Boljše človeštvo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Se mi zdi pošteno, da delam za nekoga drugega? Če se sam zavestno odločim za to, da.
To lahko začneš takoj prakticirati: tvojo plačo razdeli med brezdomce in po dveh mesecih poročaj, kako se počutiš. Če boš zadovoljen, super. Torej si eden redkih, ki za preživetje ne potrebuje denarja. Jaz osebno ga potrebujem, ker moram poskrbet za svoja otroka.
Glej, je pošteno do vojaka, da se vrže na granato in s tem reši življenje sovojakov?
Nisem trdil, da to v izjemnih situacijah ni možno, vendar to ponavadi ni dejanje treznega premisleka.
Mogoče, ampak počasi že prihajamo do tega, da bo izumrl ravno zaradi iznajdb.
Iznajdbe so posledica naravnega razvoja človeka. Če bomo zaradi njih izumrli tudi prav, vendar nikoli ne bomo vedeli, če brez njih ne bi izumrli že dosti prej.
Pravgotovo si ne želijo vsi tega, ali pa dajejo drugim vrednotam prednost pred temi.
Ko imaš poln želodec, potem je o drugih vrednotah enostavno govoriti. Če pa gre za preživetje, je pa zgodba lahko precej drugačna.

Dedal
Prispevkov: 148
Pridružen: 7.1.2006 15:33

Odgovor Napisal/-a Dedal »

Jaz osebno ga potrebujem, ker moram poskrbet za svoja otroka.
Verjetno ga potrebujem jaz tudi, da se nahranim, da ne zmrznem, da se oblečem, ipd... ampak s kolektivno dolžnostjo sem imel v mislih v glavnem presežke družbe.
Nisem trdil, da to v izjemnih situacijah ni možno, vendar to ponavadi ni dejanje treznega premisleka.
Ponavadi verjetno res ne, vendar pa lahko različni ljudje po temeljito treznem premisleku pridejo do različnih sklepov. Lahko govorimo potem sploh o kakršnikoli poštenosti oz. pravičnosti (akterja) do samega sebe.

Glede izumrtja in tehnologije; tehnologija ne bo krivec za izumrtje- temveč človek.
Preživetje, naša največja vrednota.... :roll:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stream »

Dober je lahko le posameznik, celotnega višjega mira pa je nemogoče ustavriti v našem sistemu, vsaj za zdaj ne.

astral napisal/-a:
Vsak posameznik je tudi razultat KOLEKTIVNE zavesti,ko bo kolektivna zavest in s tem tudi vsak posameznik prešla na višji duhovni nivo(višji mir,višje dobro)takrat bomo lahko občutili spremembe,vprašanje je le v tem ali se bo začelo z vsakim posameznikom in se bo združilo v kolektivno zavest vseh...ali bo impulz prišel iz kolektivne zavesti same :D :? :?:
Se popolnoma strinjam.
Vsi smo del kolektivne zavesti (duhovne) in samo vprašanje časa je kdaj bomo prešli na višji nivo zavesti. Intenzivnost višanja nivoja kolektivne zavesti je odvisna od vsakega posameznika in njegove volje in želje po dosegi višjega nivoja, cilja
astral napisal/-a:
...vprašanje je le v tem ali se bo začelo z vsakim posameznikom in se bo združilo v kolektivno zavest vseh...ali bo impulz prišel iz kolektivne zavesti same :D :? :?:
Torej, upam da bomo kmalu prešli na višji nivo duhovne sfere, ki nam bo "pošiljala" še boljše in kvalitetnejše impulze, informacije itd

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vsi smo del kolektivne zavesti (duhovne) in samo vprašanje časa je kdaj bomo prešli na višji nivo zavesti.
A to spada zraven akasha zapiskov in podobnih... zadev?
Torej, upam da bomo kmalu prešli na višji nivo duhovne sfere, ki nam bo "pošiljala" še boljše in kvalitetnejše impulze, informacije itd
Zanimivo, potencialni višji nivo duhovne sfere (ki je očitno nosilec kolektivne zavesti) je odvisen od nas, naš potencialno višji nivo pa je odvisen od duhovne sfere?

