Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

=) napisal/-a:Uppppaaa....ej, skuliraj se. Ok, sej lahko razumem, da te je zadeva sprovocirala do neke mere, vendar ti to še vedno ne daje nobene pravice, da druge žališ na tak način.
Da sem jaz žalil? Niti približno.
=) napisal/-a:Očitno zelo visoko ceniš znanstvenika in človeka, kar si napisal zgoraj. Pa smo res tako super inteligentni? Tako inteligentni, da znamo narediti atomsko bombo, tako inteligentni, da smo sposobni izsekavat gozdove (omejevat zalogo kisika), ogrožat živali (hrana in družba), zabetonirat sleherni kotiček svojega okolja, res...jaz tudi tej inteligenci ne vidim meja...
Pravzaprav smo še na nivoju tistih pingvinov, ki delajo skupinske samomore...samo, da mi bolj ljubimo počasno, boleče, psihično utrudljivo umiranje naših otrok,ali pa otrok naših otrok, saj je vseeno...
Joj, a ti objemaš drevesa? Se ti zavedaš, kakšni napori so šli v izgradnjo atomske bombe? Kaj pa jedrskega reaktorja? Ogrožamo živali? Ni drugega bitja na Zemlji, ki bi storil toliko za druga bitja, kot je storil Človek. Kaj imaš proti betonu?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Bog je največji znanstvenik. On ve vse. Kaj te to ne privlači?
Ja, in božiček leti po nebu.
Mislim, da ponižuješ prave znanstvenike! Kako si drzneš prištevati tega tvojega boga med znanstvenike?! Ti si zaslužijo boljšo družbo.
Uppppaaa....ej, skuliraj se. Ok, sej lahko razumem, da te je zadeva sprovocirala do neke mere, vendar ti to še vedno ne daje nobene pravice, da druge žališ na tak način.
Kdo tu koga žali? Upam, da ne meniš, da ZdravaPamet žali Hanumana, ker je ravno kontra res.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a: Kdo tu koga žali? Upam, da ne meniš, da ZdravaPamet žali Hanumana, ker je ravno kontra res.
To je res, ampak od ZdravePameti nisem pričakovala takoh izpadov.
ZdravaPamet napisal/-a: Joj, a ti objemaš drevesa? Se ti zavedaš, kakšni napori so šli v izgradnjo atomske bombe? Kaj pa jedrskega reaktorja? Ogrožamo živali? Kaj imaš proti betonu?
So to retorična vprašanja? Nič nimam proti betonu, dreves ne objemam, pred seboj ne pometam, ko hodim po cesti...
Ni drugega bitja na Zemlji, ki bi storil toliko za druga bitja, kot je storil Človek.
FIiiijju..človek, z veliko? Ma veš, ti si mi pravi. Zdaj tvoj Človek ni več človek, ampak je kaj? Nadbitje? Morda Znanstvenik?
Ne razumem te...
Če enega rodiš, lahko enega ubiješ?
Ali bolje.... Če dva rodiš in enega ubiješ, si naredil človeštvu/Človeštvu uslugo?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hanuman napisal/-a:Bog pa je najpametnejša, najlepša, najmočnejša, najbogatejša oseba, zato privlači vsakogar.
Nebivajoče ne more nikogar privlačiti. Ampak za tiste bolj zaupljive posameznike pa se vedno najde kdo, ki si kaj izmisli, da bi ga pritegnil.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Bog pa je najpametnejša, najlepša, najmočnejša, najbogatejša oseba, zato privlači vsakogar.
Nebivajoče ne more nikogar privlačiti. Ampak za tiste bolj zaupljive posameznike pa se vedno najde kdo, ki si kaj izmisli, da bi ga pritegnil.
Mene ne privlačijo najpametnejše, najlepše, najmočnejše, najbogatejše osebe...Prej mi vzbujajo odpor ali pa en velik dvom.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
shrink napisal/-a: Kdo tu koga žali? Upam, da ne meniš, da ZdravaPamet žali Hanumana, ker je ravno kontra res.
To je res, ampak od ZdravePameti nisem pričakovala takoh izpadov.
A je bil to sploh izpad? Sicer pa se jih je (smo se jih) v preteklosti sem pa tja še huje loteval(i); nekateri so to celo dojemali kot - nisem čisto prepričan, če je bila točno ta besedna zveza - čustveno obarvane reakcije. :lol:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

