delež vračanja (RTP)

O matematiki, številih, množicah in računih...
Odgovori
mojih500
Prispevkov: 44
Pridružen: 1.4.2008 23:48

delež vračanja (RTP)

Odgovor Napisal/-a mojih500 »

Živijo!

Zanima me, koliko je delež vračanja za igro: met poštenega kovanca. Verjetnost, da pade cifra je 50% oz 0,5 in da pade grb je 50% oz 0,5. Ko začnem igrat, stavim na mizo 1 €, v primeru zmage dobim 4€ in v primeru zgube ne dobim nič.
Moji trenutni izračuni so taki: 0.5 * 4 = 2, kjer je 0,5 verjetnost zmage, 4€ je pa zmaga. Po dobljeni 2, naj bi bil RTP 200%, vendar je ravno enkrat več (stavim 1€ in dobim 4€).

Na internetu sm dobila formulo:
e=(w * p) + (-v *1)
e = mathematical expectation
w = gain on the winning bet
p = probability of the win
v = value of the loss
l = probability of the loss

Kako si lahko s tem pomagam???

Kaj pa za ta primer: Stavim 1 €, če zgubim dam nasprotniku 1€, v primeru zmage pa dobim 0,90 €.
Moj račun: 0,5*0,9=0,45. Se pravi je delež vračanja 45%? Rezultat se mi zdi malo čuden...

Imam idejo, da bi morala upoštevat cifro, ki je trenutno celotna na "mizi". se pravi če stavim 1 €, sta na mizi 2€ (moj in tisti od nasprotnika). Bi mi prosim kdo lahko razjasnil malo pojmov glede tega. Hvala.

mojih500
Prispevkov: 44
Pridružen: 1.4.2008 23:48

Re: delež vračanja (RTP)

Odgovor Napisal/-a mojih500 »

Ma kaj noben ne zna povedat pravilnega odgovora?

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Re: delež vračanja (RTP)

Odgovor Napisal/-a Jurij »

pravzaprav ne razumem dobro vprašanja. kaj naj bi bil delež vračanja (mat. def.)?
Če prav razumem 1. nalogo (nasprotnik je npr. igralnica), v primeru zmage si glede na stanje pred igro dobila 3€, sicer pa izgubila 1€. Matematično upanje dobička je torej \(\frac{1}{2} \cdot 3+\frac{1}{2} \cdot (-1)=1\).
Drugi primer mi ni jasen: ali za oba igralca veljajo ista pravila? to je, oba položita dol vsak po 1€, če ti npr. zgubiš, bo naprotnik dobil 1.9€ (saj mora v primeru zmage profitirati 0.9€); kaj se zgodi z 0.1€, ki ostane na mizi?

mojih500
Prispevkov: 44
Pridružen: 1.4.2008 23:48

Re: delež vračanja (RTP)

Odgovor Napisal/-a mojih500 »

Kaj je točno delež vračanja je lepo napisano na strani: http://www.health.gov.sk.ca/gambling-return-to-player

Recimo da dve osebi igrata on-line igre. V prvem primeru dva igralca igrata brez nekega določenega zneska ki naj bi šel v "hišo", v drugem primeru pa tistih 0,10 € pobere "hiša". Za oba igralca veljajo ista pravila. se pravi: oba stavita 1€, tisti ki zmaga, dobi 0,90€, tisti ki zgubi, je ob 1€, s tem da 0,10 € pobere hiša.
Moti me to, ker ne vem ali upoštevat skupen znesek ki je na mizi (v našem primeru 2 €) ali gledat znesek od posameznika. Ker načeloma, če igralec 1 in igralec 2 stavita 1€, je na mizi 2€. Tisti ki zmaga, dobi 1€ od nasprotinka in njegov se mu enostavno vrne.

Odgovori