Dedal
Prispevkov: 148
Pridružen: 7.1.2006 15:33

Odgovor Napisal/-a Dedal »

Kolektivna zavest je odvisna od posameznikove zavesti
in obratno,
posameznikova zavest je odvisna od kolektivne zavesti.
(pustimo zaenkrat na strani "duhovne sfere") ?
Kolektivna zavest je skupnost vseh (individualnih) zavesti, ki se spreminja(prehaja, nazaduje, karkoli...itd) edino preko njih ( tj. individualnih zavesti) in tako je nujno, da je začetni impulz povzročen s strani individuma.
"višji mir, višja dobrota, višji nivoji zavesti, višji duhovni nivoji ????"
Kako se "višji mir" razlikuje od navadnega mira,"višja dobrota" od navadne ali od "nižje dobrote"; kakšni nivoji zavesti obstajajo, duhovni nivoji
Naj mi nekdo, lepo prosim, te (meni) nedoumljive teorije razloži.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Meni se zdi da je nesmiselno govoriti o tej kolektivni zadevi kot o nečem neodvisnim (glede bivanja), kot o nečem nad nami v kar smo povezani itd.

Nasploh mene tudi zelo zanima ena konkretnejša razlaga (s smeri lokalnih newagerjev) glede te kolektivne zavesti. Nimam problema sprejeti kakšnih skupnih (kot enakih v vsakem posamezniku, ne kot takih da si jih direktno delimo iz neke zunanje košare skupnega nezavednega) vedenjskih vzorcev ki so navsezadnje lahko genetsko pogojeni, kakor tudi ne skupnih idejnih manifestacij teh vedenjskih oz. miselnih vzorcev ki se pridobijo skozi proces vzgoje v nekem kulturnem okolju... ampak neumnosti kot so akasha zapiski pa ne.

Posledično je tudi govoriti o kakršnikoli spremembi tega kolektivnega nesmiselno.
Kako se "višji mir" razlikuje od navadnega mira,"višja dobrota" od navadne ali od "nižje dobrote"; kakšni nivoji zavesti obstajajo, duhovni nivoji
Jaz bi rekel da newagerji za kriterij glede višine nivoja uporabljajo stopnjo zadetosti ki jo ob tem doživljajo. 'Višji mir' doživljajo ob jogi, stoji na eni nogi, objemanju drevesa in podobnih fintah, kar pa pravzaprav pomeni da ob teh aktivnostih doživljajo močnejše sugerirano ugodje.

Dedal
Prispevkov: 148
Pridružen: 7.1.2006 15:33

Odgovor Napisal/-a Dedal »

V čem je sploh poanta teh akasha spisov? Kolikor sem zasledil naj bi Akasha bila nekakšna personifikacija "višjega neba", vesolja in nebes, v hindujski mitologiji.
Jaz bi rekel da newagerji za kriterij glede višine nivoja uporabljajo stopnjo zadetosti ki jo ob tem doživljajo. 'Višji mir' doživljajo ob jogi, stoji na eni nogi, objemanju drevesa in podobnih fintah, kar pa pravzaprav pomeni da ob teh aktivnostih doživljajo močnejše sugerirano ugodje
:lol:
:lol:
Nasploh se mi zdi ta duhovnost za lase privlečena.
Prosim kakšnega newagerja/ko še za pogled z njegove perspektive.

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stream »

Tale tema se razvija v zelo nepregledne odgovore v obliki citatov, zato bom šeenkrat napisal svojo predhodno ugotovitev;

"Vsi smo del kolektivne zavesti (duhovne) in samo vprašanje časa je kdaj bomo prešli na višji nivo zavesti. Intenzivnost višanja nivoja kolektivne zavesti je odvisna od vsakega posameznika in njegove volje in želje po dosegi višjega nivoja, cilja."

Bom poskusil razložiti svojo ugotovitev;

Torej, če se komu zdi ideja kolektivne zavesti zalase privlečena prihajam z novo ugotovitvijo - višja zavest.

Naša prava identiteta ni začasno in nepopolno telo ali osebnost, kot verjame mnogo ljudi, ampak mnogo več (naj grem še dlje in povem, da vsak prinese s seboj iz prejšnjih življenj nekaj negativne energije kot posledico negativnih misli in dejanj iz prejšnjih življenj, ki pa se jo da izničiti s posegom v lastno notranje resnico in dobro)
To je notranji, večni in popolni Jaz, ki ga lahko imenujemo "višja zavest" (angl. "higher Consciousness", op. prev.). Večina ljudi se ga ne zaveda, ker je za razliko od naše fizične oblike skrit očem.

Naj najprej omenim, da so predvsem otroci v tesnem stiku z višjo zavestjo, ker v nasprotju z odraslimi (ki imajo bolj razvit um) NE kritizirajo, analizirajo ali dvomijo. Še vedno so v tesnem stiku z naravo s katero bi se moral človek vedno bolj zbliževati namesto da se od nje oddaljuje

Trenutno živimo v vmesnem obdobju (zadnjih 50 let več sprememb kot v kateremkoli prejšnem obdobju), ko smo priča hitremu razpadanju mnogih starih in znanih vzorcev. Za zdaj pa še ni jasnih znamenj o tem, kakšni vzorci bi jih lahko sčasoma nadomestili.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Verjetno namerno ne nudiš ničesar konkretnega :?

