JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a celica »

Srečko in še tole imaš jutri na voljo
https://www.facebook.com/cern/videos/1615534218533917/

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

celica ne spreminjat teme.

GREMO K ODGOVORU:

Vojko na primer pokliče nazaj Alberta in mu odgovori: "Albert midva ko se srečava umeriva ure. Pol narediva skupno en krog s polmerom 300 km, vsak pol kroga. Ko se srečava odčitava uri. Imava 3 možnosti:
1. odčitek na obeh urah je isti, kar pomeni imava isto hitrost.
2. odčitek na moji uri je manjši, tvoja ura je izmerila daljši čas, kar pomeni, ga je tekla malo bolj počasi, kar pomeni, tvoja ladja se giblje hitreje
3. občitek na moji uri je večji, kar pomeni, moja ladja se giblje hitreje.

To je trivialni odgovor in pove veliko o Relativnosti. Vsak ki se razmume na fisko, bo potrdil, odgovor je pravilen.

Gremo sedaj na DRUGO VPRAŠANJE ZA SLOVENSKE FIZIKE.

V SR vemo, da je hitrost ur na satelitu zaradi gibanja satelita, manjša kot na površini Zemlje. Ure na satelitu tečejo počasneje kot na površju Zemlje. Vprašanje je, zakaj. Vaš odgovor: "Zato ker se ura v satelitu giblje bolj hitro", ni pravilen. To vsi vemo, to smo izmerili. Mi rabimo vedet fizikalne pogoje, ki vplivajo na hitrost ure. No to drugo vprašanje je lažje, pa sem siguren, da ga bo kdo rešil ! . Pa lep dan vsem. Srečko Šorli FN. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a vojko »

Srečko napisal/-a:
28.2.2018 3:53
celica ne spreminjat teme.

GREMO K ODGOVORU:

Vojko na primer pokliče nazaj Alberta in mu odgovori: "Albert midva ko se srečava umeriva ure. Pol narediva skupno en krog s polmerom 300 km, vsak pol kroga. Ko se srečava odčitava uri. Imava 3 možnosti:
1. odčitek na obeh urah je isti, kar pomeni imava isto hitrost.
2. odčitek na moji uri je manjši, tvoja ura je izmerila daljši čas, kar pomeni, ga je tekla malo bolj počasi, kar pomeni, tvoja ladja se giblje hitreje
3. občitek na moji uri je večji, kar pomeni, moja ladja se giblje hitreje.

To je trivialni odgovor in pove veliko o Relativnosti. Vsak ki se razmume na fisko, bo potrdil, odgovor je pravilen.

Gremo sedaj na DRUGO VPRAŠANJE ZA SLOVENSKE FIZIKE.

V SR vemo, da je hitrost ur na satelitu zaradi gibanja satelita, manjša kot na površini Zemlje. Ure na satelitu tečejo počasneje kot na površju Zemlje. Vprašanje je, zakaj. Vaš odgovor: "Zato ker se ura v satelitu giblje bolj hitro", ni pravilen. To vsi vemo, to smo izmerili. Mi rabimo vedet fizikalne pogoje, ki vplivajo na hitrost ure. No to drugo vprašanje je lažje, pa sem siguren, da ga bo kdo rešil ! . Pa lep dan vsem. Srečko Šorli FN.
Srečko, ne smeši se; nimaš pojma! Preberi si kakšen priročnik ABC TEORIJE RELATIVNOSTI ZA POPOLNE ZAČETNIKE! Če bi rekel, da je tvoje klobasanje napačno, bi bil to kompliment; niti napačno ni ... :shock: :lol: :lol: :lol:

P.S. Nisi mogel počakati, da bo 1.000 ogledov, kot si obljubljal? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a vojko »

Zdaj pa te vljudno prosim, da nehaš smetiti po forumu s svojimi proticepilskimi in protirelativnostnimi eskapadami (da o Higgsovem polju niti ne govorim!)! Nasmejali smo se, v redu, zdaj pa niti smešno ni več. Poglej, kakšen je videti forum, odkar si zbolel za akutno logorejo! :x

