Math of God

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a vojko »

Spirit Science napisal/-a:
1.3.2017 20:13
vojko napisal/-a:
1.3.2017 19:47
Spirit Science napisal/-a:
1.3.2017 18:19


Sem si ogledal pripete videe shrink in po pravici povedano mislim, da so žalitev in posmeh naši civilizaciji, sramota in žalost, če slovenski znanstveniki to verjamejo.

V pripetem linku si lahko pogledaš mnenja drugih znanstvenikov od 1:04:14 do :51:23, če te je volja seveda.
Je pa video res odbit v vseh pogledih, je tudi dolg a se splača ga pogledat, ogromno znanja in prikritega znanja strnjenega.

Aha pa še nekaj lahko razčistiva, jaz ne zagovarjam nikakršnih ET graditeljev in podobno, sem pa prepričan, da se je na zemlji dogajalo marsikaj danes težko predstavljivega in ne izključujem možnosti (nasprotno podpiram jih) o naprednejših človeških civilizacijah iz preteklosti. Toliko verjamem v ET-je in podobno kakor ti sam kadar gledaš Mib in Stargate...relativno za um, oko pa vidi Supermena toliko resnično kakor masivni umor v Afganistanu in dnevnik na RTV Slo, kaj je res se pa lahko vsaj delno odločimo skupaj, sem za lepšo prihodnost.
Čisto si se izgubil, špirit znanosti! Zdaj ne veš več niti tega, s kom debatiraš ... :lol:

Za polpismene: jaz nisem shrink ... :lol:
Ali si prepričan Vojko, sem se že malček navadil, da sta vidva eno postala :wink:
Malo logike: ker si se oglasil, se šteješ med polpismene, kaj, špirit znanosti? :lol: Napisal sem namreč: 'za polpismene' ... :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a osf »

Spirit Science napisal/-a:
1.3.2017 14:38
shrink napisal/-a:
1.3.2017 13:12
Veš kaj, znanstveni špiritnik, v pravilih piše:
Če imate vprašanje, priporočamo, da najprej poskusite preiskati Kvarkadabro in internet z iskalnikom, npr. Google, nato pa le - podkovani z znanjem - vprašajte tudi na forumu.
"Znanje" pa se seveda nanaša na informacije iz kredibilnih virov, ki so ustrezno znanstveno in/ali strokovno podprti, ne pa na šarlatanske vsebine iz youtube-a. :lol:
Seveda shrink, veliki osvajalec, kdaj si si nazadnje prebral kaj zgodovinskega, kar je napisala Žena, Mati, Hči, Sestra, kdaj. Hočeš reči, da za znanstveno in/ali strokovno velja (za razliki Marie Curie, Matere Tereze in nekaj malega drugih) samo tisto, kar so pisali taisti, kateri so tako dolgo zaničevali Žžensko. Od Grških modrecev dalje zgodovino in s tem dojemanje znanosti samo po moško pišejo taisti - ustvarjalci vojn. Zbudi se shrik.
Toliko o kredibilnih virih. Zato sem pa tako vztrajen, ker na mojo veliko srečo poznam nekaj MODRIH ŽENA, katere poznajo tudi drugo plat resnice.
Vidim, da sta shrink in vojko začela (i) z običajnim bombardiranjem novega uporabnika.
Ignoriraj ignoranta, saj je forum bogat z izvrstnimi Znanstveniki.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

Spirit Science napisal/-a:
1.3.2017 14:38
shrink napisal/-a:
1.3.2017 13:12
Veš kaj, znanstveni špiritnik, v pravilih piše:
Če imate vprašanje, priporočamo, da najprej poskusite preiskati Kvarkadabro in internet z iskalnikom, npr. Google, nato pa le - podkovani z znanjem - vprašajte tudi na forumu.
"Znanje" pa se seveda nanaša na informacije iz kredibilnih virov, ki so ustrezno znanstveno in/ali strokovno podprti, ne pa na šarlatanske vsebine iz youtube-a. :lol:
Seveda shrink, veliki osvajalec, kdaj si si nazadnje prebral kaj zgodovinskega, kar je napisala Žena, Mati, Hči, Sestra, kdaj. Hočeš reči, da za znanstveno in/ali strokovno velja (za razliki Marie Curie, Matere Tereze in nekaj malega drugih) samo tisto, kar so pisali taisti, kateri so tako dolgo zaničevali Žžensko. Od Grških modrecev dalje zgodovino in s tem dojemanje znanosti samo po moško pišejo taisti - ustvarjalci vojn. Zbudi se shrik.
Toliko o kredibilnih virih. Zato sem pa tako vztrajen, ker na mojo veliko srečo poznam nekaj MODRIH ŽENA, katere poznajo tudi drugo plat resnice.
Veš kaj, znanstveni špiritnik, zgodovine s strani tvojih "ljubic" pa že ne prebiram. Le kako bi jo lahko? :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
1.3.2017 21:22
Spirit Science napisal/-a:
1.3.2017 14:38
shrink napisal/-a:
1.3.2017 13:12
Veš kaj, znanstveni špiritnik, v pravilih piše:



