Kaj rabimo za preživetje?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Kaj rabimo za preživetje?

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Še eno moje razmišlajnje. Vsak izmed nas pravi, da rabi za preživetje, zrak, vodo, hrano, razmnoževanje ter bivališče mnogi pa pozabijo na družbo.

Da ne bom dolgovezil: Ali si predstavljate kaj bi počeli (pa četudi bi imeli ves denar, ki ga je na voljo na Zemlji ter vse dobrine), če bi na planetu ostali sami? (čeprav tukej že pademo pri razmnoževanju, pa ok recmo da so otroci na Marsu, hehe)

Še tenisa ne bi mogli igrat, kak dolgčas:).

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

No, saj družba je vsebovana že v razmnoževanju. Celo tudi prenaseljenost.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Naredil bi si mehanično žensko, tako popolnoma človeško, da bi ji sama Eva zavidala. 8)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Si imel v mislih kaj takega http://www.realdoll.com/?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Hehe, ne tako plastično.
Tako, ki nima roka trajanja in ki bi bila v vsem enaka človeškim ženskam, razen v vzdržljivosti, zasnovi ... pa še čem.
Se pravi the ultimate woman - the supreme being - Leeloo

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

ZdravaPamet napisal/-a:Hehe, ne tako plastično.
Tako, ki nima roka trajanja in ki bi bila v vsem enaka človeškim ženskam, razen v vzdržljivosti, zasnovi ... pa še čem.
Se pravi the ultimate woman - the supreme being - Leeloo
Kaj pa Cherry 2000? 8)

P.S. To je eden izmed boljših ZF/futurističnih filmov, ki sem jih gledal.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Nisem sicer gledal filma, ampak glede na to, kar sem prebral na netu o nekem tipu, ki išče nadomestno telo za svoj ideal, why not ... Čeprav jaz ostajam pri Leeloo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ta film mi je bil zanimiv predvsem zato, ker se začne kot idila: Pač življenje moža, ki je zadovoljen z "ženo" v vseh pogledih (seveda gledalec še ne ve, da je "žena" android). Ko se "žena" (model Cherry 2000) nekega dne pokvari, pa se film sprevrže v pravo odisejado moža, da bi jo nekako pridobil nazaj (največji problem je ta, da je model out of date in ga je težko dobiti); potrebuje pa ga za to, ker je čip z osebnostjo in spomini njegove "žene" kompatibilen zgolj s tem modelom. 8)

keisha
Prispevkov: 10
Pridružen: 30.8.2008 21:57

Re: Kaj rabimo za preživetje?

Odgovor Napisal/-a keisha »

hmmm... u bistvu je res tisto kar pravimo. tisto so osnovne stvari za preživetje. družba je pa potrebna za življenje. če pa gledamo drugače:preživetje je samo način ohranjanja življenja. samo s preživetjem pa je življenje zanič=)

Odgovori