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

vojko niti eden od vas ni odgovoril na moje prvo vprašanje. sedaj čakam odgovore na drugo vprašanje !! :D

da malo poglobimo vprašanje: ura ki se gibje teče bolj počas. zakaj ? ura ki je v bližini nenesnega telesa teče bolj počas ?
a to cepko vojko tu nič ne vidiš ! ti mene zmerjaš naj ne pišem proticepilnih objav. v cepivih so strupi. amen. pa če ste v sloveniji vsi prepričani, da niso, so....v cepivih so strupi, zato bo tut borba za pregled cepiv dolga....
gremo naprej.....ura ki se giblje ali je v bližini nebesnega telesa teče bolj počas. njena atomska struktura ni spremanjena, torej ne vpliva na hitrost tik-takanja......kaj se dogaja tu ? da vam malo pomagam: ure tik-takajo v prostoru. očitno gibanje ure vpliva na prostor tako, da teče ura bolj počas....KAKO VPLIVA PROSTOR NA URO, KI SE GIBLJE, DA TEČE BOLJ POČAS ?
zate vojko ki si cepec, ki še tega ne razumeš, da so v cepivih strupi, da nas multinacionalke načrtno zastrupljajo preko cepiv, da smo zmeraj bolj bolani in one zmeraj bolj služijo, tako ni upanja. ti ne boč znal odgovorit. seveda mogoče bo kodo znal....da vidimo slovenski fiziki. prvega vprašanja noben ni odgovorli, niti zloglasni srink ne. sedaj imamo

Srečko Šorli FN VS Slovenski fiziki
1 : 0.
gremo naprej, da vidimo nadaljevanje tekme
tekme za zdravo pamet
tekme v kateri se bomo še mnogo naučil :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a shrink »

Srečko napisal/-a:
27.2.2018 21:35
vojko tut srink bo naskrivaj potoču kako solzo....boš vidu! :wink:
Konstantno mi tečejo solze, Sračko: od smeha, ko vidim, kako ga sračkaš. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a vojko »

Srečko napisal/-a:
28.2.2018 21:54
vojko niti eden od vas ni odgovoril na moje prvo vprašanje. sedaj čakam odgovore na drugo vprašanje !! :D

da malo poglobimo vprašanje: ura ki se gibje teče bolj počas. zakaj ? ura ki je v bližini nenesnega telesa teče bolj počas ?
a to cepko vojko tu nič ne vidiš ! ti mene zmerjaš naj ne pišem proticepilnih objav. v cepivih so strupi. amen. pa če ste v sloveniji vsi prepričani, da niso, so....v cepivih so strupi, zato bo tut borba za pregled cepiv dolga....
gremo naprej.....ura ki se giblje ali je v bližini nebesnega telesa teče bolj počas. njena atomska struktura ni spremanjena, torej ne vpliva na hitrost tik-takanja......kaj se dogaja tu ? da vam malo pomagam: ure tik-takajo v prostoru. očitno gibanje ure vpliva na prostor tako, da teče ura bolj počas....KAKO VPLIVA PROSTOR NA URO, KI SE GIBLJE, DA TEČE BOLJ POČAS ?
zate vojko ki si cepec, ki še tega ne razumeš, da so v cepivih strupi, da nas multinacionalke načrtno zastrupljajo preko cepiv, da smo zmeraj bolj bolani in one zmeraj bolj služijo, tako ni upanja. ti ne boč znal odgovorit. seveda mogoče bo kodo znal....da vidimo slovenski fiziki. prvega vprašanja noben ni odgovorli, niti zloglasni srink ne. sedaj imamo

Srečko Šorli FN VS Slovenski fiziki
1 : 0.
gremo naprej, da vidimo nadaljevanje tekme
tekme za zdravo pamet
tekme v kateri se bomo še mnogo naučil
Kako kaj zdravje zadnje čase, Srečko? Si bil na kašnem opazovanju? :lol: :lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

VOJKO VPRAŠANJE !!!! ??????
zdravje imam odlično
v življenju pojedu 5 tablet
nimam osebnega zdravnika
bil sem na psihiatriji zaprt 1 teden
ker leta 1982 nisem hotu služit zloglasne JNA
ker nisem hotu dat prisege (zakletve)
da bom pobijal ljudi v imenu države,
ki je že takrat hudo preganjala ljudi na Kosovu.
drugih hospitalizacij nimam
Slovenije kot bolnik nisem stal 1 evro !
kaj pa ti ?
kolk si star in kolk tabletk požreš na dan ?
famacija je 90% ljudi naredila
njihove stalne odjemalce, ......
VOJKO VPRAŠANJE, TU SMO ZARADI FIZIKE PREDVSEM :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a vojko »

