Fizika

Ko tudi učitelj ne more pomagati...
Odgovori
Rock
Kraj: Ljubljana

Re: Fizika

Odgovor Napisal/-a Rock » 22.1.2017 10:54

DirectX11 napisal/-a: /.../ Za razliko od družboslovnih-humanističnih ved, je potrebno tukaj razumeti sicer se ne bomo premaknili nikamor./.../
Morda je ta ocena družboslovnih ved točna (accurate) za šole v diktatorskih/komunističnih režimih.

Sicer pa je razlika na ravni svetovne znanosti med empiričnimi disciplinami ('znanostjo') in filozofijo (ter teologijo) drugačna.
(Kakšna je ta razlika, je bila v nedemokratičnih režimih kot 'državna tajnost'. Zato so si v Titovi Jugoslaviji prizadevali za ukinitev/degradacijo mature, klasične filozofije in drugih predmetov - in v tem kmalu tudi uspeli.)

DirectX11

Odgovor Napisal/-a DirectX11 » 22.1.2017 13:04

Hvala shrink, jaz sem iskal kot "volumetric work" ter "tehnical work".

Kot sem že povedal, je potrebno poznati ustrezno terminologijo. Sem pa razmišljal veliko o enačaju pri entropiji za reverzibilen proces.

Ta enačaj je verjetno zato ker lahko nek proces nazaj uredimo v prvotno stanje, zato je entropija enaka 0. Kar pomeni da pri nekem procesu tudi če mu dovajamo toploto, delo itd, bo po pretečenem času sistem enako "urejen" kot predhodno.

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink » 22.1.2017 13:33

Ja, enačaj pomeni reverzibilen proces. In ne, reverzibilen proces pomeni le, da lahko gremo v prvotno stanje, pri čemer je entropija enaka kot pred spremembo.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov