Troedinost

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

t900 je napisal:
Tukaj pa samo se citirate.
Mene pa zanima kdaj boste zavzeli svet in zasužnjili ljudi t900? Mogoče bo imel skynet kaj več sreče z abstraktnostjo, neskončnostjo, večnostjo, ničem ter podobnimi pojmi. :lol:

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Rozman
Ko sem tole in tvojo stran prebral okoli pomena besede troedinost, moram reči da me presenečaš. Recimo da imaš deloma prav, nikakor pa to ne velja za vodo, saj je že vsaj trikrat troedinost in je zaradi tega že kombinacija tistega kar si imel v mislih v osnovi.
Sicer se težko znajdeš med vrsticami tvoje strani, vendar če gledaš samo nit teme je nekje razumljivo. Ravno priporočam ti ne nadaljnih raziskav, ker imaš lahko težave, ne pri sebi ampak od koga drugega, zato prični delati in raziskovati za svojo dušo.Upam da si me razumel.

V oko mi je padlo tole:
Nikdar nisem bolj srečen kot takrat, ko se mi
porodi nova zamisel in se mi pred očmi prične
odpirati novo obzorje.
Ko me oblije ta zarja,
imam občutek, da me nekaj ločuje od
človeškega sveta in dvigne v nenavadno
vzdušje duha. William Somerset Maugham

S tistim kar sem podčrtal bi se strinjal, z ostalim pa ne, Zakaj?
Človeški svet so tvoje ideje. Ne vem če si to razumel, a krajši bo ta čas bolje bo za tebe.

Še nekaj kar si napisal:
Pri iskanju izraza, kako bi poimenoval nekaj nedeljivega na novo
ustvarjenega, kar izhaja iz trojstva smiselno povezanih gradnikov, se
mi vsiljuje pojem 'troedinost'.

Tu ti moram povedati, da je stvar že dodelana in se imenuje osnovna magnetna celica kot sem že pisal pred več kot 10 leti in tudi tu. Energija je sestavljena iz razlićnih potencialov mase zato ne more biti troedinost. Nisem pa rekel da ne razmišljaš v pravo smer - toda previdno.
Lepo noč

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Joj, hudo. Vse molekule, umetne in naravne, so sestavljene iz natančno treh atomov. Nova kemija, nova znanost, ...
Roman, vidim, da članka 'Objekt' nisi prebral. V članku piše, da je kvadrat, deltoid, ... rezultat namenskega približanja trikotnikov (ne molekul), da je 'vrč' ali 'črv' namenska kombinacija črk in ne molekul. Predlagam da članek 'Objekt' prebereš.
Naj dodam, da je v ponujenih besedilih veliko napak 'Molekula vode ohranja vse lastnosti vodika, kisika in vezalne energije.'
Še vedno trdim, da vodik in kisik v molekule vode ohranjata svoje lastnosti. Roman, če misliš drugače mi opiši lastnosti vodika in kisika v molekuli vode.

Celica, citati so le za dekoracijo, za nek občutek, kako veliki ljudje razmišljajo. Kako ramišljajo ne moremo vplivati.
Pri iskanju izraza, kako bi poimenoval nekaj nedeljivega na novo ustvarjenega, ti moram povedati, da je stvar že dodelana in se imenuje osnovna magnetna celica
Načeloma se strinjam. Kot pa vidiš, pa sestavljam tudi popolnoma abstraktne trojke, kot trikotnika v kvadrat, črke v besede, planete v osončja, glasbenike v orkester, ... V vseh primerih ima nova tvorba neke nove lastnosti, ki jih gradniki nimajo. V mislih imam torej širšo definicijo.
LP FR

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rozman, ne zameri mi, ampak mislim, da mešaš znanost, filozofijo in celo poezijo. Namensko približanje trikotnikov? Napako, ki sem jo odkril, ni iztrgana iz konteksta, trdiš točno to, ob kar sem se spotaknil. Poljubno dovolj veliko množico lahko recimo razdeliš na podmnožice, ki imajo po tri elemente, ampak to nima s troedinostjo ničesar skupnega. Nasploh se stvari združujejo tudi v drugačnih številih. Končno je tricikel med vsemi vozili najmanj uporaben.

O lastnosti atoma kisika znotraj molekule vode nima smisla govoriti. Kisik sam pa ima precej drugačne lastnosti kot voda, in najbrž mi ni treba iti v podrobnosti. Res je točno to, kar si dodal kasneje:
Rozman napisal/-a:V vseh primerih ima nova tvorba neke nove lastnosti, ki jih gradniki nimajo.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Poljubno dovolj veliko množico lahko recimo razdeliš na podmnožice, ki imajo po tri elemente, ampak to nima s troedinostjo ničesar skupnega.

