Absolutna ničla

Ko tudi učitelj ne more pomagati...
Odgovori
emir

Absolutna ničla

Odgovor Napisal/-a emir »

Moje vprašanje za zupana, ali je človek zmožen ustvariti prostor z absolutno ničlo in če, kakšen vpliv ima na človeka,ki je v tem prostoru?mi smo v 2. letniku gimnazije narisali graf ( masa v odvisnosti od temperature) in ta graf je naraščal po simetrali lihih kvadrantov.Moje vprašanje je, zakaj je stičišče mase in temperature pri koordinatnem izhodišču? to naj bi pomenilo, da pri tej temperaturi nič ne obstaja!prosim za razlago! LP

Uporabniški avatar
uros
Prispevkov: 94
Pridružen: 13.4.2003 14:49

Odgovor Napisal/-a uros »

Jaz sicer nisem zupan, ampak mislim, da absolutne ničle ni možno doseči, lahko se ji samo neskončno približamo.
2. Kako pa se spreminja masa s temperaturo? Nisem vedel, da se to dogaja. Zakaj pa se?

Uporabniški avatar
zupan
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 141
Pridružen: 30.9.2002 9:18

Odgovor Napisal/-a zupan »

Uros ima prav. Tretji termodinamski zakon govori ravno o tem: absolutne nicle ne moremo doseci v koncno mnogo korakih.

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Emirju se je zareklo, risali so namreč graf prostornine idealnega plina v odvisnosti od temperature.

Božo
Prispevkov: 5
Pridružen: 16.10.2004 23:44
Kraj: Il.Bistrica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Božo »

mene pa zanimajo postopki, s katerimi se absolutni ničli približamo...

en med njimi je tak, da delce snovi lasersko ustavljamo, s tem jim manjšamo kinetično energijo...

hvala
LP

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Eden bolj primitivnih se mi zdi da je utekočinjanje helija. To je ponavadi prva stopnja, nato pa jih še dodatno ohladijo z laserjem.

Ampak zakaj jih ne morejo z laserji povsem ustaviti? Gre že za kvantne pojave?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Božo napisal/-a:mene pa zanimajo postopki, s katerimi se absolutni ničli približamo...
Dobro si oglej in preberi tale link na to temo http://www.colorado.edu/physics/2000/be ... ature.html
mislim da sem ga enkrat v tem forumu že posredoval.

PS tudi ostala snov je zanimiva :D
LP GJ

Božo
Prispevkov: 5
Pridružen: 16.10.2004 23:44
Kraj: Il.Bistrica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Božo »

odgovora nisem našel, kajti link http://www.aip.org/physnews/graphics/co ... /helium-3/ ne dela, vseeno hvala...

Odgovori