Posmrtno življenje

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
influenz
Prispevkov: 32
Pridružen: 31.7.2006 18:16

Odgovor Napisal/-a influenz »

ahm, smisel rojstva, vsako bitje ima nagon po reprodukciji, za lastno preživetje.
Če tako gledaš, da je možen po smrti prehod v drugo stanje duha, potem se ne strinjaš z današnjo znanostjo, ki pravi da človek razmišlja z možgani in se tam tvori zavest in t.i. duša.
Ne vidim smisla prehoda v duševni svet ki nima veze z materialnim svetom, po moje ne obstaja

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

...."To kar cerkev uči, če boš priden greš v nebesa, drugače pa v pekel, je popolni nesmisel seveda, zlo/dobrota nima blage veze z vesoljem, materijo itd itd.
To je čisto svobodna odločitev"

Pa ja, seveda je nesmisel. Ali drugače povedano, za svoje odločitve si lahko le sam sebi odgovoren. Zato je smiselno da počneš, kar ti v danem trenutku najbolj odgovarja. Zlo in dobrota sta tako ali tako povsem irelevantna pojma. Če nekomu nekaj vzamem si sicer to lahko on razlaga kot zlo, zame pa je to povsem dobra in svobodna odločitev, ki mi prinaša ugodje. Nebesa in pekel sta navadno strašilo, namenjeno zatiranju svobodnega odločanja. :)

ges
Prispevkov: 45
Pridružen: 20.7.2006 22:11

Odgovor Napisal/-a ges »

Zakaj potem ne strmoglavimo vseh zakonov, in sodišča pošljemo v tri krasna, ker zatirjao pravice. Ti kriteriji za v nebesa oz. pekel se govorijo pri predšolskem verouku in še tam se malo spreminja. Če se drugače pogleda pa je vse kar je dobro v krščanstvu dobro tudi če bi bilo na svetu. Samo en pomankljivost je, ljudje imamo napake in zato je utopija utopija.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Pa saj smo jih že nekajkrat poslali v tri krasne. Potem pa po treh-štirih letih - in nekaj milojonov mrtvih - ugotovili, da mogoče pa le niso bili tako zelo slabi....

Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Odgovor Napisal/-a matemusic »

mirtelo napisal/-a:Moj odgovor bi držal, če bi bilo vesolje neskončno. To je seveda konstrukt, saj ni vrjeten. V neskončno velikem prostoru, kjer je neskončno veliko atomov, ki se sestavijo v neskončno veliko mulekul se pojavi neskončno mnogo kombinacij, ki bi omogočile tudi neskončno mnogo enakih oseb.....TODA NESKONČNOSTI VRJETNO NI! Saj bi v primeru obstoja neskončnosti bilo vse resnično in nič nebi bilo izmišljeno. Še tako neumne domislice se bi nekje dogajale in še tako nemogoči spaki bi nekje bivali.....Bili bi vsi bogovi in vsi hudiči....nemogoče bi bilo koga obsoditi za dejanje, saj v tem primeru bi bilo vse naključno - tudi naša dejanja bi bila naključna....Zakoni narave pa bi držali ali pa ne. Že čez trenutek bi lahko izginila gravitacija...To seveda ne DRŽI. Že sama beseda DRŽI pomeni, da nekateri zakoni držijo.
NAKLADAM, SAMO TAKO SI PREDSTAVLJAM NESKONČNOST.
To pa, da je človek zgrajen iz mulekul, ki so zgrajene iz atomov...Pa verjamem. Verjamem, da lahko zaradi izločanja in kroženja vode in ostalih elementov našega telesa, prav moje izločene mulekule zapolnijo telo nekoga drugega, kot naprimer mulkula vode, ki jo izdahnem, se pojavi na drugem koncu sveta kot dež, ki napaja rastline,živali in tudi človeka. Podobno se godi z mojim ogljikom, ki ga izdahnem v dioksidu, ki se preseli v rastlino in kasneje v žival, človeka...Hotel sem poudariti, da ljudje nismo material, saj le-ta kroži v sistemu in se izmenjuje. Le informacije nekako ostajajo v obliki zavesti da smo to mi.
he he, sm tud jst podobn razmišljal. Toda če je drugje enaka fiziki kot tukaj, potem je kombinacij neskončno glede na razmere..

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a Lister »

Še ena od idej ki smo jih izumeil iz strahu, za to da posmrtno življnje je ni enega dokaza, niti enega samega razloga zakaj bi bilo. Enostavno ko umreš si mrtev, nobenih energij, zapisov v x,y,z razsežnosti vesolja, dimenzij, pekla, vic, ponovnega rojstva ...

Pa še nekaj človek ne uporablja le 10% možgan in pa po smrti ti ne raste nobena stvar več, tako samo zgleda ker se lasje povesijo in izgledajo daljši, kožo okoli prstov pa potegne nazaj in razkrije večji del nohta tako da zgleda kot bi zrasel.

Mogoče bi bilo dobro ne navajati ljudskih modrosti kot znanstvena dejstva! :D

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a celica »

Lister napisal/-a:Pa še nekaj človek ne uporablja le 10% možgan
Koliko pa ?

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a Lister »

Procent pri možganih ne pomen prov velik. Uporabljaš jih 100% sam ne naenkrat ker so specializirani za različne naloge. Je pa bilo že kar nakajkrat povedano da je to urbana legenda. Pa sploh si nebi mislil koliko vsakodnevnih modrosti so urbane legende. Mythbusterse bi rabel. :D

sasob
Prispevkov: 3
Pridružen: 6.8.2009 21:22

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a sasob »

Življenje ne more biti posmrtno,ker je praktično nemogoče.To so si izmislili tisti ,ki hočejo da vi verjamete,da imate še eno življenje,da vas v tem življenju lahko jeba...Problem je da vi sanjate pri belem dnevu.Problem je da vam je to življenje premalo,da mislite da obstaja še nekaj,kar je vredno več kot vi sami.Napaka življenska napaka je če tako razmišljate.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Sasob, kdo so to "vi"? Tvoje trditve veljajo kar za vse ali imajo določene osebe imena? Tvoj argumentacija je luknjičava kakor švicarski sir. Zgolj zato, ker ti praviš, da je posmrtno življenje nemogoče, ga ni. No, hvala, vaša gnada, za dogmo. Ni dvoma, da so si že marsikaj izmislili (govorim po tvoje: "tisti oni"), zato predlagam v branje Bog kot zabloda avtorja Richarda Dawkinsa, morda ti bo potem bolj jasno, kaj so si izmislili.

batmanka
Prispevkov: 2
Pridružen: 15.11.2013 16:56

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a batmanka »

Mene je zanimalo kako je, ko umres, se ponovno rodis, kaj delas med tem casom v nebesih...kaksno je bilo moje prejsnje zivljenje. Bila sem na regresiji in sedaj mi je jasno. Pocutim se veliko bolje, ni me vec strah ne smrti, veliko fobij sem se znebila in zadeve, ki mi niso bile logicne so mi sedaj. Ce koga zanima kej vec mi naj pise na katra.ilijev@yahoo.com

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Smo ljudje, ki ne bomo nikoli umrli.
In to sem jaz.
http://bio-energija.tutorial.si/Bio-energija.html

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a Roman »

Očitno je tolažba pomembnejša od resnice.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Tole so pa dragi nategi.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Posmrtno življenje

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Dragi moji, pojma nimate.

Odgovori