Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tehtaj le sam gumice, ki jih napihuješ za "priklopiljenje", trolej-smolej. :lol:

Pa nikar preveč ne stehtaj, da "teža" ne bo prevelika, saj veš: večja kot je "teža" "priklopiljenja", lažje boš končal v dunkel prostoru, pod ključem seveda. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

smolejleo napisal/-a:
4.3.2017 18:42

Prazen balon ima maso 100g, potem ga pa napolnemo s helijem!

Polpismen kot je Šrinkotrola, spet potrebuje podnapise ali slikanico!



smolejleo napisal/-a:
28.2.2017 10:26
*******************************************************************************************************
******************************************************************************************************

***********************Asinus Šrinko = goljuf / dokazano!***************************************

******************************************************************************************************
*******************************************************************************************************

Naloga
tjasakozelj napisal/-a:
25.2.2017 14:09
Živjo, a bi mi lahko nekdo pomagal razumeti tole nalogo?

1) Prazen balon z maso 100g napolnimo s helijem tako, da ima obliko krogle s premerom 1 meter in ga spustimo v zrak. Kolikšno stalno hitrost doseže?


Gostota helija je 0,17 kg/m3, gostota zraka je 1,2 kg/m3, viskoznost zraka je 1,8 * 10(-5) kg/ms in koeficient upora za kroglo je c = 0,4.
Vem, da na balon delujejo tri sile: sila teže, vzgona in upora:
F(upora) = F(vzgon) - F(teža)
6*pi*r*viskoznost*v = V(krogle) * ( gostota(zraka) - gostota(helija)) * g - m*g

Ne razumem, zakaj gostote odštevam?


Šrinko zanemari maso 100g. Ko ga na to opozorim, priredi podatke, da dobi manjšo napako:
smolejleo napisal/-a:
27.2.2017 19:50


Seveda je 2.4% napake sprejemljivo. Sedaj pa poglej tvojo čarovnijo. V tvoji formulci se pojavi mg= teža = 100g kot v podatkih. Sedaj pa čiračara - namesto premer = 1m polmer =0.5m kot je v nalogici, si vzel polmer = 1m torej si prejšnji polmer podvojil - krat 2, prostornina je pa potem krat2.2.2=8 krat večja in s tem napaka prirejeno manjša - goljufal si za faktor ~ 10!

Ti kar izračunaj napako za balon iz naloge in ne samovoljno prirejati podatkov. To kar si naredil je goljufija za dummije in ne za znanstveni forum.
Sram te bodi!


:twisted:
Ko ga na to opozorim, zmanjša maso balona iz 100g na 12 g in potem spet naračuna sebi dopadljivo napako.
shrink napisal/-a:
27.2.2017 15:03

"Problem6. An empty rubber balloon has a mass of 0.0120 kg. The balloon is filled with helium at a density of 0.181 kg/m3. At this density the balloon has a radius of 0.500 m. If the filled balloon is fastened to a vertical line, what is the tension in the line?"



Z veseljem, butalski podučitelj:

\(m=0.0120\mathrm{~kg}\), \(r=0.5\mathrm{~m}\Rightarrow V_k=0.523\mathrm{~m^3}\), \(\rho_{\mathrm{zr}}=1.2\mathrm{~kg/m^3}\), \(\rho_{\mathrm{He}}=0.17\mathrm{~kg/m^3}\)

\(\displaystyle\frac{\vert v^*-v\vert}{v}=\frac{mg}{V_k(\rho_{\mathrm{zr}}-\rho_{\mathrm{He}})g-mg}=\frac{1}{\frac{V_k(\rho_{\mathrm{zr}}-\rho_{\mathrm{He}})g}{mg}-1}=\frac{1}{44.94-1}=0.023=2.3\%\).

Napaka 2.3% je za vsakega poštenega fizika, kaj šele za mechanikerja (ja, kar pojdi se pozanimat na mitteltechnischeschule), zanemarljiva (drugič).

