JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Dragi slovenski fiziki,
tu na tem formumu
se govori o vsem,
samo o fiziki zelo malo......

jaz imam eno vprašanje stokovnega značja glede relativnostne teorije:

Einsteinovo teorijo študiram 40 let. Kar vidim, je, da večina fizikov te teorije še danes ne razume popolnoma.
Pa dajmo to prevert. Dajmo si zamislit, da ste vi v eni vesoljski ladji, ki potuje po vesolju. Vzporedno z vami v nasprotni smeri se giblje druga vesoljska ladja, v kateri je Albert Einstein. Z Einstenom imate radijsko zvezo. Pokliče vas in vam pove, da mu ne dela merilec hitrosti. Isto se je zgodilo tudi vam in mu to poveste. Potem vas Einstein vpraša: Oj, a ti veš, kako bi midva lahko izmerila, katera ladja se giblje hitreje? Če si študiru mojo Relativnost, potem bi to moral vedeti !

Sedaj ste na vrsti vi.....povejte odgovor!
Priponke
einstein question.png
einstein question.png (11.29 KiB) Pogledano 7583 krat

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ob 30. obletnici tehtanja črvjih duš, samo zate, Sračko:

Slika

:lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

srink to me zabava....lepo si tega črva gor postavu......sedaj pa odgovor, prosim za odgovor. Če ga ne veš, vprašaj Sašota Dolenca, al pa kar na IJŠ poklič al pa na FNT. Tam imamo strokovnjake ki bodo znali dati odgovor. lepo nedeljo vsem :D

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Drugo javno vprašanje slovenskim fizikom:
Zakaj klasična Specialna Teorija ne zna razložiti EFEKTA SAGNAC

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 0517300907

http://iopscience.iop.org/article/10.10 ... 05624/meta

vsak mi lahko postavi vprašanje na temo SR in GR tu na tem spletu. Pa da vidimo, kdo se bolj spozna na relativnost:
Srečko Šorli FN (fizik nepridiprav) ali uveljavljeni slovenski fiziki

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a celica »

Srečko, najprej razloži ETER. Pa bomo potem videli kako nepredvidljiv si.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Celica moja pitanja so jasna.
Čakam na vaše odgovore
in sem pripravljen odgovoriti na vsa vaša vprašanja okoli SR in GR.
taka so pravila igre.......dost smo pluval tu en po drugem
dajmo se posvetit fiziki. :D

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a celica »

Srečko, kako bi ti hiter nakladov "če" bi vedel.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

celica ODGOVOR !!!??? :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Seveda, Sračko, jasno je, s čim skušaš "pitati": s šarlatanskim sračkanjem. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Srečko napisal/-a:
25.2.2018 9:05
srink to me zabava....lepo si tega črva gor postavu......sedaj pa odgovor, prosim za odgovor. Če ga ne veš, vprašaj Sašota Dolenca, al pa kar na IJŠ poklič al pa na FNT. Tam imamo strokovnjake ki bodo znali dati odgovor. lepo nedeljo vsem :D
Mimogrede, Sračko, FNT in Univerze Edvarda Kardelja že davno ni več; toliko v vednost, ker si očitno ujet v svojih brezčasnih halucinacijah. :lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

srink o vsem govoriš, samo o mojem vprašanju ne.....za zjokat......... :cry:
ODGOVORI NA VPRAŠANJE AL PA BOT TIH!!!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Srečko napisal/-a:
25.2.2018 19:01
srink o vsem govoriš, samo o mojem vprašanju ne.....za zjokat......... :cry:
ODGOVORI NA VPRAŠANJE AL PA BOT TIH!!!
V preteklosti sem pokazal, zakaj so tvoja spraševanja in nakladanja šarlatanska. Sedaj se ti le še posmehujem, Sračko. :lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

srink s takim pisanjem se popolnoma deskriditiraš. jaz sem lepo vljudno postavu smiselno vprašanje, ti pa govoriš oslarije, daješ gor črve in podobne neumnosti. ljudje to vidijo in si mislijo, da si ce-pec. edini na tem spletu do sedaj zgleda, ki bi rad debatiral fiziko, sem jaz. no upajmo, da se bodo opogumili še drugi. pozdrav srečko :D jaz bom na odgovorih vztrajal, če jih ne bom dobil tu, bom pa pisal na https://www.fmf.uni-lj.si/si/
povedal da sem tu postavil vprašanje in mi nihče ne zna odgovorit.....da ja ta spletka "Spletka za zmerjanje ljudi, ki bi radi, da se jim tolmači znanost". Namen tega foruma je ta, da se nam laikom razložijo nekatere stvari. jaz sem legitimno postavil vprašanje in uredništvo mi ga je dolžno dat. če ga pa ne ve, je dolžno rečt: Srečko sory, NE VEMO. To je To. FER :D

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

evo, poslal sem pismo na dekanat..... dekanat@fmf.uni-lj.si

Spoštovani,

moje ime je Srečko Šorli, star sem 60 let in se že 40 let poljudno ukvarjam s fiziko. Na časopis Kvarkdabra - za tolmačenje znanosti sem naslovil eno zanimivo vprašanje, pa se uredništvo iz mojega vprašanja norčuje, kar ni primerno.

Prosim, če lahko eden od vaših profesorjev odgovori na moje vprašanje
in ga posreduje uredništvu Kvarkdabre
ali pa kar meni,
pa ga bomo objavili na Kvardabra strani.
Vprašanje pa je tukaj spodaj:

Dajmo si zamislit, da ste vi v eni vesoljski ladji, ki potuje po vesolju. Vzporedno z vami v nasprotni smeri se giblje druga vesoljska ladja, v kateri je Albert Einstein. Z Einstenom imate radijsko zvezo. Pokliče vas in vam pove, da mu ne dela merilec hitrosti. Isto se je zgodilo tudi vam in mu to poveste. Potem vas Einstein vpraša: Oj, a ti veš, kako bi midva lahko izmerila, katera ladja se giblje hitreje?

Hvala, želim vam lep dan, Srečko Šorli.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a vojko »

Srečko napisal/-a:
26.2.2018 6:44
srink s takim pisanjem se popolnoma deskriditiraš. jaz sem lepo vljudno postavu smiselno vprašanje, ti pa govoriš oslarije, daješ gor črve in podobne neumnosti. ljudje to vidijo in si mislijo, da si ce-pec. edini na tem spletu do sedaj zgleda, ki bi rad debatiral fiziko, sem jaz. no upajmo, da se bodo opogumili še drugi. pozdrav srečko :D jaz bom na odgovorih vztrajal, če jih ne bom dobil tu, bom pa pisal na https://www.fmf.uni-lj.si/si/
povedal da sem tu postavil vprašanje in mi nihče ne zna odgovorit.....da ja ta spletka "Spletka za zmerjanje ljudi, ki bi radi, da se jim tolmači znanost". Namen tega foruma je ta, da se nam laikom razložijo nekatere stvari. jaz sem legitimno postavil vprašanje in uredništvo mi ga je dolžno dat. če ga pa ne ve, je dolžno rečt: Srečko sory, NE VEMO. To je To. FER :D
Kako je zdaj, Srečko? Blagovolil si nam sporočiti, da si raziskovalec, znanstvenik, genij - zdaj pa si nenadoma - laik!? :shock: :lol:
Čisto smo zmedeni ... :lol:

Odgovori