Let's join our forces

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Firbec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6.4.2005 21:10

Let's join our forces

Odgovor Napisal/-a Firbec »

Lep pozdrav vsem skupaj!

Od vseh forumov, ki sem jih obiskal do sedaj moram reči, da so obiskovalci na kvarkadabri in slo-techu nadpovprečni v vseh pogledih zato sem se odločil, da tu objavim sporočilo, ki mi že dolgo leži na duši. Predvidevam da je že marsikdo izmed vas slišal za zloglasna združenja kot so MJ-12, Bilderbergers, Skull and bone in njim podobna , ki se mi zdijo sicer v osnovi izredno v redu z eno samo bistveno napako. Vsa združenja od zgoraj naštetih imajo temačna ozadja in delujejo proti skupnosti in ne zanjo.
Sam sem imel v mislih, da bi z posamezniki, ki jih zadeva zanima ustanovili podobno društvo -recimo Stealth eagles - , ki bi delovalo ravno v kontra smeri od zgoraj omenjenih, kar pomeni, da bi skušali naraditi nekaj takega kar bi koristilo vsem vključenim in še komu drugemu. Naj navedem le nekaj primerov, ki mi trenutno padejo na pamet o stvareh, ki bi jih lahko počeli, če bi ustanovili manjšo skupino zagretih posameznikov.
Veliko prednost v tem vidim z vidika nabiranja izkušenj in pridobivanje koristnih znanj, ko bi se sestajali(več glav več ve). Potem se mi zdi še posebaj zanimivo z vidika stroškov. Primer: Noročanje knjig in ostalih stvari preko Interneta, posameznikova poznanstva pomembnih ljudi, ki bi nam lahko olajšali življenje z raznih vidikov, skupni prevozi: Primer-nekdo, ki je z Maribora ima avto in ko se ob vikendih vrača domov bi lahko s seboj vzel še koga in si tako prihranil nekej denarja ali pa bi lahko za nekoga za manjšo ceno odnesel kakšno stvar v MB in tako posamezniku prihranil veliko časa in denarja pa še sam bi s tem lahko zaslužil, potem bi lahko opravljali tudi kakšne poslovne dejavnosti itd itd itd. Skratka možnosti je kot zvezd na nebu in kdor ima bujno domišljijo jih bo naštel še kakih ducat poleg teh, ki sem jih že jaz. No to bi bilo na kratko z moje strani vse sedaj pa me zanima, če se tudi vam zdi zadeva zanimiva in bi bili pripravaljeni pristopiti k ideji. Naj vam še povem, da me ne zanima vaša barva kože, stas, versko prepričanje, spolna nagnenja ipd. Kar se mi zdi pomembnoo je le to, da bi se posameznik, ki bi se odločil za omenjeno idejo k le tej pristopil z čistimi nameni v srcu in pripravljenostjo , da bi v zadevo od katere bi imeli korist tako sam kot ostali vložil nek trud.
Naj vam povem le še to, da prihajam z Lj. tako, da se že na začetku opravičujem vsem tistim, ki bi vam morda razdalja utegnila predstavljati oviro, da bi se morebiti udeležili našega morebitnega '' prvega zmenka '', ki sem ga imel v mislih recimo v začetku drugega tedna.
Kaj pravite na torek 7.2. ob 17.30 pred Mercator centrom v Šiški?

Naj vam za konec navedem kratko zgodbo in s tem morda malo bolj natančno ponazorim zakaj sem se odločil, da objavim mojo idejo na forumu.

Ko je oče nekaga dne zaradi neozdravljive bolezni obležal na postelji je tik pred smrtjo k sebi poklical svoje 3 sinove. Nato je dal najmlajšemu v roko eno leskovo šibo in mu dejal naj jo poskuša zlomiti. Seveda je sin z lahkoto in brez posebnega napora prelomil lesko na pol. Nato je dal oče drugemu sinu 2 leskovi šibi in mu rekel naj ponovi vajo za bratom. Tudi drugemu sinu je čeprav malo težje nekoko uspelo zlomiti leskovi šibi. Nato pa je oče podal v roko najstarejšemu sinu celo butaro šib in mu rekel naj poizkusi z njimi narediti isto kot sta pred njim storila brata. Čeprav se je sin mučil na vse pretege in poizkušal različne tehnike mu nikakor ni uspeelo zlomiti cele butere lesk. Ko se je vdal je oče mirno dejal vsem trem. To naj vam bo poduk v življenju. Ko boste po svetu tavali kot posamezniki boste vedno bolj šibki in ranjivi, če pa boste delovali z združenimi močmi boste nezlomljivi kot ta butara lesk.


[/b]

Dedal
Prispevkov: 148
Pridružen: 7.1.2006 15:33

Odgovor Napisal/-a Dedal »

Lep pozdrav Firbec.
Tvoja ideja se mi zdi dobra. Zadeva me zelo zanima in bi bil pripravljen pristopiti, žal pa se sestanka 7.2. ne morem udeležiti. Če se bo tvorilo podobno društvo ne glede na uradnost, latentnost in elitnost me prosim obvesti na ikar.dedal@hotmail.com
Lep pozdrav

AlexUS
Prispevkov: 134
Pridružen: 25.3.2005 14:50
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AlexUS »

Sama ideja se mi zdi vredu, vendar bi se moral malce bolj opredeliti kakšno naj bi bilo tvoje društvo. Glede na to da si navedel kar nekaj primerov, mislim da bi se kmalu začeli pojavljati problemi(podobno kot se pojavljajo v naši družbi).

