JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Kasijus Klej
Prispevkov: 97
Pridružen: 19.4.2005 20:08
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Kasijus Klej »

Srečko napisal/-a:
24.2.2018 20:16
Dajmo si zamislit, da ste vi v eni vesoljski ladji, ki potuje po vesolju. Vzporedno z vami v nasprotni smeri se giblje druga vesoljska ladja, v kateri je Albert Einstein. Z Einstenom imate radijsko zvezo. Pokliče vas in vam pove, da mu ne dela merilec hitrosti. Isto se je zgodilo tudi vam in mu to poveste. Potem vas Einstein vpraša: Oj, a ti veš, kako bi midva lahko izmerila, katera ladja se giblje hitreje?

Sedaj ste na vrsti vi.....povejte odgovor!
Sicer nisem fizik, ampak smo se tole učili v srednji šoli. Če se prav spomnim je en od relativnostnih učinkov ta, da prostor zgleda skrčen v smeri gibanja. Odgovor na vprašanje je potemtakem preprost:

Uležeta se na tla. Tisti, ki zgleda, da ima večji nos, njegova ladja je hitrejša.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Kako deluje merilec razdalje ?

Ko ladja miruje glede na prostor, kaže merilec hitrosti vrednost 0. Ko se začne ladja gibati, začne merilec hitrosti kazati vrednost hitrosti glede na hitrost O, ko miruje. Ko pomnožim s = v x t, dobim razdaljo.
Merilec hitrosti je vezan na zunanji senzor, ki meri energijsko gostoto prostora. Ko ladja miruje, je energijska gostota maximalna. Ko se lada začne gibati dobiva tudi kinetično energijo. Kinetična energija je absorbirana energija prostora integrirana v atomsko strukturo snovi, iz katere je ladja. Kinetična energija dodatno zmanjša energijo prostora, večja je hitrost, bolj redka je energijska gostota prostora v kateri je gibajoča se ladja. Kinetična energija EK ladje je izvor njene kinetične mase EM ki dodatno zmanjša energijsko gostoto prostora, osnovne formule so tu http://article.sciencepublishinggroup.c ... 302.14.pdf
Merilec hitrosti je vezan na variablino gostoto, se pravi na osnovi njene velikosti določi hitrost ladje. :D

Prosim odgovor glede fotonske ure ! :D

..................................

Glede dolžine nosu bi ta po SR moral biti pri večjih hitrostih krajši,
mislim pa da formula za skrček
in nima realne preslikave v fizikalnem svetu. :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Roman »

Srečko napisal/-a:
5.3.2018 6:47
Merilec hitrosti je vezan na zunanji senzor, ki meri energijsko gostoto prostora.
Odlično, napredujeva. In kako meri energijsko gostoto prostora?
mislim pa da formula za skrček
in nima realne preslikave v fizikalnem svetu. :D
V normalnem zahodnem svetu imaš pravico do svojega mnenja, pa naj bo to še tako zgrešeno.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Energijsko gostoto prostora meri glede na hitrosti fotonske ure, ki je lahko poljubno postavljena. Foton ima v prostoru z redkejšo energijsko gostoto, kjer je gravitacija močnejša, malo majšo hitrost (SHAPIRO EFFEKT) . Isto se zgodi, ko stopiš na gas, in se ladja giblje z veliko hitrostjo, kar zmanjša energijsko gostoto. Variabilna hitrost fotona, je mera za variabilno gostoto prostora. :D

ROMAN nisi še odgovoril na vprašanje okoli cik.cak fotonske ure ! Čakam :D

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

ŠESTO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Kaj pomeni enakost inercialne in gravitacijske mase v kontekstu variabilne energijske gostote prostora ?

