pika

O matematiki, številih, množicah in računih...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: pika

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Skrčko,lepo razvijaš svoje rime, si že na nivoju kopitarja.
A se zgleduješ pri amritu in podobnih šarlatanih, ki se radi ponavljajo? :lol:
Kopitarja, ki rima na i, potem pa na a.
A, dej, no, dej, si bil na "šnelkurcu" pri kaki tršici? :lol:
Bodi dovelj, saj se s Skrčkovo duhovitostjo dvojnega ia-ja ne morem meriti!
Dovolj bo, šarlatanski hobist osmoljenileo, ko se boš prenehal oglašati; glede tvoje duhovitosti sem se pa že izjasnil: si duhovit, ko kravja ***. :lol:
Vseeno nasvet - ustvarite literarno stran - vas je že kar precej - pravljičarjev!
Ah, ne, šarlatanski hobist osmoljenileo, pravljičarstvo je vaša vrlina (šarlatanov namreč) - tvoja pravljica se recimo glasi: "Vzrok za pospešeno širjenje vesolja so črne luknje." Kdaj boš objavil to svojo pravljico - tako kot so svoje objavili amrit, Rozman, Nande Ninja pa še kdo? :lol:

Za ustanovitev literarne strani pa predlagam, da združiš moči s kompanjoni tipa bargo in solarsystemfil: onadva bosta pesnila, ti boš pa kritik. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: pika

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Skrčko,lepo razvijaš svoje rime, si že na nivoju kopitarja.
A se zgleduješ pri amritu in podobnih šarlatanih, ki se radi ponavljajo? :lol:
Poglej kdo se ponavlja - baron Skrčko fon Millzuhause

shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Bodi dovelj, saj se s Skrčkovo duhovitostjo dvojnega ia-ja ne morem meriti!
Dovolj bo, šarlatanski hobist osmoljenileo, ko se boš prenehal oglašati; glede tvoje duhovitosti sem se pa že izjasnil: si duhovit, ko kravja ***. :lol:
Naj bo, sem duhovit ko kravja ***, z veseljem pa ugotavljam, da ti si kravja ***.
shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:]Vseeno nasvet - ustvarite literarno stran - vas je že kar precej - pravljičarjev!
Ah, ne, šarlatanski hobist osmoljenileo, pravljičarstvo je vaša vrlina (šarlatanov namreč) - tvoja pravljica se recimo glasi: "Vzrok za pospešeno širjenje vesolja so črne luknje." Kdaj boš objavil to svojo pravljico - tako kot so svoje objavili amrit, Rozman, Nande Ninja pa še kdo? :lol:
Ah, ne, šarlatanski hobist skrčko, pravljičarstvo je tvoja vrlina (šarlatanov namreč) - tvoja pravljica se recimo glasi: "Doseg izstrelka je pogojen s tarčo - ali - gre za izstrelke iz puške in ti vedno zadenejo tarčo - zgleda, da si na novo izumil balistiko - zanimivo za peskovnik in lego modelčke - objavi jo, naslov že imaš "Balistika lego modelov" :lol:
shrink napisal/-a: Za ustanovitev literarne strani pa predlagam, da združiš moči s kompanjoni tipa bargo in solarsystemfil: onadva bosta pesnila, ti boš pa kritik. :lol:
Seveda, ti ju kar povabi, da se ti pridružita, zaenkrat si ti glavni pesnik, expert rimanja in kopilimanja. Kritik ti bom pa z veseljem ostal.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: pika

