Naše Vesolje kot velika črna luknja.

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...

panzer
Prispevkov: 7
Pridružen: 9.10.2006 9:16

Odgovor Napisal/-a panzer »

uf ko bi imel malo maj enačb bi blo v redu :)

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Uf, ko sem videl, da ni napisano v LaTeXu, sem zaprl stran.

dgy
Prispevkov: 5
Pridružen: 2.3.2007 19:04

Odgovor Napisal/-a dgy »

vsi pravijo,vesolje kot crna luknja. Zakaj? ker je temno (crna, luknja (nerazskano) in kaksno prestavo imate/jo o vesolju...kaksne oblike je?

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Po prvem preletu, se zdi korektno napisano.

dgy
Prispevkov: 5
Pridružen: 2.3.2007 19:04

Odgovor Napisal/-a dgy »

..po drugem pa ...
jaz mislim da so planeti z enim razlogom (recimo) okrogli...in planeti krožijo (spet z enim razlogom)... ce tako pogledamo je vedno v povezavi krog oziroma krogla. zato razmišljam da je vesolje okroglo,ker vse sile delujejo da so stvari najlazje sklenjene oblike in to so krogi (krogle). jaz bi v tej smeri razmisljala..

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Se mi zdi podobno razmišlanje mojemu ftp://oki:blatnik@blatnik.homeftp.net/t ... a-2005.doc , morem pa še orng prebrat:).

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Po drugem branju pa ... ! Gre za verjetno seminar narejen po Carroll & Ostlie- Modern Astrophysics. Nekdo bi moral vzeti v roke debel rdeč svinčnik in malo "poklepat" pisanje. Avtor naj to vzame dobronamerno, vedno je dobro tretje oko in/ali časovna distanca pri pisanju!

dgy
Prispevkov: 5
Pridružen: 2.3.2007 19:04

Odgovor Napisal/-a dgy »

pa bom prebrala malo. moj problem je samo to , v bistvu je zelo velik, ker se mi ne da brat, ampak ...sej vem

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Enačbe spustiš pa si prec na koncu. Jst se kr strinjam z zadevo, čeprav mam nekaj vprašanj:).

Zakaj pa se črne luknje v našem vesolju tudi ne širijo (vem da se širijo po dogodkovnem horizontu, glede na maso ki jo imajo ampak ne ekspandirajo tako kot big bang) tako kot se je razširilo naše vesolje ob velikem poku, oz. ali se le te morda širijo v druge dimenzije?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Če spustiš enačbe, verjameš čemur koli, kar je "lepo" napisano.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Tud enačbe ti nič ne morjo pomagat pr temu, da verjameš da črna lukna obstaja in da ni nič hitrejšega od svetlobe ter da se ne da potovat skozi čas.

Vse je odvisno od interpertacije, vsaj po mojem pa kako se "ta glavni" zmenijo!

dgy
Prispevkov: 5
Pridružen: 2.3.2007 19:04

Odgovor Napisal/-a dgy »

ampak se nihce ni dal konkretnega odgovora...vase mnenje, vas odgovor na zastavljeno vprasanje..

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

dgy, če gledaš naslov
Naše Vesolje kot velika črna luknja, v nobenem primeru sama črna luknja ne more biti okrogla. Če pa gledaš samo vesolje brez črne luknje, bi se pa strinjal da je možnost okrogle oblike, seveda če bi gledal od daleč. Prav o tem bi rad naredil poizkus z ogledalom ki bi bil znotraj krogle, pa zaenkrat še nisem uspel dobiti izvajalca za izdelavo take krogle.
LP

dgy
Prispevkov: 5
Pridružen: 2.3.2007 19:04

Odgovor Napisal/-a dgy »

o.k. hvala za osebni odgovor! Saj v temu je stos, da je naslov ...crna luknja, ker je neraziskano, in je to najboljsa predstava v cloveski domisliji. Treba je brat in raziskovat, ko do zdaj...
Lep pozdrav

Odgovori