"Znanje" pa se seveda nanaša na informacije iz kredibilnih virov, ki so ustrezno znanstveno in/ali strokovno podprti, ne pa na šarlatanske vsebine iz youtube-a. :lol:
Seveda shrink, veliki osvajalec, kdaj si si nazadnje prebral kaj zgodovinskega, kar je napisala Žena, Mati, Hči, Sestra, kdaj. Hočeš reči, da za znanstveno in/ali strokovno velja (za razliki Marie Curie, Matere Tereze in nekaj malega drugih) samo tisto, kar so pisali taisti, kateri so tako dolgo zaničevali Žžensko. Od Grških modrecev dalje zgodovino in s tem dojemanje znanosti samo po moško pišejo taisti - ustvarjalci vojn. Zbudi se shrik.
Toliko o kredibilnih virih. Zato sem pa tako vztrajen, ker na mojo veliko srečo poznam nekaj MODRIH ŽENA, katere poznajo tudi drugo plat resnice.
Vidim, da sta shrink in vojko začela (i) z običajnim bombardiranjem novega uporabnika.
Vsak šarlatan dobi vselej ustrezno dobrodošlico. :lol:
Ignoriraj ignoranta, saj je forum bogat z izvrstnimi Znanstveniki.
Čaki, da uganem: npr. z "znanstvonikom" (t.j. tisti, ki obvlada "znanstvo" :lol: ), ki je prepričan, da je JE v Fukushimi delovala na vodik? :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a osf »

shrink napisal/-a:
1.3.2017 21:56
osf napisal/-a:
1.3.2017 21:22
Spirit Science napisal/-a:
1.3.2017 14:38


Seveda shrink, veliki osvajalec, kdaj si si nazadnje prebral kaj zgodovinskega, kar je napisala Žena, Mati, Hči, Sestra, kdaj. Hočeš reči, da za znanstveno in/ali strokovno velja (za razliki Marie Curie, Matere Tereze in nekaj malega drugih) samo tisto, kar so pisali taisti, kateri so tako dolgo zaničevali Žžensko. Od Grških modrecev dalje zgodovino in s tem dojemanje znanosti samo po moško pišejo taisti - ustvarjalci vojn. Zbudi se shrik.
Toliko o kredibilnih virih. Zato sem pa tako vztrajen, ker na mojo veliko srečo poznam nekaj MODRIH ŽENA, katere poznajo tudi drugo plat resnice.
Vidim, da sta shrink in vojko začela (i) z običajnim bombardiranjem novega uporabnika.
Vsak šarlatan dobi vselej ustrezno dobrodošlico. :lol:
Ignoriraj ignoranta, saj je forum bogat z izvrstnimi Znanstveniki.
Čaki, da uganem: npr. z "znanstvonikom" (t.j. tisti, ki obvlada "znanstvo" :lol: ), ki je prepričan, da je JE v Fukushimi delovala na vodik? :lol:
Seveda, seveda, saj so vsi opazili tvoje znanje kadar si napisalo da jedrske centrale na vodik ne obstajajo.
Smeši se naprej.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
2.3.2017 11:42
shrink napisal/-a:
1.3.2017 21:56
osf napisal/-a:
1.3.2017 21:22


Vidim, da sta shrink in vojko začela (i) z običajnim bombardiranjem novega uporabnika.
Vsak šarlatan dobi vselej ustrezno dobrodošlico. :lol:
Ignoriraj ignoranta, saj je forum bogat z izvrstnimi Znanstveniki.
Čaki, da uganem: npr. z "znanstvonikom" (t.j. tisti, ki obvlada "znanstvo" :lol: ), ki je prepričan, da je JE v Fukushimi delovala na vodik? :lol:
Seveda, seveda, saj so vsi opazili tvoje znanje kadar si napisalo da jedrske centrale na vodik ne obstajajo.
Smeši se naprej.
No, pa povej, kje deluje kakšna 'jedrska centrala na vodik' (fuzijski reaktor), lažnivi osf? To bo razburljivo slišati, ker si ti edini Zemljan, ki to ve ... :lol:
Samo pazi, da ne boš pozabil, ker potem nihče več ne bo vedel, kje je ta 'jedrska centrala na vodik' ... :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
2.3.2017 11:42
shrink napisal/-a:
1.3.2017 21:56
osf napisal/-a:
1.3.2017 21:22