A kaj zardevaš, butalski podučitelj? :lol:

Sedaj pa kar trolaj naprej, s svojo butalsko fiziko, ali pa napihuj gumico, ti jodlarski smolej.
V resnici je napaka za balon v prvotni nalogi ~ 10 krat večja, a gospod ambasador pokvarjenosti Asinus Šrink tega ne bo priznal.

In kdo naj zardeva - zakoplje nas se, od sramu in odplakne v (.). Podn od podna!!

Njegovi kvakci pa še vedo plešejo kot jim on trobi
KVAKKADABRA

Slika
http://www.ballondruckerei.com/sizes.htm

Iz tabele za balončke preberemo podobne podatke. Ali misliš, da je pisec naloge po pržgank priplaval!
premer...............115 cm
masa balona----------145 g

ali
http://www.xn--ballonfahrten-allgu-bode ... Itemid=101



Šrinko, ujeli smo te pri goljufiji - sram te bodi, šarlatanski važič!



Šrinkotrola, ti baloni, katerim dvakrat odštevaš maso helija tebi v čast imenujemo Šrinkotrolovi cepcelini!



:D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a shrink »

Trolej-trolej-imbecilno-še-malo-trolej-smolej, pa-kmalu-kralj-trolej-več-ne-boš-v-deželi-tej.

Imbecilna-repeticija-poglej:
shrink napisal/-a:
4.3.2017 16:00
Pa koga bi ti rad farbal, fizikalno podhranjeni podučitelj trolej-smolej? :lol:

Navedel sem ti ravno fizikalno nalogo z maso praznega balončka premera 1 m, ki znaša 12 g in ki se ga polni s helijem, ravno tako kot v nalogi, v zvezi s katero moteno smetiš. In ravno tako se polni s helijem balonček premera 1.15 m iz "balondrukeraj", za katerega si imbecilno trdil, da tehta 145 g, a v resnici le 10 g, ker tvoji podhranjeni pameti ni potegnilo, da gre za maso napihnjenega balončka (lupinice + helija v njej). In nenazadnje se s tem sklada tudi masa "lupinice" 13 g kitajskega balončka, ki se ga ravno tako polni s helijem, za katerega sedaj daješ imbecilno pripombo, da je "le za oči", tisti v nalogi pa je po tvojem podučiteljskem prepričanju "meteorološki". Kako pa to veš, trolej-smolej? A morda piše? :lol: Seveda ne, piše le, da se ga polni s helijem in taki balončki premera 1 m imajo maso okoli 10 gramčkov, ne pa 100 gramčkov, zato gre za napako v podatkih ali pa za prišteto maso bremena. :lol:

In še končni poduk za troleja-smoleja:

Ja, obstajajo balončki premera 1 m s težjimi in debelejšimi lupinicami, a ne za polnjenje s helijem, temveč z vodikom. Takšni balončki pa nimajo zveze z balončki:
shrink napisal/-a:Tudi najnovejše smetenje v zvezi z balonom kaže na tvojo šarlatanskost: teža "lupinice" balona (še posebej tistega, s katerimi bi radi podučitelji "priklopiljali" :lol: ) je pač v osnovi zanemarljiva, ampak kaj bi to potegnilo jodlarskemu unterlehrerju.
bila-je-že-davno-komentirana-du-iber-šajse-mahen-smolej. :lol:

Sicer pa sem poiskal originalen tekst naloge, trolej smolej:
Balon z m = 100 g napolnimo s helijem tako, da ima obliko krogle s premerom 2r = 1 m in ga spustimo v zrak. Kolikšno stalno hitrost doseže? Gostota helija je ρHe = 0,15 kg/m3, gostota zraka je ρz = 1,2 kg/m3, viskoznost zraka je η = 2·10-5 kg/ms in koeficient upora za kroglo je cu = 0,4.
V tem tekstu ni omenjen nikakršen "prazen" balon, kar lahko nakazuje, da je v masi upoštevano breme. LOL

