učenje jezikov

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a:Gre za samoučenje s poslušanjem lekcij. Osnovni tečaj je sestavljen iz 30 lekcij; poslušaš eno na dan v trajanju 30 minut. Lekcija zajema poslušanje konverzacij "native speakers", nato učenje (izgovarjanje novih besed, odgovarjanje na vprašanja itd.) in utrjevanje (med lekcijo vračanje na že osvojene vsebine). Če si pri tekoči lekciji vsaj 80% uspešen, greš naslednji dan na naslednjo lekcijo. Na začetku nove lekcije osvežiš znanje iz prejšnje (oz. prejšnjih), nato se uvajajo nove vsebine, kasneje pa se spet vračaš k starim, itn. V najboljšem primeru daš tako tečaj skozi v enem mesecu.

Slabost te metode je odsotnost pisnega učenja (kar je v primeru ruščine - cirilica ter japonščine in kitajščine - pismenke velik hendikep). Poleg tega je ta tečaj namenjen angleško govorečim slušateljem (na vprašanja v angleščini moraš odgovarjati v jeziku, ki se ga učiš, tako da to praktično pomeni, da moraš razmišljati v dveh tujih jezikih).
Aha, sliši se v redu...vsaj za take jezike, kjer iz nove napisane besede ne moreš izluščiti izgovorjave (japonščina)...in je pisava takorekoč nov jezik...(skratka jezik je vsaj za polovico lažji...če rabiš še pisavo, se jo že kasneje naučiš)
za cirilico se mi pisava ne zdi tak problem - črke so kar podobne našim...(z izjemo par novih glasov, predvsem ciljam na veliko paleto samoglasnikov (mehki, trdi))
Drugače pa se ruščine še nikoli nisem učila, vem pa da je lep jezik (za poslušat je zanimiva tudi ruska slovenščina - takuo pjestra), ko sem bila mlajša, me je čuvala ena varuška - rusinja...pa me je učila neke ruske pesmice, pregovore, nježno izgovorjavo imajo,.. :D

aja, shrink, glede tega tečaja...kje si pa kupil CD? A obstaja tudi kakšna brezplačna verzija (recimo na U-tube se verjetno da marsikaj dobit, ne?-morem malo pobrskat)?

Kaj pa za nemščino? Sigurno obstaja kakšen lep, sistematičen učbenik za začetnike (če se da v slovenščini)... A mi lahko kdo kaj svetuje?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:aja, shrink, glede tega tečaja...kje si pa kupil CD? A obstaja tudi kakšna brezplačna verzija (recimo na U-tube se verjetno da marsikaj dobit, ne?-morem malo pobrskat)?
Za ceno ali brezplačne verzije ne bi vedel, svoje primerke pa sem si pridobil - khm - ne smem povedat, ker ni v skladu s politiko foruma. 8)

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a Popotnik »

shrink napisal/-a:Za ceno ali brezplačne verzije ne bi vedel, svoje primerke pa sem si pridobil - khm - ne smem povedat, ker ni v skladu s politiko foruma. 8)
Rosetta stone je baje uredu za učenje jezika ;). Da se pa dobiti ja, menda to tudi trgovci na mulah prodajajo po vaseh.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a:
=) napisal/-a:aja, shrink, glede tega tečaja...kje si pa kupil CD? A obstaja tudi kakšna brezplačna verzija (recimo na U-tube se verjetno da marsikaj dobit, ne?-morem malo pobrskat)?
Za ceno ali brezplačne verzije ne bi vedel, svoje primerke pa sem si pridobil - khm - ne smem povedat, ker ni v skladu s politiko foruma. 8)
:shock: pojma nimam o čem govoriš...

:wink: lp

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
shrink napisal/-a:
=) napisal/-a:aja, shrink, glede tega tečaja...kje si pa kupil CD? A obstaja tudi kakšna brezplačna verzija (recimo na U-tube se verjetno da marsikaj dobit, ne?-morem malo pobrskat)?
Za ceno ali brezplačne verzije ne bi vedel, svoje primerke pa sem si pridobil - khm - ne smem povedat, ker ni v skladu s politiko foruma. 8)
:shock: pojma nimam o čem govoriš...
Preberi si zadnjo poved Popotnikovega posta. 8)

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: učenje jezikov

Odgovor Napisal/-a =) »

Aha...ok, bom šla ju3 v vas - morda pa srečam kakšnega trgovca na mulah - mogoče ima celo te kamne iz Rosette - sam jaz ga bi vrnila egipčanom, saj predstavlja ikono njihove egipčanske istovetnosti.
Aja, popotnik, hvala za predlog. Verjetno pa bom vseeno zaenkrat rajši slovensko govorila... :lol:
Mimogrede, esperantisti imajo svojo stran za učenje jezika...
če koga zanima jo prilimam.
http://en.lernu.net/
So zastonj lekcije (tudi slušno), na koncu pa še izpit, da vidiš na kateri stopnji si...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: učenje jezikov

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:Aha...ok, bom šla ju3 v vas - morda pa srečam kakšnega trgovca na mulah - mogoče ima celo te kamne iz Rosette - sam jaz ga bi vrnila egipčanom, saj predstavlja ikono njihove egipčanske istovetnosti.
Aja, popotnik, hvala za predlog. Verjetno pa bom vseeno zaenkrat rajši slovensko govorila... :lol:
Pa si sploh razumela namig? Sicer pa ti lahko za pokušino pošljem par lekcij. 8)

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: učenje jezikov

Odgovor Napisal/-a =) »

sem, hvala...

Odgovori