Aritmetični principi

O matematiki, številih, množicah in računih...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Iz tega se spet kaže tipična Rockova izrojena logika:
Rock napisal/-a:S samo naslednjo korekcijo:
skušam vam prek različnih aspektov olajšati razumevanje, da mi boste lahko s pomočjo znanja, ki ga jaz nimam, dali pravilen odgovor.
"Želim, da mi nekaj razložite, ker sam tega ne zmorem, vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru, tako da boste sami lažje razumeli. :shock:
Skratka: Rock si želi razlag, bo pa sam odločil, če so pravilne. :lol:
Izrojen in potvorjen odgovor. Normalno, da sem jaz tisti, ki odloča o svojih stvareh. Če me bo odgovor prepričal, bova oba zelo zadovoljna.
Ali če parafraziram E.: Če ne dobim jasnega odgovora, je to slabo spričevalo za 'strokovnjaka'.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a Rock »

Zajc napisal/-a:
Rock napisal/-a:5+5+5+5=20":
ti kot matematik morda uporabiš seštevanje podzavestno, po občutku - jaz sprašujem po racionalnem (preverljivem) razlogu.
Kar se seštevanja (t.j., štetja) tiče, so stvari jasne: namen štetja je ugotoviti količino. To je iskani racionalni razlog (tu ne gre za nikakršen občutek oz. intuicijo).
Za množenje smo ugotovili, da gre zgolj za seštevanje (štetje), zapisano v drugi obliki.
Kar se deljenja tiče, pa gre prav tako za štetje, le da so podatki drugače obrnjeni in je tip vprašanja drugačen. (Glej razlago zgoraj.)
Na primer, pri vprašanju "Koliko ur je 120 minut?" gre za vprašanje tipa "koliko", torej sprašuje po količini, torej gre za štetje. V tej ugotovitvi ni nobenega podzavestnega občutka, le sledenje togim pravilom.
Na odgovor sam po sebi nimam pripomb - ga sprejemam.
Toda odgovor ne odgovarja na zastavljeno vprašanje.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Iz tega se spet kaže tipična Rockova izrojena logika:
Rock napisal/-a:S samo naslednjo korekcijo:
skušam vam prek različnih aspektov olajšati razumevanje, da mi boste lahko s pomočjo znanja, ki ga jaz nimam, dali pravilen odgovor.
"Želim, da mi nekaj razložite, ker sam tega ne zmorem, vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru, tako da boste sami lažje razumeli. :shock:
Skratka: Rock si želi razlag, bo pa sam odločil, če so pravilne. :lol:
Izrojen in potvorjen odgovor. Normalno, da sem jaz tisti, ki odloča o svojih stvareh. Če me bo odgovor prepričal, bova oba zelo zadovoljna.
Ali če parafraziram E.: Če ne dobim jasnega odgovora, je to slabo spričevalo za 'strokovnjaka'.
Če se ponovim: napisano dokazuje star indijski pregovor:

En neumen lahko vpraša več, kot lahko devet pametnih odgovori... :lol: :oops: :lol:

Lahko noč vsem...

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a Rock »

GJ napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Skratka: Rock si želi razlag, bo pa sam odločil, če so pravilne. :lol:
Normalno, da sem jaz tisti, ki odloča o svojih stvareh
Če se ponovim: napisano dokazuje star indijski pregovor:
En neumen lahko vpraša več, kot lahko devet pametnih odgovori... :lol: :oops: :lol:
Kdor poskuša vprašanje prikazati kot neumno, misli, da je uspel prikriti lastno neumnost.

Zajc
Prispevkov: 1099
Pridružen: 26.6.2008 19:15

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a Zajc »

Rock napisal/-a:Na odgovor sam po sebi nimam pripomb - ga sprejemam.
Potem je v redu.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Iz tega se spet kaže tipična Rockova izrojena logika:
Rock napisal/-a:S samo naslednjo korekcijo:
skušam vam prek različnih aspektov olajšati razumevanje, da mi boste lahko s pomočjo znanja, ki ga jaz nimam, dali pravilen odgovor.
"Želim, da mi nekaj razložite, ker sam tega ne zmorem, vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru, tako da boste sami lažje razumeli. :shock:
Skratka: Rock si želi razlag, bo pa sam odločil, če so pravilne.
Izrojen in potvorjen odgovor.
Izrojena je le tvoja logika, odgovor pa je seveda odslikal tvoje imbecilno prepričanje. :lol:
Normalno, da sem jaz tisti, ki odloča o svojih stvareh.
Tvoje neznanje je seveda tvoja stvar in o tem lahko odločaš (recimo, da si tiho in se z njim ne smešiš), ni pa tvoja stvar znanje ostalih, ki ti dajejo razlage, do katerih se sam zaradi lastnega neznanja ne moreš dokopati, še manj pa je tvoja stvar odločanje, ali so te razlage pravilne. :lol:
Če me bo odgovor prepričal, bova oba zelo zadovoljna.
Imaš pravico do molka. Tvoje nedeljskopravne izjave se lahko uporabijo zoper tebe - za posmehovanje na forumu. Imaš pravico do dodatnih razlag v primeru, da tvoja nedeljskopravna pamet lepo prosi in prizna, da je nezmožna razumevanja razlag za telebane. :lol:
Ali če parafraziram E.: Če ne dobim jasnega odgovora, je to slabo spričevalo za 'strokovnjaka'.
Odgovori so že jasni, samo kaj ko nedeljskega pravnika vselej tepe lastno neznanje in izrojena logika, tako da še preprosto jasnih razlag (beri: za telebane) ne dojame. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a Rock »