=) napisal/-a:FIiiijju..človek, z veliko? Ma veš, ti si mi pravi. Zdaj tvoj Človek ni več človek, ampak je kaj? Nadbitje? Morda Znanstvenik?
Ne razumem te...
Če enega rodiš, lahko enega ubiješ?
Ali bolje.... Če dva rodiš in enega ubiješ, si naredil človeštvu/Človeštvu uslugo?
Se bojiš velike začetnice? Se ti upira? Bi raje videla lolek namesto Človek? Izvoli! Jaz bom pisal Človek. Sprašuješ se, ali je Človek nadbitje. Toliko je bitja, kakor je drugih bitij bitja. Ni toliko nad- kot več-. Če do zdaj nisem uspel izraziti svojega mnenja, potem pa je res nekaj narobe z mano.
=) napisal/-a: Ne razumem te...
Če enega rodiš, lahko enega ubiješ?
Ali bolje.... Če dva rodiš in enega ubiješ, si naredil človeštvu/Človeštvu uslugo?
Čakaj, čakaj. Ne posplošuj in ne nastavljaj mi izjav! Čutim, da bomo kmalu preskočili na novo raven. Kakšno uslugo? Če že govoriš o vojni, pa tole. Se ti zavedaš, da se je tedaj bila bitka za neko civilizacijo? Zob za zob, glavo za glavo, vendar! Zakaj bi od napadenih pričakovala milost?! Ker so ljudje?! Morda pa le!!! Jutri pridejo k tebi muslimanski fundamentalisti in te hočejo fentati, saj vendarle alah tako hoče. Kaj boš storila? Iz svojih vtisov bi rekel, da bi jih sprejela odprtih rok: izvolite bratje, privoščite se me, dovolj me je za vse. Lepo te prosim, no. Kakšno uslugo neki. Storili so, kar so storili. Zato niso nič manj Ljudje.

Atomsko bombo so sestavljali največji umi človeškega rodu tistega časa, slava jim! Jedrski reaktor so sestavljali največji umi človeškega rodu tistega časa, slava jim! Itd. Slava Ljudem!

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

ZdravaPamet napisal/-a:
=) napisal/-a:FIiiijju..človek, z veliko? Ma veš, ti si mi pravi. Zdaj tvoj Človek ni več človek, ampak je kaj? Nadbitje? Morda Znanstvenik?
Ne razumem te...
Če enega rodiš, lahko enega ubiješ?
Ali bolje.... Če dva rodiš in enega ubiješ, si naredil človeštvu/Človeštvu uslugo?
Se bojiš velike začetnice? Se ti upira? Bi raje videla lolek namesto Človek? Izvoli! Jaz bom pisal Človek. Sprašuješ se, ali je Človek nadbitje. Toliko je bitja, kakor je drugih bitij bitja. Ni toliko nad- kot več-. Če do zdaj nisem uspel izraziti svojega mnenja, potem pa je res nekaj narobe z mano.
Ne, zakaj bi se jih bala? Tudi sama sem jih svojčas na veliko uporabljala. Ker sem mislila, da s tem povem več. (pravzaprav je to včasih tudi res)...ampak predoziranje tudi ni v redu...
ZdravaPamet napisal/-a: Čakaj, čakaj. Ne posplošuj in ne nastavljaj mi izjav! Čutim, da bomo kmalu preskočili na novo raven. Kakšno uslugo? Če že govoriš o vojni, pa tole. Se ti zavedaš, da se je tedaj bila bitka za neko civilizacijo? Zob za zob, glavo za glavo, vendar! Zakaj bi od napadenih pričakovala milost?! Ker so ljudje?! Morda pa le!!! Jutri pridejo k tebi muslimanski fundamentalisti in te hočejo fentati, saj vendarle alah tako hoče. Kaj boš storila? Iz svojih vtisov bi rekel, da bi jih sprejela odprtih rok: izvolite bratje, privoščite se me, dovolj me je za vse. Lepo te prosim, no. Kakšno uslugo neki. Storili so, kar so storili. Zato niso nič manj Ljudje.

Atomsko bombo so sestavljali največji umi človeškega rodu tistega časa, slava jim! Jedrski reaktor so sestavljali največji umi človeškega rodu tistega časa, slava jim! Itd. Slava Ljudem!
Oprosti, če se ti zdi da sem ti nastavila izjavo. V bistvu sem hotela pokazat drugo plat. Mejo do katere bi si nekdo lahko razlagal tvoje razmišljanje. Vem, da nisi mislil tako.
p.s. A vedno tako hitro govoriš? :roll:
p.s.2. Zakaj pa je Alah z malo? (se hecam, dej... :lol: )
shrink napisal/-a:
=) napisal/-a:
shrink napisal/-a: Kdo tu koga žali? Upam, da ne meniš, da ZdravaPamet žali Hanumana, ker je ravno kontra res.
To je res, ampak od ZdravePameti nisem pričakovala takoh izpadov.
A je bil to sploh izpad? Sicer pa se jih je (smo se jih) v preteklosti sem pa tja še huje loteval(i); nekateri so to celo dojemali kot - nisem čisto prepričan, če je bila točno ta besedna zveza - čustveno obarvane reakcije. :lol:
tako je. Morda pa je tudi on "umetnik"...Morda samo po duši...hehe :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
shrink napisal/-a:
=) napisal/-a:To je res, ampak od ZdravePameti nisem pričakovala takoh izpadov.
A je bil to sploh izpad? Sicer pa se jih je (smo se jih) v preteklosti sem pa tja še huje loteval(i); nekateri so to celo dojemali kot - nisem čisto prepričan, če je bila točno ta besedna zveza - čustveno obarvane reakcije. :lol:
tako je. Morda pa je tudi on "umetnik"...Morda samo po duši...hehe :wink:
Ampak samo v tvojih očeh. Pa tudi v preteklosti so naše komentarje kot "čustveno obarvane reakcije" dojemali le prizadeti.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

shrink napisal/-a:
=) napisal/-a:
shrink napisal/-a:
A je bil to sploh izpad? Sicer pa se jih je (smo se jih) v preteklosti sem pa tja še huje loteval(i); nekateri so to celo dojemali kot - nisem čisto prepričan, če je bila točno ta besedna zveza - čustveno obarvane reakcije. :lol:
tako je. Morda pa je tudi on "umetnik"...Morda samo po duši...hehe :wink:
Ampak samo v tvojih očeh. Pa tudi v preteklosti so naše komentarje kot "čustveno obarvane reakcije" dojemali le prizadeti.
:lol: Daj, daj...kaj glumiš. :wink: Raje mi povej, ali ga poznaš osebno in ali vedno tako govori (piše) ali se pa je res razburil...
no, sej bom šla zdej sama pogledat po njegovih komentarjih. Čisto možno je da sem ga narobe "prebrala".

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

=) napisal/-a:Ne, zakaj bi se jih bala? Tudi sama sem jih svojčas na veliko uporabljala. Ker sem mislila, da s tem povem več. (pravzaprav je to včasih tudi res)...ampak predoziranje tudi ni v redu...
No, me veseli. Čeprav mi ni šlo za predoziranje. Nisem hotel povedati več, da bi bilo bolj udarno ali kar koli že. Želel sem izpostaviti Človeka v razmerju do vsega ostalega, tudi boga. Imel sem občutek, da se bojimo reči: "Slava Človeku, gospodarju planeta!"
=) napisal/-a:Oprosti, če se ti zdi da sem ti nastavila izjavo. V bistvu sem hotela pokazat drugo plat. Mejo do katere bi si nekdo lahko razlagal tvoje razmišljanje. Vem, da nisi mislil tako.
p.s. A vedno tako hitro govoriš? :roll:
p.s.2. Zakaj pa je Alah z malo? (se hecam, dej... :lol: )
Mogoče se mi je za hip zdelo, ampak, ja, v resnici si se samo spraševala. Misliš, da hitro pišem? Niti ne, ker kar traja, da misli pretvorim v črke.
Dobro vprašanje. Zakaj alah z malo? Preziram postavki slovenskega pravopisa, ki pravita dvoje, skoraj protislovno: veliko črko rabimo za izražanje posebnega razmerja in spoštovanja, v drugi postavki pa pravi, da pišemo z veliko tudi osebna imena (bajeslovnih bitij, osebna lastna imena itd.). Parcialnost je tipična za sloveniste. Zakaj ni postavke: z malo začetnico pišemo besede, v katerih izražamo nespoštovanje? To je prva reč. Druga pa naslednja. Če pišeš alah z veliko začetnico, ne veš, poudarjam, ne veš, ali jo pišeš zato, ker je ta alah bitje in mu je ime Alah, ali zato, ker do te reči izražaš spoštovanje in poseben odnos. Želim pisati tako, da bo jasno, kaj izražam. Slovensko pravopisje tu pade na izpitu.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