Sicer pa, trolej, sebe proti imbecilnem oglašanju cep(n)i, pa gumico kos "priklopiljenju" napihni, ti jodlarski smolej. LOL

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Preprosto - glej šolski kotiček!

viewtopic.php?f=22&t=5407&start=120


:arrow:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
11.3.2017 2:17

Sicer pa sem poiskal originalen tekst naloge, trolej smolej:
Balon z m = 100 g napolnimo s helijem tako, da ima obliko krogle s premerom 2r = 1 m in ga spustimo v zrak. Kolikšno stalno hitrost doseže? Gostota helija je ρHe = 0,15 kg/m3, gostota zraka je ρz = 1,2 kg/m3, viskoznost zraka je η = 2·10-5 kg/ms in koeficient upora za kroglo je cu = 0,4.
V tem tekstu ni omenjen nikakršen "prazen" balon, kar lahko nakazuje, da je v masi upoštevano breme. LOL
Saj človek ne more verjeti. :shock: Kje in kako ti iščeš originale me zanima? Zakaj jih iščeš tam vemo. :lol: :lol:

Poglej, lokalni original je tukaj:
tjasakozelj napisal/-a:
25.2.2017 14:09
Živjo, a bi mi lahko nekdo pomagal razumeti tole nalogo?

1) Prazen balon z maso 100g napolnimo s helijem tako, da ima obliko krogle s premerom 1 meter in ga spustimo v zrak. Kolikšno stalno hitrost doseže?
Polpismenost izkazuješ shrink. Veš, povedati moraš kar piše in ne kar si prebral. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a shrink »

Preprosto si moten trol, trolej-smolej:

viewtopic.php?f=22&t=5407&start=135#p119218

ravno tako pa tudi tvoj kompanjon pesniški trol. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Moten in omejen si ti - Šrinkotrola!

DOKAZ
shrink napisal/-a:
10.3.2017 3:29
urban2012 napisal/-a:
9.3.2017 12:47
Avtobus izkorišča za vožnjo kinetično energijo vztrajnika, ki ga z električno energijo napaja na postajah. Koliko kinetične energije ima vztrajnik v obliki polnega valja z maso 1,5 t in premerom 2,0 m, ko se vrti s frekvenco 3000 min-1 ? Kolikšno razdaljo lahko prevozi avtobus, ki pri vožnji s povprečno hitrostjo 15 km/h potrebuje povprečno moč 20 kW?

Zanima me samo nekaj v zvezi z drugim delom naloge (razdalja)

Zanima me, če je moja predpostavka pravilna, da je kinetična energija avtobusa enaka kinetični energiji vzrajnika torej je kinetična energija vztrajnika enaka delu rezultante F*s , pri čemer je F= P/v?
Ja, kinetična energija vztrajnika gre v delo, ki ga opravi avtobus na iskani razdalji.
Sprašujem zato, ker dobim rezultat 7,7 km, kar se mi zdi zelo malo.
No, ja, sklepanje na osnovi rezultatov je lahko varljivo.

Vseeno sem preveril in dobil 30.8 km. Najbrž si naredil napako s tem, da si kot podatek za kotno hitrost vzel podatek za frekvenco. Kotna hitrost je seveda za faktor \(2\pi\) večja.
Vidimo, da je urban2012 dobil rezultat 7.7 km. Šrinkotrol dobi rezultat 30.8 km. Potem pa ugiba, da je verjetno napaka nastala zaradi faktorja
\(2\pi\) kar je približno 6. Ni potrebno, da si matematični genij - vsak normalno izobražen bo ugotovil, da ta povezava ne drži. Le Asinus Šrink kot pravi asinus, niti ne zastriže z ušesi in prodaja svoj rezultat za edino pravilen.