ODGOVOR:
Inerciana masa in gravitacijska masa sta obe ista lastnost nekega fizikalnega telesa, da zmanjša energijsko gostoto prostora točno za velikost nejegove energije po formuli E = mc2 = (Po - P1) x V (Po je planckova energjiska gostota, P1 je energijsa gostota v centru telesa). glej priponko in VIR http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/ir ... 016_61_5_7
Priponke
gravity.jpg
gravity.jpg (6.37 KiB) Pogledano 7148 krat

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Roman »

Srečko napisal/-a:
5.3.2018 10:51
Energijsko gostoto prostora meri glede na hitrosti fotonske ure
Kako pa meriš hitrost fotonske ure?
ROMAN nisi še odgovoril na vprašanje okoli cik.cak fotonske ure ! Čakam :D
Vprašanje ni bilo postavljeno meni, ni se mi treba truditi z odgovorom.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Roman

hitrost fotonske ure ne merimo.
Njena hitrost je podatek, ki ga naprava za merjenje hitrosti prevede v hitrost ladje. :D

Vprašanje fotonskih ur je važno, da ga odgovoriš !
Ker ta primer je v vsaki text book fizike in je čisti strel v prazno.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Roman »

Srečko napisal/-a:
5.3.2018 15:23
Njena hitrost je podatek, ki ga naprava za merjenje hitrosti prevede v hitrost ladje.
In od kod pride ta podatek?
Vprašanje fotonskih ur je važno, da ga odgovoriš !
Kar je bilo potrebno, sem odgovoril.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

roman ne se delat neumnega......v redkejšem prostoru ure tečejo bolj počasi.
odkod pride podatek ? je neumno vprašanje, ki nima odgovora, tudi ti ga nimaš, ker ga ni. če ga pa maš, povej !

da ne zapravljamo časa : cik.cak fotonska ura je blesarija....

Gremo naprej:
začel sem pisati članek na temo
Bijective analysis of physical equations
a se kdo pridruži ?
lahk mi piše na
sorli.amrit@gmail.com

pozdrav srečko

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Roman »

Srečko napisal/-a:
5.3.2018 17:18
roman ne se delat neumnega
Neumnega? Sprašujem po elementih tvoje teorije in pričakujem odgovore, za katere trdiš, da jih imaš.
v redkejšem prostoru ure tečejo bolj počasi.
To je očitno tvoja dogma. Zakaj si užaljen, če pričakujem resno utemeljitev?
odkod pride podatek ? je neumno vprašanje, ki nima odgovora, tudi ti ga nimaš, ker ga ni. če ga pa maš, povej !
Vsak podatek od nekod pride. Praviloma je podatek izid meritve. Če meritve ni, ni podatka. Tudi tvojega ne. Toliko o semantiki, do fizike pa sploh še prišla nisva. In kot kaže, tudi ne bova.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Vsak podatek od nekod pride. Praviloma je podatek izid meritve. Če meritve ni, ni podatka. Tudi tvojega ne. Toliko o semantiki, do fizike pa sploh še prišla nisva. In kot kaže, tudi ne bova.

roman to zgoraj je popoln idiotizem.
1. hitost ure je odvisna od gostote prostora
2. iz hitrost ure naprava določi hitrost gibanja ladje

ČE NI MERITVE NI PODATKA.
ti si res idiot.

INFORMACIJA OBSTAJA PO SEBI, NI JE TREBA IZMERITI, DA BI BILA OSMIŠLJENA KOT PODATEK.
HITROST URE JE INFORMCIJA KI JO INSTRUMENT ZA MERITEV HITROSTI UPORABI IN DOLOČI HITROST GIBANJA LADJE.

ti meni ne boš delal predavanj epistemologije, ker si ober diletant......midva res do fizike ne bova pršla. to je tut moj zadnji komentar na tvoje objave.....res ne prenašam dobro prepotentnih idiotov. pa lep večer :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Roman »

Srečko napisal/-a:
5.3.2018 22:01
ti si res idiot.
:lol:
ti meni ne boš delal predavanj epistemologije, ker si ober diletant......midva res do fizike ne bova pršla. to je tut moj zadnji komentar na tvoje objave.....res ne prenašam dobro prepotentnih idiotov. pa lep večer :wink:
Saj sem vedel, da bo prišlo do tega. Ja, v nečem imaš prav. Res sem idiot, da sem se sploh spustil v debato s teboj. Se bom poboljšal. Žal se ti ne boš.