ZdravaPamet napisal/-a:
=) napisal/-a:Ne, zakaj bi se jih bala? Tudi sama sem jih svojčas na veliko uporabljala. Ker sem mislila, da s tem povem več. (pravzaprav je to včasih tudi res)...ampak predoziranje tudi ni v redu...
No, me veseli. Čeprav mi ni šlo za predoziranje. Nisem hotel povedati več, da bi bilo bolj udarno ali kar koli že. Želel sem izpostaviti Človeka v razmerju do vsega ostalega, tudi boga. Imel sem občutek, da se bojimo reči: "Slava Človeku, gospodarju planeta!"
Všeč mi je ta stavek. Človek - gospodar naj dobro gospodari.
Mogoče se mi je za hip zdelo, ampak, ja, v resnici si se samo spraševala. Misliš, da hitro pišem? Niti ne, ker kar traja, da misli pretvorim v črke.
Tvoja misel je strnjena, kot da bi se bal, da boš sproti pozabil, kaj vse si hotel napisat. Ampak si berljiv - s tem mislim na to,da ne preskakuješ misli.
Dobro vprašanje. Zakaj alah z malo? Preziram postavki slovenskega pravopisa, ki pravita dvoje, skoraj protislovno: veliko črko rabimo za izražanje posebnega razmerja in spoštovanja, v drugi postavki pa pravi, da pišemo z veliko tudi osebna imena (bajeslovnih bitij, osebna lastna imena itd.). Parcialnost je tipična za sloveniste. Zakaj ni postavke: z malo začetnico pišemo besede, v katerih izražamo nespoštovanje? To je prva reč. Druga pa naslednja. Če pišeš alah z veliko začetnico, ne veš, poudarjam, ne veš, ali jo pišeš zato, ker je ta alah bitje in mu je ime Alah, ali zato, ker do te reči izražaš spoštovanje in poseben odnos. Želim pisati tako, da bo jasno, kaj izražam. Slovensko pravopisje tu pade na izpitu.
Haha... spomnil si me na enega mojih spisov v gimnaziji... Ko sem tolk "padla noter", da sem nekega človeka brez imena poimenovala z veliko.
Stavki so zveneli tako:
...Takrat zagledam Njega.... Na premajhni bledorumeni kopalni brisači leži in Svoj hrbet nastavlja soncu. ...
Itd. Lahko si misliš, kaj je prof. rekla... :?
Oz, da so moji spisi, kljub (po njeno) izvrstni zasnovi, berljivosti, jasnosti...bili redko ocenjeni za več kot 3.
(ne vem pa, zakaj jih je tako rada brala pred razredom, če so bili tako povprečni...)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a shrink »

=) napisal/-a:
shrink napisal/-a:
=) napisal/-a:tako je. Morda pa je tudi on "umetnik"...Morda samo po duši...hehe :wink:
Ampak samo v tvojih očeh. Pa tudi v preteklosti so naše komentarje kot "čustveno obarvane reakcije" dojemali le prizadeti.
:lol: Daj, daj...kaj glumiš. :wink:
Gluma baš nije moja specialnost. :lol:
=) napisal/-a:Raje mi povej, ali ga poznaš osebno in ali vedno tako govori (piše) ali se pa je res razburil...
Zakaj bi sploh na to odgovarjal?
=) napisal/-a:no, sej bom šla zdej sama pogledat po njegovih komentarjih. Čisto možno je da sem ga narobe "prebrala".
Ja, bo najbolje.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

=) napisal/-a:Všeč mi je ta stavek. Človek - gospodar naj dobro gospodari.
S kom ali s čim naj se primerja? Kdo je tisti ali kaj je to, ki tudi gospodari? S kom ga ti primerjaš? Človek odlično gospodari!

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Celostni pogled na reševanje ekonomske krize

Odgovor Napisal/-a =) »

ZdravaPamet napisal/-a:
=) napisal/-a:Všeč mi je ta stavek. Človek - gospodar naj dobro gospodari.
S kom ali s čim naj se primerja? Kdo je tisti ali kaj je to, ki tudi gospodari? S kom ga ti primerjaš? Človek odlično gospodari!
Ni dobro preveč posploševat. Nekateri gospodarijo boljše, nekateri slabše - pardon, nekateri katastrofalno :wink:
Drugače pa se strinjam da naj bi bil človek najinteligentnejše (poznano) bitje...čeprav, ko gledam Murkota......(no comment) 8)

Odgovori