Znanost bolj resnična od vere?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:
problemi napisal/-a:
bargo napisal/-a:Vojko, da ti nisi odvetnik so7il? Predlagam, da sprva pojasniš tvoja stališča, preden razlagaš o reliefih in kaj vem še vse. :mrgreen:
Bargo, pusti vojka in reliefe, prosim:

http://www.youtube.com/watch?v=eFRUwxsEiI8

relief society press
Bi naj bilo tu kaj smešnega? Povej, da se bom smejal... :lol:
Kaj ti je, za boga? Saj to že počneš ...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi je napisal:
Ni blema za vojkota:

http://www.youtube.com/watch?v=ejre44FR2oo* :wink:

*za tiste s prefinjenejšim okusom: sorry
Sebe prištevaš med "tiste s prefinjenejšim okusom*"? :D :shock:

*P.S. Pri nas rečemo: 'z bolj prefinjenim okusom'... :wink:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:No, celo problemi je prišel na svoj račun in dobili smo še eno (nenaročeno sicer) lekcijo iz klasične filozofije... :D
No, sem prišel že malce prej, ko sem en mejčken dodelal tisto Dawkinsovo driskijado (šovinistično izjavo). No, lahko da si spregledal:
Twitter @RichardDawkins napisal/-a: All the world's Greeks have fewer Nobel Prizes than Trinity College, Cambridge. They did great things in the ancient times,though.
5:04 PM - 8 Aug 2013

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a: Vis-a-vis religije/praznoverja je lahko to samo znanstveni pogled na svet. Poznaš ti še kakšnega drugega?
Seveda obstaja tudi (najmanj) tretji, in sicer: nepogled na svet ali po domače, dol mi/nam visi za svet. :wink:

Ponavadi fundamentalisti ene in druge omenjne strani ta pogled povsem spregledajo ...
In ti gojiš ta "tretji" Weltanschauung, "nepogled"? Kako to deluje? Imate oči ves čas zaprte? Ali gledate "vstran"? Ali pa se delate, da vas ni, ali pa da sveta ni? :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:problemi je napisal:
Ni blema za vojkota:

http://www.youtube.com/watch?v=ejre44FR2oo* :wink:

*za tiste s prefinjenejšim okusom: sorry
Sebe prištevaš med "tiste s prefinjenejšim okusom*"? :D :shock:

*P.S. Pri nas rečemo: 'z bolj prefinjenim okusom'... :wink:
Vojko ali imaš občutek, da bi se sam sebi opravičeval? :wink:
In ti gojiš ta "tretji" Weltanschauung, "nepogled"?
Ne gojim ničesar. No, nekaj plevela je, ampak mislim, da to ne šteje ...
Kako to deluje? Imate oči ves čas zaprte? Ali gledate "vstran"? Ali pa se delate, da vas ni, ali pa da sveta ni?
Za razliko od tebe vrtnarja (beri globokega vernika) ničesar ne gojim-o ...
Zadnjič spremenil problemi, dne 12.8.2013 1:29, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:No, celo problemi je prišel na svoj račun in dobili smo še eno (nenaročeno sicer) lekcijo iz klasične filozofije... :D
No, sem prišel že malce prej, ko sem en mejčken dodelal tisto Dawkinsovo driskijado (šovinistično izjavo). No, lahko da si spregledal:
Twitter @RichardDawkins napisal/-a: All the world's Greeks have fewer Nobel Prizes than Trinity College, Cambridge. They did great things in the ancient times,though.
5:04 PM - 8 Aug 2013
Namerno sem jo spregledal; bila je vredna spregleda... :D

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:
problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:No, celo problemi je prišel na svoj račun in dobili smo še eno (nenaročeno sicer) lekcijo iz klasične filozofije... :D
No, sem prišel že malce prej, ko sem en mejčken dodelal tisto Dawkinsovo driskijado (šovinistično izjavo). No, lahko da si spregledal:
Twitter @RichardDawkins napisal/-a: All the world's Greeks have fewer Nobel Prizes than Trinity College, Cambridge. They did great things in the ancient times,though.
5:04 PM - 8 Aug 2013
Namerno sem jo spregledal; bila je vredna spregleda... :D
Vem, vojko ...

