Jaz sem večno jaz

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:večnost ni beskončno daleč nazaj in neskončno daleč naprej
večnost je zaobjeta v sedanjem trenutku

see more :

Sorli A. The Theory of Atemporality - Scientific Way to Peace and Prosperity
http://www.scribd.com/doc/9769220/The-T ... Sorli-2009 (2009)


pozdrav srečko
To neprestano posiljevanje z enimi in istimi šarlatanskimi zmazki že preseda. Sicer pa mi je jasno, zakaj to počneš. Predvsem zaradi tega:
Donations: For spreading “The Theory of Atemporality” worldwide
you are invited to donate on author bank account:

IBAN: SI** **** **** **** ***
SWIFT (BIC): ********
Ampak sprijazni se: nihče pri zdravi pameti ne bi nakazal niti centa za razširjanje takih vnebovpijočih neumnosti.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ampak saj Amrit ne računa na donatorje z zdravo pametjo.

sivo eno
Prispevkov: 6
Pridružen: 9.1.2009 22:10

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a sivo eno »

Maeroc napisal/-a:
shrink napisal/-a: Vsi dosedanji poskusi znanosti, da bi pri živalih poskušali dokazati zavest v smislu te definicije, so se namreč izjalovili.
Mogoče so se pa poskusi izjalovili zaradi pomanjkanja komunikacije med nami in živalmi :D . Tudi jaz ne bi kar tako odpisal možnosti zavesti pri živalih..
Smešno je, kako preprosto znanost postavi trditev, da so živali in rastline v primerjavi z nami na nižji stopnji obstoja. Kako lahko vemo, kako je biti konj? Biti mikrob ali alga? Kako lahko tako brezskrbno zatrdimo, da "preproste" živalske oblike niso zmožne dojemati svojega bivanja na način, kot ga dojemamo mi? Počutim se absurdno, če znanost označi človeka kot vrsto edine sposobne zavestnega mišljenja.

Ker smo si podredili planet, gradimo mesta, podajamo odgovore in iščemo na vprašanja, ki so se nam zdijo univerzalna, ker imamo v otipljivem svetu največjo makino primerjujoč z ostalimi vrstami (možgane)... vse to pripelje do dejstva, da se sami smatramo za naj naj. Mi smo edini, ki smo sposobni doumeti resnico vesolja; ali v drugi skrajnosti - veri, mi smo edini, ki smo vredni božje sodbe, itd.

Hudo zatiramo preostale vrste na planetu in zato vpeljujemo neko svojo moralo o "podvrstah" - to je le način, ki upraviči naša dejanja.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a shrink »

sivo eno napisal/-a:
Maeroc napisal/-a:
shrink napisal/-a: Vsi dosedanji poskusi znanosti, da bi pri živalih poskušali dokazati zavest v smislu te definicije, so se namreč izjalovili.
Mogoče so se pa poskusi izjalovili zaradi pomanjkanja komunikacije med nami in živalmi :D . Tudi jaz ne bi kar tako odpisal možnosti zavesti pri živalih..
Smešno je, kako preprosto znanost postavi trditev, da so živali in rastline v primerjavi z nami na nižji stopnji obstoja. Kako lahko vemo, kako je biti konj? Biti mikrob ali alga? Kako lahko tako brezskrbno zatrdimo, da "preproste" živalske oblike niso zmožne dojemati svojega bivanja na način, kot ga dojemamo mi? Počutim se absurdno, če znanost označi človeka kot vrsto edine sposobne zavestnega mišljenja.
Meni je smešno, ker se ti ne sanja o znanstveni metodi. Znanost ima za svoje trditve vselej podporo v opazovanju/eksperimentu in tudi v tem primeru je tako. Če opazovanja kažejo, da živali ne izkazujejo zavesti v smislu prej omenjeno definicije, je pač trditev upravičena.
sivo eno napisal/-a:Ker smo si podredili planet, gradimo mesta, podajamo odgovore in iščemo na vprašanja, ki so se nam zdijo univerzalna, ker imamo v otipljivem svetu največjo makino primerjujoč z ostalimi vrstami (možgane)... vse to pripelje do dejstva, da se sami smatramo za naj naj. Mi smo edini, ki smo sposobni doumeti resnico vesolja; ali v drugi skrajnosti - veri, mi smo edini, ki smo vredni božje sodbe, itd.
Retorično vprašanje: Si že kdaj videl opico hoditi po Luni?
sivo eno napisal/-a:Hudo zatiramo preostale vrste na planetu in zato vpeljujemo neko svojo moralo o "podvrstah" - to je le način, ki upraviči naša dejanja.
No, ja, sam si v drugi temi nakladal o tem, da smo vsi podrejeni sistemu. Ne vem, zakaj bi bilo z živalmi drugače.

