Math of God

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a bargo »

oxlahunix napisal/-a:
Kako pride jezni? Veš, se ne sklada ali drugače povedano, ne prepoznam JAZ smisla v TI smislu, boš moral pojasniti rebus ali pa dodati kakšen namig.
Torej, DA,DA,NE <?>
Razmišljati je potrebno abstraktno in to na ZAVESTNI ravni, kajti podzavest to ZNA in ona to POČNE vsak trenutek, ker drugače sploh ne zna

Da, Da=Ne, DA

ZAVESTNI POČNE

ZNA = 0

odgovor na JAZ- TI

A vi mene lahko tikate jaz pa vas tebe ne smem :(
Seveda lahko, kakor ti volja. :) Veš, videti je, da si pozabil na desno stran, ki pa pravi tako: "Življenje delimo na dva dela, na stvari, ki jih počnemo in na stvari, ki se nam zgodijo."

Cikel iz Nastanek vesolja
Torej jaz ali mi? Katero bi izbrali vi? Katero izbirate? Kdaj izbirate katero?

Mimogrede, pesmica je odlična. :wink:

oxlahunix
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.11.2016 9:31

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a oxlahunix »

Hvala veš :)

oxlahunix
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.11.2016 9:31

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a oxlahunix »

Bargo veš kako razmišljam jaz: Zavestni počne, torej zna ve čuti in sluti. Podzavestni, četudi ve, zna ali bi vedel ne more početi, ker se tega ne zaveda, je pod zavestjo. Ali po domače nezavesten. Torej le jaz fizis lahko počnem. In tukaj ima umetna intelegenca problem. In zato je po mojem tako težko premagati ego oziroma dualistično naravo misli. Veš Slovenci imamo eno prednost, imamo dvojino, osnovo dualizma, američan se je ne more nikoli zavedati on lahko razmišlja le: jaz in mi torej je dober jezik za paradoks. Pri nas pa je drugače, ker poznamo dvojino od rojstva imamo tudi ključ oziroma antidot za končanje le te. Vem lahko je težko razumljivo in narobe vendar ženska bo še vedno ženka in moški bo še vedno moški samo zavest enega, nepolariziranega uma bo veliko lepša za življenje. Spomni se ko si bil otrok dvojine se dobesedno zaveš šele ko ti podivjajo hormoni in iščeš svoj drugi del v običajno drugem spolu ni pa to seveda nujno. Bistvo je da se iščeš zunaj sebe in pozabiš na notranjost - enost.

Aja pa malo za hec, sem bil zadnjič pri šiptarju v pekarni, kupim kruh, plačam in ko mi gospodična vrne denar in račun reče: Hvala vama.
Vidiš še naši bližnji sosedje nimajo koncepta dvojine, ga ne morejo ozavestiti jim ni domač.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a bargo »

oxlahunix napisal/-a:Bargo veš kako razmišljam jaz: Zavestni počne, torej zna ve čuti in sluti. Podzavestni, četudi ve, zna ali bi vedel ne more početi, ker se tega ne zaveda, je pod zavestjo. Ali po domače nezavesten. Torej le jaz fizis lahko počnem. In tukaj ima umetna intelegenca problem. In zato je po mojem tako težko premagati ego oziroma dualistično naravo misli. Veš Slovenci imamo eno prednost, imamo dvojino, osnovo dualizma, američan se je ne more nikoli zavedati on lahko razmišlja le: jaz in mi torej je dober jezik za paradoks. Pri nas pa je drugače, ker poznamo dvojino od rojstva imamo tudi ključ oziroma antidot za končanje le te. Vem lahko je težko razumljivo in narobe vendar ženska bo še vedno ženka in moški bo še vedno moški samo zavest enega, nepolariziranega uma bo veliko lepša za življenje. Spomni se ko si bil otrok dvojine se dobesedno zaveš šele ko ti podivjajo hormoni in iščeš svoj drugi del v običajno drugem spolu ni pa to seveda nujno. Bistvo je da se iščeš zunaj sebe in pozabiš na notranjost - enost.

Aja pa malo za hec, sem bil zadnjič pri šiptarju v pekarni, kupim kruh, plačam in ko mi gospodična vrne denar in račun reče: Hvala vama.
Vidiš še naši bližnji sosedje nimajo koncepta dvojine, ga ne morejo ozavestiti jim ni domač.
Bi se kar strinjal s tvojim pisanjem. Uravnoteženost, različnost in dinamika veje iz tega, če dodava še nepopolnost bi dejal, da šele preseganje ustvari tretjega, torej posameznik, par, presežek. :wink:

Torej, še malo za hec, zanimivo je, da nezavedni počne in se zavedni tega niti ne zaveda velja pa tudi obratno in temu bi rekel učenje. :wink:

Vsakega drugega človeka moraš gledati, kot namen samemu sebi.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

Spet narobe, pesniški trol, metla se bo spet lotila le tebe in tebi podobnih, tudi duhovnega trola, ki ravno tako pesni: si bosta delala družbo v greznici. :lol:

oxlahunix
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.11.2016 9:31

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a oxlahunix »

Dajmo gaTROLA. Trola = Avtobus = BUS, no pa ga mamo lumpa; povezan z vsem vezan na NIČ :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Spet narobe, pesniški trol, metla se bo spet lotila le tebe in tebi podobnih, tudi duhovnega trola, ki ravno tako pesni: si bosta delala družbo v greznici. :lol:
Daj no Merlin, kaj če bi ti napisal raje kaj na temo "Mikroskop na atomsko silo" bi bilo veliko koristneje, a ne?