Šrinkotrola - faktor je 4, 2², in tam bi tak expert kot si ti, moral najti napako. In to pri sebi, sam, predno se smešiš v šolskem kotičku. Istočasno smešiš cel ceh fizikov in naravoslovcev - za kar se prodajaš na tem forumu - obenem se pa potuhnjeno skrivaš v anonimnosti. Upam, da te krog znancev in kolegov pozna in ve, katero bitje se skriva za SHRINKom. In Šrinkotrola, ni privid, prisluh ko boš začutil, da se ti realna okolica smeji, roga - to je realna resničnost, pa še prav je tako, narcistični šarlatan!

Rešitev iz te zagate?!
Reinkarnacija - pokoplji to spako SHRINKa, prijavi se pod pravim imenom in začni pisati, vljudne, tolerantne, v Šolskem kotičku pa strokovno pravilne odgovore, tako kot se za odraslega moža spodobi. Do taktrat pa kar ostani, ne v Šolskem kotičku ampak v kotu, tam ob košu za smeti, ker koš za smeti, to si, to si Šrinko ti! :lol:
:arrow:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a Roman »

Leo, spet! Če bi bil spodoben sogovornik na forumu, bi v primeru, ko opaziš napako, nanjo opozoril in predlagal popravek. Ampak tebi ne gre za pravilnost, ti imaš Shrinka v želodcu in tvoj osnovni namen je zaničevanje. Na to sem te že opozoril, pa ne zaleže. Povej po pravici, ali se potem, ko si pobruhal forum, vsaj bolje počutiš?

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Kakšno bruhanje - to je upravičena kritika, nič drugega. Saj si že sam prišel do zaključka, da je ta forum postal tretjerazreden, tam nekje v podpodpodmeniju. Kdo je vse skupaj zavozil je pa tudi na dlani.

Ti pa še naprej brani osebek, ki je zapleten v žaljive dialoge in to ne samo z enim članom foruma - z vsemi, ki niso po njegovi volji.
neprimerni dialogi:
shrink - smolejleo
shrink - bargo
shrink - rock
shrink - osf
shrink - ....
shrink - poglej v zgodovino, xxxxxx jih je in vedno je poleg shrink. Potem se pa vprašaj, kdo bruha in dreka po forumu. Vsi ostali, samo asinus shrink in še kakšen njegov kvakec ne!


:idea:

Po drugi strani sem ti pa na ta očitek že odgovoril:
smolejleo napisal/-a:
11.3.2017 13:39
Roman, lahko se prepričaš, da sem vedno spoštoval Šolski kotiček. Tu so stvari 100% dorečene in rezultati morajo biti pravilni. Če bi bilo vzdušje med nami ( npr. shrinkom in mano) korektno, bi ga na napako v šolskem kotičku opozoril po Zasebnem sporočilu. Ker pa odnosi niso dobri (lahko raziščeš, kdo je začel nespodobno pisati o meni in seveda PO TEM tudi jaz o njem), mu bom pa na vsakem koraku namenil, kar mu gre in kar brez rokavic!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a Roman »

smolejleo napisal/-a:
12.3.2017 15:16
Kakšno bruhanje
Kaj pa drugega.
... to je upravičena kritika, nič drugega ...
Ah no. :mrgreen:
Kdo je vse skupaj zavozil je pa tudi na dlani.
Ti si čist kot solza ...
Ti pa še naprej brani osebek ...
Nikogar ne branim.
... z vsemi, ki niso po njegovi volji.
Si se kdaj vprašal, zakaj mu nisi po volji.
shrink - smolejleo
shrink - bargo
shrink - rock
shrink - osf
shrink - ....
Ja, troli in šarlatani ste postali večina. Zato Kvarkadabra zaudarja.
Po drugi strani sem ti pa na ta očitek že odgovoril ...
S tem, da se ključnega problema sploh nisi dotaknil.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a shrink »

Na smetenja trolov (kot je smolejleo) v resnih temah od sedaj naprej odgovarjam v posebni temi:

viewtopic.php?f=13&t=6203

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman napisal/-a:
12.3.2017 15:41