Srečko napisal/-a:
2.3.2018 5:46
VOJKO VPRAŠANJE !!!! ??????
zdravje imam odlično
v življenju pojedu 5 tablet
nimam osebnega zdravnika
bil sem na psihiatriji zaprt 1 teden
ker leta 1982 nisem hotu služit zloglasne JNA
ker nisem hotu dat prisege (zakletve)
da bom pobijal ljudi v imenu države,
ki je že takrat hudo preganjala ljudi na Kosovu.
drugih hospitalizacij nimam
Slovenije kot bolnik nisem stal 1 evro !
kaj pa ti ?
kolk si star in kolk tabletk požreš na dan ?
famacija je 90% ljudi naredila
njihove stalne odjemalce, ......
VOJKO VPRAŠANJE, TU SMO ZARADI FIZIKE PREDVSEM :D
bil sem na psihiatriji zaprt 1 teden
Fantov, ki niso hoteli služiti vojske, niso zapirali v psihiatrične azile, ampak v povsem običajne zapore. Neodziv na služenje vojaške službe je bil kaznivo dejanje, ne pa simptom duševne bolezni, tako da tvoja razlaga ni povsem verodostojna, Srečko ... :lol: :lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Odgovor na drugo vprašanje je sledeč:

ure tečejo pošasneje na satelitu, ker je na satelitu energijska gostota prostora manjša kot ko je satelit na površini zemlje.
satelit se giblje hitreje kot točka na zemlji in tako ima tudi večjo maso kot ko je na površini zemlje, ima torej "relativistično maso".
njegova masa na zemlji je: m = (Ppe - Pse) x V deljeno s c2. Na satelitu pa m pomnožimo z Lorentzovim faktorjem.

Gibajoči se satelit dodatno absorbira energijo prostora in tako dobi večjo maso katera bolj "razdredči energijo prostora".
Zato tečejo ure bolj počas.
Zaradi GR effkta pa tečejo ure bolj hitro.....
tu je člank na temo https://journals.umcs.pl/aaa/article/view/2808/3543

TRETJE VPRAŠANJE:
SAGNAC - imamo dve točki na površini zemlje A in B. Ko pošljemo signal od A proti B v smeri vrtenja zemlje dobimo čas t1.
ko ga pošljemo od B proti A, se pravi v nasprotni smeri vrtenja, dobimo čas t2.
čas t1 je krajši od časa t2. klasična SR tega ne zna razložit
ZAKAJ! :D

Vojko in srink če znata, napišta, če pa ne, pa napišta: "ne vem". ne se pretvarjat, dajmo bit iskreni, mene ni sram, če kaj ne znam, tako da kot sem že rekel, na vsako vprašanje v zvezi z relativnostjo bom probu odgovorit....sam čakam, da mi ga kdo postavi :wink: da končno vidimo kdo več zna na tem portalu: profi fiziki ali Srečko Šorli, fizik nebodigatreba

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a vojko »

Srečko napisal/-a:
2.3.2018 7:12
Odgovor na drugo vprašanje je sledeč:

ure tečejo pošasneje na satelitu, ker je na satelitu energijska gostota prostora manjša kot ko je satelit na površini zemlje.
satelit se giblje hitreje kot točka na zemlji in tako ima tudi večjo maso kot ko je na površini zemlje, ima torej "relativistično maso".
njegova masa na zemlji je: m = (Ppe - Pse) x V deljeno s c2. Na satelitu pa m pomnožimo z Lorentzovim faktorjem.

Gibajoči se satelit dodatno absorbira energijo prostora in tako dobi večjo maso katera bolj "razdredči energijo prostora".
Zato tečejo ure bolj počas.
Zaradi GR effkta pa tečejo ure bolj hitro.....
tu je člank na temo https://journals.umcs.pl/aaa/article/view/2808/3543

TRETJE VPRAŠANJE:
SAGNAC - imamo dve točki na površini zemlje A in B. Ko pošljemo signal od A proti B v smeri vrtenja zemlje dobimo čas t1.
ko ga pošljemo od B proti A, se pravi v nasprotni smeri vrtenja, dobimo čas t2.
čas t1 je krajši od časa t2. klasična SR tega ne zna razložit
ZAKAJ!