Vidim, da sta shrink in vojko začela (i) z običajnim bombardiranjem novega uporabnika.
Vsak šarlatan dobi vselej ustrezno dobrodošlico. :lol:
Ignoriraj ignoranta, saj je forum bogat z izvrstnimi Znanstveniki.
Čaki, da uganem: npr. z "znanstvonikom" (t.j. tisti, ki obvlada "znanstvo" :lol: ), ki je prepričan, da je JE v Fukushimi delovala na vodik? :lol:
Seveda, seveda, saj so vsi opazili tvoje znanje kadar si napisalo da jedrske centrale na vodik ne obstajajo.
Smeši se naprej.
Seveda ne obstajajo, trol: jedrske, ki proizvajajo električno energijo, so le na nizko obogateni uran in plutonij, a tebi to še vedno ni potegnilo, zato pač izpadeš forumski norček z izjavami:

osf napisal/-a:
4.2.2017 23:17
http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... plant.html

Če ne zgrešim je voda, omenjena v članku, onesnažena z visoko-vibracijskim helijem.

Centrale pa delujejo na vodik.
:lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Osf, ta dva - Vojkosrav in Šrinkolino o teh stvareh nista sposobna dialoga!

Onadva se ukvarjata z osnovnimi definicijami.

Npr Vojkosrav:
vojko napisal/-a:
Zelo zanimivo - in zame - novo! Le nekaj me moti: na grafu puščica za drift velocity elektronov kaže v naprotno smer kot smer za električni tok, se pravi da se elektroni (kot ansambl) gibljejo v nasprotni smeri. Kako je to mogoče?
še danes razmišlja, kam teče tok - proti kisikovi ali proti vodikovi elektrodi!

Ali pa Šrinkolino - mogoče že ve, kaj je premosorazmerje:
smolejleo napisal/-a:
1.2.2016 13:00
Še enkrat Šrinkel - linearna funkcija v splošnem ni premo sorazmerje!

Tu se izobrazi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Proportio ... thematics)

shrink napisal/-a:Joj, nedeljski pravnik! Tole je dovolj didaktično še za povprečnega telebana:



Kaj ti torej ni jasno?

Morda kaj je to prema sorazmernost, npr. med količinama \(y\) in \(x\)? Izvoli:

\(y=kx+n\)

kjer sta \(k\) in \(n\) konstanti.

Prema sorazmernost med \(y\) in \(x\) namreč pomeni linearno funkcijo.



Samo homogena linearna funkcija je premosorazmernost - \(y=kx\) in ne kakor je napisal Šrinkel \(y=kx+n\)

Osf, očitno z njima dialog ni možen, imata preveč problemov z osnovnimi zadevami!


8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

O čem bi pa ti imel "dialog", moteni trolej-smolej? Morda o "jedrski centrali Fukushima, ki deluje na vodik", v kar je prepričan tvoj sveži priklopiljenec osf? :lol: :lol: :lol:

P.S. Kar se tiče tvojega repetitivnega imbecilnega jokcanja v zvezi s "premo sorazmernostjo", pa sem že davno pojasnil, ampak tvoja "cvangsštorung" pamet se pač še naprej zaganja kot stekel pes. :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a osf »

smolejleo napisal/-a:
2.3.2017 17:46
Osf, ta dva - Vojkosrav in Šrinkolino o teh stvareh nista sposobna dialoga!

Onadva se ukvarjata z osnovnimi definicijami.

Npr Vojkosrav:
vojko napisal/-a:
Zelo zanimivo - in zame - novo! Le nekaj me moti: na grafu puščica za drift velocity elektronov kaže v naprotno smer kot smer za električni tok, se pravi da se elektroni (kot ansambl) gibljejo v nasprotni smeri. Kako je to mogoče?
še danes razmišlja, kam teče tok - proti kisikovi ali proti vodikovi elektrodi!

Ali pa Šrinkolino - mogoče že ve, kaj je premosorazmerje:
smolejleo napisal/-a:
1.2.2016 13:00
Še enkrat Šrinkel - linearna funkcija v splošnem ni premo sorazmerje!

Tu se izobrazi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Proportio ... thematics)

shrink napisal/-a:Joj, nedeljski pravnik! Tole je dovolj didaktično še za povprečnega telebana:



Kaj ti torej ni jasno?

Morda kaj je to prema sorazmernost, npr. med količinama \(y\) in \(x\)? Izvoli:

\(y=kx+n\)

kjer sta \(k\) in \(n\) konstanti.

Prema sorazmernost med \(y\) in \(x\) namreč pomeni linearno funkcijo.



Samo homogena linearna funkcija je premosorazmernost - \(y=kx\) in ne kakor je napisal Šrinkel \(y=kx+n\)

Osf, očitno z njima dialog ni možen, imata preveč problemov z osnovnimi zadevami!


8)

Sovpada z mojim mnenjem, da logično sklepanje misli je za ta dva šampjona še 'enigma'.

