti tipa "tehtanje črvjih duš" zlepa nihče ne preseže. :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

srink počakajmo še par let in resnica o mojem delu bo splavala na površino. jaz sem miren v duši in jasen v umu.... :D

imam eno mega idejo za pridobivanje energije iz kvantnega vakuuma via magnetna polja. a ima kdo delavnico - lab da naredimo prototip. :mrgreen:
Priponke
QVM Quantum Vacuum Motor.pdf
(52.21 KiB) Prenešeno 260 krat

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

A se spet špilaš vedeževalca, amRIT?

Kako to, da se ta napoved iz 2009:
amRIT napisal/-a:čez par let bo TIMELESS UNIVERSE v main stream in takrat ti bo precej nerodno.............
ni uresničila?

Si slabo interpretiral kavno usedlino ali pa morda zate čas teče počasneje? :lol:

A ja, saj res, zate čas ne obstaja, zato tvoja vsakokratna napoved "čez par let" pravzaprav pomeni: NIKOLI. :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:Vojko Hawking je povedal zadnja leta kup neumnosti. Če si slaven lahko govoriš neumnosti in ves svet bo zvedel zanje. Pred okoli 25 leti je Stephen Hawking, ki je uveljavljen fizik, zahteval od Angleške vlade velike količine denarja, da bi naredil časovni stroj, ki bo omogočil potovanja v preteklost. Novico so objavili vsi pomembni svetovni časopisi. Takrat sem živel v Italiji, poklical sem Angleško veleposlaništvo, in zahteval veleposlanika, da mu povem, da je Hawkingova ideja neumnost, ker ja čas le trajanje gibanja v prostoru in se skozi čas ne da potovati. Lahko potujemo le v prostoru. Tajnica je bila zelo prijazna, in me je pomirila, naj bom brez skrbi, da Hawking za take utopične projekte denarja ne bo dobil. Hawking je v zadnjih letih povedal kar nekaj neumnosti, leta 2014, na primer, da črne luknje ne obstajajo. V astronomiji in kozmologiji so črne luknje priznane, opazovane in o njihovem obstoju in dvoma. Leta 1974 je sam Hawking je uspešno napovedal »sevanje« črnih lukenj, ki je tudi v Napredni Relativnosti priznan pojav. V črni luknji je gostota prostora tako majhna, da atomi niso več stabilni in začnejo razpadati v bolj osnovne delce, ki se pretvorijo nazaj v energijo prostora. Pri tem procesu prihaja do sevanja v okoliški prostor. o je tudi največji Hawkingov znanstveni dosežek in izjava iz leta 2014, da črnih lukenj ni, je smešna. Leta 2015 je izjavil, da ni Boga in da bodo v 100 letih računalniki prevzeli nadzor nad ljudmi. Takšnih njegovih »cvetk« je kar nekaj. Ker je slaven, mediji o njemu poročajo tudi ko bi bilo bolje, da bi ga ignorirali.


Srink tut Albert Einsten je o tem nakladal:


…there is something essential about the NOW which is just outside the realm of science. People like us, who believe in physics, know that the distinction between the past, present and future is only a stubbornly persistent illusion. The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and science.
Albert Einstein

Changes run in space only, fundamental time is merely their numerical order which fundamental unit is Planck time. Duration of a given change is emergent time which existence requires measurement of the observer.

Amrit Sorli

:roll: Kratka zgodovina SEDAJA:

Poglavja
1. Dinamični kvantni vakuum
2. Vesolje je ne-ustvarjeno in večno
3. »Zavestni opazovalec« je novo raziskovalno orodje fizike
4. Dinamični kvantni vakuum in Relativnostna Teorija
5. Dinamični kvantni vakuum je nosilec takojšnje kvantne komunikacije
6. Dinamični kvantni vakuum in »delčno-valovna« narava svetlobe
7. Kozmo-biologija
8. Kozmična antropologija
9. Zavestna znanost
Recenzija

- zahteval od Angleške vlade velike količine denarja, da bi naredil časovni stroj, ki bo omogočil potovanja v preteklost. - DOKAZ!
- novico so objavili vsi pomembni svetovni časopisi - od 'vseh' naštej vsaj tri! - DOKAZ!
- leta 2014, na primer, da črne luknje ne obstajajo. - DOKAZ!
- Leta 2015 je izjavil, da ni Boga in da bodo v 100 letih računalniki prevzeli nadzor nad ljudmi. - DOKAZ!

Če ne boš jutri objavil trdnih dokazov za te svoje trditve, si bom vzel pravico, da te imenujem za lažnivca.

Kar na delo, Srečko!

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

vojko tule je en link kjer Hawking zavrača obstoj črnih lukenj
http://www.space.com/24418-stephen-hawk ... holes.html

tu pa napoveduje izdelavo časovnega stroja
http://www.huffingtonpost.com/2010/05/0 ... 61612.html

ta tip je čez les......
Priponke
Advanced Relativity and Time.pdf
(12.62 KiB) Prenešeno 229 krat

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:vojko tule je en link kjer Hawking zavrača obstoj črnih lukenj
http://www.space.com/24418-stephen-hawk ... holes.html

Niti slučajno! Od kod ti ta ideja?! V tem članku je tudi tale odločilen pasus:
»Has Hawking changed his mind? Are black holes merely a figment of our collective imaginations? Are all those crank theories about "alternative" theories of the Cosmos true?!
Fortunately not.
Stephen Hawking hasn't changed his mind about the whole black hole thing, but he has thrown a complex physics paradox into the limelight, one that has been gnawing at the heart of theoretical physics for the last 18 months.«


tu pa napoveduje izdelavo časovnega stroja
http://www.huffingtonpost.com/2010/05/0 ... 61612.html

Kako je kaj s tvojo angleščino, Srečko? Očitno imaš z njo velike probleme. V tem linku Hawking niti v deliriju ne "napoveduje izdelavo časovnega stroja". Že naslov prispevka je zgovoren: "Stephen Hawking Explains How To Build A Time Machine."