sivo eno
Prispevkov: 6
Pridružen: 9.1.2009 22:10

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a sivo eno »

Znanost ti ne more podati odgovora o tem, kako je biti in obstajati kot nekaj, kar nisi. Ti si človek in nisi bakterija. S svojim neomajnim prepričanjem v znanstveno metodo, kot jo imenuješ, boš uvrstil bakterijo za primitivno vrsto, ker si s preučevanjem nekih kvalitativnih lastnosti bakterije v otipljivem svetu prišel do absolutne znanstvene resnice.

Retorično vprašanje: Zakaj so nekateri znanstveniki postali ozkogledni kot nekakšni srednjeveški verniki?

Malo več "nakladanja" na forumu res ne bi škodilo. A jaz se motim...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a shrink »

sivo eno napisal/-a:Znanost ti ne more podati odgovora o tem, kako je biti in obstajati kot nekaj, kar nisi. Ti si človek in nisi bakterija. S svojim neomajnim prepričanjem v znanstveno metodo, kot jo imenuješ, boš uvrstil bakterijo za primitivno vrsto, ker si s preučevanjem nekih kvalitativnih lastnosti bakterije v otipljivem svetu prišel do absolutne znanstvene resnice.
Znanost lahko jasno opredeli razlike med posameznimi vrstami življenja in na osnovi teh razlik lahko da tehtne sklepe. Takšni nakladači, kot si sam, pa na osnovi ne vem kakšnih filozofij ali religij vsemu "živemu" pripisujejo lastnosti, ki jih de facto ni moč opaziti. In potem si še upajo soditi o znanstveni metodi, ko pa je vendar povsem jasno, da se jim o njej niti ne sanja. Naj jim bo že enkrat jasno: znanost ne ponuja absolutnih resnic. Absolutne resnice ponujajo kvečjemu religiozni ali šarlatanski nauki, katere pa - za razliko od znanstvenih - ni moč preveriti ali pa so skregani z realnostjo.
sivo eno napisal/-a:Retorično vprašanje: Zakaj so nekateri znanstveniki postali ozkogledni kot nekakšni srednjeveški verniki?
Retorično vprašanje: Zakaj šarlatani - v nasprotju z znanstveniki - za svoje teorije niso zmožni ponuditi dokazov?
sivo eno napisal/-a:Malo več "nakladanja" na forumu res ne bi škodilo. A jaz se motim...
Šarlatanska nakladanja naj raje krasijo druge forume.

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a amrit »

jaz sem večno jaz................
se lahko dogaja le v atemporalnem vesolju


http://www.boloji.com/perspective/319.htm

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a =) »

amrit, ne nakladaj.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

amrit napisal/-a:jaz sem večno jaz................
se lahko dogaja le v atemporalnem vesolju
In na koncu svizec zavije čokolado v folijo...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a Roman »

