Lucidne sanje

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
matemusic
Prispevkov: 72
Pridružen: 22.7.2006 19:09

Lucidne sanje

Odgovor Napisal/-a matemusic »

Na kratko vam povem kaj so lucidne sanje. So sanje v katerih veš da sanjaš, se pravi nekako zavestno sanjaš. Lahko si na več stopnjah lucidnih sanj, pri prvih stopnjah samo veš da sanjaš in se enostavno ne bojiš če seti kaj groznega dela, pri naprednejših stopnjah, pa želahko spreminjaš okolico in osebe. Več si lahko preberete na http://www.lucidnesanje.com/ kjer piše tudi o zgodovini lucidnih sanj. Sam sem imel lucidne sanje ko sem bil še majhen in se mi je po eni strani normalno po drugi pa nekaj fantastičnega. Na tej strani lahko najdete navodila kako lahko osvojite lucidne sanje. Sam se jih sicer nisem držal, vendar sem si okoli 14 dni prigovarjal da se moram "v sanjah zbuditi iz nezavednosti" in danes mi je celo uspelo in se tako nisem več bal kaj bodo rekli starši ko sem samo v gatah letal po mestu. Zanima me, če sevam dogajajo lucidne sanje, oz.kakšno mnenje imate o lucidnih sanjah. Tukaj pa še forum: http://www.lucidnesanje.com/forum/
Paše ena neumesna, ali že obstaja tema o duhovih?

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Odgovor Napisal/-a Jurij »

men se je to tud kdaj pa kdaj nardil, da sm sam usmerjal potek sanj. ne morm se pa takrt zbudit. ubistvu, včasih (ko sm biu še mali :D) sm sanju kkšno neprijetno stvar, kuj zatem pa sm sanju isto, sam d se je obrnil na bolš.
sploh sm velikrat kej sanju, kjer sm sebe vidu iz tretje osebe. ubistvu sm podoživlju cele dogodke izpred parih let, sam iz 3. osebe.

Uporabniški avatar
fiona
Prispevkov: 23
Pridružen: 10.12.2006 12:01
Kraj: pri četrti jablani desno

Odgovor Napisal/-a fiona »

hmm, zelo zanimivo :) si moram vzet mal časa pa bolj podrobno prebrat. Čeprav enkat sem slišala, da je to zelo redek pojav- da se zavedaš in lahko usmerjaš svoje sanje.
Včasih se mi zgodi, da se zavem, da sanjam vendar ne v tej meri, da bi lahko usmerjla svoje sanje in npr. lahko letela :D

[Krypton]
Prispevkov: 69
Pridružen: 3.11.2005 19:13
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a [Krypton] »

Tudi sam sem že imel lucidne sanje enkrat ko sem bil mali, uspelo mi je spreminjat okolico in tudi prisilil sem se da se zbudim (kot že omenjeno bil sem mali in me je to dejansko zelo zmedlo, zato sem se tudi hotel zbuditi). Nekje Sem bral da so te sanje zelo povezane z spominom, oz kako dobro se spomniš sanj. Še zdaj se spomnim nekaterih sanj iz mladosti(približno takrat ko sem mel te lucidne sanje), zdaj pa mi to več ne uspe in tudi sanj se nasplošno ne spomnim. Imam tudi sošolca, ki ima redno lucidne sanje (drugače ima tudi zelo dober spomin in se spomni skoraj vseh sanj)

Bral sem tudi da nekateri umenitki so popolnoma prevzeli nadzor nad sanjami in so vedno imeli lucidne sanje v katerih so sprobavali povezavo med barvami in liki.