Pri tem z 'izgradnjo' seveda ni mišljena izdelava nekakšnega kompliciranega 'pralnega stroja', v katerega bi zlezli in odšli na časovno potovanje, ampak Hawking razlaga principe relativnostne teorije in KM, ki dopuščajo časovna potovanja (črvine, črne luknje). Pri tem pa dodaja svarilo: »/...these real-life time tunnels are just a billion-trillion-trillionths of a centimetre across. Way too small for a human to pass through - but here’s where the notion of wormhole time machines is leading. Some scientists think it may be possible to capture a wormhole and enlarge it many trillions of times to make it big enough for a human or even a spaceship to enter.«


ta tip je čez les......
Takole bova zastavila uganko zate: eden od vaju dveh »je čez les.« To ni Hawking. Kdo je torej čez les?
Nagrada za pravilen odgovor je načrt za izdelavo kvantnega elektromotorja ...

Torej, do sedaj nisi dokazal še nobene tvoje trdite. Imaš čas danes do 24.00...
:lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

Vojko bomo videli, mi delamo prototip. Ko se zavrti, ga bomo pa pokazali.
Prostor je sintropična energija in lahko daje energijo for ever.

Glede črnih lukenj Hawking še ni skapiral,
da se v črnih luknjah materja spreminja nazaj v energijo prostora,
ker je prostor v črnoh luknjah tako redek, da postanejo atomi nestabilni
http://article.sciencepublishinggroup.c ... 01.11.html
Priponke
Time Space and Energy in Advanced Relativity.pdf
(12.68 KiB) Prenešeno 230 krat

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

POTOVANJA V PRETEKLOST

vzemino da je možno skozi črvine potovati v preteklost. Mi gremo z vlakom iz Ljubljane v Celje. Vlak odpelja ob 7.00. Mi zamudimo za 15 minut. Ko pridemo na postajo v LJ vlaka ni veš tam. Gremo na Brnik, se vkrcamo v Vesoljsko ladjo in potujemo skozi črvino v preteklost. Vrnemo se na Brnik ob 6.00 in se peljemo v LJ na postajo. Če smo mi to naredli, zaradi tega vlak, ki je na poti v Celje, ne bo začel potovati nazaj.......torej s potovanji v času nekaj ne "štima".......čista iluzija Hawkinga in še par drugih nevednežev. :mrgreen:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:POTOVANJA V PRETEKLOST

vzemino da je možno skozi črvine potovati v preteklost. Mi gremo z vlakom iz Ljubljane v Celje. Vlak odpelja ob 7.00. Mi zamudimo za 15 minut. Ko pridemo na postajo v LJ vlaka ni veš tam. Gremo na Brnik, se vkrcamo v Vesoljsko ladjo in potujemo skozi črvino v preteklost. Vrnemo se na Brnik ob 6.00 in se peljemo v LJ na postajo. Če smo mi to naredli, zaradi tega vlak, ki je na poti v Celje, ne bo začel potovati nazaj.......torej s potovanji v času nekaj ne "štima".......čista iluzija Hawkinga in še par drugih nevednežev. :mrgreen:
Pusti zdaj "vlak iz Ljubljane v Celje"! Ponudi dokaze za svoje neverjetne trditve! Formalno pa te itak že lahko (ponovno) kličem Lažnivi Kljukec, ker je rok za oddajo dokazov potekel ... :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

See our papers here: http://link.springer.com/search?query=sorli+amrit+

“Time has no independent existence apart from the order of events by which we measure it.”
—Albert Einstein

Until people in this discussion will ignore the Einstein's sentence above there will be no progress in this discussion.

SIMPLE DEFINITION OF TIME: TIME IS THE ORDER OF EVENTS.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka zgodovina SEDAJA

Odgovor Napisal/-a Rock »

TimeEinstein napisal/-a:See our papers here: http://link.springer.com/search?query=sorli+amrit+
“Time has no independent existence apart from the order of events by which we measure it.”
—Albert Einstein
Until people in this discussion will ignore the Einstein's sentence above there will be no progress in this discussion.
SIMPLE DEFINITION OF TIME: TIME IS THE ORDER OF EVENTS.
Govoriš o 'preprosti definiciji'.

Se strinjam (da je opisano lahko le 'preprosta' definicija).

Kajti E-ova izjava o 'določenem zaporedju dogodkov' ni niti opredelitev časa (kar je manj od definicije), in še manj njegova (prava) definicija. Je le opis lastnosti 'časa', ki ima morda več kot le eno lastnost (ali pa morda tudi ne), in ki je splošno eden od najbolj zmuzljivih 'pojmov'.

(Kaj je E. hotel povedati, je treba šele ugotoviti. - Samo za ilustracijo: uporabil je besedico "existence" - to pa je lahko, odvisno od konteksta, povsem nekaj drugega od 'essence' [ali pa tudi ne]).

Na taki 'preprosti definiciji' ni mogoče racionalno zgraditi (resne) teorije, lahko je le podlaga za (nadaljnjo) tezo. (Za tezo pa vemo, da jo je potrebno šele dokazati.)

Odgovori