Bodi pošten in mi priznaj, da si tudi sam pomislil, da ta stari prdec Dawkins klati neumnosti ... :wink: :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Daj no, avtogol si je dal sam. Kolikor jaz razumem možaka, bi rad z izobraževanjem dosegel "enoumje".
Potem ga zelo, zelo slabo razumeš…
Sploh ga ne, pa tudi brati se mi ga (še) ne da. Govora je lahko samo o predmetni izjavi in čivkanju ter videu, ki sem ga pogledal.

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Ali želiš povedati, da je krščanstvo z RKC v Evropi bilo nakljonjeno znanosti in zato je danes takšen razkorak, med obema kulturama?
Niti v deliriju. Dobro poznaš moje stališče do vseh religij in njihove "naklonjenosti znanosti." Verbis expressis sem zapisal, da je nazadnjaški islam kriv za "takšen razkorak med obema kulturama", oz. bolje rečeno med stanjem znanosti in tehnologije. Krščanstvo je v Evropi in drugod na Zahodu že pred stoletji izgubilo posvetno oblast in je ločitev cerkve od države vgrajena v same temelje zahodne civilizacije. Islamske države ta naloga šele čaka.
Torej je tvoj prejšni argument odšel v koš. Dobro sedaj ločuješ religijo od države. S tem se globoko strinjam.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Mogoče nobenega. Častil bi vse! Življenje ne sme spet postati boj za obstanek, to je včasih mogoče res bilo.
Daj, no, ne delaj se neumnega. "Vse bi častil", pa kaj še! Torej "čivkaš" odo mediokriteti, nagrade pa bi na slavnostnih sprejemih delil tudi pijancem, lopovom, povprečnežem?! Rad bi videl takšno tvojo družbo čez sto let!
Govora je bilo o znanosti in znanstvenikih ter Nobelovi nagradi. Ja tudi ti so lahko pijanci, itd. Zagotovo pa niso povrečnežni, ker je verjetnost, da potegneš povrečneža iz "klobuka", enaka nič. Saj se spomniš izjave, ki gre nekako tako, včasih se ga moraš napiti v družbi norcev. Jack!
vojko napisal/-a: Kaj pa mešaš boj za obstanek s podelitvami Nobelovih nagrad? Si malce zašel?
Nite ne. Faktor vpliva daje sredstva, a ne? :oops:

