KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Vsi smo za eno stvar: CEPLJENJE MORA BITI STROKOVNO.
Postavil bom par vprašanj, ki nam bodo pomagala, razjasniti tematiko strokovnega cepljenja

PRVO VPRAŠANJE
Kako je možno, da naša znanstvena javnost trdi, da lahko necepljeni otroci predstavlajo ogrožnjo celotni populaciji, imunologinja s Harvarda pa trdi, da necepljeni otroci ne ogrožajo nikogar. http://healthimpactnews.com/2017/harvar ... to-anyone/

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a Srečko »

DRUGO VPRAŠANJE

Kako je možno, da je Dr. Maurice Hilleman iz Mercka je priznal prisotnost raka/aidsa/levkemije v cepivih proti otroški paralizi. Link je tukaj http://www.skeptik.si/pogosti-argumenti-proti-cepivom/

Dr. Maurice Hilleman iz Mercka je priznal prisotnost raka/aidsa/levkemije v cepivih proti otroški paralizi.
Res je, da je bilo polio cepivo v letih 1955–60 kontaminirano z virusom SV 40. O tem je ogromno poročil in spremljanja, tako da ni neka prikrivana skrivnost, ki bi jo lahko nekdo priznal. Dr. Hilleman je v videu le opisal svoje doživljanje iz časa, ko so razvijali prve serije cepiv proti otroški paralizi, ni pa dejansko “priznal”, da povzročajo raka, ker tega ni mogel vedeti. Omenil je le, da “ima tak občutek”. Napake se dogajajo pri vsaki proizvodnji, pa to še ni razlog, da današnjih cepiv ne bi uporabljali samo zato, ker je bila ena linija iz leta 1960 okužena. Mimogrede, naknadne študije sploh niso pokazale, da bi tisto cepivo povečalo število rakavih obolenj, je pa preprečilo na milijone primerov otroške paralize. http://jco.ascopubs.org/content/24/26/4356.full

definitivno se to ni moglo zgoditi po NAKLJUČJU, da so bila cepiva okužena z virusom SV 40.

Da bi lahko razvili naš pogled na STROKOVNO CEPLJENJE, moramo na to vprašanje odgovoriti.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a Srečko »

TRETJE VPRAŠANJE

v ZDA so otroci cepljeni do 1 leta 24 krat in imajo umrjlivost dojenčkov 2 krat večjo, kot v državah, kjer so otroci do prvega leta cepljeni okoli 10 krat. Kako je možno, da otroci, ki so 2,4 krat bolj zaščiteni od bolezni s cepivi umirajo 2 krat več od otrok, ki so zaščiteni 2,4 krat manj s cepivi ?

ČETRTO VPRAŠNJE

Leta 1983, preden se je začela epidemija avtizma, so otroci prejeli 10 cepljenj pred šolanjem, pogostost avtizma v ZDA je bila 1 na 10.000 rojenih otrok. Danes prejmejo v ZDA 24 cepiv pred 1 letom in 36 cepiv do vstopa v osnovne šole, stopnja avtizma pa je sedaj 1 od 150 rojstev.

PETO VPRAŠANJE,

tudi v Sloveniji se število cepljenj z leti povečuje. Kako je mogoče, da smo s cepivi premagali in zatrli mnoge otroške bolezni, ki so pestile prejšnje generacije, cepimo pa zmeraj več. Zakaj cepimo več, proti čemu cepimo ?

DAJMO NAJPREJ RAZČISTI TA OSNOVNA VPRAŠANJA, PA NAM BO POTEM VSE BOLJ JASNO OKOLI CEPLJENJA.

Imam že od rojstva eno hudo alergijo, ki ni ozdravljiva. Alergičen sem na laž, neresnico in neumnost. Nisem proti cepljenju, sem za STROKOVNO CEPLJENJE v dobro naših otrok.
Kaj pa vi, slovenski pediatri ? :idea:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a Roman »

Preberi http://www.kvarkadabra.net/2018/03/razb ... sti-cepiv/. In to zelo natančno.
Alergičen sem na laž, neresnico in neumnost.
Kar si ravnokar izjavil, je gola laž. No, dopuščam, da se neresničnosti tvojih trditev niti ne zavedaš, kar pomeni, da ne gre ravno za laž, ampak samo za neresnico. In neumnost. Ni mi jasno, kako lahko nek znanstvenik (no, saj vemo, da to nisi) tako nekritično sprejema vse, kar se v medijih pojavlja. Od slovenskih zdravnikov zahtevaš ne vem kakšne dokaze in podatke, do svetovne zarote proticepilcev pa si bistveno manj zahteven, vse kar zapišejo, je čisto zlato in vsesplošno absolutno veljavno. Nekaj je hudo narobe s teboj. Samo ugibam, da imaš za cepljenje godne otroke in bi jih rad šlepal na precepljenost drugih. In se nočeš zavedati, kakšno škodo povzročaš s tem.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a Srečko »

