Moč pozitivnega mišljenja

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
astral
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.1.2006 16:36
Kontakt:

Moč pozitivnega mišljenja

Odgovor Napisal/-a astral »

Nam daje pozitivno mišlenje večjo moč pri doseganju ciljev? Smo bolj uspešni? Kako z umom lahko vplivamo na naše dpgodke? Ali so jih lahko tudi prikličemo?Tako pozitivne kot negativne? Kaj mislite ?

Je kdo bral knjigo MOC POZITIVNEGA MISLENJA????
Norman Vincent Peal

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Zadnjič spremenil astral, dne 26.2.2006 1:46, skupaj popravljeno 1 krat.

Dedal
Prispevkov: 148
Pridružen: 7.1.2006 15:33

Odgovor Napisal/-a Dedal »

NAM DAJE POZITIVNO MISLJENJE VECJO MOC PRI DOSEGANJU CILJEV?...
Se mi zdi, da nam daje.Mnogo retoričnih vaj deluje po tem principu.
Če si rečeš, oz. prepričaš samega sebe, da ti nekaj ne bo uspelo, potem ti po vsej verjetnosti res ne bo uspelo.In obratno.
Pozitivno ali negativno mišljenje vpliva pravtako na zdravje - psihosomatika.
Začela se je že z st. Grki. Zdrav duh v zdravem telesu. Za duševno zdravje potrebujemo, fizično zdravje; za fizično zdravje potrebujemo duševno zdravje.
Viktor E. Franckl - psiholog v taborišču smrti, je tudi pisal o tem kako, mišljenje vpliva na imunski sistem, zdravje, preživetje v koncentracijskih taboriščih.
Zelo priznan psiholog je prišel, do sklepa, da tisti, ki so pozitivno mislili so preživeli koncentracijska taborišča, ostali niso. Mogoče sem se malo odmaknil od teme, ampak vseeno.
Normana Vincenta Peala pa nisem bral.
Lp

azi
Prispevkov: 74
Pridružen: 23.10.2005 14:07

Odgovor Napisal/-a azi »

Pravijo da pesimizem je 1/3 poti do izgube....

moderator
Prispevkov: 165
Pridružen: 5.2.2004 10:01

Odgovor Napisal/-a moderator »

Astral, popravi besedilo. "KRIČANJE" je v nasprotju s pravili.

astral
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.1.2006 16:36
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a astral »

Se opravičujem g.Administrator,zanima me kako lahko popravim besedilo,kati znaka uredi ni je le citiraj? :? :wink: :wink:

Hvala za pojasnilo !! Se vidi da je tukaj povprečno višji inteligenčni nivo jaz sem pa samo miss ,tko da prosim brez zamere!

VišnJAN
Prispevkov: 3
Pridružen: 2.7.2007 18:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VišnJAN »

tudi sam berem eno izmed knig Normana Vincenta Pealla-Zmorem,če to verjamem.in najbrž to res drži,navsezadnje pa nas nič ne stane poskusiti.Dejstvo je tudi,da bomo zagotovo dosegli boljše rezultate,če se bomo trudili po najboljših močeh,torej tudi z močjo uma in pozitivnega mišljenja in če bomo izločili vse negativne dejavnike(strah,negativno mišljenje...),ki nas zavirajo
Če gre torej verjeti knjigi,lahko zgolj s pozitivnim prepričanjem dosežemo izjemne rezultate-pri tem pa ne moremo izgubiti skoraj nič

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Dejstvo je, da so optimisti uspešnejši od pesimistov, in to je to. Če delaš z veseljem in z upanjem na dosego cilja, boš močnejši, spretnejši, v težavah se boš hitreje znašel, skratka veliko večjo možnost imaš, da boš cilj dosegel. Nič posebej skrivnostnega.

VišnJAN
Prispevkov: 3
Pridružen: 2.7.2007 18:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VišnJAN »

to res ni skrivnost,se pa v današnji družbi na to prevečkrat pozablja
dandanes gre bolj po principu, da je zapleteno delati preprosto in preprosto zapletati stvari

Odgovori