Roman, ločimo lahko dva dokaj različna primera združevanj.
• Če na kup damo dva kamna in še tri kamne dobimo pet kamnov. To je primer, ki ga opisuješ. Dobimo pet kamnov in nič več. Dobimo to kar opazimo tudi pri posameznih kamnih.
• Če pa združimo črke: č, r in v pa ne dobimo le treh črk ampak poleg črk še pomenski pojem 'vrč' ali 'črv'. Pojem ni lastnost črk, nimata nič skupnega s posameznimi črkami. Kombinacija črk ustvari pojma, kot nekaj popolnoma novega - po mojem pojmovanju 'troedinega'.
Za razumevanje tega pa je nujno, da prepoznaš to 'nekaj novega'. Če tega na novo ustvarjenega v obliki pojmov ne vidiš, če črke vidiš kot kamne, potem tudi pojma troedinosti ne moreš prepoznati.
LP FR

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pojem res ni kombinacija črk (se pa z njimi izraža, s čimer šele postane uporaben, ampak to zdaj ni pomembno).
Kombinacija črk ustvari pojma, kot nekaj popolnoma novega
Verjetno ti je izpadla besedica "ne".
po mojem pojmovanju 'troedinega'.
In kaj bi bilo troedinega pri ustvarjanju pojmov?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

RO(Z)MAAAN.. :oops:

Kaj pa je vesolje??? Mar ni tudi vesolje objekt???


Pri tisti tvoji troedinosti, ko daješ za primer vodo, ki nastane iz vodika in kisika si pa brcnil v čisto temo.

Vsak osnovnošolček ve, da se pri eksotermni reakcijii (v tvojem primeru oksidacije vodika) poleg nastajanja nove spojine sprošča še energija.
Pri nekaterih reakcijah recimo pri gašenju apna pa ne nastaja le en produkt reakcije, temveč več kemijskih spojin.

Adijo troedinost..


Lep dan..
Zadnjič spremenil GJ, dne 22.2.2007 13:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

S tovrstno troedinostjo je pač tako, da jo lahko potegnemo iz česarkoli. Nekaj vzamemo v roke (ali v glavo), če je premalo, kaj dodamo, če je preveč, kaj odvzamemo, pa dobimo tri. Me spominja na Prokrusta.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:S tovrstno troedinostjo je pač tako, da jo lahko potegnemo iz česarkoli. Nekaj vzamemo v roke (ali v glavo), če je premalo, kaj dodamo, če je preveč, kaj odvzamemo, pa dobimo tri.
Ja, ampak to velja le za tiste, ki so na žagi delali in jim sedaj na eni roki dva prsta manjkata. :wink:
Lep dan..

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rozman »

GJ in Roman, filozofiranje v slabem smislu besede običajno razumemo kot 'kr neki' govorjenje ne zato, ker bi veliki misleci 'kr neki' govorili, ampak zato, ker jih ne razumemo. Na žalost vajinih komentarjev ne znam povezati v kontekst troedinosti, zato jih niti ne morem komentirati.
Po drugi strani pa nima smisla, da mene ovirata pri razmišljanju, npr da ne bi oljnim barvam v tubi pripisoval manjših vrednot, kot na slikarskem platnu nanesenim tem istim barvam v obliki slike Mona Lize. V obeh primerih gre za iste barve, ki so enkrat v tubi, drugič na platnu, pa sliki kljub temu pripisujem večje in nove vrednote kot barvam v tubi. Sliko razumem kot enovito in namensko združitev barv v nedeljivo (tro-edino) vrednoto, ki jo imenujem 'slika Mona Lise'
Dovolita? LP FR

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kar se mene tiče, ti itak ničesar ne prepovedujem in te pri ničemer ne omejujem. Tisto, kar loči sliko Mone Lize od bazv v tubah, je konstrukcija, ki ima seveda nekaj novih lastnosti. Pomen pa itak nastopa samo v glavi. Tisto, ob kar sem se spotikal (in očitno še ni razrešeno) je vprašanje števila 3. Zakaj vsemu prisojaš troedinost, če pa morda gre za dvo ali štiriedinost (da dvanajstedinosti niti ne omenjam, kaj šele recimo pi-edinost, ali pa e-edinost...).