Si se kdaj vprašal, zakaj mu nisi po volji.
Se mi ni potrebno vprašati, ker vem zakaj. Na slepo mu ne vrjamem in ga opominjam, kadar udari mimo!!!!!
Roman napisal/-a:
12.3.2017 15:41
shrink - smolejleo
shrink - bargo
shrink - rock
shrink - osf
shrink - ....
Ja, troli in šarlatani ste postali večina. Zato Kvarkadabra zaudarja.
Poglej kdo je šarlatan!
Ta, ki trdi, da je premosorazmerje linearna funkcija:
smolejleo napisal/-a:
1.2.2016 13:00
Še enkrat Šrinkel - linearna funkcija v splošnem ni premo sorazmerje!

Tu se izobrazi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Proportio ... thematics)

shrink napisal/-a:Joj, nedeljski pravnik! Tole je dovolj didaktično še za povprečnega telebana:



Kaj ti torej ni jasno?

Morda kaj je to prema sorazmernost, npr. med količinama \(y\) in \(x\)? Izvoli:

\(y=kx+n\)

kjer sta \(k\) in \(n\) konstanti.

Prema sorazmernost med \(y\) in \(x\) namreč pomeni linearno funkcijo.



Samo homogena linearna funkcija je premosorazmernost - \(y=kx\) in ne kakor je napisal Šrinkel \(y=kx+n\)
Še derik in zajc ga nista mogla prepričati!!!

Hočeš še kakšen primer - poglej te zadnje; kako je prirejal in goljufal v zvezi z nalogo o balončku. Kaj pisari o girobusu!? Samo majna trivialna napakica, ampak na njih se tako ali tako učimo. Tisti, ki ga na te stvari opozarjamo, tisti smo "ta slabi". Bogi Šrinko Šarlatanko se je samo malo zatipkal. Sramota zanj in njegove kvakce. Slepo mu verjamete in ne odkrijete njegovih napak. Vi bi ga lepo na Zasebnih sporočilih opomnili, da ni nekaj ok. Potiho bi popravil in konec. Kdo od vas kvakcov pa sploh upa podvomiti o mogočnem Asinusu!? Sedaj pisari, kdo se mora naučiti misliti s svojo glavo!

:?:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
12.3.2017 18:43
Na smetenja trolov (kot je smolejleo) v resnih temah od sedaj naprej odgovarjam v posebni temi:

viewtopic.php?f=13&t=6203
Bravo! :lol: To se moraš zahvaliti Deriku, ki ti je obrisal mapo. 8)

Nitka iz Čudeži in znanost
Ludwig, zate sem ga ustvaril jaz, najdeš ga pa tukaj. Fiziki temu pravijo okrogli fascikel. Si se vprašal zakaj je temu tako? :mrgreen:

Fizik, težki časi so pred teboj, "vsaka dobi, vsaka zadene, prazne nobene!" je od sedaj naprej tvoje geslo, ker pač nimaš več koša za smeti. :D

Uff, poglej tole zgoraj se bere kot prerokba, kaj ne? Slaba karma, bi dejali nekateri.


"Replike na smetenja trolov" naslov ni preveč obetaven. :cry:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a shrink »

To je bila le tvoja imbecilna mapa, ki je seveda še vedno "obrisana". :lol:

Naj ti pa zaupam, pesniški trol, da je bila odplaknjena, še preden sem jo uspel videti. "Sad si, sad te nema. A sad ćuti, trolu." :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Razmerje materije in antimaterije v vesolju

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
13.3.2017 0:29
To je bila le tvoja imbecilna mapa, ki je seveda še vedno "obrisana". :lol:

Naj ti pa zaupam, pesniški trol, da je bila odplaknjena, še preden sem jo uspel videti. "Sad si, sad te nema. A sad ćuti, trolu." :lol:
V napačni temi repliciraš. Drži se vsaj svojih pravil in pazi da se ti ne podre teorija. :lol: :D

Odgovori