kako naj najbolj razvidno oblikujem grafe v excelu

Ko tudi učitelj ne more pomagati...
Odgovori
cedevita22
Prispevkov: 2
Pridružen: 31.10.2013 15:42

kako naj najbolj razvidno oblikujem grafe v excelu

Odgovor Napisal/-a cedevita22 »

Imam podatke za rast 9 različnih dreves za zadnjih nekaj let, njihove obsege debel za vsako leto (ne od prvega leta)


sedaj pa nevem kakšne grafe bi naredil da bi bilo to čimbolj lepo razvidno v excelu, edino kar mi je uspelo je log obsega na vsako leto pa mi ni preveč všeč, rad bi naredil tako kot recimo pri delnicah koliko je vsako leto kakšen zrasel, mogoče v %, a kdo zna to?

tukja so pa še podatki če se komu da probat (ni spama)

http://www.fileconvoy.com/dfl.php?id=g5 ... 23e968f4e3

hvala

lp

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: kako naj najbolj razvidno oblikujem grafe v excelu

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Rešitev je, da delaš kjerkoli, samo v excelu ne... excel je za ekonomijo, za vse ostalo je neuporaben.

cedevita22
Prispevkov: 2
Pridružen: 31.10.2013 15:42

Re: kako naj najbolj razvidno oblikujem grafe v excelu

Odgovor Napisal/-a cedevita22 »

recimo kje?

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: kako naj najbolj razvidno oblikujem grafe v excelu

Odgovor Napisal/-a qg »

cedevita22 napisal/-a:Imam podatke za rast 9 različnih dreves za zadnjih nekaj let, njihove obsege debel za vsako leto (ne od prvega leta)


sedaj pa nevem kakšne grafe bi naredil da bi bilo to čimbolj lepo razvidno v excelu, edino kar mi je uspelo je log obsega na vsako leto pa mi ni preveč všeč, rad bi naredil tako kot recimo pri delnicah koliko je vsako leto kakšen zrasel, mogoče v %, a kdo zna to?

tukja so pa še podatki če se komu da probat (ni spama)

http://www.fileconvoy.com/dfl.php?id=g5 ... 23e968f4e3

hvala

lp
V tabeli izračunaš, koliko se je vsako leto povečalo vsako drevo. Potem to narišeš. Kakršno formulo boš uporabil, to potem narišeš. ...

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: kako naj najbolj razvidno oblikujem grafe v excelu

Odgovor Napisal/-a qg »

Tu bi najprej krivulje še pofital z neko krivuljo, naprimer s polinomom 2. ali 3. stopnje. Potem pa od tega računaš odvod ali relativni letni prirast. (b3/b2)-1 Če gledaš letni prirast originalnih podatkov, je to kot odvod in krivulja je zelo cikcakasta.

Verjetno pa se to v originu celo naredi bolje.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: kako naj najbolj razvidno oblikujem grafe v excelu

Odgovor Napisal/-a derik »

Če dobiš iz meteorološkega arhiva podatke o povprečnih temperaturah in padavinah za tista leta, bi lahko pokazal korelacijo s prirastom lesa in kakšen je vpliv vremena na posamezne vrste drevja.

Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: kako naj najbolj razvidno oblikujem grafe v excelu

Odgovor Napisal/-a pilot »


Odgovori