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Seveda. Če bi ostali pri rimskih številkah, znanost nebi prišla tako daleč, a ne? Da o 0 sploh ne govorim!
Ne insinuiraj: Dawkins se je ogradil od takih podtikanj z zelo enoznačnim dodatkom: "They did great things in the Middle Ages, though."
YES. Imaš seveda prav. Izjava je bila torej premišljena. Se mi ne da prešteti znakov, se mi pa dozdeva da je kompleksnost maksimalna.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Tako ocenjujem, ker je tako videti. Pretiravaš, Kitajci na Kitajskem verjetno sploh ne vedo kdo je ta Richard levjesrčni!
Ne žali Kitajcev in njihove razgledanosti. Sicer pa sem izrecno poudaril, da je Dawkins najvplivnejši Zemljan za "večino kulturnih in civiliziranih Zemljanov". In teh je tudi na Kitajskem kar nekaj…
Daj, daj, ne pretiravaj. Stavim, da več Kitajcev pozna Oprah ali Damon-a, ko pa tega Richarda.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Močno upam, da ga bo kdo po kljunu. Jaz bi ga zagotovo, čeprav mu ne segnem niti do kljuna, vendar ...
Koga? Lilija ali Dawkinsa? Če misliš na slednjega, ti bom še enkrat ponovil: lahko ga še trikrat "po kljunu", pa bodo njegove trditve ravno tako trdne, kot so bile prej.
Drži. To bi bila preventiva, da nebo postavljal tako neotesanih trditev.
vojko napisal/-a: Na tak način se ne rušijo hipoteze…
Hipoteza. Glej ga glej!
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Če želiš je pozitiven za Američane, verjetno tudi znotraj Evrope, je pa globalno nevaren, a ne? Zato sem rekel, da je uporabil neprimeren način in neprimerno sredstvo, čivkanje. Čivknil je tako učinkovito, da si ti napisal cel esej, njemu v bran! Informacijsko(energijsko) gledano je zmagal, človeško gledano je izgubil.
Ja, "globalno je nevaren" – z dostavkom – "za religije in druga praznoverja." Zato ga tudi tako ihtavo napadajo/te. Veš, Dawkinsu ni potrebna moja pomoč, on se odlično in virtuozno brani sam.
Napada ljudi in njihova prepričanja z dobrimi nameni. Saj veš, da je pot v pekel tlakovana z dobrimi nameni. Veš ne more ti biti vseeno, če priliva olje na med kulturni ogenj. :evil:
vojko napisal/-a: Pri njem gre za win-win situacijo: zmagal je človeško in informacijsko, če uporabim tvoje besede.
Ja, dokler igra sam z svojim k..., me ne zanima. Če pa stavi celotne kulture v svojem imenu, potem je nekaj narobe, a ne?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ah, saj tukaj ne gre zato, kaj je on mislil, temveč kaj je (lahko) povzročil s svojo neotesanostjo.
Še ena hudičevo močna izjava.
Ja, samo spomni se, upodabljanje določenih oseb na Danskem.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Vsekakor ne direktno. Naj domišljija deluje, pri neizobraženih, nepoučenih, itd. To je zame hujskaštvo, kar je storil!
Koga je pa hujskal in proti komu, duša preprosta? Če ugotovim, da ima Čad desetkrat nižji BDP per capita kot Švedska, koga sem žalil ali hujskal?
Ne primerjal svari, ki so neprimeljive. Lahko bi naredil raziskavo in ugotovil kako ljudje razumejo tole njegovo čivkanje. Vera, religije itd. niso za igračkanje. :twisted:
Saj veš sam, da vsako sporočilo, potrebuje sprejemnik, ki interpretira sprejeto, glede na svoje znanje in vedenje, prepričanja, itd.
Besede, ki so zapisane v predmetnem sporočilu, so skrbno izbrane. Ne nazadnje je čivk, omejen!
vojko napisal/-a: Ne vem, kaj si hotel povedati s tistim linkom o Dawkinsu-šolarčku? "Pravega sogovornika"???!!! Farja je zmlel v prah, očka Coyne si bo še dolgo lizal rane in dobro premislil, če se bo še soočil z Dawkinsom pred kamerami…
Nima veze, če je bil far ali ne. Videti je bilo, da je George povsem obvladoval situacijo, mislim, da Richard še nikoli ni izrekel tolikokrat strinjanja z nekom iz verskih krogov. Vsako podtikanje, napad, je George v hipu prepoznal in ga opomnil, Richard pa je stopical, kot mali deček, ki ni dobil bombona. :D
Razlika v velikosti je bila očitna. George je neprimerno večji od Richard-a levjesrčnega.

Kakšne rane o čem ti govoriš? Tenis in GIN, mu je povedal. Vpih duše zavrnil, kot nesmisel, itd. :wink:
Zadnjič spremenil bargo, dne 12.8.2013 1:51, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Potem ga zelo, zelo slabo razumeš… (vojko)
Sploh ga ne, pa tudi brati se mi ga (še) ne da.
Obsodb, visikoletečih izjav, žalitev pa zvrhana golida, kaj, bargo? Kot bi poslušal Lilija in njegovo momljanje o Marxu... :lol:
Kajpada: kaj bi tratil čas z branjem in razumevanjem nekega pisuna! Popljuvajmo ga in ga polijmo z gnojnico, pa je! Najprefinjenejša metoda, bi rekel naš vrli problemi... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Potem ga zelo, zelo slabo razumeš… (vojko)
Sploh ga ne, pa tudi brati se mi ga (še) ne da.
Obsodb, visikoletečih izjav, žalitev pa zvrhana golida, kaj, bargo? Kot bi poslušal Lilija in njegovo momljanje o Marxu... :lol:
Kajpada: kaj bi tratil čas z branjem in razumevanjem nekega pisuna! Popljuvajmo ga in ga polijmo z gnojnico, pa je! Najprefinjenejša metoda, bi rekel naš vrli problemi... :lol:
Zveni grdo ta tvoja ocena. Mogoče imaš celo prav. Vendar moje izjave in ocene, za Richarda levjesrčnega, so podane samo za njegovo izjavo, ne pozabi! :evil:
Vendar nekdo, ki je sposoben napisati tako izjavo in jo posredovati na tak način, ni vreden moje pozornosti. Kaj čemo, tako pač je.
Knjiga bo ostala na polici. :oops:

RichardDawkins : All the world's Muslims have fewer Nobel Prizes than Trinity College, Cambridge. They did great things in the Middle Ages, though.
BARGO: Ortogonalno na vse kulture!

Tako pa se to naredi učinkovito. :D
Twitter @RichardDawkins* napisal/-a: All the world's Greeks have fewer Nobel Prizes than Trinity College, Cambridge. They did great things in the ancient times,though.
5:04 PM - 8 Aug 2013
*problemi
Zadnjič spremenil bargo, dne 12.8.2013 2:03, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

so7il napisal/-a:
bargo napisal/-a:...o reliefih in kaj vem še vse... :mrgreen:
Kako, da naenkrat pa ne veš "kaj še vse"? O reliefih in ostalem "po pesniško povedanem".
Žal pa si, tako kot vernik, tudi kot po-pesniško-zavijalec-čokolad, naklonjen enoumju (a ga, enako kot svoje "sploh nikdar omenjene" misli, podtikaš drugim) :lol:

k sliki: pesniško se izražaj po naše, ali pa molči do konca življenja press

Slika
:D :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Predznakom! Videti je, da ti misliš, da se da vero matematično zapisati ?
Kaj se pa tako izumetničeno čudiš? Trdil si, da Dawkins propagira "enoumje". Vis-a-vis religije/praznoverja je lahko to samo znanstveni pogled na svet. Poznaš ti še kakšnega drugega? In če enega od teh pogledov označiš s "+", lahko drugega z "-" (in vice versa, seveda), mar ne? :wink:
Ne. Ker sta komplementarna. Vendar ti, ki zagovarjaš dialektiko to veš, ne vem zakaj me sprašuješ. :wink:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a derik »

problemi napisal/-a:Si že slišal za najnovejši Dawkinsov umotvor*:
Twitter @RichardDawkins napisal/-a: All the world's Greeks have fewer Nobel Prizes than Trinity College, Cambridge. They did great things in the ancient times,though.
5:04 PM - 8 Aug 2013
Resnično mi ni jasno, zakaj se ne drži biologije ... Le kaj se mu je zgodilo v mladosti ...?

*derik, sorry sem si malce izposodil tvoje besede :)
Problemi, odlično si izpostavil poanto! Zdaj pa še "Trinity College" napišimo v nekoliko daljši, bolj uradni obliki in dobimo tole:

"All the world's Greeks have fewer Nobel Prizes than The College of the Most Holy and Undivided Trinity, Cambridge. They did great things in the ancient times,though."

http://en.wikipedia.org/wiki/Trinity_College,_Cambridge

Še vedno sama gola dejstva, a ne?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a problemi »

derik napisal/-a:Še vedno sama gola dejstva, a ne?
Nekateri bodo verjetno ob tem podatku doživeli ponovni krst pri Sveti trojici ... morebiti bodo celo spregledali ... :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi je napisal:
All the world's Greeks have fewer Nobel Prizes than Trinity College, Cambridge. They did great things in the ancient times,though.
5:04 PM - 8 Aug 2013

Namerno sem jo spregledal; bila je vredna spregleda... :D

Vem, vojko ...

Bodi pošten in mi priznaj, da si tudi sam pomislil, da ta stari prdec Dawkins klati neumnosti ...
Dobro, te bom uslišal in "bom pošten": "ta stari prdec Dawkins klati neumosti", približno v istem stilu, kot ostali "stari prdci" iz te druščine: Newton, Darwin, Planck, Einstein, Hawking, Marx... :lol: :lol:

Odgovori