Nasproti si ležeča Generatorja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uroš A
Prispevkov: 2
Pridružen: 6.3.2017 17:42

Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a Uroš A »

Lep pozdravljeni.

Poklicno sem se ukvarjal z mehaniko, amatersko pa z elektrotehniko. Nekaj osnovnih pojmov magnetizma mi je razumljivih vendar si jih v praksi težje predstavljam. Ker smo ljudje preizkusili že marsikaj vas sprašujem, kakšne so realne možnosti delovanja amatersko opisanega dvojnega generatorja.

Če je os elektromotorja oziroma v tem primeru generatorja, daljša od ohišja samega nekaj centimetrov v smeri zrcalno nasproti ležečega generatorja namagnetena s polarizacijo (recimo ji SEVER) in os nasprotnega, zrcalno ležečega generatorja namagnetena z enako polarizacijo (SEVER), is se ta dva generatorja povezana na skupnem drsnem podnožju približa vsakega k sebi; se zaradi odbijanja zgodi rotacija, kakor pri diferencialu avtomobila.
Moje vprašanje je , 1). ali je možno močno permanentno namagnetiti osi samo na konceh (na strani kjer se srečata generatorja) z enakim polom, 2).kakšna bi bila dejansko izguba pri ustvarjenem magnetnem polju generatorjev, 3).ali je možno ustvariti močnejše polje na koncu obeh osi v nasprotju magnetnega upora v generatorju samem? Če bi teoretično stvar delovala,4). ali bi se v praksi splačalo vlagati glede na proizvedeno električno napetost oziroma moč, katero bi bilo možno porabiti, oziroma o kako močnih porabnikih bi lahko govorili, če sploh?

Za morebitne odgovore se v naprej zahvaljujem.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a osf »

Generatorje bi vrtel z ali brez dovoda elektrike?
Če sem dobro razumel bi rad trajno magnetiziral osi.

V prvem primeru, boš težko dobil več elektrike od kolikor bi porabil motor za vrtenje generatorjev. Čeprav pred kratkim sem videl en generator z motorjem 6-7 kw, ki ima generator z močjo 9-10 kw: v forumu sem napisal, da morda je generator radioaktiven....

V primeru dveh magnetov, se ustavita po nekaj obratih.

Si kdaj naredil poskuse z magneti?

Lp

Uroš A
Prispevkov: 2
Pridružen: 6.3.2017 17:42

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a Uroš A »

Nisem pričakoval tako hitrega odgovora, hvala.

Generatorja bi seveda uporabil kot izvora elektrike.
Da, permanentno bi rad "močno" magnetiziral konce osi ali pa v njih vgradil močne neodim magnete.

V primeru rotacije ne vidim prevelikih trenj oziroma uporov razen upora močnosti generatorjev. Ravno to me zanima, ali je lahko moč magnetnega polja ustvarjena med osema močnejša od recimo 2kW porabnika priklopljenega na vsak generator. Kako močno bi moralo biti vrtilno magnetno polje na koncu oziroma med osema? Ali kdo lahko to izračuna. Vsekakor ni potrebe po izračunu, če bi bila moč na vsakem generatorju manjša od 1kW.

V tem primeru se magneta nikakor ne ustavita drugače kakor z uporom generatorja ali z potegom enega generatorja stran od drugega, problem je lahko ravno nasproten, težko bi jih ustavil drugače.

Poizkus z magneti? Več magneti (pod koti) se mi zdi preveč kompleksen in paradoksen in se ga sam ne bi loteval, se izničujejo.

Lp

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »


osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a osf »

Če ciljaš na proizvodnjo nekaj kilowatov, ne vidim smisla v porabi elektrike. Vsak izračun ti bo pač dajal kakor rezultat manjšo ali večjo izgubo. Obstajajo sperimentalne variante, ampak se ne gre za zgolj pretvarjanje.

Če pa bi rad pridobival elektriko z novim sistemom upoštevaj:
- močnejši so magneti, močnejšo izolacijo potrebuješ, ker polje vpliva na gostoto krvi
- magneti vsrkajo vse kr se premika v okolici - niso selektivni
- npr. bakrena tuljava (obstajajo cenejše sperimentalne možnosti) in svinčeno ogrodje delujejo selektivno
- prihranek lahko pridobiš npr. z uporabo alternativnega goriva kakor je vodik, katerega boš lahko pridobival iz alu ostankov in kalcijevega hidroksida:
lahko boš sam ustvaril motor za vodik (nizka dilatacija, rotacijsko delovanje, sveče na upor....)
ostanke proizvajanja lahko kalciniramo ali uporabimo v zmesi s cementom

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a shrink »

@Uroš A:

Predlagam, da ignoriraš odgovore uporabnikov "osf" in Spirit Science", ki sta nagnjena k šarlatanstvu.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:
7.3.2017 18:37
@Uroš A:

Predlagam, da ignoriraš odgovore uporabnikov "osf" in Spirit Science", ki sta nagnjena k šarlatanstvu.
Na vodi čutim, da se v neki temačni kleti izdelujejo načrti za izdelavo stroja, ki je variacija na temo: perpetuum mobile ... :lol: Glavni konstruktor je - jasno - Srečko iz Ptüja, asistenta pa lažnivi osf in špirit znanosti ... Glavne izračune je obljubil Rozman ... :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a osf »

No, predstavila sta se uporabnika shrink in vojko, kakor lahko opaziš, je njihovo vedenje nekam nesramno.

Kakor ponavadi bosta nakladala s smetenjem - preglej forum.

V primeru, da bosta motila, lahko vprašaš potom zasebnega sporočila.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, pa koga bi ti rad farbal, ubogi na duhu trol osf? :lol:

Vsakdo količkaj izobražen pri zdravi pameti lahko na osnovi tvojih oglašanj (beri: smetenj) na tem forumu ugotovi, da si navaden neveden šarlatan. :lol:

Zatorej se raje zamoti izven tega foruma, ker se na tem forumu konstantno po šarlatansko motiš. :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a osf »

osf napisal/-a:
8.3.2017 10:40

Kakor ponavadi bosta nakladala s smetenjem - preglej forum.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a celica »

Uroš A
Ali imaš kakšno skico?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
9.3.2017 7:21
osf napisal/-a:
8.3.2017 10:40

Kakor ponavadi bosta nakladala s smetenjem - preglej forum.
Klasično šarlatansko copy/paste smetenje.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Nasproti si ležeča Generatorja

Odgovor Napisal/-a celica »

Po moje je pa tukaj Vojko zadel v polno.

Odgovori