amrit napisal/-a:jaz sem večno jaz................
se lahko dogaja le v atemporalnem vesolju
Ker pa nisi večen, tudi vesolje ne more biti atemporalno. QED.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Telo je zgolj prekrivalo. Lastnina se očitno razlikuje od lastnika.
Malo že..a v glavnem lastnina odseva lastnika...
Zakaj na primer pes ne govori... :)
Ljudje ne razumejo, da v resnici zelo trdo delajo za nič. Kdor zasluži na milijone eurov, ne more pojesti veliko več od tistega, ki zasluži 10 eurov. Ne more spolno občevati z milijoni žensk. To ni v njegovi moči. Kakor je enaka njuna moč jedenja, je enaka tudi njuna spolna moč. To pomeni, da je naša moč uživanja omejena. Zato bi se morali zamisliti: '' Moje uživanje je enako uživanju človeka, ki zasluži 10 eur na dan. Zakaj torej tako garam in poskušam zaslužiti milijone eurov. Zakaj tratim svojo energijo?
Omenil si ,da je duša večna in neskončna..Torej odgovor je na dlani..Za dušo... :)
Vidim, da si zelo vneto prizadevate dokazati, da Bog ne obstaja. Če Boga ni, zakaj bi si delal skrbi zaradi Njega? Logika pravi, da si ni mogoče predstavljati nečesa, kar ne obstaja. In če si neobstoječe entitete ne moremo niti predstavljati, kako bi lahko o njej govorili, bodisi pozitivno bodisi negativno?
Vidim, da se zapletaš v lastne trditve..Trdil si, da živimo v iluziji, da je vse iluzija..Torej je tudi predstava o bogu iluzija... :)
Zato si ne moreš delati skrbi zaradi Njega, ampak so tvoje skrbi del tvojih prepričanj.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Če opazovanja kažejo, da živali ne izkazujejo zavesti v smislu prej omenjeno definicije, je pač trditev upravičena.
Kaj pa, če si živali mislijo isto o človeku... :D
Pes tudi laja in nekaj hoče od človeka, pa tupasti človek največkrat nima pojma kaj hoče... :D

Jaz pravim, da ima vsako bitje zavest. Seveda pa ima le človek samo-zavest. Torej samo človek se samo-zaveda. Druga bitja se zavedajo obstoja v bolj omejenem pogledu. Pač zaradi manjše sposobnosti možganov..med drugim..

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Roman napisal/-a:
amrit napisal/-a:jaz sem večno jaz................
se lahko dogaja le v atemporalnem vesolju
Ker pa nisi večen, tudi vesolje ne more biti atemporalno. QED.
Jaz sem večno jaz..lahko trdim le zato, ker se lahko zavedam le obstoja..neobstoja in smrti se ne zavedam.
Zato, če gledam iz lastne perspektive, sem večen..iz druge persepktive pa ne... :)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a Roman »

roberto11 napisal/-a:Jaz pravim, da ima vsako bitje zavest. Seveda pa ima le človek samo-zavest.
Zavest in samo-zavest sta eno in isto. Če se svoje zavesti ne zavedaš, pač ne more iti za zavest, seveda pa še vedno lahko zaznavaš.
roberto11 napisal/-a:Jaz sem večno jaz..lahko trdim le zato, ker se lahko zavedam le obstoja..neobstoja in smrti se ne zavedam.
Res se lahko zavedaš samo obstoja, pravzaprav niti tega ne, savedaš se samo svoje zavesti. Ampak, ker se tudi ne zavedaš ravnokar minulega trenutka, niti trenutka, ki bo šele nastopil, je tvoja večnost omejena izključno samo na sedanji trenutek.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Jaz sem večno jaz

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:
Če opazovanja kažejo, da živali ne izkazujejo zavesti v smislu prej omenjeno definicije, je pač trditev upravičena.
Kaj pa, če si živali mislijo isto o človeku... :D
Pes tudi laja in nekaj hoče od človeka, pa tupasti človek največkrat nima pojma kaj hoče... :D

Jaz pravim, da ima vsako bitje zavest. Seveda pa ima le človek samo-zavest. Torej samo človek se samo-zaveda. Druga bitja se zavedajo obstoja v bolj omejenem pogledu. Pač zaradi manjše sposobnosti možganov..med drugim..
Najprej si preberi definicijo zavesti, ki sem jo navedel in šele potem razpravljaj.

Odgovori