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Skrčko,lepo razvijaš svoje rime, si že na nivoju kopitarja.
A se zgleduješ pri amritu in podobnih šarlatanih, ki se radi ponavljajo? :lol:
Poglej kdo se ponavlja - baron Skrčko fon Millzuhause
Očitna tvoja hobistična pamet ne dojame, osmoljenileo, kaj in kdo se zgoraj ponavlja. Slika
shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Bodi dovelj, saj se s Skrčkovo duhovitostjo dvojnega ia-ja ne morem meriti!
Dovolj bo, šarlatanski hobist osmoljenileo, ko se boš prenehal oglašati; glede tvoje duhovitosti sem se pa že izjasnil: si duhovit, ko kravja ***. :lol:
Naj bo, sem duhovit ko kravja ***, z veseljem pa ugotavljam, da ti si kravja ***.
Naj si zgoraj šarlatanski hobist, ki rad jokca o žaljenju, ogleda razliko med ad rem in ad hominem. Slika
shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:]Vseeno nasvet - ustvarite literarno stran - vas je že kar precej - pravljičarjev!
Ah, ne, šarlatanski hobist osmoljenileo, pravljičarstvo je vaša vrlina (šarlatanov namreč) - tvoja pravljica se recimo glasi: "Vzrok za pospešeno širjenje vesolja so črne luknje." Kdaj boš objavil to svojo pravljico - tako kot so svoje objavili amrit, Rozman, Nande Ninja pa še kdo? :lol:
Ah, ne, šarlatanski hobist skrčko, pravljičarstvo je tvoja vrlina (šarlatanov namreč)
Sedaj si pa še tipično copy/paste šarlatansko repetitiven. Slika
- tvoja pravljica se recimo glasi: "Doseg izstrelka je pogojen s tarčo - ali - gre za izstrelke iz puške in ti vedno zadenejo tarčo - zgleda, da si na novo izumil balistiko - zanimivo za peskovnik in lego modelčke - objavi jo, naslov že imaš "Balistika lego modelov" :lol:
A še vedno jokcaš, hobi balistik? Schnellkursi ne pomagajo? Poskusi s "šnelkurci". Slika
shrink napisal/-a:Za ustanovitev literarne strani pa predlagam, da združiš moči s kompanjoni tipa bargo in solarsystemfil: onadva bosta pesnila, ti boš pa kritik. :lol:
Seveda, ti ju kar povabi, da se ti pridružita, zaenkrat si ti glavni pesnik, expert rimanja in kopilimanja.
Ne, ne, šarlatanski hobist osmoljenileo, ti si glavni, glavni nakladač primeren za literarnega kritika s stilom; saj veš: "expert", "kopilimanje" itd. Slika
Kritik ti bom pa z veseljem ostal.
Očitno šarlatanskemu hobistu še ni bilo "dovelj". Slika

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: pika

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Dovelj, dovelj, me res že bolijo trebušne mišice.
Veš Skrčko, ko sem bil mlad, smo imeli psa, in če mi je bilo dolgčas in sem imel 5 minut časa, sem ga malo zdražil - kako je bil smešen / nič več dolgčasa, čisti smeh.
V teh kriznih časih si pa peseka ne morem privoščiti, sem pa na srečo odkril virtualnega kopitarja, ki zna dvojne rime na ia. Upam, da ga naučim, da bo delal še rime ia na kvadrat.
Torej: zaenkrat dovelj, ko bom pa imel 5 minut časa in mi bo dolgčas, se ti pa spet oglasim.
LP, jutri bo nov dan (delovni)!!!

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: pika

Odgovor Napisal/-a problemi »

smolejleo napisal/-a:... in če mi je bilo dolgčas in sem imel 5 minut časa ...
Tako, malce mimo ...

Ko je meni dolgčas imam gotovo več kot pet minut časa, pravzparav ga imam ravno takrat na pretek ... :)

Kako to, da ga tebi v dolgčasu, kot vidim, primanjkuje ...? :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: pika

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:Dovelj, dovelj, me res že bolijo trebušne mišice.
Ne moreš prebavljati več lastne polpismenosti? Slika
Veš Skrčko, ko sem bil mlad, smo imeli psa, in če mi je bilo dolgčas in sem imel 5 minut časa, sem ga malo zdražil - kako je bil smešen / nič več dolgčasa, čisti smeh.
Hah, kako tipično identično zvenite šarlatani: tudi Rozman je dal primero s psičkom. Slika Slika Slika Slika Slika