Mimogrede, nitke si tako zavozlal, da jih ne odvozlaš več. hm. Oprijemljivost, Trägheit.

Cikel iz Godlovo vesolje brez časa
Svet ni eden, svetov je več.

Zate Poštarino:
David Garrett - AIR (Johann Sebastian Bach)

Saj veš, molekule, dušenje in velikost sobe. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

Duhovni trol: izobrazi se o pomenu besede "trol", preden trolaš o trolah, kot je to počel že tvoj kompanjon jodlarski trol. :lol:

Pesniški trol: Priporočam, da ne pesniš spet o fiziki, saj se zate to vselej klavrno konča. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Šrinkolino!

Zate je vseeno, kaj napišemo - si oboje - trol in trola!

:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

Saj ne pričakuješ, da me lahko kakorkoli tangira sinergija imbecilnih poimenovanj s strani podučiteljskega in duhovnega trola, k'ne, da ne? :lol:

Sicer pa sta očitno na isti valovni dolžini, glede na to, da sam čislaš Quack Doctorja, ki prisega na "Reinkarnationsmedizin". :lol:

Zato priporočam sinergijo tudi pri duhovnih vajah, ampak ne tukaj. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
Zato priporočam sinergijo tudi pri duhovnih vajah, ampak ne tukaj. :lol:
Shrinkolino - specjalist anallize!

Ti si boš moral poiskati partnerja za duševne vaje - veliko pacientov živi v utvari, da so doktorji!

Iz http://dictionary.cambridge.org/diction ... ish/shrink
(shrink noun [ C ] UK ​ /ʃrɪŋk/ US ​ /ʃrɪŋk/ informal

a psychiatrist or psychoanalyst:)



:shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

Klasično smetenje: spotikanje (začinjeno s polpismenostjo) podučiteljskega trola ob moj nickname. :lol:

oxlahunix
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.11.2016 9:31

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a oxlahunix »

torej kakšen komentar na animacijo, "patch man" bo žalosten, pa tako se je potrudil :(

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a bargo »

On the Mayan Calendar in 2011 [Carl Calleman]


Nitka iz Čudeži in znanost.
Bargo: Ja in te povsem razumem. Jaz ti poskušam dopovedati, da doživimo več kot dojamemo in to s primerom trgovinskih izložb. Vendar mi nekako ne uspeva. Dokler nas stvari resnično ne zanimajo tako dolgo čudežev pač ni.
Zamisel, da je mogoče vse izračunati in nadzorovati je samo iluzija, ki se kar hitro pokaže, ko želiš nekaj dejansko izdelati in uvesti, v skladu s predvidevanji. Eno je zgraditi "most", nekaj povsem drugega je, če je vpletena "živa" narava z vso nepredvidljivostjo.
Vojko: Do zdaj nam je kar dobro uspelo "dejansko izdelati in uvesti, v skladu s predvidevanji" kar ogromno stvari; pravzaprav vse, če se preveč ne motim


Nitka iz Čudeži in znanost.
Bargo: Dostop do življenja, je dostop do tebe, tebe, TI, ki si se skril za kožo in se kličeš Vojko in to samo zato, ker so ti drugi tako povedali.
Kaj je življenje, če veš kaj je, bi ga lahko ustvaril, a ne? V bistvu pa je obratno, ne veš kaj je življenje in ga kljub temu ustvarjaš. Kako, TI verjetno ne rabim razlagati, a ne?
Vojko: Saj ga že ustvarjamo. Tisti v Indiji in po Afriki najbolj masovno, pa nimajo pojma, kaj je življenje. Kmalu pa ga bomo tudi v laboratorijih ... Tudi v fiziki trdne snovi je še kar nekaj stvari, ki jih ne razumemo dobro, a kljub temu 'ustvarjamo' stroje, ki delujejo. Spomni se na superprevodnost, pa superfluidnost, pa kvantno tuneliranje na čipih, pa Josephsonov spoj, pa še drugi makroskopski kvantni fenomeni ...
Bargo: Tako ja, sem spadajo izložbena okna, moda in modeli.


Torej, Shrink z nasmehom je nekaj običajnega, nasmeh brez Shrinka to pa je precej čudno.


Ha, ha, ha, klicaj Shrinka pa je že meji na čudež. :lol:


Beseda mora biti samo prebujena. 8) Mreža odgovori, reagira na akcijo optimalno. :wink:

Albert se reži in pravi Eigenvector! 8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

Čudež bi bil, če tvoje pesnjenje ne bi produciralo besednih solat zabeljenih s slovničnimi napakami. :lol: Na klicaj se pa spomni, ko se bo pesnik 2.0 oglašal iz greznice. :lol:

Odgovori