Neki simple racun

Ko tudi učitelj ne more pomagati...
Odgovori
Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Jst bi pa rad vprašu kok ste mel vi iz 2. letnikov točk na vegovem.
Jst sm jih mu baje 20 (v petek me ni blo v šolo tko da ne vem točno). Mogoče kdo ve kok je blo sploh možnih točk?

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

hi,
ker občasno stavim(za velike športne dogodke-hokej :) ) me nekaj zanima.
Pri stavah obstajajo ti. sistemi.
npr. 3/5 pomeni
1. listek 123
2. listek 124
3. listek 125
4. listek 234
5. listek 235
6. listek 345

to je 6 listkov
Zanima me če bi se dalo izpeljati enačbo za število listkov od sistema x/y..pri čemer je \(x=<y\)

PS. rokerda@ bi pogledal sam sem izgubil tisto kodo...tist del listka :lol:

lp

[Krypton]
Prispevkov: 69
Pridružen: 3.11.2005 19:13
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a [Krypton] »

Mislim da je koda ista kot pri kenguruju, samo da pri uporabniku moraš U zamenjat z črko V.

Jaz še nevem glede rezultatov, ker listka sploh nisn dobo, bom pa verjetno jutri zvedo:D

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

[Krypton] napisal/-a:Mislim da je koda ista kot pri kenguruju, samo da pri uporabniku moraš U zamenjat z črko V.

Jaz še nevem glede rezultatov, ker listka sploh nisn dobo, bom pa verjetno jutri zvedo:D
ja to vem ja sam jst sm un listek nekam dou pa ne vem kam

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Odgovor Napisal/-a Jurij »

ja js sm meu 27/35. sicr pa verjetn ni dost za nasledno stopnjo. a drgač kdo ve kok točk bi potreboval za državca?

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

jst sm prvo zaj.... :D
moj sošolc ma 25/35, je prvi na šoli ampak pomoje tut ne gre naprej...kr neki :)

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Odgovor Napisal/-a Jurij »

sj ubistvu lahko ta meja dost nizko zleze, odvisn od državnega povprečja.

@rokerda: s katere šole si? (tko me zanima, ker sem meu js naveč točk na naši šoli pa sm že mislu da smo pa res bolj slabi; zdaj pa vidm da smo zelo na istem)

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Tehniška gimnazija na šolskem centru v Novem mestu,
letošnji bodoči ŠKL prvaki :D

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

hi,
jutri pisemo fiziko pa mi nek tip nalog ni jasen...
Dva zvočnika sta oddaljena 1.5m. Oddajata zvok na frekvenci 820Hz. Kakšne je kot med simetralami zvočnika(nekaj takega...tam kjer se slisi ojacan zvok)

formula je sin q = lamda/?
Curek enobarvne svetlobe z valovno dolžino \(250*10^-9\) pada na dve reži v razdalji 0.060mm. Kakšna je razdalja med sledmi neuklonjenega curka in ojačanega curka 1. reda na 3m oddaljenem zaslonu?
hvala

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Lepo te je spet vidt na forumu :)
Vi ste vedno mal pred nami pri fiziki pa matematiki, tko da vedno vidm kaj me čaka :)

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

Rokerda napisal/-a:Lepo te je spet vidt na forumu :)
Vi ste vedno mal pred nami pri fiziki pa matematiki, tko da vedno vidm kaj me čaka :)
ja pr matematki so nardil ubistvu ze celo snov...sam se sinusni izrek pol pa sam vaje :) pol 7.6 pa pisemo celoletno

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

ja pr matematki smo tut mi že vse nardil, pr fizki smo pa pri plinkih zakonih in raztezkih snovi.

aja, še tole. pr matematki smo mi že vse obdelal v učbeniku, sinusnega izreka pa še ne. pa tut v učbeniku ga ni. pr vs je?

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

alexa-lol napisal/-a:hi,
jutri pisemo fiziko pa mi nek tip nalog ni jasen...
Dva zvočnika sta oddaljena 1.5m. Oddajata zvok na frekvenci 820Hz. Kakšne je kot med simetralami zvočnika(nekaj takega...tam kjer se slisi ojacan zvok)

formula je sin q = lamda/?
Curek enobarvne svetlobe z valovno dolžino \(250*10^-9\) pada na dve reži v razdalji 0.060mm. Kakšna je razdalja med sledmi neuklonjenega curka in ojačanega curka 1. reda na 3m oddaljenem zaslonu?
hvala
a pol zna kdo to te nalogi?
samo postopek

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Dva zvočnika sta oddaljena 1.5m. Oddajata zvok na frekvenci 820Hz. Kakšne je kot med simetralami zvočnika(nekaj takega...tam kjer se slisi ojacan zvok)
Če oddajata valovanje z enako fazo, potem za ojačene pasove, ki so za kot \(\beta\) nagnjeni proti pravokotnici na zveznico med zvočnikoma, velja:
\(a\sin\beta = n\lambda\)
Curek enobarvne svetlobe z valovno dolžino pada na dve reži v razdalji 0.060mm. Kakšna je razdalja med sledmi neuklonjenega curka in ojačanega curka 1. reda na 3m oddaljenem zaslonu?
Analogna naloga kot prej (enaka enačba), le da imaš še nekaj več geometrije.
Neuklonjen curek gre naravnost. Prvi red pa je pod kotom \(\sin\beta = \lambda/a\).
Razdaljo med pikama na zaslonu je:
\(l = d\tan\beta\approx d\beta\)
Kjer je d razdalja do zaslona.

alexa-lol
Prispevkov: 380
Pridružen: 12.5.2006 19:57

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

ZdravaPamet napisal/-a:
Dva zvočnika sta oddaljena 1.5m. Oddajata zvok na frekvenci 820Hz. Kakšne je kot med simetralami zvočnika(nekaj takega...tam kjer se slisi ojacan zvok)
Če oddajata valovanje z enako fazo, potem za ojačene pasove, ki so za kot \(\beta\) nagnjeni proti pravokotnici na zveznico med zvočnikoma, velja:
\(a\sin\beta = n\lambda\)
Curek enobarvne svetlobe z valovno dolžino pada na dve reži v razdalji 0.060mm. Kakšna je razdalja med sledmi neuklonjenega curka in ojačanega curka 1. reda na 3m oddaljenem zaslonu?
Analogna naloga kot prej (enaka enačba), le da imaš še nekaj več geometrije.
Neuklonjen curek gre naravnost. Prvi red pa je pod kotom \(\sin\beta = \lambda/a\).
Razdaljo med pikama na zaslonu je:
\(l = d\tan\beta\approx d\beta\)
Kjer je d razdalja do zaslona.
aha...samo nekaj me zanima... kaj je a in n?

Odgovori