....ampak smer elektronov,.... od vekomaj moški tečejo za ženskami.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, ubogi na duhu trol, gornja besedna solata je "šampjonska", šampionsko polpismena. :lol: Sedaj pa naj kar tvoje "logično sklepanje misli" o tej "enigmi" in o še eni "šampjonski", šampionsko imbecilni: "....ampak smer elektronov,.... od vekomaj moški tečejo za ženskami." :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a Rock »

Spirit Science napisal/-a:
1.3.2017 18:19
/.../
Aha pa še nekaj lahko razčistiva, jaz ne zagovarjam nikakršnih ET graditeljev in podobno, sem pa prepričan, da se je na zemlji dogajalo marsikaj danes težko predstavljivega in ne izključujem možnosti (nasprotno podpiram jih) o naprednejših človeških civilizacijah iz preteklosti.
/.../
Verjameš v Atlantido? (V Bi. je opisan potop sveta.)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a shrink »

Znanstveni Špiritnik napisal/-a:Aha pa še nekaj lahko razčistiva, jaz ne zagovarjam nikakršnih ET graditeljev in podobno, sem pa prepričan, da se je na zemlji dogajalo marsikaj danes težko predstavljivega in ne izključujem možnosti (nasprotno podpiram jih) o naprednejših človeških civilizacijah iz preteklosti. Toliko verjamem v ET-je in podobno kakor ti sam kadar gledaš Mib in Stargate...relativno za um, oko pa vidi Supermena toliko resnično kakor masivni umor v Afganistanu in dnevnik na RTV Slo, kaj je res se pa lahko vsaj delno odločimo skupaj, sem za lepšo prihodnost.
Razčiščuj raje z (ne)Ved(n)ežem, ki verjame v "Anunake", znanstveni špiritnik: moja pripomba je bila sarkastična (če ti slučajno ni potegnilo) in zgolj kaže na to, v katero kategorijo uvrščam tvoje zgodbice "o naprednejših človeških civilizacijah iz preteklosti". :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
2.3.2017 19:35
smolejleo napisal/-a:
2.3.2017 17:46
Osf, ta dva - Vojkosrav in Šrinkolino o teh stvareh nista sposobna dialoga!

Onadva se ukvarjata z osnovnimi definicijami.

Npr Vojkosrav:
vojko napisal/-a:
Zelo zanimivo - in zame - novo! Le nekaj me moti: na grafu puščica za drift velocity elektronov kaže v naprotno smer kot smer za električni tok, se pravi da se elektroni (kot ansambl) gibljejo v nasprotni smeri. Kako je to mogoče?
še danes razmišlja, kam teče tok - proti kisikovi ali proti vodikovi elektrodi!

Ali pa Šrinkolino - mogoče že ve, kaj je premosorazmerje:
smolejleo napisal/-a:
1.2.2016 13:00
Še enkrat Šrinkel - linearna funkcija v splošnem ni premo sorazmerje!

Tu se izobrazi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Proportio ... thematics)



Samo homogena linearna funkcija je premosorazmernost - \(y=kx\) in ne kakor je napisal Šrinkel \(y=kx+n\)

Osf, očitno z njima dialog ni možen, imata preveč problemov z osnovnimi zadevami!


8)

Sovpada z mojim mnenjem, da logično sklepanje misli je za ta dva šampjona še 'enigma'.

....ampak smer elektronov,.... od vekomaj moški tečejo za ženskami.
No, ali še vedno iščeš, kje deluje kakšna 'jedrska centrala na vodik' (fuzijski reaktor), lažnivi osf? Vsi čakamo tvoje poročilo ... :lol:
Pa ja nisi pozabil, kje je ta skrivnostna 'jedrska centrala na vodik' ? To bi bila neizrekljiva katastrofa za človeštvo, zgodilo bi se nepredstavljivo: edini Zemljan, ki je vedel, kje je, je to POZABIL ... :lol:

Brž po BILOBIL, lažnivi osf! :lol:

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Math of God

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

Pišem, kar tako malo iz dolgčasa pa hudo mi je ker mam občutek, da se pogovarjam sam s sabo ali pa z teboj raćunalnik, ne saj se mi samo dozdeva.
Hudo mi je ob misli, da je nekje starec čigar dostojanstvo trpi, hudo mu je ker jaz tako mislim da mu je. zakaj je reven pa brez , ne saj v bistvu je srečen, vidim ga kako se smehlja, s cigaretom v ustih in tistim parom zob ki so ostale, živi baraba stara pregnana, rad ga mam možakarja. Fak jokam se dobesedno pa kar pišem po tiokovnici tipkam . wow fak bed ne sej ni tolk švoh. Popravu sem črko. zdej se mi zdi čudn ta to pišem. kr neki bi razmišlum pizda sej vem pazi kaj govoriš otrok gleda, mater. sej je kul prtisu bome

Odgovori