roman moja vprašanja SO LEGITIMNA IN TEMELJIJO NA STATISTIČNIH PODATKIH......če bi rad izganjal čarovnice, jaz nisem prava oseba. Ta debata v SI okoli cepiv je debata gluhih, kjer se določene raziskave in podatki tolmačijo kot kriva vera. Jaz absolutno sem ZA ZANANOST IN ZA ZNANSTVENO CEPPLJENJE, katereg pogoj SO PODATI, PODATKI !!!!.....brez podatkov se gremo "branjevske znanosti" kamor jaz ne spadam.

ta idiotizem okoli cepiv je prišel tako daleč,
da zgleda tudi statističnih podatkov ni več etično povedat.....CEPIVA SO VARNA IN PIKA !
roman tako ne bo napredka

glede tega kolk sem pa jaz znanstvenik si pa poglej COBISS
ali ORCID ID: http://orcid.org/0000-0001-6711-4844
pa pošl mi končno tvoj CV da vidimo kolk si ti naredu za to znanost

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a Roman »

Sem vedel, da ne boš bral. Pač tvoja izbira.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a Srečko »

Zadnja "cvetka" glede cepiv pa je, da je natančna vsebina cepiv POSLOVNA SKRIVNOST multinacionalk. Podobno kot je poslovna skrivnost recept cocacole. V medicini ne bi smelo biti poslovnih skrivnosti. Kajti če zdravnik ne ve točno, kaj je v cepivu, potem cepljenje ne more biti STROKOVNO.

Srečko
Prispevkov: 523
Pridružen: 18.1.2018 11:13

Re: KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a Srečko »

OBVEZNO CEPLJENJE JE NEUSTAVNO - prof. dr. Matej Avbelj
http://m.planet-lepote.com/odlocen-odzi ... neustavna/

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a Roman »

Me prav zanima, ali je vožnja po desni in ustavljanje pri rdeči luči tudi neustavna.

Drugače pa, Srečko, ali bereš slovensko? Na navedeni povezavi piše: "Odločen odziv civilne družbe: novela zakona o cepljenju je neustavna".

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: KVIZ STROKOVNEGA CEPLJENJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Srečko napisal/-a:
20.3.2018 7:29
OBVEZNO CEPLJENJE JE NEUSTAVNO - prof. dr. Matej Avbelj
http://m.planet-lepote.com/odlocen-odzi ... neustavna/
Ustavno sodišče je nasprotnega mnenja, Sračko:
USRS napisal/-a:ODLOČBA


Ustavno sodišče je v postopku odločanja o pobudah Društva za svobodo odločanja SVOOD, ki ga zastopa predsednik društva Aleš Lavrič, in drugih, na seji dne 12. februarja 2004

o d l o č i l o :

1. Prva alineja prvega odstavka 22. člena, 4. točka prvega odstavka 57. člena in drugi odstavek 57. člena Zakona o nalezljivih boleznih (Uradni list RS, št. 69/95) niso v neskladju z Ustavo.
Samo za neukega anticepivskega šarlatana dikcija delov členov ZNB, za katere je US odločilo, da niso protiustavni:
ZNB - 22. člen, 1. alineja 1. odstavka napisal/-a:Obvezno je cepljenje:

– proti hemofilusu influence b, davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, ošpicam, mumpsu, rdečkam in hepatitisu B;

– proti steklini, rumeni mrzlici, trebušnemu tifusu, klopnemu meningoencefalitisu, gripi, tuberkulozi in drugim nalezljivim boleznim, če obstajajo določeni epidemiološki razlogi in tako določa program iz 25. člena tega zakona.
ZNB - 57. člen, 4. točka 1. odstavka napisal/-a:Z globo od 10.000 do 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek posameznik:
[...]
4. če se izmika ali onemogoča obvezno cepljenje iz prvega odstavka 22. člena tega zakona ;
ZNB - 57. člen, 2. odstavek napisal/-a:Za dejanje iz 1. do 6. točke prejšnjega odstavka se kaznuje za prekršek z globo od 10.000 do 100.000 tolarjev roditelj ali skrbnik mladoletnika, ki je storil prekršek, če je to neposredna posledica opustitve dolžne vzgoje in skrbi za mladoletnika.
Gornje mnenje si tako lahko samo nekam vtakneš, Sračko. :lol:

Odgovori