Drugače pa sem, šarlatanski hobist osmoljenileo, že večkrat rekel, da mi je v neizmeren užitek replicirati šarlatanom in njim podobnim nakladačem, zato nikar ne skrbi: za tvoja nakladanja, ki so produkt tvoje polpismenosti in neizobraženosti, bom vedno našel čas in se pri tem še neizmerno zabaval. Slika
V teh kriznih časih si pa peseka ne morem privoščiti, sem pa na srečo odkril virtualnega kopitarja, ki zna dvojne rime na ia. Upam, da ga naučim, da bo delal še rime ia na kvadrat.
Ohoho, očitno imamo še enega ljubitelja "životinjskega carstva" à la Rock. Slika

Sicer pa ti "peseka" tako in tako ne potrebuješ, saj neprestano sam bevskaš (pardon: jokcaš). Slika
Torej: zaenkrat dovelj, ko bom pa imel 5 minut časa in mi bo dolgčas, se ti pa spet oglasim.
A spet? Pa saj si to že rekel (in v preteklosti že večkrat napovedal slovo), a iz tega ni (bilo) nič. Slika
LP, jutri bo nov dan (delovni)!!!
Kar vrni se v okvire "nič pika jožef" OŠ (s)poznavanja narave, samo ne pripoveduj svojih pravljic otrokom, ker ti lahko zlahka ugotovijo, da njihov "unterlehrer" strelja hobikozmološke in hobibalistične kozle. Slika

Uporabniški avatar
solarsystemfil
Prispevkov: 113
Pridružen: 24.7.2013 17:42

Re: pika

Odgovor Napisal/-a solarsystemfil »

dimenzija pike

nekoč je človek zrl v nebo in v nočeh videl nešteto zvezd (pik)

dolgo časa zatem je človek zrl v nebo in videl nešteto različnih zvezd, galaksij, jat ...meglic...

nekoč bo človek zrl v nebo in videl nešteto različnih zvezd, galaksij, jat, meglic... pa nešteto različnih vasi in mest in dreves pa ljudi



pika
pikica

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: pika

Odgovor Napisal/-a shrink »

solarsystemfil napisal/-a:dimenzija pike

nekoč je človek zrl v nebo in v nočeh videl nešteto zvezd (pik)

dolgo časa zatem je človek zrl v nebo in videl nešteto različnih zvezd, galaksij, jat ...meglic...

nekoč bo človek zrl v nebo in videl nešteto različnih zvezd, galaksij, jat, meglic... pa nešteto različnih vasi in mest in dreves pa ljudi



pika
pikica
Prenehaj že z imbecilnimi posti.

Uporabniški avatar
solarsystemfil
Prispevkov: 113
Pridružen: 24.7.2013 17:42

Re: pika

Odgovor Napisal/-a solarsystemfil »

se upaš brati vesolje ( ok naš planet...


nočem bit pameten, a s tem namenom sem se rodil

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: pika

Odgovor Napisal/-a shrink »

solarsystemfil napisal/-a:se upaš brati vesolje ( ok naš planet...

nočem bit pameten, a s tem namenom sem se rodil
Predlagam, da se pridružiš tehtalcu črvjih duš amritu: on tudi noče biti pameten, ampak mu tega brezčasnost ne dopušča. :lol:

Uporabniški avatar
solarsystemfil
Prispevkov: 113
Pridružen: 24.7.2013 17:42

Re: pika

Odgovor Napisal/-a solarsystemfil »

pika, (pike) in vse naprej
obstaja od prapoka(prapokov) naprej

ko se eno množi tako, da se v sebi deli
nastajajo pike, vedno v dotikih
vedno delno razkrite delno pokrite delno polne delno prazne
vedno izrazne
pike
pika
in z njo matematika
kemija
fizika
biologija
astronomija
pravo
medicina
sociala
filozofija
strojništvo
metalurgija
meteorologija
astronomija
jezikoslovje
risoslovje
...
umetnost oz. teologija in znanost

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: pika

Odgovor Napisal/-a bargo »

Pikica, krog, krogla, kot optimalno razmerje med površino in volumnom.

Veter, voda, zemlja, ogenj; šestkotnik.

Slika

Videti je, da čebelicam pomaga narava. :wink:

1D: ?

2D: Grafen:
Slika

3D: Fulleren
Slika

3:2 :D http://www.youtube.com/watch?v=VnJO_Ddeyh4
simetrija harmonije press

Odgovori