Same ideje pri "prevozu" recimo bi naletel na en kup različnih ljudi, od katerih kljub njihovim zagotovilom nebi mogel 100% zaupati.
Za to so same službe katere že itak delujejo pod ceno, glede prevoza pa se itak ne da kaj veliko zaslužit če bi šparali na tem(čecimo da greš enkrat na mesec v Celje).

Primerjava z MJ-12 mislim da je nesmiselna.

Lahko pa se bi opredelil recimo tako da bi društvo delovalo na strani pravice in varnosti, ter bi članom omogočalo brezskrbnost oz. povezanost katera bi preprečevala spore...
Imamo že močne zveze recimo Amnesty Internacional ter podobne kateri delujejo proti diskriminaciji človeštva. Delujejo pa isto kot vsaka druga družba, piramidna postavitev vplivnosti.

Firbec, ko boš točno vedel v katero smer bi naj tvoj klub deloval napiši na tem forumu. Pomojem je veliko ljudi kateri so istega mnenja kot ti, zato ne oklevaj.

Firbec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6.4.2005 21:10

Odgovor Napisal/-a Firbec »

:D Hja kaj naj rečem. V bistvu sem podal le en predlog, ki se mi je zdel zanimiv. Mislim, da sem dobil malo navdiha od našega predsednika :) , ki je v zadnjem letu svoje življenje obrnil na glavo in dokazal, da tudi politik lahko naredi kaj pozitivnega za ta svet.
Kar se mene tiče sploh ni treba, da bi ustanovili društvo. Ko sem recimo pred novim letom odprl temo na naslov Umetna inteligenca in ko se je med fanti razvila zanimiva intelektualna razprava sem si želel, da bi jih spoznal tudi v živo in da bi rekli kakšno ob skodelici čaja in ne le preko foruma. Danes se mi zdi pomembno vglavnem to kaj znaš in koga poznaš in ker sem po naravi izredno zvedav zato sem si tudi dal nick Firbec :D sem dal pač en predlog, ki se mi je zdel zanimiv da bi videl kakšno mnenje imajo drugi o tem.
Dručače pa, če rahlo parafraziram tisto izjavo od skupine Prodigy, ki gre nekako takole-" I am an instigator a fucking fire starter" bi lahko zase rekel. I am only an instigator. Zato naj še kdo drug, ki ima več znanja, izkušenj itd. itd. poda kak dober predlog iz katerega bi morda na koncu res zasnovali tudi kako društvo ali kaj podobnega. Tako, da če bo kaj s tega coll, če ne bo nič tudi v redu.

God speed 2 everyone

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ob skodelici čaja? :?

:)

Jaz bi tud rad spoznal nekatere osebke iz tega foruma... me tud zelo firbec mantra da bi videl kakšni so v živo.

m_h
Prispevkov: 53
Pridružen: 12.1.2006 16:38
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a m_h »

Firbec, ideja je super.

Vendar pa je za primere, ki si jih gor omenil, potrebno veliko zaupanja. Jaz ne bi kar enemu pustila da prevaža zame neke stvari oz. kaj podobnega.
Problem se mi zdi tudi razdalija.

Mislim pa, da bi se bilo zelo zanimivo spoznati med sabo. Mislim da bi bili pri nekaterih kar presenečeni.

Firbec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6.4.2005 21:10

Odgovor Napisal/-a Firbec »

:D
Kaj naj rečem? Če ma kdo kak pameten predlog kar na plano z njimi.

btasko
Prispevkov: 44
Pridružen: 19.2.2003 16:17

Odgovor Napisal/-a btasko »

jst tud mislm da je ideja dobra..tko da ce boste mel se kaj informacij mi prosm poslte mail na btasko@gmail.com.

LP

domen
Prispevkov: 5
Pridružen: 12.2.2006 8:48
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a domen »

Dobra ideja.
m_h napisal/-a: Vendar pa je za primere, ki si jih gor omenil, potrebno veliko zaupanja. Jaz ne bi kar enemu pustila da prevaža zame neke stvari oz. kaj podobnega.
Mogoče narejeno kaj v stilu PGP web of trust? (Ni treba zaupati neposredno njemu/njej, ampak če zaupaš tistim, ki mu/ji zaupajo, je zaupanja vreden/vredna.)
Potem še pa nek sistem sankcij.

Mogoče bi celo šlo.
m_h napisal/-a: Problem se mi zdi tudi razdalija.
Če bi to uspelo razdalja ni več problem. :-)

Dedal
Prispevkov: 148
Pridružen: 7.1.2006 15:33

Odgovor Napisal/-a Dedal »

Zdaj je le še potreben resen organizator.

astral
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.1.2006 16:36
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a astral »

mriz napisal/-a:Ob skodelici čaja? :?

:)

Jaz bi tud rad spoznal nekatere osebke iz tega foruma... me tud zelo firbec mantra da bi videl kakšni so v živo.
Mene tudi mriz še posebej me zanima če greš s to masko tud ven ? :wink:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

astral napisal/-a:Mene tudi mriz še posebej me zanima če greš s to masko tud ven ?
Ne, zunaj nosim drugačno masko :)

quentaa
Prispevkov: 3
Pridružen: 24.12.2005 18:44

Odgovor Napisal/-a quentaa »


Odgovori