Povzetek:
derik napisal/-a:Rock, prav spretno se nas trudiš usmerjati pri poskusih, da ti pomagamo zastaviti vprašanje na tak način, da boš lahko zadovoljen z odgovorom. Torej meniš, da bi bilo treba poskušati bolj v abstraktni smeri? Nekako pojasniti upravičenost kriterija, po katerem se v konkretnem primeru odločamo, katero od osnovnih aritmetičnih operacij bomo uporabili?
Rock napisal/-a:Bravo!
S samo naslednjo korekcijo:
skušam vam prek različnih aspektov olajšati razumevanje, da mi boste lahko s pomočjo znanja, ki ga jaz nimam, dali pravilen odgovor.
shrink napisal/-a:Iz tega se spet kaže tipična Rockova izrojena logika:
"Želim, da mi nekaj razložite, ker sam tega ne zmorem, vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru, tako da boste sami lažje razumeli."
Skratka: Rock si želi razlag, bo pa sam odločil, če so pravilne.
Rock napisal/-a:Izrojen in potvorjen odgovor.
Idiotski kvazinaravoslovec:

* tvoj odgovor je izrojen - kajti svojo delno pravilno razlago (Rock si želi razlag, bo pa sam odločil, če so pravilne.) kasneje poniglavo povežeš z lažjo
* tvoj odgovor je potvorjen - kajti lažeš (moja različna aspektna vprašanja so merila na ilustracijo problema, ne da bi sugerirala vsebino odgovora).

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:*tvoj odgovor je izrojen - kajti svojo delno pravilno razlago (Rock si želi razlag, bo pa sam odločil, če so pravilne.) kasneje poniglavo povežeš z lažjo
* tvoj odgovor je potvorjen - kajti lažeš (moja različna aspektna vprašanja so merila na ilustracijo problema, ne da bi sugerirala vsebino odgovora).
Izrojena je le tvoja logika in tvoja prepričanja so naravnost patetična, nedeljski pravnik, kar sem seveda izpostavil, zato se lahko obešaš le na lastno "potvorjenost". :lol:

Na laži pa si se ujel sam, Ostržek, saj si najprej nakladal: "...vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru", kar seveda pomeni, da boš ti odločal o pravilnosti odgovora oz. sugeriral, ali je vsebina na pravi poti do pravilnosti, sedaj se pa sprenevedaš, da tega nisi izrekel. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a: si najprej nakladal: "...vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru",
Lažeš.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: si najprej nakladal: "...vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru",
Lažeš.
Le kako, nedeljski pravnik, če pa sem citiral tvoje nakladanje? No, razen če se ni oglašal kak drugi Rock. (Morda oni iz pravniškega foruma?) :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Lažeš.
Le kako, nedeljski pravnik, če pa sem citiral tvoje nakladanje?
Zopet lažeš.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Lažeš.
Le kako, nedeljski pravnik, če pa sem citiral tvoje nakladanje?
Zopet lažeš.
Bom ponovil za oba Rocka:
shrink napisal/-a:Iz tega se spet kaže tipična Rockova izrojena logika:
Rock napisal/-a:S samo naslednjo korekcijo:
skušam vam prek različnih aspektov olajšati razumevanje, da mi boste lahko s pomočjo znanja, ki ga jaz nimam, dali pravilen odgovor.
"Želim, da mi nekaj razložite, ker sam tega ne zmorem, vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru, tako da boste sami lažje razumeli. :shock:

Skratka: Rock si želi razlag, bo pa sam odločil, če so pravilne. :lol:
:lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Bom ponovil za oba Rocka:
"Želim, da mi nekaj razložite, ker sam tega ne zmorem, vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru, tako da boste sami lažje razumeli.
Še ena laž.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Bom ponovil za oba Rocka:
"Želim, da mi nekaj razložite, ker sam tega ne zmorem, vas bom pa usmeril k pravilnemu odgovoru, tako da boste sami lažje razumeli.
Še ena laž.
Le kako, nedeljski pravnik, če je pa isto kot prej? A se morda sedaj oglaša drugi Rock? :lol:

Sicer pa je gornje ravno to, kar trdiš: drugi ti bodo razlagali, ti boš pa s svojim nedeljskopravnim metrom meril pravilnost njihovih razlag. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Aritmetični principi

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Še ena laž.
Le kako, nedeljski pravnik, če je pa isto kot prej? A se morda sedaj oglaša drugi Rock? :lol:
Zopet laž. Ponavljanje laži ostaja laž, idiotski kvazinaravoslovec.

Odgovori