Vojko in srink če znata, napišta, če pa ne, pa napišta: "ne vem". ne se pretvarjat, dajmo bit iskreni, mene ni sram, če kaj ne znam, tako da kot sem že rekel, na vsako vprašanje v zvezi z relativnostjo bom probu odgovorit....sam čakam, da mi ga kdo postavi da končno vidimo kdo več zna na tem portalu: profi fiziki ali Srečko Šorli, fizik nebodigatreba
Zakaj nas sprašuješ, Srečko, če pa si že sam ugotovil dva posta nazaj: "Srečko Šorli FN VS Slovenski fiziki
1 : 0.
" ?? :lol: :lol: :lol:

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

ODGOVOR NA TRETJE VPRAŠANJE

zemlja se vrti in s sabo vrti tudi prostor okoli sebe. temu pravimo "dragging effect".
ker je svetloba valovanje prostora se zgodi, da foton ki potuje od A do B rabi manj časa, kajti prostor se tudi vrti v smeri vrtenja zemlje :D vir https://journals.umcs.pl/aaa/article/view/2808/3543

ČETRTO VPRAŠANJE

ZAKAJ JE EINSTEINOVA IDEJA O UKINITVI ABSOLUTNEGA MIROVALNEGA INERCIALNEGA SISTEMA NAPAČNA ?

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

ODGOVOR NA ČETRTO VPRAŠANJE

vzemimo da smo v vesoljski ladji daleč stran od vseh nebesnih teles. relativnega referenčnega sistema, s katerim bi lahko določili našo hitrost, ni. mi imamo možnost, da lahko spreminjamo hitrost našega plovila. ker merilec hitrosti nima smisla, saj lahko izmeri hitrost le glede na drugi relativni referenčni sistem, uporabimo uro. ko se gibljemo hitreje ura teče počasneje. v tem kontextu je ura naš merilec hitrosti.
torej Einsteinova ideja da ni abslutnega referenčnega sistema je napačna. prostor je absolutni referenčni sistem za vsako gibanje.
ideja etra, kot nečesa, kar zapoljnjuje prostor, je napačna. ETHER = PROSTOR.

formula za opis primarne simetrije med nekim fizikalnim objektom (od protona do črne luknje) in variablino gostoto je sledeča:

E = mc2 = (Ppe - Pse) x V. vir https://www.neuroquantology.com/index.p ... w/1139/913

ko bomo razvili tehnologijo, ki bo lahko manipulirala variabilno gostoto prostora, bomo dobili antigravitacijo.
kdor to razume, je super, kdor pa ne, pa ni kriv, bog je različno obdaril ljudi.....

iščem pametne ljudi na IJŠ za razvoj ANTIGRAVITY TURBINE. :D

vojko in srink vidva bosta lahko kuhala kavico in pometala laboratorij :wink:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Roman »

Srečko napisal/-a:
2.3.2018 10:24
ko se gibljemo hitreje ura teče počasneje
Ah, Srečko, kar naprej ga biksaš. Ničesar si ne pustiš dopovedati, trmasto vztrajaš na svojem ... saj ne najdem prave besede za to, kar počneš. Se ne boš nikoli naveličal? Praviš, da ura teče počasneje? Od česa vendar?
prostor je absolutni referenčni sistem za vsako gibanje
Res? Kam pa pripneš izhodišče?

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: JAVNO VPRAŠANJE SLOVENSKIM FIZIKOM

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Kamor ti paše Roman.
Pripneš ga tam, kjer si ti, opazovalec,
če si izven sistema, ki ga opazuješ.
Če si pa v njem, ga postaviš tja.

V bistvu izhodišča ne rabiš.
Model deluje brez izhodišča,
hitrost tik-takanja ure ti pove o hitrosti tvojega gibanja.

Če sem iskren, "izhodišče" je le v glavi, v modelu.
V vesolu izhodišča ni.

niti eni stvari, ki sem jo povedal se ne more oporekat
ker je vse zgrajeno tako, da spoštuje bijektivno funkcijo
med modelom in fizično realnostjo.

to je to, pozdrav Srečko

Odgovori