Evolucija življenja in kozmologija

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Srečko

Evolucija življenja in kozmologija

Odgovor Napisal/-a Srečko » 19.1.2018 13:28

Ko sem hodil v šolo, sem se učil biologijo. Profesorji so nam povedali, da je življenje nastalo v morjih, da je to bil rezultat slučajnih mutacij in da se življenje razvija le na našem planetu, nikjer drugje v vesolju ga ni. Meni se je ta razlaga zdela površna, imel sem občutek, da bi evolucijo življenja morali povezati s kozmologijo, da bi morali življenje obravnavati kot proces, ki se primarno dogaja v vesolju in sekundano na našem planetu.
S kolegi smo objavili en članek na temo in ga pred kratkim objavili v NeuroQuantologiji. Seveda se nekaterim taki novi pogledi zdijo povsem odveč, ampak znanost se razvija in gre narej. Revija NeuroQuantology gre v korak s časom. :D
https://www.neuroquantology.com/index.p ... w/1106/874

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Evolucija življenja in kozmologija

Odgovor Napisal/-a vojko » 19.1.2018 23:26

Srečko (s Ptüja) je napisal:
Ko sem hodil v šolo, sem se učil biologijo.
Lepo od tebe.
Profesorji so nam povedali, da je življenje nastalo v morjih, da je to bil rezultat slučajnih mutacij
Premalo! Morali bi dodati: "... plus naravnega izbora po splošno znani darwinistični paradigmi."
in da se življenje razvija le na našem planetu, nikjer drugje v vesolju ga ni.
To seveda ne drži in tega ne bi trdil noben povprečno izobražen biolog na vaški osnovni šoli. Mimogrede, katero šolo pa si obiskoval? :lol:
Meni se je ta razlaga zdela površna, imel sem občutek, da bi evolucijo življenja morali povezati s kozmologijo, da bi morali življenje obravnavati kot proces, ki se primarno dogaja v vesolju in sekundano na našem planetu.
Tako je, takšna razlaga ni samo 'površna', je preprosto neznanstvena. Mimogrede, ali naš planet ni 'v vesolju', kjer se po tvoje 'primarno dogajajo' vsakovrstni 'procesi'? :lol:
S kolegi smo objavili en članek na temo in ga pred kratkim objavili v NeuroQuantologiji. Seveda se nekaterim taki novi pogledi zdijo povsem odveč, ampak znanost se razvija in gre narej.
Z 'nekaterimi' menda misliš na resne znanstvenike, kaj, Srečko? :lol:
Revija NeuroQuantology gre v korak s časom.
... kot v tistem filmu 'Nazaj v prihodnost'? :lol: Poglejva, kaj si o ustanovitelju te 'revije, ki gre v korak s časom' mislijo njegovi dragi rojaki iz Izmira:

"First of all meet the person behind the scene, doctor Sultan Tarlacı. he is a medical doctor of neurology working in our lovely city of izmir, at a private hospital. he is a writer of many books and operator of a blog called 'quantum brain' (kuantumbeyin) which is a "best of" assembly of bullshit buzzwords including but not only constrained to: quantum, psi, parapsychology, neurophilosophy. he also publicizes his books on brain, psychology and quantum physics and seems to have gathered some following due to his exotic assortment of topics.

There is nothing wrong up to this point. but when the jokes stop being a joke and the feyerabendian distopic scientific practice (=proliferation of the "truth value" of a topic through propaganda and public relations) starts to be applied for this pseudo scientific discourse then the line needs to be drawn. it turns out neuroquantology is not just a bullshit topic in a blog but a editor reviewed journal.

As good rationalist physicists we disseminated the bullshit and appropriately ridiculed it on friendfeed. but the funny thing is, apparently our dear doctor googles himself hence paid us a visit and even made us famous in his blog by answering our allegations and linking to our friendfeed topic!"
http://marxistsinspace.blogspot.si/2010 ... s-new.html

Torej, Srečko? Očitno ni samo Sadri Hassani edini, 'ki nima pojma' ... :lol:

Srečko

Odgovor Napisal/-a Srečko » 20.1.2018 16:47

Vojko
časopis ima SCI in impact factor 0,6. Mogoče je pa malo znansti le v njem. Mi Slovenci nimamo niti enega časopisa ki bi imel SCI. Ali pa ga imamo, pa jaz ne vem, Sporoči....bom poslal članek. pozdrav Srečko :D

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko » 20.1.2018 19:06

Srečko napisal/-a:
20.1.2018 16:47
Vojko
časopis ima SCI in impact factor 0,6. Mogoče je pa malo znansti le v njem. Mi Slovenci nimamo niti enega časopisa ki bi imel SCI. Ali pa ga imamo, pa jaz ne vem, Sporoči....bom poslal članek. pozdrav Srečko :D
Mogoče je pa malo znansti le v njem.
V "Slovenski kuharici" tudi ... :lol:

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink » 21.1.2018 15:27

Srečko napisal/-a:
20.1.2018 16:47
Vojko
A, dej no, dej, Srečko, a ga spet sračkaš? Seveda obstajajo slovenske revije, ki "imajo SCI":
IMG_20180121_152630.jpg
:lol:

Srečko

Odgovor Napisal/-a Srečko » 22.1.2018 5:42

to je pa super, sam ene revije za fiziko pa ni..... :D
mogoče bi jo pa lahko naredili,
ker Slovenija ima veliko dobrih fizikov
bom še jaz poslal kak članek
na temo
Bijektivna Matematična Fizika
kjer je vsak element enačbe enoznačno povezan z elementom v naravi, ki je merjen ali opazovan.
v matematiki higgsovega polja je pa vse v zraku.
Peter Higgs se je spomnu ene enačbe, ki nima realne povezave s fizičnim svetom.
Fiziki so bili pred 30 leti zelo skeptični o njegovi ideji o tem, da bi neko polje lahko dajalo maso delcem.
Ker pa je bela ideja objavljena v PRL, so jo potem toliko časa obdelovali, da je postala del "resne fizike".
Na koncu je bilo treba najti še dokaze. Pa so jih našli v "odkritju" Higgsovega bozona, ki ima življenjski čas 1,56 x 10E-22 sekunde in naj bi dajal maso protonu, ki ima življensko dobo milione - miliarde let ali še več. Higgsovega bozona v naravi ni, to je le trenutni flux energije, ki nima veze z maso delcev, kot je povedal že Albert....."Mass of a body is a measure of its energy-content". Albert Einstein

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko » 22.1.2018 11:51

Srečko napisal/-a:
22.1.2018 5:42
to je pa super, sam ene revije za fiziko pa ni..... :D
mogoče bi jo pa lahko naredili,
ker Slovenija ima veliko dobrih fizikov
bom še jaz poslal kak članek
na temo
Bijektivna Matematična Fizika
kjer je vsak element enačbe enoznačno povezan z elementom v naravi, ki je merjen ali opazovan.
v matematiki higgsovega polja je pa vse v zraku.
Fiziki so bili pred 30 leti zelo skeptični o njegovi ideji o tem, da bi neko polje lahko dajalo maso delcem.
Ker pa je bela ideja objavljena v PRL, so jo potem toliko časa obdelovali, da je postala del "resne fizike".
Na koncu je bilo treba najti še dokaze. Pa so jih našli v "odkritju" Higgsovega bozona, ki ima življenjski čas 1,56 x 10E-22 sekunde in naj bi dajal maso protonu, ki ima življensko dobo milione - miliarde let ali še več. Higgsovega bozona v naravi ni, to je le trenutni flux energije, ki nima veze z maso delcev, kot je povedal že Albert....."Mass of a body is a measure of its energy-content". Albert Einstein

... in za to dobil Nobelovo nagrado. :lol:

Vidiš, to je par excellenece primer, kako si mali Srečko iz Ptüja predstavlja delovanje znanosti: 'člouk se kar spomni ene enačbe' (ki - mimogrede - celo 'nima realne povezave s fizičnim svetom') in - pufff - že dobi vabilo za Stockholm ... :lol:

Vsa crème de la crème svetovne elite fizike se klanja profesorju Higgsu - le Srečko iz Ptüja ve, da to, kar počne sivolasi profesor iz Edinburgha 'nima realne povezave s fizičnim svetom' ... :lol:

Eh, moj Srečko ... :lol:

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink » 22.1.2018 13:07

Hah, Srečko, saj tvoji "članki" niso fizika, so eno navadno sračkanje. :lol:

P.S. Poskusi poslati eno svoje sračkanje v "Obzornik za matematiko in fiziko". Sicer nima faktorja vpliva, a nič ne de: če si res tako velik "fizik", te bodo s širokimi rokami sprejeli. Poročaj o o odzivu urednika. :lol:

Srečko

Odgovor Napisal/-a Srečko » 22.1.2018 17:26

dejstvo je da veliko enačb v fiziki nima stika z realnim svetom, bolj strokovno rečeno: "nima bijektivne preslikave" z realnim svetom.
začelo se je, ki je Lorentz zato da bi ohranil eter v fiziki zapisal enačno, po kateri se objekti v smeri gibanja krčijo:
https://en.wikipedia.org/wiki/Length_contraction
Length contraction was postulated by George FitzGerald (1889) and Hendrik Antoon Lorentz (1892) to explain the negative outcome of the Michelson–Morley experiment and to rescue the hypothesis of the stationary aether (Lorentz–FitzGerald contraction hypothesis).[2][3]
Tudi Higgsov mehanizem nima stika s fizičnim svetom, ker temelji na napačni predpostavki, da bi lahko neko polje dajalo maso delcem. Delci imajo svojo lastno energijo in tako maso.
Higgs model ne zna razložiti nič:
- higgs polje ne reagira z glouni ki so 99% mase protona
- ne reagira s fotoni
- ne vemo njegovih fizikalnih lastnosti,
- ne vemo v kakšni relaciji je z relativistično maso delcev.
Higgs mehanizem je zame čista "znanstvena illuzija".
Bomo videli kaj bo prinesel čas,
koliko časa bo ta stavba brez temeljev stala.
ta tip ki je študent fizike je jasno povedal, da daje Higgsovo polje le 1% mase protona
https://www.youtube.com/watch?v=Ztc6QPNUqls
pa še to ne drži.....ker tudi kvarki imajo svojo lastno energijo.

ta video je namenjen da bi razumeli kako deluje Higgs mehanizem
https://www.youtube.com/watch?v=joTKd5j3mzk
ideja je, da noben delec nima mase, vsi so brez mase, maso dobijo šele,
ko reagirajo z Higgs poljem, foton na primer ne reagira, pa zato nima mase.
to je pravljica za lahko noč, ne pa fizika :D

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink » 25.1.2018 16:08

Dejstvo je, Srečko, da ga že nekaj desetletij na veliko sračkaš, pravim fizikom pa je za tvoje sračkanje prav malo mar. Zato, Sračko, nikar praznih besed ne razdiraj. :lol:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 8 gostov