Višja zavest, kolektivna zavest; isto sranje, pri obeh bi se naj šlo za zavedanje nečesa več-obsegajočega oz. za pripadanje temu več-obsegajočemu. Z več-obsegajočim mislim pač na idejo nečesa ki presega (oz. v svoji veličini vsebuje) obstoj in delovanje (zemeljskega) posameznika. Gre za navadno prostovoljno podrejanje in posledično osmišljevanje in osrečevanje.
...negativne energije kot posledico negativnih misli in dejanj iz prejšnjih življenj, ki pa se jo da izničiti s posegom v lastno notranje resnico in dobro)...
Torej, teoretično, lahko s posegom v lastno notranjo resnico itd. izničim negativno energijo ki jo imam za posledico umora, ki sem ga zakrivil?
To je notranji, večni in popolni Jaz, ki ga lahko imenujemo "višja zavest" (angl. "higher Consciousness", op. prev.). Večina ljudi se ga ne zaveda, ker je za razliko od naše fizične oblike skrit očem.
Hvala za te besede... še lahko slučajno obrazložiš naravo in delovanje tega popolnega in večnega Jaza?
Naj najprej omenim, da so predvsem otroci v tesnem stiku z višjo zavestjo, ker v nasprotju z odraslimi (ki imajo bolj razvit um) NE kritizirajo, analizirajo ali dvomijo.
Kje pa se ta tesni stik kaže? Da otroci verjamejo vse kar vidijo, slišijo, čutijo, ker se orientirajo po osebnem čustvenem doživljanju? Da jih gre zato zlahka nasrati? Seveda, takim (tudi odraslim) lahko idejo višje zavesti takoj prodaš.
Trenutno živimo v vmesnem obdobju (zadnjih 50 let več sprememb kot v kateremkoli prejšnem obdobju), ko smo priča hitremu razpadanju mnogih starih in znanih vzorcev. Za zdaj pa še ni jasnih znamenj o tem, kakšni vzorci bi jih lahko sčasoma nadomestili.
O kakšnih vzorcih govoriš?

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stream »

Ugotoviš lahko sam, da imata kvantna fizika in ideja o Bogu-Višjem Jazu veliko skupnih elementov.

Sicer me pa že preveč represivno sprašuješ, če te tema zanima si preberi kakšno knjigo. Lp

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

No, zakaj nikoli ne poveš česa konkretnega?
Povej konkretne povezave med kvantno fiziko in višjim Jazom, kajti ne spoznam se ne na kvantno fiziko, ne na višji Jaz. Kot da bi jaz rekel: "...sploh pa lahko sam ugotoviš, da imata Bog in gibanje kvarkov v soku rdeče pese veliko skupnega."
Sploh pa lahko bi naštel kej pametne literature, s katero bi podkrepil tvoje argumente, kajti mlatenje prazne slame zaenkrat še ne velja kot dejstvo :wink:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stream »

Greš v gostilno na pir, srečaš tri "kao prjatle", se vsedeš pred barom z njimi, pržgeš čik, kakšno rečeš....itd
No, pa pride mimo "prjatlca", pač ena lubika, gre v bar po čike, s sabo ma majhnega (marsikdo bi si mislu, neumnega psa, no samo to ni važno, pač je pes lahko dost bolj pameten kot marsikdo), no in ko prideta iz bara, jo pozdravm, ona odzdravi, (pameten) pes začne lajat, zatem pa trije kolegi začnejo "lajat" za njo razne neumnosti, vendar jim nism reku niti besede, pač sm si mislu svoje, ona pa tudi.
Naslednji dan (danes) sem šel jst v bar po čike, po velikem slučaju srečam ravno njo nekje na poti, izmenjava nekaj besed, pes laja-in jst mu zabijem; Tih bod, k (je) ne slišm!!
In kaj si ona misli? Po velikem slučaju sva se drug dan srečala in sem drug dan povedal svoje mnenje o treh kolegih, retorično, preko psa. Torej na koncu obadva spoznava, da imava isto mnenje o prej omenjeni trojici, čeprav sva to že prej vedela, vendar sva se "morala" srečati za potrditev le-tega :)

Upam, da je dost neumen praktični primer, pač zadnji na seznamu :D

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stream »

Aja, skupni faktorji verjetnosti takšnega srečanja...
Tukaj se skriva odgovor; namreč v smislu delovanja po svojem višjem Jazu, ki ti daje informacije, ki se šele čez čas razkrijejo. Torej dobro je vsak dan ko vstaneš pomisliti na svoj višji Jaz in ga prositi, da te čez dan usmerja. Sej v bistvu vsi delujemo prej tega notranjega, višjega čeprav nezavedno, vendar se je veliko bolje tega zavedati, ker potem tudi znaš sprejemati takšne in drugačne informacije ali pa prosiš višji Jaz, da ti pomaga pri kakšni odločitvi.