Kasijus Klej
Prispevkov: 97
Pridružen: 19.4.2005 20:08
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Kasijus Klej »

Srečko napisal/-a:
5.3.2018 6:47
Ko ladja miruje, je energijska gostota maximalna.
Teli tvoji mistično filozofski traktati Srečko so povsem nerazumljivi. Tako se ne bo dalo debatirati o fiziki. Tole naprimer, energijska gostota prostora. Kaj je to? A to meriš v kalorijah na kubični centimeter? Tako zveni. In maximalna? Kaj to pomeni neskončna?
Srečko napisal/-a:
5.3.2018 6:47
Glede dolžine nosu bi ta po SR moral biti pri večjih hitrostih krajši,
Ni res. Ker leži na tleh, torej po horizontali, v smeri gibanja, bi bilo telo krajše, medtem ko bi nos štrlel v vertikalo in bi bil enako dolg. Po svojih proporcih bi torej hitrejši potnik zgledal bolj nosat.
Srečko napisal/-a:
5.3.2018 6:47
mislim pa da formula za skrček
in nima realne preslikave v fizikalnem svetu. :D
Dopplerjev pojav je povsem realna zadeva. Če tega ne razumeš, potem je najbrž razlog ta, da nimaš dobre predstave o tem kje je referenčni okvir, oziroma gledišče ali kako se reče... frame of reference.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Oj Kasijus,

tam v prostoru kjer ni nič je energijska gostota maximalna
tam kjer je elementarni delec, nebesno telo ali snovno telo pa se energijka gostot zmanjša za velikost njene energije
mi smo to objavili v časopisu, Ukainian Journal of Physics, ki ga priznava EPS - European Physical Society
http://ujphys.bitp.kiev.ua/en/archive/2016/N5/A5
in mnogih drugih
https://scholar.google.com.ua/scholar?a ... ntum&hl=uk
če te znima quantum vaccum raziskava vtipkaj na gogle
SORLI FISCALETTI QUANTUM VACUUM

glede nosu seveda če je vertikalen ne spremeni dolžine po klasični SR
ne spremeni je pa tudi če je horizontalen v smeri gibanja ker srkčka v realnem svetu ni
zmislu si ga je Lorentz bi rešil eter
glej link https://www.neuroquantology.com/index.p ... w/1139/913

glede Dopplerjevaga efekta pri svetlobi, privič čujem, da bi imel kaj veze s teoretičnim skrčkom.

pozdrav srečko

Kasijus Klej
Prispevkov: 97
Pridružen: 19.4.2005 20:08
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Kasijus Klej »

Žal mi je, ampak teli akademski žurnali so zame prezapleteni. Meni kot laiku bolj ustrezajo poljudne razlage.
Srečko napisal/-a:
6.3.2018 5:58
tam v prostoru kjer ni nič je energijska gostota maximalna
Naprimer tale stavek mi je nerazumljiv. Če pa bi rekel:
"v prostoru, ki je že tako raztegnjen, da se delci materije med sabo več ne zadevajo, recimo vakuumu pri absolutni ničli, se v paradoksu dvojčkov staramo maximalno"
potem bi mi bilo morda bolj razumljivo.
Srečko napisal/-a:
6.3.2018 5:58
tam kjer je elementarni delec, nebesno telo ali snovno telo pa se energijka gostot zmanjša za velikost njene energije
Ali pa tale konstrukt. Kaj če bi rajši rekli takole:
"Pri paradoksu dvojčkov opažamo, da je hitrost staranja različna in imamo tako območja, kjer se staramo hitreje (naprimer intergalaktični prostor) in območja kjer se staramo z običajno hitrostjo (naprimer Zemlja), pa tudi območja, kjer se ne staramo (naprimer točka singularnosti takoimenovani veliki pok)"
Tako povej, pa bom morda razumel. Razsežnosti, ki sicer niso razumljive, ampak v smislu, da je razumljiv vsaj jezik.

Odgovori