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:GJ in Roman, filozofiranje v slabem smislu besede običajno razumemo kot 'kr neki' govorjenje ne zato, ker bi veliki misleci 'kr neki' govorili, ampak zato, ker jih ne razumemo. Na žalost vajinih komentarjev ne znam povezati v kontekst troedinosti, zato jih niti ne morem komentirati.
Veliki mislec.. :lol:
Dej no.. si hotel reči: veliki sanjač?

Tvoje misli so odraz zasanjenosti in ne-kritičnega razmišljanja. Enostavno povedano, tisto kar ti je včeč nateguješ do onemoglosti.
Pod drugi strani pa je bil moj ugovor čisto argumentirano na mestu. Če se citiram..
Pri tisti tvoji troedinosti, ko daješ za primer vodo, ki nastane iz vodika in kisika si pa brcnil v čisto temo.

Vsak osnovnošolček ve, da se pri eksotermni reakcijii (v tvojem primeru oksidacije vodika) poleg nastajanja nove spojine sprošča še energija.
Pri nekaterih reakcijah recimo pri gašenju apna pa ne nastaja le en produkt reakcije, temveč več kemijskih spojin.

Adijo troedinost..
Si poizkušal odgovoriti na moje dvome???
Ne, raje si zajokal..
Rozman napisal/-a:Po drugi strani pa nima smisla, da mene ovirata pri razmišljanju, npr da ne bi oljnim barvam v tubi pripisoval manjših vrednot, kot na slikarskem platnu nanesenim tem istim barvam v obliki slike Mona Lize. V obeh primerih gre za iste barve, ki so enkrat v tubi, drugič na platnu, pa sliki kljub temu pripisujem večje in nove vrednote kot barvam v tubi. Sliko razumem kot enovito in namensko združitev barv v nedeljivo (tro-edino) vrednoto, ki jo imenujem 'slika Mona Lise'


Daj no ne misli si, da te oviram pri sanjarjenju, veliki sanjač.. :oops:
Franci, zapomni si le, da znanost ni umetnost!!! Znanost ne pozna umetniške svobode. Čeprav si jo ti tako zelo želiš.. Mogoče bi bilo bolje zate, da se posvetiš le umetnosti..

Lep dan želim..

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rozman »

ki ima seveda nekaj novih lastnosti. Pomen pa itak nastopa samo v glavi
.
Roman, natanko tako. Vendar se meni zdi tisto v glavi pogosto pomembneje, kot tisto strogo materialno, zato tistega v glavi nočem spregledati.
ob kar sem se spotikal (in očitno še ni razrešeno) je vprašanje števila 3.
Se strinjam, ne smemo se držati številke tri, kot pijanec plota. Pogosto nastopa n elementov, ki ustvari novo vrednoto. Številka tri predstavlja le osnovni in temeljni princip. Za ustvarjanje neke nove vrednote rabiš najmanj dva samostojna gradnika (npr vodik in kisik) ter tretji gradnik, ki pa nujno pomeni njuno povezavo. Z minimalno temi gradniki se ustvarijo lastnosti npr molekule vode. Seveda pa moramo dopuščati, kot sam ugotavljaš tudi hkratno povezavo več gradnikov na ta način.
LP FR

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rozman napisal/-a:Vendar se meni zdi tisto v glavi pogosto pomembneje, kot tisto strogo materialno, zato tistega v glavi nočem spregledati.
Hm, mnenje, da je tisto v glavi pomembnejše, ja tudi samo v glavi, zato je pomen pač vprašljiv. Človek zelo rad daje tistemu v glavi prevelik pomen (človek je v resnici obseden s pomenom), iz česar se rado izcimi nasilje celo nad materialnim svetom.
Se strinjam, ne smemo se držati številke tri, kot pijanec plota.
Me veseli, da sva tu prišla skupaj.
Številka tri predstavlja le osnovni in temeljni princip.
Ne vem, če res. Že pri vodi se zatakne: H, H, O in vezava (ki je v resnici električna sila) da štiri (4) elemente. Da ne omenim raznih kvantnih zapletov. Vrag je v podrobnostih.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
Rozman napisal/-a:Vendar se meni zdi tisto v glavi pogosto pomembneje, kot tisto strogo materialno, zato tistega v glavi nočem spregledati.
Hm, mnenje, da je tisto v glavi pomembnejše, ja tudi samo v glavi, zato je pomen pač vprašljiv. Človek zelo rad daje tistemu v glavi prevelik pomen (človek je v resnici obseden s pomenom), iz česar se rado izcimi nasilje celo nad materialnim svetom.
Tako je Roman, to je osnovna odlika/lastnost egocentrično usmerjenih ljudi.

Lep dan želim še naprej..

Odgovori