Leta starosti: od nič do 9 in dalje

O matematiki, številih, množicah in računih...
genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

Roman:
In kakšne razloge imaš za navajanje leta 0?
Prvo leto štetja je trajalo od dogodka in vse do preteka le tega leta. Imenoval sem ga tako, ker še ni preteklo nobeno leto in se mi je zdelo leto 0 pač primerno ime. Saj navsezadnje se je rodil v trenutku med 1. letom pred štetjem in 1. letom štetja - ker vmes ni ničesar sem se narobe izrazil.

Glede mistike teh zgodb in njihovega pomena ne znam vreliko povedati, ker sam tega ne proučujem. Kar zapišem poberem iz različnih virov (revije, tv,...). Podatek, ki govori o tem da je bil Jezus rojen v znamenju ribe (govora je bilo o mesecu in ne letu znamenja), sem dobil med drugimi tudi od duhovnika.

Neli
Prispevkov: 2
Pridružen: 3.3.2006 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Neli »

Ker prvič dejavno sodelujem v forumu, berem in se čudim ... to je torej to! Zastaviš problem, potrebuješ rešitev, dobiš dva tri odgovore na svojo temo, ki ti še ne prinesejo olajšanja, čakaš, čekiraš odgovore, in opazuješ, kako zadeva počasi zapluje v čisto tretje vode. Saj ne da bi imela kaj proti Kristusu, ampak jaz sem samo želela izvedeti ...
Evo, še enkrat:
A lahko rečemo (še bolje: napišemo črno na belem), da je npr. stari zakon veljal do l. 1961, spremenjeni zakon pa od l. 1961 dalje? Ali pa je pravilno od l. 1962 dalje?
Sicer sem bila pa že v prvem vprašanju več kot jasna!

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pri datumih smo navajeni vključevanja začetnega in končnega datuma (besedica vključno se pogosto uporablja). To pomeni, da je stari zakon veljal do konca recimo leta 1961 (torej do vključno 31.12.1961), novi zakon pa je začel veljati z letom 1962 (torej od vključno 1.1.1962). Ponekod smo še bolj natančni in navajamo poleg datumov celo ure. Bo šlo?

Odgovori