Literatura: KRYSTAL, Phyllis;
- Odstranjevanje vezi
- Odstranjevanje nadalnjih vezi

Ubistvu sem prebral četrt druge knjige, zvedel pa nism nič novega, razlika je le v tem, da znam zdej to z drugimi BESEDAMI razložiti. Če bo volja bom prebral knjigo do konca, če ne pa ne

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Aha, torej ti govoriš o neki "telepatiji", torej prenašanje informacij, brez da bi imeli direkten kontakt z neko osebo.
Sam ta primer se mi zdi dokaj nenazoren kot dokaz tvoji teoriji. Namreč to, da sta oba imela isto mnenje o tvojih "kolegih" je lahko pač plod neke morale, osebnosti, značaja tebe in nje, ker pač vam ne paše bit ob takih "kolegih", ki se tako obnašajo, zatorej imata isto mnenje. Kaj pa če bi punca uživala ob tem, da ji oni dajejo sočne komentarje in bi bil ti edini, ki bi se počutil nelagodno v tistem trenutku?
Potem bi ti drugi dan njo srečal in ne bi potrdil skladnost tvojga mnenja o kolegih z njenim. Kaj potem?

In kajenje sigurno ne bo pripomoglo k višji zavesti :lol:

EDIT (na drugi odgovor iz strani stream-a):
Hja, vsekakor je močen faktor pri temu, da ti v to verjameš. Torej, če ne verjameš v svoj mega-Jaz te bo ravnotako usmerjal in ga boš čutil? Dvomim. Torej nekak placebo efekt. Vsekakor se pa strinjam da je volja in prepričanje zelo močna stvar. Ampak povezave s kvantno fiziko še vedno ne vidim. In predvidevam da priporočene knjige niso preveč berljive ;)

Aja, še glede na konkretno temo; po mojem mnenju edini način, da izboljšamo dobro ljudi, je da smo sami dobri. Za druge ljudi ne moremo odgovarjati in se namesto njih odločevati, kakšni naj bojo, zato se mi zdijo tudi načrti Dedal-a in mriz-a sfaljeni, saj te teorije so za njih dveh dobre, za večino ostalih ljudi pač ne. Ne trdim da s takimi radikalnimi metodami človeštvo ne bi bilo bolj racionalno in produktivnejše, ampak ni vsakemu človeku smisel oz. ideal bit racionalnejši in produktivnejši :)
Demokracija je res malo sfaljena, ampak sfaljena je zaradi tega, ker smo ljudje sami "sfaljeni". Ah, takoj mi pade na misel film V for Vendetta (vsekakor priporočam ogled vsakomur) :)

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stream »

Hehe ma ubistvu bom prebral knjigo do konca in tud priporočam jo vsakemu, ki bi rad postal malo bolj zaveden v sebi :)

Opis knjige (na zadnji strani):

Knjiga vsebuje tehnike, ki jih lahko uporabimo, če se hočemo znebiti bolj zapletenih sistemov, ki programirajo vedenje. To so družinske in nacionalne navade - stvari, ki jih počenjamo, ne da bi o njih sploh razmislili - igranje vlog, vraževerje, strah pred neimenovanimi tabuji, stari predsodki in strahovi, ki jih slepo sprejemamo. Knjiga nam omogoča "videti", kaj počenjamo, pomaga nas osvoboditi miselnih oblik, pomaga nam da postanemo takšni starši, kot smo si želeli, da bi jih imeli sami! To je učbenik učinkovitega samozavedanja, ki odpre vrata v samozavestno in srečno življenje.
Phillys Krystal poučuje svoje tehnike na delavnicah v Indiji, Južni Ameriki, Novi Zelandiji, Avstraliji, v ZDA, na razlčnih koncih Evrope in tudi v SLO.

Torej se mi zdi na tem mestu kar dobra knjiga, če ma kdo kakšno boljšo se priporočam. Lp

Odgovori