Izumili so tudi ze napravo, ki ti pomaga se zavedat da sanjaš, mislim da deluje tako, da si daš to napravo na obraz (preko oči) in ko naprava zazna premike oči (kar v večini primerov pomeni da sanjaš), da začne svetit oz spuščat signale, katere tudi v sanjah prepoznaš in se začneš zavedat da sanjaš.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

ja jst sm pa biu npr zbujen in sm sanjou, samo nism mogu nč spreminjat. vem da se čudno sliš da si zbujen in sanjaš samo men se to dogaja...posebi v šoli k je dolgcajt.....kot da bi biu v transu al kej tazga, so to tut lucidne sanje??

nejc@
Prispevkov: 19
Pridružen: 18.5.2007 22:14

Odgovor Napisal/-a nejc@ »

a
Zadnjič spremenil nejc@, dne 2.2.2021 16:13, skupaj popravljeno 1 krat.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Lucidne sanje

Odgovor Napisal/-a osf »

Zgornji odgovori spadajo v svobodomiselni del foruma.
Nekaj odgovorov na že poznane lucidne sanje.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Lucidne sanje

Odgovor Napisal/-a osf »

Poleg tega, bi omenil sanje, ki prerokujejo prihodnje dogodke.

Pred tednom sem sanjal, da sem bil z neko skupino in da smo ulovili ptico, ki je zgledala krokar, ampak je bila vrana.
Črno vrano smo stavili v vrečo in skupina me je pustila samega z vrano.
Ta se je hotela spraviti iz vreče, zato sem jo zaustavil; ona pa me je rahlo opraskala, zato sem jo pretepel.

Takrat je prišla vrani v pomoč črna mačka, ki me je napadla, pa sem jo udaril, ker me je rahlo ranila.

V tistem trenutku sem se zbudil, prestrašen.

Živali nam lahko povejo veliko reči; strah sem asociral dejstvu, da sem (v sanjah) pretepel živali.
Danes primerjam tiste sanje z neko vrano in neko mačko....

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Lucidne sanje

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
20.2.2017 19:54
Poleg tega, bi omenil sanje, ki prerokujejo prihodnje dogodke.

Pred tednom sem sanjal, da sem bil z neko skupino in da smo ulovili ptico, ki je zgledala krokar, ampak je bila vrana.
Črno vrano smo stavili v vrečo in skupina me je pustila samega z vrano.
Ta se je hotela spraviti iz vreče, zato sem jo zaustavil; ona pa me je rahlo opraskala, zato sem jo pretepel.

Takrat je prišla vrani v pomoč črna mačka, ki me je napadla, pa sem jo udaril, ker me je rahlo ranila.

V tistem trenutku sem se zbudil, prestrašen.

Živali nam lahko povejo veliko reči; strah sem asociral dejstvu, da sem (v sanjah) pretepel živali.
Danes primerjam tiste sanje z neko vrano in neko mačko....
Vse drugo klobasanje je 'ženialno', le to mi ni jasno, lažnivi osf, kako "pretepeš" vrano??? :lol: :lol:
S papirnatim robčkom po perju? :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Lucidne sanje

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
21.2.2017 0:08
osf napisal/-a:
20.2.2017 19:54
Poleg tega, bi omenil sanje, ki prerokujejo prihodnje dogodke.

Pred tednom sem sanjal, da sem bil z neko skupino in da smo ulovili ptico, ki je zgledala krokar, ampak je bila vrana.
Črno vrano smo stavili v vrečo in skupina me je pustila samega z vrano.
Ta se je hotela spraviti iz vreče, zato sem jo zaustavil; ona pa me je rahlo opraskala, zato sem jo pretepel.

Takrat je prišla vrani v pomoč črna mačka, ki me je napadla, pa sem jo udaril, ker me je rahlo ranila.

V tistem trenutku sem se zbudil, prestrašen.

Živali nam lahko povejo veliko reči; strah sem asociral dejstvu, da sem (v sanjah) pretepel živali.
Danes primerjam tiste sanje z neko vrano in neko mačko....
Vse drugo klobasanje je 'ženialno', le to mi ni jasno, lažnivi osf, kako "pretepeš" vrano??? :lol: :lol:
S papirnatim robčkom po perju? :lol:
Ne verjamem, da si dognal smisla.

Odgovori