neperiodičen fourier

O matematiki, številih, množicah in računih...
Odgovori
Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

neperiodičen fourier

Odgovor Napisal/-a fogl »

Rad bi na nek način naredil fourierjevo aproksimacijo nekega signala (primer signala v priponki), pri čemer pa ta v aproksimaciji ne bi smel bit periodičen - na robovih bi se aproksimacija morala funkciji prilegat tangentno.

Ali ima kdo mogoče kako idejo, kako bi to izvedel? Gledal sem sicer Short Time Fourier Transform, ampak če prav razumem, iz tega potem ne moreš reproducirat signala.

Drugo kar mi je padlo na pamet pa je, da bi nekako podaljšal signal z zrcalno sliko istega signala, in potem gledal dvojno dolžino - tako bi dobil periodičnega. Problem pa bi bil prelom funkcije v tej točki zrcaljenja.
Sf4rU.png
Sf4rU.png (14.29 KiB) Pogledano 14929 krat

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: neperiodičen fourier

Odgovor Napisal/-a shrink »

Za kaj pa to sploh potrebuješ? Sicer pa se neperiodične signale v smislu Fouriera "aproksimira" s Fourierovo transformacijo, za diskretne signale pač z DFT oz. s FFT.

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: neperiodičen fourier

Odgovor Napisal/-a fogl »

Sej diskretno fourierjevo transformacijo sem imel v mislih. Ampak problem je, ker je ta periodična na tem intervalu in na koncu naredi zelo strm prehod - jaz pa tega nočem.

xor
Prispevkov: 40
Pridružen: 21.6.2012 7:28

Re: neperiodičen fourier

Odgovor Napisal/-a xor »

Nisem čisto prepričan kaj bi rad, ampak mislim da je okenska funkcija tisto kar želiš.

Odgovori