analiza_fmf

O matematiki, številih, množicah in računih...
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: analiza_fmf

Odgovor Napisal/-a shrink »

DirectX11 napisal/-a:Hvala sedaj razumem. Zanima me še spekter moči. Torej izračunamo Fourierjevo transformacijo in jo kvadriramo, vendar dobimo samo kompleksna števila. Kako potem izrišemo graf? Saj je spekter moči Fourier in kvadrat?
A tega:

viewtopic.php?p=102062#p102062

nisi videl?

Tu je ravno odgovor na tvoje vprašanje (moč signala je kvadrat amplitude Fourierjeve transformiranke, kako se računa amplitudo, pa vidiš na primeru, ki sem ga dal).

DirectX11
Prispevkov: 413
Pridružen: 22.10.2008 14:50

Re: analiza_fmf

Odgovor Napisal/-a DirectX11 »

Kakšna števila pa dobiš, če vzameš kvadrat amplitude Fourierjeve transformacije? Jaz sem izrisal spekter moči v Matlabu, pa dobim realni graf? Ali ne dobiš kompleksna števila če kvadriraš takšno število (a + bi)^2.

Hvala za pomoč, zanima me še kako se reče rezultatu CWT? Kako poimenujemo ta števila? Mogoče koeficienti CWT?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: analiza_fmf

Odgovor Napisal/-a shrink »

Boš pa moral malo pogledati osnove, če ti ni znano, da je amplituda kompleksnega števila \(z=a+bi\) njegova absolutna vrednost ali dolžina, ki je enaka:

\(\vert z \vert = \sqrt{zz^*}=\sqrt{a^2+b^2}\)

Kvadrat amplitude je jasno brez korena.

CWT je pač transformacija, tako kot Fourierjeva transformacija, rezultati takšnih transformacij pa so v splošnem funkcije. Tisti integral iz začetka ne pomeni CWT, če si to mislil.

Odgovori