Vse vedeti, vse poznati

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
vinko
Prispevkov: 20
Pridružen: 29.8.2006 14:06

Vse vedeti, vse poznati

Odgovor Napisal/-a vinko »

OK, malo preveč zapleten naslov je bil tole.
Zanima pa me samo naslednje. Koliko je dandanašnji oziroma v življenju nasploh uporabna splošna razgledanost? Križanke odpadejo.
- Ali človeku res lahko odprejo bolj širok pogled na vesolje in življenje?
- Je sploh kaj uporabno v vsakdanjem življenju, službi, družbi,...?
- Ali smo zato lahko enostavno bolj srečni kar tako, brez same praktične uporabnosti?

Da sam prvi podam mnenje, po vrsti.
- Da, lahko ti odpre širši pogled na življenje, če se vsaj malo spoznaš tako na celično jedro kot na delovanje raketnega motorja. Ampak vseeno je treba potovati po svetu in nabirati izkušnje.
- Uporabno v življenju je lahko, po mojem, da znaš otrokom pomagati pri učenju in domačih nalogah, pa da sosedi pomagaš pri reševanju križanke.
- Tole pa po mojem še najbolj velja, samo ni za vsakega, da bi bil bolj srečen samo zaradi poznavanja samega. Mogoče to še najbolj velja za otroke?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Tole pa po mojem še najbolj velja, samo ni za vsakega, da bi bil bolj srečen samo zaradi poznavanja samega. Mogoče to še najbolj velja za otroke?
Baje s(m)o zakajčki večni otroci :)

Če si radoveden, je zadovoljitev radovednosti najbrž dovolj, ostalo je bonus.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Na goro ne zlezeš samo zaradi telesne rekreacije, ampak tudi zato, ker te zanima, kakšen je svet videti od tam.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Ali človeku res lahko odprejo bolj širok pogled na vesolje in življenje?
meni se zdi da do neke mere splosna razgledanost pride skupaj v paketu z bolj poglobljenim razumevanjem sveta, potem ko je pa neka meja dosezena je pa ta 'splosna razgledanost' samo se kopicenje podatkov, ker se vzorci ponavljajo.

Odgovori